Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2014., 17:09   #61
Pedigree hrana ne valja.
Emil Silic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 19:53   #62
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
vec neko vrijeme sam na nutrivetu, radi se o francuzima, kujica i muskic, uzimaju maintenance i problem je u tome sto mi nekad dodje vreca suhog zrna, nekad masnijeg. maintenance bi trebao biti za reguliranje tezine ali ovaj masnijeg zrna bas i ne pomaze, dapace, zadnje 2 vrece su bile takve i zenkica se uprasila ne mijenjam kolicinu i ne dajem poslastice. inace naginju debljanju i prde uzasno ako ne pogodim hranu, s ovom ne prde, kakica je super, vole je ali kujica ima tendenciju zaokruzivanja. ona je inace oko 300 kn 20 kg sto mi je cijenom jako prihvatljivo. postoji li neka light hrana od koje ne bi prdili? i ako je moguce da je dostupna u zoo shopu da mogu normalno kupiti a ne voditi konta 15 dana prije koliko je jos imam. generalno to s dostavama mi je nezgodno pa trazim neku drugu opciju.
Kujica ti dobiva previše hrane inače se nebi udebljala,smanji malo količinu hrane i povećaj aktivnosti.

Meni je to s dostavom super,imaš besplatnu dostavu i još dobiješ 10% popusta.
Hrana koju bih ti preporučio je Brit care ali zavisi dali ti cijena odgovara.klik
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kakva je ova hrana,jel vrijedi sta?
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...all-breed.aspx
Vrijedi,ali Brit care ti je puno bolji kad već pričamo o Britu.

Zadnje uređivanje yopa1 : 06.08.2014. at 20:01.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 20:53   #63
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kakva je ova hrana,jel vrijedi sta?
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...all-breed.aspx
U tom cijenovnom rangu mislim da je to jedna od boljih hrana. Bolja i od precijenjenih hrana s kukuruzom tipa Pedigre i Eukanuba. Ja svog NJO hranim sa Sport verzijom i super mu je. Kako jako puno jede nemam para za ove bolje hrane.

Brit care je također dosta dobar pa baci oko na njega jer nema žitarica.
Elbereth7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:41   #64
Quote:
Elbereth7 kaže: Pogledaj post
Brit care je također dosta dobar pa baci oko na njega jer nema žitarica.
Ima rižu.
EDIT:
u tom cjenovnom rangu imaš allevu koja mislim da je bolja od Brita premium.

Zadnje uređivanje yopa1 : 06.08.2014. at 21:49.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 22:29   #65
nije za mene,teti se nocas okotila kujica pa joj to u pet centru preporucili kao vrlo dobru pa sam rekla da cu se tu malo raspitat o njoj
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 22:54   #66
kujica jede uvijek istu kolicinu ali ima periode kad se uprasi (aktivnost jednaka), tocno skuzim da je to kad je posiljka hrane masnija. probala sam allevu ali od nje prde
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 12:27   #67
Moj je standardno na BARFu ujutro i za veceru smo presli s Multicroca PRoPLana na Allevu hypoalergenic, kupila sam samo 1, 5 kilu u pet centru imaju na allevu popust 15 posto, , presla sam na nju jer se vec neko vrijeme borimo s crvenilom šapa, pa sam pomislila da je i hrana u pitanju, šape idu na bolje uz kojekakve terapije haha, a i allevu dobro jede..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:17   #68
Taste of the wild je super hrana
__________________
Bc is my life :mig:
Emil Silic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:23   #69
Quote:
Emil Silic kaže: Pogledaj post
Taste of the wild je super hrana
Je li hraniš s njom, s obzirom da si prije par sati na drugoj temi napisao da hraniš sa RC i da je on među najboljim hranama za pse?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:13   #70
Quote:
Emil Silic kaže: Pogledaj post
Taste of the wild je super hrana
Dobra je to hrana,jedna od boljih.Ja sam svoju kujicu prije mjesec i nešto počeo hranit sa Taste of the Wild High Prairie Puppy i od te hrane se počela češat,grickat,lizat...Sad sam je prebacio na drugi okus Taste of the wild - Sierra Mountain Canine pa ću vidjet hoće li i dalje bit problema.
Može hrana bit neznam koliko kvalitetna ali je najbitnije da odgovara tvom psu.
EDIT:
probaj malo prelistat ovu stranicu pa ćeš vidjet kako je koja hrana ocijenjena.Link

Zadnje uređivanje yopa1 : 08.08.2014. at 14:37.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 09:49   #71
Eh mi se izgleda, nakon duuugo vremena, vracamo TOTW... Brit care je funkcionirao besprijekorno, jele su ga povremeno uz domacu spremljenu klopu.... No kako psi radi obiteljskih okolnosti /nemam vremena im spremat/ vec neko vrijeme jedu samo dehidrat, i tako ce morati biti do daljnjega, onda sam im odlucila uzeti opet nesto jos bolje. Tako da cu rotirati janjetinu i losos. Planiram naruciti sa zooplusa, cini se najpovoljnije. Nazalost onu akciju sa dvije vrece cu morati preskociti, jer toliko hrane stvarno nemam gdje skladistiti.
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 10:14   #72
koristi li tko Lukullus hranu za pse? to je hladno prešana hrana...

pasica mi je jako smršavila (davali smo joj eukanubu za osjetljiv želudac, jer je imala problema sa izmetom, al to je sad ok) iako smo joj davali preporučenu dozu hrane dnevno... pa bi sad prešli na običnu, malo jaču hranu da ju udebljamo, a i na toj hrani bi ju ostavili ako bi joj pasala, naravno... i naravno da ćemo postupno mijenjati... samo me zanima je li tko hranio svog psa Lukullus hranom i kako je pas to podnio?
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 10:39   #73
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
koristi li tko Lukullus hranu za pse? to je hladno prešana hrana...

pasica mi je jako smršavila (davali smo joj eukanubu za osjetljiv želudac, jer je imala problema sa izmetom, al to je sad ok) iako smo joj davali preporučenu dozu hrane dnevno... pa bi sad prešli na običnu, malo jaču hranu da ju udebljamo, a i na toj hrani bi ju ostavili ako bi joj pasala, naravno... i naravno da ćemo postupno mijenjati... samo me zanima je li tko hranio svog psa Lukullus hranom i kako je pas to podnio?
Ta hrana nije "malo jača" kako ti reče nego je više dijetna jer ima samo 10% masti a one malo jače imaju pa i duplo više.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 10:48   #74
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ta hrana nije "malo jača" kako ti reče nego je više dijetna jer ima samo 10% masti a one malo jače imaju pa i duplo više.
koliko sam vidjela ima više proteina, a to je bolje nego da ima više masti

sad sam gledala eukanubinu all breeds adult i ima neznatno više masti (14%)... je li i to dijetalna hrana?
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 12:20   #75
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
koliko sam vidjela ima više proteina, a to je bolje nego da ima više masti

sad sam gledala eukanubinu all breeds adult i ima neznatno više masti (14%)... je li i to dijetalna hrana?
Tih 4% je znatno više.
To ti je kao kad vraćaš neki kredit pa ti nije svejedno jeli kamata 10 ili 14%
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 12:51   #76
Je l' postoji dehidrat u koji nisu dodani vitamini i minerali? Mislila sam da ih u Green dogu nema, nego da su osigurani preko namirnica, ali danas gledam sastav i vidim, ima. Također i TOTW i Acana. I Orijen.

Gledala sam i ovu Lukullus hranu - hladno prešana govedina i pastrva. Mislila sam da se radi samo o sušenim i prešanim namirnicama, ali i tu su dodani vitamini i minerali.

Luna pretežno jede barf i gastro, a dahidrat jednom ili dva puta tjedno (osim po dvije kuglice za čišćenje zubića Trovetove dental hrane). Čak i ovo malo dehidrata što jede željela bih da nema te vitaminske i mineralne dodatke, jer im ne znam porijeklo i kvalitetu, a nisam pobornik vitaminiziranja i mineraliziranja hrane ni kod ljudi, kao ni stalno uzimanje ovih dodataka, jer se pokazalo da osim eventualnih benefita mogu imati i loše efekte na organizam (toksičnost, gomilanje u jetri, krvnim žilama...).
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 12:55   #77
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Tih 4% je znatno više.
To ti je kao kad vraćaš neki kredit pa ti nije svejedno jeli kamata 10 ili 14%
Al ti si rekao/la da jača hrana ima duplo više masnoća...

Bilo kako bilo, radije bih da ima više proteina nego masnoće...

I hvala na savjetu i iskustvu... kojeg nije bilo...

~tlapatok™
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 13:42   #78
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Je l' postoji dehidrat u koji nisu dodani vitamini i minerali?
Ne bih rekla...no mozda grijesim,meni je nepoznato. I sama znas da se dehidrati rade kuhanjem(ovi bolji vole reci da to cine na nizim temepraturama kako bi se sto vise zadrzalo),sto onda znaci da se dosta toga i unisti pa moraju dodati;neki vele i presanjem i opet dodaju;a imas i ove ekstremno skupe opcije poput Ziwi Peak koji su ''air dried'' pa opet na listi vidis dodano stvari. Recimo vitamin E sluzi kao svojevrsan konzervans,sto je u svakom slucaju bolje nego nesto drugo za odrzat svjezim.

Dakle,pretpostavljam da je vecinom u pitanju obrada samih namirnica u kojoj se izgube nutrienti,pa se moraju dodati naknadno,a mozda ima veze i sa propisanim kolicinama jer je manje-vise slicno kod svih proizvoda. To je dobrim dijelom i razlog cijelog tog pokreta RAW Feedinga...

Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
koliko sam vidjela ima više proteina, a to je bolje nego da ima više masti

sad sam gledala eukanubinu all breeds adult i ima neznatno više masti (14%)... je li i to dijetalna hrana?
Gledajuci sastave,cini mi se da je nekih 15% masnoca i navise kod gro proizvoda. Proteina je uvijek vise od masnoca. Hranu sa 10% masnoce bih i ja okarakterizirala dijetalnom. A masnoca je u ishrani pasa bitna koliko i protein. Masnoce su ''gorivo'' za organizam.

Jel postoji neki poseban razlog zasto ti psu treba hrana sa manjim udjelom masnoce? Neki zdravstveni razlog? Jer ako je u pitanju samo tvoje uvjerenje da masnoce nisu zdrave(a bome su prijeko potrebne i ljudima i zivotinjama),hrani psa slobodno hranom sa vecim udjelom-bitno je porijeklo masnoce,a ne nesto drugo.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 13:52   #79
Daj zaguglaj orijen freeze dried food. To je meso, hladno presano (skupo ko vrag) ali ne znam jesu li dodavali ista. Ima nekoliko okusa.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 14:14   #80
Orijen Freeze Dried takodjer ima suplemente-Zinc proteinate, iron proteinate, copper proteinate, manganese proteinate,plus tocopherol koji je tako i napisan.

Kod FD je mali pas,ne jede puno takve hrane,pa vjerovatno cijena ne bi igrala ulogu,ali jeste uzasno skup Ali kako vidim ona dehidrat uglavnom koristi za krckanje/ciscenje zubica,pa ne znam da bi joj ovaj Orijen za to bio dobar. On se ''zamuti'' sa vodom da se rehidrira i onda je poslije prilicno mekan. Meni su osobni takvi proizvodi jedino dobri kad idemo na kampiranje,pa mi manjka prostora u frizu.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.