Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2009., 13:31   #1441
@ astarte462

I te kako se slažem s tobom da treba prvenstveno pitati oftalmologe! Ali, treba pitati one koji nisu na nikakav način povezani s ovim vrlo lukrativnim businessom, ako se zaista želi čuti objektivno mišljenje. Osobno, kad sam išao raznim oftalmolozima nakon operacije na pretrage, čudili su se uopće kako to da sam se bio odlučio na operaciju, s obzirom da smatraju da je rizik tih operacija još uvijek previsok. Očito sam pred operaciju razgovarao s krivim oftalmolozima, zar ne?

Nadam se da ne smatraš da svoje stavove baziram samo na svom (nesretnom) iskustvu, a da nisam dao dovoljno linkova na medicinske članke???

Tvoj uspjeh ili neuspjeh vlastite operacije nije vezan za to hoćeš li moje stavove omalovažiti ili ne, ti si sad dio statistike i realno gledajući imaš velike šanse da dobro prođeš. Ali nemaš i garanciju da će tako biti, a tu je ona bitna razlika između korištenja naočala i/ili leća i ove vrste operacija: trajnost posljedica - kako dobrih tako i loših.

A evo još jedan link na medicinski članak koji je objavio dr Patel, jedan od vrhunskih britanskih kirurga oftalmologa, i to još 2001. godine:

KASNA DISLOKACIJA LASIK FLAPA (POKLOPCA) UZROKOVANA NOKTOM

http://archopht.ama-assn.org/cgi/content/full/119/3/447

Ukratko, deset mjeseci nakon uspješne LASIK operacije (100%-tni vid), 28-godišnja bjelkinja je pri skidanju pulovera slučajno noktom prešla po oku što je rezultiralo pomakom i gužvanjem LASIK poklopca.

U članku imate slike, koje govore više od riječi. Nakon nekoliko neuspješnih vraćanja poklopca, otklanjanja uraslog epitela alkoholom, sušenjem i ponovnim postavljanjem poklopca i sl. na kraju su liječnici poklopac morali potpuno ukloniti tj. amputirati. Zadnja informacija je u članku da je pacijentica na konzervativnom tretmanu (čitaj: steroidi), naravno, u cilju sprečavanja zamućenja rožnice. Kako je pacijentica završila poslije terapije, na žalost više ne piše, ali piše o potrebi obavještavanja pacijenata o nepotpunom zaraštanju LASIK poklopca i povezanim rizicima.
Koliko je tebi, astarte462, rečeno prije operacije o tom problemu i tom doživotnom riziku, slobodno nam svima iskreno odgovori.

Izdvajam zaključke iz članka:

Flap dislocation as a potential late complication should be discussed as part of informed consent prior to surgery.

Laser in situ keratomileusis should perhaps be contraindicated in patients who are at high risk of sustaining glancing corneal injuries (eg, rugby players).

As LASIK increases in popularity, the complication we have reported may become more common. It is therefore important for patients to be informed of the risk preoperatively and for general ophthalmologists to be familiar with the optimal way to perform primary repair in case care cannot be transferred to the original LASIK surgeon.


Dakle, autori članka (oftalmolozi, a ne moja malenkost kako astarte462 shvaća moje postove) ističu da se nepotpuno zaraštavanje LASIK poklopca mora navesti u informiranom pristanku pacijenta pred operaciju, a da se općenito danas oftalmolozi moraju upoznati s ovakvom vrstom ozljeda oka zbog sve veće popularnosti LASIK operacija kako bi mogli reagirati ako se pacijent ne može čim prije transferirati svom originalnom LASIK kirurgu.

Stoga, sretno!

P.S. Nisam osjetljiv na napade. Na mojoj strani je istina, a na drugoj strani je marketing. Mislim da znamo što je u konačnici jače.
Tommy_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:53   #1442
@ tommy - moje opservacije na tvoju 'malenkost' - zanimljive li konstrukcije - se odnose na opsesivnu stranu 'dobronamjernih savjeta' - zar se ne zapitaš kao čovjek radi li se o nekoj nezdravoj fiksaciji? i opservacija se odnosi na momente kad NE pružaš linkove uglednih oftamologa već - sam analiziraš nečiji slučaj. poput 'oftamologa'. to je ono što mi je upitno sa strane medicinske etike, na kju se i sam često pozivaš. paradoksalno zar ne?

hvala i na ovom linku. upravo je mazohistički živopisan, kao i linkovi sa youtubea gdje je mesar očito operirao pacijenta. definitivno ću paziti da se ne ogrebem po oku dok skidam džempere. kvragu a cijeli život sam se voljela grebat po očima, a sad ne mogu. sarkazam, da.
astarte462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:26   #1443
Quote:
Tommy_13 kaže: Pogledaj post
@ astarte462

I te kako se slažem s tobom da treba prvenstveno pitati oftalmologe! Ali, treba pitati one koji nisu na nikakav način povezani s ovim vrlo lukrativnim businessom, ako se zaista želi čuti objektivno mišljenje. Osobno, kad sam išao raznim oftalmolozima nakon operacije na pretrage, čudili su se uopće kako to da sam se bio odlučio na operaciju, s obzirom da smatraju da je rizik tih operacija još uvijek previsok. Očito sam pred operaciju razgovarao s krivim oftalmolozima, zar ne?

.
Problem sa oftomolozima je da ako nisu povezani sa lukreativnim poslom lasera, onda su povezani sa lukreativnim poslom leća i naočala, i sigurno neće odsijeći granu na kojoj sjede......

Bljuje mi se kad se sjetim kako mi ne Rebru nisu dali recept da kupim si sama leće, nego sam morala ići u njihovu optiku.....
Takve sigurno neću konzultirati na temu laserske operacije.....
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:28   #1444
Quote:
astarte462 kaže: Pogledaj post
željela bih i ja podijeliti s ljudima svoja iskustva. naime, prije točno tjedan dana sam operirala oči u poliklinici svjetlost - operirao me dr. gabrić. imala sam astigmatizam, -5 na desnom i -3 na lijevog oku, kao i blagi alternirajući strabizam. nisam nosila leće jer imam izrazito osjetljive oči, a naočale su me oduvijek sputavale. prvo sam se naručila za kontrolni pregled, koji je izvršila dr. Bohač, i za otprilike tjedan dana je uspijedila operacija. osoblje je ljubazno, doktorica je odgovorila na sva pitanja vezana uz operaciju, a doktora gabrića sam upoznala na sam dan operacije.



.
Da li si mogla birati između Lasika i površinskih metoda ili su te silili na Lasik.
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:33   #1445
@ manzzini - bar znaš tko stoji iza kakvih preporuka, bar znaš underlying motive, za razliku od elokventnih anonimaca na forumu.

da odgovorim na pitanje - preporučen mi je lasik, za moje stanje je to ocijenjeno najboljom metodom.
astarte462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:35   #1446
i nitko me nije 'silio' na ništa, odluka je moja, uz svu svijest o mogućim rizicima. ova operacija je velikim dijelom dobrovoljna, i kao takva zahtijeva velik stupanj opreza, skepticizma i informiranosti.
astarte462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:45   #1447
Quote:
astarte462 kaže: Pogledaj post
i nitko me nije 'silio' na ništa, odluka je moja, uz svu svijest o mogućim rizicima. ova operacija je velikim dijelom dobrovoljna, i kao takva zahtijeva velik stupanj opreza, skepticizma i informiranosti.
Ja mislim ići na neku od površinskih metoda, jer znam tipa koji je imao prk operaciju prije 12g. i ok je, a ne znam nikog sa lasik operacijom prije 10g...
Nadam se da od toliko lasik operacija nisu zaboravili raditi lasek.....
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:58   #1448
@ astarte462

Naravno, nisi odgovorila na postavljeno pitanje, pa ponavljam - u kojoj si mjeri u klinici upoznata pred operaciju o problemu nepotpunog zaraštavanja rožničnog poklopca? Ako treba, pojasnit ću ti: je li ti bilo bilo dano do znanja da rožnica ne zaraštava poput kože i da se rožnični poklopac ne ponaša kao i koža kad bi je tretirali na isti način?

Hajde, budi "etična" pa napiši štogod o "izdašnim" informacijama o rizicima koje si našla na web stranicama i u materijalima LASIK klinike...

Npr., u kojoj mjeri su ti opisali uzrok tvojih suhih očiju poslije operacije? Ili su samo naveli da će ti se to dogoditi, ali bez objašnjenja, uz obećanje da će biti privremena pojava?

Što misliš o "etičnosti" LASIK kirurga koji daju financijske stimulacije svojim kolegama oftalmolozima koji ih preporučaju svojim pacijentima?

Nadalje, pogledaj bilo koju reklamu neke LASIK klinike u medijima pa mi reci gdje piše o rizicima, makar sitnim slovima.

I još nešto, kada su ti dali na čitanje i potpis formular informiranog pristanka? Koliko sam upoznat, vrlo je "popularno" taj dokument uvaljivati pacijentu na potpis neposredno pred operaciju, umjesto da ga dobije nekoliko dana unaprijed i na miru prouči.

Zato, ako misliš govoriti o etičnosti i pri tome štititi LASIK klinike, preporučam ti da ne zalaziš na taj vrlo sklizak teren, mogla bi se poprilično osramotiti.

A onaj tvoj sarkazam u vezi skidanja pulovera, pa naravno, navedena pacijentica je spadala u grupu opsesivnih grebača očiju, samo je to zaboravila navesti svom LASIK kirurgu pred operaciju pa ju je on, eto, nedužan i krivo informiran operirao, naplatio par tisuća funti i uplatio si još jednu ratu za svoju jahtu. Da, i ovo je bio sarkazam...

Sretno!

P.S. Inače, kontaktne leće se mogu naručiti preko interneta bez pregleda, a u optičarskim radnjama ako inzistirate napravit će vam i naočale bez pregleda (ako znate svoju dioptriju). Dakle, možete praktički izbaciti oftalmologe iz igre i zarade (osim ako su ujedno i vlasnici optičarskih radnji). To u slučaju LASIK-a ne vrijedi. Oftalmolog operira i uzima novac. Ma sigurno onda drugi oftalmolozi osuđuju LASIK iz čiste zavisti što se i oni time ne bave. Da, i ovo je sarkazam...
Tommy_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 15:26   #1449
my god, my god... upoznata sam s rizicima, smatram da ne dijelim sinapsu s konzervom tune za informiranje i procjenjivanje situacije, kao i uračunavanje bitne komponente osobnih razloga.

napisala sam svoj post u svrhu dijeljenja svog iskustva, te planiram podijeliti moguće (ne)komplikacije, da ljudi imaju smjernice. i osvrnula sam se na tebe kao najaktivnijeg korisnika, čiji opsesivni postovi upravo fasciniraju.

nemam namjeru posvetiti svoje slobodno vrijeme egzibicioniranju stupnja svoje informiranosti da bih tebi pokazala da je koja odluka utemeljena i odgovorna, kao i megalomanski tvrditi da je eluzivan pojam poput 'istine' na mojoj strani. who died and made you the Truth? ah right, jesus did.

dali su mi obrazac koji se potpisuje prije prvog kontrolnog pregleda, mogla sam kopiju uzeti doma da sam htjela, sve je bilo prilično transparentno. na sva pitanja mi je odgovoreno. sve u svemu, zadovoljna sam. i sad je samo ruski rulet kako će sve to ispasti i da li ću si izbit taj poklopac iz oka prije ili kasnije. jel tako, tommy...
astarte462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 15:43   #1450
i da se osvrnem na ovo boldano iz tvog posta o mom potencijalnom sramoćenju - miješak: - govorim o tvojoj 'medicinskoj etičnosti'. ne 'štitim' lasik klinike nit doktore, svjesna sam da je kapitalistička piramida skliska u svakom smislu.

iznosim svoja iskustva, osvrćem se na tvoje postove jer me zaintrigirao stupanj opsesije i šizofreno naginanje teoriji urote. nazovimo to mojom profesionalnom deformacijom. ili karakternom. kao što je tebi očito fiksacija razotkrivati Svjetsku Urotu Lasik Poliklinika.
astarte462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:15   #1451
Quote:
astarte462 kaže: Pogledaj post
my god, my god... upoznata sam s rizicima, smatram da ne dijelim sinapsu s konzervom tune za informiranje i procjenjivanje situacije, kao i uračunavanje bitne komponente osobnih razloga.

napisala sam svoj post u svrhu dijeljenja svog iskustva, te planiram podijeliti moguće (ne)komplikacije, da ljudi imaju smjernice. i osvrnula sam se na tebe kao najaktivnijeg korisnika, čiji opsesivni postovi upravo fasciniraju.

nemam namjeru posvetiti svoje slobodno vrijeme egzibicioniranju stupnja svoje informiranosti da bih tebi pokazala da je koja odluka utemeljena i odgovorna, kao i megalomanski tvrditi da je eluzivan pojam poput 'istine' na mojoj strani. who died and made you the Truth? ah right, jesus did.

dali su mi obrazac koji se potpisuje prije prvog kontrolnog pregleda, mogla sam kopiju uzeti doma da sam htjela, sve je bilo prilično transparentno. na sva pitanja mi je odgovoreno. sve u svemu, zadovoljna sam. i sad je samo ruski rulet kako će sve to ispasti i da li ću si izbit taj poklopac iz oka prije ili kasnije. jel tako, tommy...
Neznam da li si pitala smije li se informirani pristanak nosit kući?
Na str. 33. postovi 1312 i 1313 piše čovjek o istoj klinici i kaže da se nesmije informirani pristanak nosit kući,prije godinu dana na predoperativnom pregledu u klinici Svjetlost nije ni bilo informiranog pristanka,pročitaj moje iskustvo,str. 16 post 626. i nisu mi na tom pregledu sve iskreno odgovorili,bilo je podvala pa i čistih laži,ignoriranja mejlova...

Što se tiče Tommyeve navodne opcesije,on samo govori istinu,njegov motiv je dobronamjeran,tako da nerazumijem što točno podrazumijevaš pod tom riječju opcesija?
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:53   #1452
@ astarte462

Hvala na "komplimentima" (opsesija, šizofrenija, skrivene namjere itd.).

Vidiš, s obzirom kako si od prvog posta "naciljala" mene, umjesto da tek "dobronamjerno" podijeliš svoje iskustvo, daješ mi dovoljno materijala da i sam postanem sumnjičav u pogledu tvojih iskrenih namjera.

Možda si sebi zadala zadatak (ili ti je netko drugi zadao?) da me napadneš na forumu, u cilju obeshrabrivanja čitanja mojih komentara i otvaranja linkova koje prilažem?

Kako to da kao "vrlo informirani pacijent" smatraš da je za forumaše relevantno opisivanje stanja tvojih očiju tek tjedan dana poslije operacije? Vidiš, takvo pisanje mi puno više vuče na reklamu, nego na stvarno iskustvo.

Naime, ja sam na forumu počeo pisati tek nakon puno, puno dužeg vremena, kako bih bio siguran da u svom slučaju pričam o trajnim posljedicama operacije, a ne o nekakvim prolaznim pojavama.

Sprdaš se s "istinom" koju sam na svojoj koži osjetio, i ironično je povezuješ s religijskim objavama? Mislim da tvoji relativizirajući komentari o "istini" govore puno više o tebi nego o meni.

A što se tiče "neistine", meni su osobno istaknuti i vrlo poznati LASIK kirurzi u oči lagali tj. poricali vezu floatera i LASIK-a, a lagali su i o zaraštanju LASIK poklopca. A koliko toga tek nisu rekli - iregularni astigmatizmi, nepostojanje tehnologije za popravak i sl. Tako da mislim da imam neka iskustva u prepoznavanju istine i neistine.

Kažeš da pričam o uroti? Ma kakva urota, ovo je business u kojem je prevažan element marketing koji se, naravno, sastoji u preuveličavanju dobrih strana svog proizvoda/usluge i prešućivanju loših. Pravo pitanje je idu li business i etična medicina skupa.

Ako si kako tvrdiš vrlo informirana otišla "pod nož", pitam se je li tvoja informiranost potjecala od informacija iz LASIK klinike ili informacija iz drugih izvora, pa čak, (ne daj Bože!), i iz nekih mojih postova i linkova.

Vidiš, na forumu ima ljudi koji su bili na operaciji, i zadovoljni su, i drago mi je za njih, a nisu imali potrebu da me napadaju, već su čak zahvalni ako sam im prije operacije skrenuo pažnju na neke važne stvari, možda dao koristan link pri izboru metode i/ili lasera?

Netko je možda čvrsto odlučio otići na LASIK, ali je čitajući moje postove zaključio da se isplati čekati femtosekundne lasere za lasersko, umjesto mehaničkog kreiranja poklopaca?

Vidiš, naše uzorne klinike su sve kao ribe šutjele o postojanju naprednijih tehnologija dok su kod nas koristili zastarjelu i po pacijenta bitno rizičniju tehnologiju.

I na kraju, ako si stvarno operirana, iskreno ti želim da ti okice budu vlažne, rožnica glatka, simetrična i čvrsta, a staklovina prozirna, bez floatera. Jer, kao što sam davno naveo, ni neprijatelju ne bih želio da ima problema s očima kakve mi je LASIK podario.

Sretno!
Tommy_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:16   #1453
Quote:
astarte462 kaže: Pogledaj post
@ tommy - moje opservacije na tvoju 'malenkost' - zanimljive li konstrukcije - se odnose na opsesivnu stranu 'dobronamjernih savjeta' - zar se ne zapitaš kao čovjek radi li se o nekoj nezdravoj fiksaciji? i opservacija se odnosi na momente kad NE pružaš linkove uglednih oftamologa već - sam analiziraš nečiji slučaj. poput 'oftamologa'. to je ono što mi je upitno sa strane medicinske etike, na kju se i sam često pozivaš. paradoksalno zar ne?

hvala i na ovom linku. upravo je mazohistički živopisan, kao i linkovi sa youtubea gdje je mesar očito operirao pacijenta. definitivno ću paziti da se ne ogrebem po oku dok skidam džempere. kvragu a cijeli život sam se voljela grebat po očima, a sad ne mogu. sarkazam, da.
Napokon netko tko daje normalne informacije... oko samo po sebi je osjetljivo i razvališ li ga noktom ili rašpicom za nokte nećeš najbolje proći... o čemu se raspravlja ovdje???

nemojte ljudi da se slučajno bolje osjećate i rješite nešto što možete...
a onaj koji se ne informira kako treba i ne zna da je sve rizik na ovome svijetu... može slobodno pod stakleno zvono....

ima jedna koju svi znate: TKO NE RISKIRA, NE PROFITIRA!!!
simple_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:39   #1454
Quote:
simple_14 kaže: Pogledaj post
Napokon netko tko daje normalne informacije... oko samo po sebi je osjetljivo i razvališ li ga noktom ili rašpicom za nokte nećeš najbolje proći... o čemu se raspravlja ovdje???

nemojte ljudi da se slučajno bolje osjećate i rješite nešto što možete...
a onaj koji se ne informira kako treba i ne zna da je sve rizik na ovome svijetu... može slobodno pod stakleno zvono....

ima jedna koju svi znate: TKO NE RISKIRA, NE PROFITIRA!!!
Ovdje se i negovori o razvaljivanju oka,već o pomaku lasik poklopca,koji se pridržava za površinu oka tek na 2.5posto površine(kod mehaničkih mikrokeratoma) i običan zračni udar kod iskakanja iz aviona ga može pomaknut,kao i zračni jastuk automobila,potučeš se naprimjer, i masu ozljeda koje bi inače prošle kod neoperiranih ili Prk očiju bezazleno,kod lasik očiju uzrokuju teške i trajne posljedice.
Ovaj kao i masa drugih rizika su uglavnom bespotrebne pošto uglavnom postoji opcija operiranja Prkom ili drugim površinskim metodama koje nerade poklopac,manje su rizične i u prosjeku daju bolji i kontrastniji vid.

Ja znam masu njih koji su konstantno riskirali u kasinu i na kraju ostali bez ičeg.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 10:32   #1455
@ tommy: ja sam se samo analitički osvrnula i ponudila neko od rješenja za tvoje..hm...stanje? but whatever turns you on... proceed! moj stav je jasan hvala na željama, i ja se nadam da će sve proći ok. zato sam i napisala - da ne znam još da li sam 'crni' dio statistike. a da mogu predvidjeti hoće li mi se zračni jastuk zabiti u lice - a nikad dosad nit nije - gdje bih bila? na novoj tv gatala ljudima valjda. još uvijek smatram da sam dobro riskirala. a o tome da li sam doista operirana ili ne... mah što reći? platili su me da ovo pišem. i inače u slobodno vrijeme razvijam psihotične epizode gdje VJERUJEM da sam operirana. volim pažnju.

@ jolac - pročitala sam tvoja iskustva u poliklinici. ne znam što se tu desilo, zaista je čudno. možda je osoblje koje si kontaktirao neinformirano... ? ja sam dobila odgovore na sva pitanja, i pri pregledu i pri telefonskim razgovorima. i nije bilo muljaža s obrascem za pristanak...
astarte462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 12:00   #1456
astarte a jel ti smatraš da je tvoja operacija bila uspješna? Mislim navela si da imaš suhe oči sad bilo kronicno bilo blago opet imaš suhe oči. Meni se cini da preko lasika mijenjaš dioptriju za neke druge nedostatke primjeri nocni vid, haloi, burstovi, suhe oči itd. znaci vidiš dobro ali imaš opet neke posljedice opreacije.
Pa to se baš i ne može navesti kao 100% uspješna operacija ako dobiješ neke posljedice nakon nje. Osim ako doktori lasik klinik to smatraju 100 posto, samo samnjiti dioptriju a ostalih 10 potencijalnih posljedica vecih malih nisu važne.

I kažeš da su ti rekli da je lasik za tebe najbolji izbor, pa a šta bi ti rekli drugo, pa mogla si ti birati prk ili onaj t-prk u svijetlosti. samo ako vec imas dovoljno debelu rožnicu za kreiranje flapa i njima je u interesu da te instant fixaju i to je to. Oni koji nemaju dovoljno debelu idu na prk, pa cek zašto oni idu na prk zar ce dobiti losije rezultate nakon prk il šta? Zašto nije ako nemaju dovoljno debelu rožnicu da ne idu onda na ništa nego nastave nositi cvike. Znaci cak i ako mozes na lasik onda mozes i na prk bez problema. Dugotrajniji oporavak i bolniji da al nema flapa. A kad vidim po forumima pacijente operirane intralasikom i opet imaju posljedice ili cak dvoslike, je bilo je bezbolno i sljedeci dan su zacijelili ali opet su dobili neki shit.

Što onda tu govori, svatko od nas može vagati rizike i to, ali nitko ne zna kakav ce rezultat biti, svi se nadamo najboljem idemo onako pa kud puklo da puklo.
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 12:45   #1457
pa zasad je, kako rekoh, sve ok. suhe oči sam i prije imala - nisam očekivala da će se taj problem razriješiti lasikom, zar ne? noćni vid mi je relativno ok, vid je normalan, premda mi smeta prejaka svjetlost još uvijek. zasad sam na smanjenoj brightness.
jedino estetski neprivlačno jest to što mi je zbog usisnog prstena pukla kapilara u lijevom oku pa čekam da i to prođe.

što se tiče rožnice, dovoljno je bila debela za flap. nije se stanjivala nošenjem leća. sama sam se složila s metodom operacije - lasikom.

a je li operacija uspješna il ne, ne mogu reći nakon samo tjedan dana.
astarte462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 13:28   #1458
Quote:
manzzini kaže: Pogledaj post
Ja mislim ići na neku od površinskih metoda, jer znam tipa koji je imao prk operaciju prije 12g. i ok je, a ne znam nikog sa lasik operacijom prije 10g...
Nadam se da od toliko lasik operacija nisu zaboravili raditi lasek.....
Ajde ako odeš na PRK javi obavezno stanje poslije, bol itd.
Valjda tu famoznu bol kod prk danas riješavaju bez problema razni painkillersi.

Ovdje je zanimljivo pitanje oko površinskih
http://asklasikdocs.com/forums/showthread.php?t=657

Please scratch off Epi-LASIK - as there is extra risk without extra benefit, in my opinion. Between LASEK and PRK - there is not enough of a difference to recommend one over the other. Just find your doctor - and then go with the procedure he or she prefers. Lastly - the risk of haze in 2009 is extremely low. If haze occurs - then it is possible to treat with topical steroids or a repeat laser. Obviously - there are risks with any procedure.
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 17:55   #1459
Quote:
MarioX2 kaže: Pogledaj post
OMG, a ti to reklamiraš neku kliniku u srbiji haha, pa daj covjece zašto to ne tipkaš na nekim srbskim forumima kud si došao na hrvatski, o svašta.
Pa imamo mi u hrvatskoj vec dvije tri klinike koje se bave laserskim operacijama, jesi ti uopce citao šta ovog foruma jesi vidio posljedice, da li znaš uopce kako proces operacije ide? Nacin na koji pises ispada da nemaš pojma, samo di došao vidio sve sredjeno i lijepo, i da su zainteresirani, pa fkors da su zainteresirani kad im placas soma eura, o svašta.
Mislim po cemu je sad ta beogradska klinika drugacija od naših, kakve oni to metode koriste, možda su napredniji od amera kažeš? Nemaš pojma ni o opremi sigurno, procitao si na njihovoj fotošop stranici imamo najsuvremeniju opremu

Ajde sad nek netko iz bosne se javi da je bio u sarajevu u klinici.
Loša reklama covjece loša, ako cemo vec ostavit pare i riskirati onda cemo to kod naših ostaviti, p akud u beograd kad u zg imamo to sve, ajde u rusiju kod rusa koji se bave ocima od pamtivijeka, ali i oni koriste svi iste metode zaboga pa nisu srbi izmislili lasik.
I tko bi uopce isao u beograd iz hrvatske, pa jos na preglede i to, kad mu je tu zg pod nosom, smiješno.
Zalutao si bre
Lol ... ne reklamiram nista. Ko hoce da ide na operaciju neka ide gde hoce. Ovde sam postavio post posto sam ja pre operacije citao dosta foruma i ovaj je jedan od opsirnijih. Pa sam mislio da mogu da pomognem nekome. Po meni je najbolje da se radi u Rusiji pa ti ako hoces plati put itd pa uradi kod profesionalaca. Srbija i Hrvatska su blizu pa sam zato rekao. Citao sam ovaj forum posto, ako je trebalo dosao bih i tu da sredim oci.
E da, jos da kazem da sam pitao i lik koji je dosao na korekciju je iz Splita. Sada gde je radio ne znam...
stevaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 20:18   #1460
Quote:
stevaw kaže: Pogledaj post
Lol ... ne reklamiram nista. Ko hoce da ide na operaciju neka ide gde hoce. Ovde sam postavio post posto sam ja pre operacije citao dosta foruma i ovaj je jedan od opsirnijih. Pa sam mislio da mogu da pomognem nekome. Po meni je najbolje da se radi u Rusiji pa ti ako hoces plati put itd pa uradi kod profesionalaca. Srbija i Hrvatska su blizu pa sam zato rekao. Citao sam ovaj forum posto, ako je trebalo dosao bih i tu da sredim oci.
E da, jos da kazem da sam pitao i lik koji je dosao na korekciju je iz Splita. Sada gde je radio ne znam...
Zašto je po tebi najbolje da se radi u Rusiji, mislim navedi kakve oni to metode koriste da kod nas to nema? Išao ti u rusiju ili na mars ici ces na istu operaciju, preko istih vrsta instrumenata i uređaja te na isti odnos sreće uspjeha operacije.
Pa cemu onda ici do Rusije? To se išlo prije 10-20g kad je tek pupovala operacija.
Znaci tebi u Srbiji to nije uradio profesionalac nego dr.Nick?

http://www.youtube.com/watch?v=aqImkDgDwHU


A u rusiji su samo profesionalci? Ovi ovdje su sa bauštele došli kažeš, pa kako si mogao nekom ex bauštelcu dati svoje oko na rizik, nije li novac ništa u usporedbi sa očima i zdravljem tja.
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.