Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2016., 11:18   #1
Dječja prijateljstva i roditelji

MOžda je kriva tema,ali tiče se škole (školskih prijateljstava) pa ću probati tu pitati.

Mala je drugi razred,ima prijateljice u školi, druži se normalno, ide na boravak. Nedavno je izrazila želju da bi se ona igrala/družila doma s nekim iz razreda. Sve pet,ja sam za. No ja ne poznam mame te djece s kojima bi se ona družila. Neke čak i poznam, no nismo prijateljice, vidimo se u prolazu, eventualno u parku, ne posjećujemo jedni druge. I jučer je mala donijela broj od jedne mame s čijim bi se dječakom ona igrala doma.

Ja ne znam kak postupiti. Vidim da je broj napisan na papiru "odraslim" rukopisom, znači mama je očito sama napisala broj i dala malom da preda mojoj maloj. Time valjda mamam pristaje na neko druženje. Ali kaj sad? Nazovem tu mamu i dogovorim da:a) dođe s klincem na kavu? b) Pozovem samo klinca (a mamu pošaljem doma? ).

Meni je zapravo bed nazvati ženu jer je ne poznam. Uopće. Za tog klinca nisam ni čula da postoji u razredu do prije par dana. Nisam neki društvenjak i pojma nemam kak to odraditi. Ovo bi nam bila prva druženja kod kuće, inače se mala igra s djecom vani u parku, ne pozivamo djecu na igru (nikad još nije izrazila želju).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:21   #2
das muzu da nazove
ja sam u nasoj familiji zaduzena za takve stvari nazoves i kazes, dobar dan, dala mi kcer vas broj telefona, nasa se djecica ocito zele druziti
i od tad nadalje razgovor vec tece kak tece
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:27   #3
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
das muzu da nazove
ja sam u nasoj familiji zaduzena za takve stvari nazoves i kazes, dobar dan, dala mi kcer vas broj telefona, nasa se djecica ocito zele druziti
i od tad nadalje razgovor vec tece kak tece
JOj, on to neće, kaže nek se malo družim . A meni muka kad se moram družiti s nekim novim, malo sam samotnjak. U park nosim knjigu da ne moram razgovarat s ljudima, meni je to jako teško,ali eto, socijaliziram se i ja zbog male, ne bih htjela da izrasta u pustinjaka kao što sam ja.

Znači nazovem i pustim da ide razgovor. Bi li bilo čudno da pozovem samo klinca, bez mame ? Mislim, ionako se mala želi družiti, ne ja
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:31   #4
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Znači nazovem i pustim da ide razgovor. Bi li bilo čudno da pozovem samo klinca, bez mame ? Mislim, ionako se mala želi družiti, ne ja
pozoves klinca na igranje tad i tad od do
klinca ce vjerojatno netko dovesti pa onda pozoves mamu/tatu na kavu/picence/kolac
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:35   #5
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
pozoves klinca na igranje tad i tad od do
klinca ce vjerojatno netko dovesti pa onda pozoves mamu/tatu na kavu/picence/kolac
Ah, znači druženje ne mogu izbjeći. Oh, well
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:41   #6
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ah, znači druženje ne mogu izbjeći. Oh, well
ma mozes, ja recimo uglavnom odbijem poziv
vrijeme dok je dijete na igranju iskoristim da obavim nesto na brzinu

ako udju na kavu ne znam da ce netki sjediti dva-tri sata koliko se klinci igraju
a i mozda ti bude skroz ugodno
ja sam slican tip kao ti pa sam preko djece upoznala skroz ok roditelje, s nekima smo se skompali pa se sad druzimo neovisno o djeci
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:45   #7
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ah, znači druženje ne mogu izbjeći. Oh, well
ma mozes

mozes pitat zenu da ih skupa pokupis iz skole, pa da ih ona dodje skupiti doma, tak da odmah izbjegnes druzenje, a ljudima mozda ucinis uslugu (ak nejdu sami doma iz skole)

a mozda upoznas i nekog skroz zanimljivog (ja sam iz njenog vrtica upoznala fora ljude s kojima mi je gust pit kave)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:46   #8
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ma mozes, ja recimo uglavnom odbijem poziv
vrijeme dok je dijete na igranju iskoristim da obavim nesto na brzinu

ako udju na kavu ne znam da ce netki sjediti dva-tri sata koliko se klinci igraju
a i mozda ti bude skroz ugodno
ja sam slican tip kao ti pa sam preko djece upoznala skroz ok roditelje, s nekima smo se skompali pa se sad druzimo neovisno o djeci
Ma upoznala sam i ja ok roditelje, ne mislim da mi nitko ne paše, no nekako bi mi lakše bilo da hendlam samo djecu. Više volim djecu od odraslih
A ok, probat ću. Javim rezultat.

Edit: Mala donesla doma broj, a pita moj muž čiji je. Mala kaže ime, a tata zaključi: "Počela je dečke zvati doma. Kaj da već sad to srežem u korijenu?"


Vidim da je nova tema otvorena, molim onda i ovaj post tamo priljepit. Hvaaala.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:47   #9
Pa mislim da većina roditelja žudi za malo slobodnog vremena za nešto obaviti, tako da se ne trebaš brinuti da će ti netko sjediti na kavi tri sata.

Možda će sjesti na kratko, toliko da se upoznate i da vidi gdje ostavlja dijete.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 12:42   #10
nosorog ti je dala super savjet da se dogovoriš da ih pokupiš nakon škole, a ona klinca pobere u dogovoreno vrijeme.
kužim te kaj se tiče druženja. jedno je kad negdje vani spontano upoznaš ljude, klikneš s njima i nastavite se družiti, a drugo je kad nekog nepoznatog pozoveš doma, pa se šutke gledate dva sata.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 12:50   #11
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
JOj, on to neće, kaže nek se malo družim . A meni muka kad se moram družiti s nekim novim, malo sam samotnjak. U park nosim knjigu da ne moram razgovarat s ljudima, meni je to jako teško,ali eto, socijaliziram se i ja zbog male, ne bih htjela da izrasta u pustinjaka kao što sam ja.

Znači nazovem i pustim da ide razgovor. Bi li bilo čudno da pozovem samo klinca, bez mame ? Mislim, ionako se mala želi družiti, ne ja
kak si onda našla muža ak si pustinjak?!
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 13:21   #12
Imam loša iskustva s tim dječjim druženjima i odahnula sam kad je narasla dovoljno da kazem: ma evo ti lova, idite na sladoled i prošetajte malo parkom.

Da, loša iskustva su uglavnom bila s roditeljima koji bi djecija druženja shvatili kao poziv i za sebe. Ovo je mali grad i takve situacije su koma.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 18:01   #13
moj stariji dobio je prvi poziv na igru kad su mu bile četiri godine. ali ja, paranoična, nisam htjela dijete ostaviti samog u kući nepoznatih ljudi. pa sam ušla na kavu (iako mislim da je taj poziv bio upućen reda radi).

danas mi je ta mama super frendica.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 18:19   #14
Mi imao dosta djece u susjedstvu koja nam dolaze na igru sama, ali smo zvali bili i neke iz vrtića. Dogovor je bio da samo ostave djecu, ali kako se mali skompao s ljudima koji su i nama super, bilo je baš kako je netko napisao - pozvali smo pristojno na kavu, tata je ušao kao na 5 min, i na kraju smo se družili satima

Školske još nismo zvali, ali krenuli smo u školu u novi kvart, pa se tek upoznajemo s roditeljima.
Računam u stvari da će uskoro djeca iz novog susjedstva koja idu s malim u razred sama dolaziti na igru.
Meni i je najbolja varijanta u kojoj dođe dijete/djeca, mali ima zabavu, a ja se bavim svojim poslom.


Čudno mi je da tek sad u 2. razredu zoveš nekog na igranje, pa kako se mala zabavaljala do sad?
Mi smo mome već neko vrijeme ultra dosadni za igru i u principu skoro svaki dan je ili on kod nekog ili su kod nas. Ako divljaju ih zatvorim u sobu da ih ne čujem i bok
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:13   #15
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post

Čudno mi je da tek sad u 2. razredu zoveš nekog na igranje, pa kako se mala zabavaljala do sad?
Moja ne žudi za prijateljima cijeli dan. Išla je u vrtić gdje se izigrala s prijateljima pa kad bismo je pokupili ostatak dana bi se igrala s nama ili bismo išli nekud, u park i sl....tih par sati do spavanja brzo prođe. Tijekom ljeta se igrala vani, vikendom je često bila kod bake. Sad ide na boravak i do pola 4 je s društvom. Poslije je s nama, ima dva sata tjedno izvanškolsku aktivnost.

Nemamo običaj imati često goste, jednostavno smo takvi. Nije ni ona do sad nikog poželjela dovesti doma. Kaj ja znam, valjda smo čudni .

Sviđa mi se prijedlog od nosorogice. Mada bilo bi vjerojatno ok da mamu ipak ugostim na kavi da zna žena kod koga joj je dijete
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:16   #16
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kužim te kaj se tiče druženja. jedno je kad negdje vani spontano upoznaš ljude, klikneš s njima i nastavite se družiti, a drugo je kad nekog nepoznatog pozoveš doma, pa se šutke gledate dva sata.
Pa tako nečeg se bojim zapravo.Nitko ne garantira da ću se ja zabavljati ako si je mala kliknula s nekim prijateljem .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 22:58   #17
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moja ne žudi za prijateljima cijeli dan. Išla je u vrtić gdje se izigrala s prijateljima pa kad bismo je pokupili ostatak dana bi se igrala s nama ili bismo išli nekud, u park i sl....tih par sati do spavanja brzo prođe. Tijekom ljeta se igrala vani, vikendom je često bila kod bake. Sad ide na boravak i do pola 4 je s društvom. Poslije je s nama, ima dva sata tjedno izvanškolsku aktivnost.

Nemamo običaj imati često goste, jednostavno smo takvi. Nije ni ona do sad nikog poželjela dovesti doma. Kaj ja znam, valjda smo čudni .

Sviđa mi se prijedlog od nosorogice. Mada bilo bi vjerojatno ok da mamu ipak ugostim na kavi da zna žena kod koga joj je dijete
niste čudni i mi smo takvi...ili smo i mi čudni
dva puta tjedno aktivnosti, ostalo se jedva vidimo i mi, vikend uvijek neki muving...
ista situacija, ona dovuče broj, organizirali smo neke susrete dok je bilo lijepo za vani, sad stalno cvili da bi išla kod ili zvala neku E, a mama i ja nikak da se dogovorimo. mislim, znam da nije baš ono...super da ti pokupi netko iz škole dijete koga jedva znaš, al jbg žena ne dođe do 18 s posla, djecu kupi čuvalica...nikad se naći... a u 18 već pomalo vrijeme za skori razlaz, a ne prvi susret. valjda ćemo se jednom potrefit na nekoj kavi za upoznavanje kak spada, a onda poslije cure nek guštaju solo.
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 23:10   #18
moj mali je isto htio zvati neke klince iz vrtića. objasnila sam mu da doma ne zovemo svakoga nego one ljude s kojima smo si jako dobri, pa sam mu nabrojala primjere gdje je on dobar s nekim djetetom, a mi sa njegovim starcima. izgleda da je shvatio jer me više nije tražio.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 23:14   #19
Dragi bože, što se dogodilo sa starim poretkom?
U moje vrijeme je to išlo ovako;

Ja: Aj pitaj mamu jel mogu doći kod tebe.
On: E mama je rekla da smiješ doći\ne smijem te danas pustiti.

Odem kod X\Y.

Dakle autorice, reci ćerki da kaže maloj da kaže prijateljici da dođe (a njezini roditelji neka se smisle kako će dofurati malu).

----

aliceblue je rekla istinu, većina roditelja će biti ZA ekstra slobodno vrijeme, posebno ako ćeš ti riješiti svu logistiku. Kao da mašeš mrkvom ispred magarca.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 23:15   #20
SMS:
Dobar dan, ovdje mama od B. iz I.C. B. pita hoće li Vaš M. doći kod nas doma sutra popodne na igranje :-) Lp, mama M.

Easy as that! Dosad poslala takvu poruku valjda 10 puta. Nekad mama samo dovede i pokupi, nekad ostane popričati 5 minuta, nekad sjedne na kavu pola sata.
Djeca se igraju. Oni ne kompliciraju ;-)
__________________
26.07.2009. & 8.10.2013. :-) <3
... Tko nije drvo razumio prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad - tad da ne zna što je hlad...
mišolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.