Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 08:58   #81
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
mogla bih se sloziti! doba fakulteta..
sad me *ebe okp pa variram s raspolozenjima i emocijama
Ma kod mene nije nužno bio fax,ja sam tada ostavila fax i krenula stazirati...
Više ono neki tada sveopći ukupni dojam i unutarnje zadovoljstvo te poslozenost u životu.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:16   #82
ma da... manje si opterecen nekim stvarima a opet dovoljno slobodan i mlad da te gotovo nista ne sputava
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:18   #83
Netko je lijep post napisao koju stranicu ispred.

Kad sam prvi put pročitala pitanje pomislila sam bez razmišljanja - srednja škola!

Kad sam si dala 5 min da promislim o pitanju pomislila sam - pa i na većem dijelu faksa mi je bilo stvarno dobro, a nije da je i u osnovnoj bilo išta drukčije, ma zapravo sam i otkad radim dosta zadovoljna.

Onda sam se zapitala kako je moguće da bih doslovno svaki dio života mogla staviti u "najsretniji dio života", a na kraju dana znam da nikada nisam zapravo sretna . Netko je jako lijepo napisao ranije - "Postoje periodi koji iz današnje perspektive djeluju lakše ili sretnije nego što su ustvari bili."

Sada kada razmišljam o 16-godišnjoj sebi sjetim se u koga sam bila nesretno zaljubljena, sjetim se prijatelja, sjetim se izlazaka. I sve mi je to beskrajno simpatično, postajem nostalgična, razmišljam kako sam lijep život imala. Čak pomislim da sam bila baš sretna. Ali zapravo sam tada jako patila zbog te nesretne ljubavi. I hrpe drugih pizdarija. I može mi sada to biti najsimpatičnije i najsmješnije na svijetu, ali ne mijenja činjenicu da mi je tada bilo krajnje ozbiljno, činilo se fatalnim i na kraju - činilo me tužnom.

Odgovor na pitanje bi bio da mislim da je jako teško objektivno to odrediti. Ljudi su često skloni idealiziranju, a ni potiskivanje kao obrambeni mehanizam nije takva rijetkost. Nikada nisam bila posebno sretna, ali uvijek mi je bilo zadovoljavajuće. Valjda bih to odgovorila.
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:47   #84
Najsretnije razdoblije mog zivota je definitivno otkad se rodila moja kcer.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 01:07   #85
12-13 godina do 2 srednje, zivjela sam u raju,imala hrpu prijatelja,niti jednu brigu, odline ocjene bez truda..pocela se baviti jahanjem,bila sam inteligentna i normalna. sad vise ne.
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:18   #86
Moje najsretnije doba je sada. Radim posao koji volim, zivim kako mi se svidja i gledam u sretnu buducnost.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:24   #87
Od 15 do 35 :klap::klap: jebenini
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:10   #88
Meni je to sadasnje vrijeme, zavrsio fakultet i imam posao. Napokon mogu zivjeti bez razmisljanja hocu li imati sutra za kruh.
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:55   #89
Najsretnije razdoblje ? Kad sam se rastala .. imala svoje dijete .. svoj stan.. svoj posao .. svoje auto .. svoj life :-) .. osijecala sam se najsretnijom zenu na svijetu .. al naravno .. nista ne traje vjecno .. morala sam to s*e*a* :-)) ...
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:07   #90
Najsretnije razdoblje u životu mi je rođenje prvog sina i rane godine braka.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:09   #91
To je tada bilo prilicno cudno i neobjasnjivo stanje dozivljavanja sjedinjavanja sa svim, "nestanak sebe" tj. cisto i direktno dozivljavanje zivota. Bilo je to najljepse i istovremeno najgore razdoblje jer su nestali obrambeni i kontrolirajuci mehanizmi osobne psihe.
Da se krivo ne shvati to nema nikakve veze sa psiholoskim terminom depersonalizacije.

Sve se nastavljalo kao i prije samo punije, direktnije zivlije, ono jednostvno zivljenje zivota.
Tek kasnije je postalo jasno i prihvaceno sto je zapravo to bilo. Direktno dozivljavanje zivota kakav jest a sto i uvijek jest bez psiho kompliciranja sto zapravo mnogi dozivljavaju svakodnevno a da ne primjecuju to prirodno stanje setnje zivotom.
Prekrasno je direktno vidjeti radost u necijim ocima jer u tom trenutku postoji samo radost.
Jednostavno je, ali psiha zajedno sa intelektom nam to iskomplicira i iskompleksira do boga miloga
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:18   #92
srednja/faks, svirala sam u bendu, bila sam nekako bezbrižna i bilo je uzbudljivije žvijeti.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:12   #93
Everything else is piss.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:49   #94
U djetinjstvu sam definitivno bila najsretnija, imala puno prijatelja, igrala se bez prestanka.
Teen godine su mi bile užas, ostavile mi gro psihičkih posljedica, proplakala sam valjda pola tog desetljeća.
Faks je isto bilo većinom OK. Zajebavala sam se i izlazila, bila stalno u vezama.
Sad sam opet u nekom crnom razdoblju, osjećam se ko da sam na kraju života iako sam tek u srednjim 20-ima. Valjda će opet uskoro doć bolja vremena.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:32   #95
Kad sam krenuo u srednju..taj period.. drustvo, ta neka bezbriznost..samo uci, prodi i to je to.. a sad posao, ovo ono, neke brige i slicno.. al bude se i to sve uskoro sredilo pa ce bit bolje

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mathijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:27   #96
Bas me neki dan jedna osoba pitala "jesam sretan"? Iskreno, nisam do tada bas ni razmisljao o tome, ali sam joj odgovorio da jesam.

Istina je nesto izmedu valjda.

Bio sam najsretniji dok sam bio mladji, osnovna i srednja skola, nesto kratko i poslije toga, cisto iz razloga sto nisam razmisljao o nekim stvarima o kojim danas da.
Bio sam cool, nabrijani i "najpametniji" klinac bez brige i pameti.

A po svemu bi trebao ipak biti najsretniji upravo danas.

Srecu najvise povezujem s napretkom u odnosu s obitelji, curom, produktivnosti, ucenju i sve je manje-vise u redu, ali svejedno nisam toliko sretan kao prije. Cudno zapravo.

Stvar je u tome da sto se vise educiram to sam tuzniji, jer svijet opcenito moze biti puno ljepse mjesto, a nije. Znam da ce opet neki reci da pricam gluposti , ali nekako mi ponekad glupo sve to funkcionira, iz puno razloga.

Mislim da je stvarno najbolje ljudima koji citav zivot ostanu u teen fazi i nikad ne iskuse taj "aha" moment i skuze zapravo sto je zivot.
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:02   #97
Rap! Potpis

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:26   #98
Najsretnija - viši razredi osnovne škole.
Najzadovoljnija - sada!
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:31   #99
dosad nije bilo takvog razdoblja.
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:47   #100
najveća sreća kronološki:
- ozdravila sam,
- istraživački rad,
- rođenje djeteta.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.