Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 17:46   #281
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
u principu ja sam se davno pitao koja je svrha 20 milja ljudi od vardara pa do triglava. recimo uzmi bosnu. koji ce ti kurac 4 milje sirotinje ? i to jos neuke i stare i nikakve. sta ces s njima ? nisu ni da budu konzumenti a kamoli sta drugo. i taqko ce jednom puknut film nekom duceu ili hitleru ili staljinu i jednostavno ce nas izbrisat jednim mahom ruke. naravno da je to nehumano ali kad se covjek postavi u jednu takvu poziciju, zaista cemu mi zapravo sluzimo ? zapad se jos smara sa smislom rada za nekog drugog, nefeudalizam, neokolonijalizam, neofasizam, itd, a di smo mi jos od svega toga ? prvom prilikom kad nekom od tih glavonja vise ne bude trebalo kamare ljudi da trosi i da radi za kikiriki, kad se naprave roboti i kad se mogne skocit do prvih asteroida i planeta, jednostavno ce neko dignut ogradu, administrativnu i pravu betonsku, i rec ko vas jebe fala ali ne treba te nam vise ni za razmnozavanje. zato ne vjerujem humanizmu, ne vjerujem "zakladi bila gejtsa" koja daje pare za ovo i ono. sve je interes u ovom zivotu. nazalost treba to zlo gledat, za mog zivota jos ce se od jugoistoka evrope napravit jedan ogroman geto. the future is here and now, samo treba proc jednom cestom od siska do valjeva recimo i sve ti bude jasno.
Na neki politički nekorektan način ti si u pravu. Ali..

Ima još uvijek puno ljudi koji misle dobro i koji uživaju u malim stvarima. Ne vjerujem da će takvi izumrijeti. Oni će pokušati opstati i u takvom okruženju koje si opisao. A ovi povlašteni će ići sa Elonom Muskom na Mars i okolo. Meni osobno je i dalje ljepše prošetati šumom ili uz obalu
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:55   #282
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Slazemo se. Samo sto ja nemam neki zacementiran stav oko garantiranog dohotka. Za sada mi to izgleda kao nuzno zlo, ali ipak se nadam da ce netko smislit nesto bolje, jer garantirani dohodak je vise flaster za problem neaktiviranje resursa, odnosno neadekvatnu kompenzaciju. Za mene je primarno pitanje: "kako izbjeci to da bude posla za samo 20% ljudi?", a ne "sta cemo sa preostalih 80%?". Zato i pokusavam saznati od kolega forumasa kako oni vide svijet za 30-60 godina.
Mozda uspijemo doci do neke "utopije" u kojoj STEMovci rade 2 sata dnevno, a ovih 80% radi neki drustvono koristan rad - i da od od toga svi uspiju dostojanstveno zivjeti.
Pročitao sam dosta futurista i ljudi koji profesionalno analiziraju našu blisku budućnost, iskristaliziralo se par zajedničkih predviđanja. Sve manje rada, sve više slobodnog vremena za igranje igrica, zabavu, hobije. Povećanje značenja samodostatnih mikrozajednica. Konstantno smanjenje potrošnje a time i potražnje za proizvodima. Porast alkoholizma i droga, te religija zbog osjećaja osamljenosti i smanjene korisnosti. Otuđenje i osjećaj nesigurnosti. Porast terorizma.

Kao što vidimo smanjenje količine rada kojem čovječanstvo teži u jednom trenutku pretvara se u opterećenje. Jer čovjek je kvarna roba i često mu treba vodstvo. Neki će se izgubiti a neki će ugodno živjeti. Mislim da je najvažnije kod mladih razvijati snažan karakter i disciplinu, jer će im svakako trebati. Nisu svi ljudi podesni za veliku samostalnost i slobodu.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:39   #283
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
gotovo da je i danas već tako u hard stvarnosti stvarno odrađenih stvarno korisnih stvari/poslova
STEM-ovci nešto stvarno odrađuju tu i tamo, a ostatak pretače iz šupljeg u prazno ili radi neke više ili manje generalno korisne stvari..

Zapitajte se što je danas rad. Što rade silne desetina i stotine tisuća po raznim uredima raznih korporacija/institucija.

Koliko je od toga hard koristan direktan posao? Koliko se produktivno i svrhovito odrađuje išta?
Ovo je zapravo interesantna poanta, već danas postoji hrpetina HR, 'team leadera' i raznih velevažnih pozicija koje realno ne služe ničemu.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:12   #284
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
U takvoj perspektivi ne vidim nijedan drugi načim osim neke vrste zagarnitanog dohotka što je zapravo prisilno vraćanje socijalizma u nuždi. Kakvo će biti društvo za 30 godina lako je predvidjeti. Kakvo god da bude čovjek će biti prilično marginaliziran, tj velika većina.
čim je nužda, nije prisila

teorijske tj. doktrinarne postavke klasičnog kapitalističkog sustava koji je nastao u vrijeme transporta konjskim zapregama i kad je hi-tech zenit predstavljala komunikacija telegrafom, pa kad su teoretičari mogli maštati o "nevidljivoj ruci tržišta" i povećanjem blagostanja radom i poduzetništvom, jednostavno ne mogu biti valjan putokaz u vremenima gdje će se ljudski rad uvelike zamijeniti tehnikom.

mislim da nitko nema blage veze o tom što nas zaista čeka za nekoliko deseteljeća jer dolaze epohalne promjene kakvima nema usporedivog primjera u pošlosti....
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:32   #285
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...rucju/5796179/

E, Zlatni, nisi se trebao vracati iz NL...
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 17:53   #286
https://www.vecernji.hr/vijesti/digi...lagode-1167469


Zadnjih godinu dana bilo 1500 ovakvih tekstova samo u RH.

Jebo im vrag mater u pak.

Serite mi o "digitalnoj transformaciji", a ljudima koji su najdublje u digitaliji dajte najmanje plaće za količinu rada kojega ulažu, a plaćajte zaista solidno bagru koja ima samo nepostojeće "soft vještine".
Jer se one lijepo plaćaju, a hard vještine su ionako "nonsens koji se lako nauči" i lako radi pa se plaćaju odokativno.

stoka. Dao bog da im naišla solarna oluja i spržila svu digitaliju i vratila nas na 1930. pa da im svima dijelim analogne šamarčine i odem radit na trafiku prodavat kaugume šugave i novine.
bar neću slušat o - digitalnoj transformaciji retarada u još veće cinične retarde.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 03:21   #287
Smile

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Pročitao sam dosta futurista i ljudi koji profesionalno analiziraju našu blisku budućnost, iskristaliziralo se par zajedničkih predviđanja. Sve manje rada, sve više slobodnog vremena za igranje igrica, zabavu, hobije. Povećanje značenja samodostatnih mikrozajednica. Konstantno smanjenje potrošnje a time i potražnje za proizvodima. Porast alkoholizma i droga, te religija zbog osjećaja osamljenosti i smanjene korisnosti. Otuđenje i osjećaj nesigurnosti. Porast terorizma.

Kao što vidimo smanjenje količine rada kojem čovječanstvo teži u jednom trenutku pretvara se u opterećenje. Jer čovjek je kvarna roba i često mu treba vodstvo. Neki će se izgubiti a neki će ugodno živjeti. Mislim da je najvažnije kod mladih razvijati snažan karakter i disciplinu, jer će im svakako trebati. Nisu svi ljudi podesni za veliku samostalnost i slobodu.
Jedina sigurna budućnost koju ja vidim je implozija sadašnje kapitalističke ekonomije uslijed automatizacije i totalno nelogičnih postulata moderne ekonomije o vječnom rastu te vječnoj optimizaciji i unaprijeđivanju proizvodnje.
Automatizacija, digitalizacija i pogotovo razvoj AI-ja su smrt kapitalizma i potrošačkog društva.
Uklanjanjem radnika iz proizvodnje zapravo se uklanja kupac (jer mu je prihod kojim kupuje i stvara potražnju nastao iz rada) a ako nema kupca onda cijela ova današnja automatizacija nema smisla. Koji je smisao potpuno robotiziranih i automatiziranih tvornica kojima upravlja AI ako je 80% toga što ta tvornica proizvede nepotrebni višak kojeg nema tko kupiti?
AI tj. umjetna inteligencija će promijeniti sve i samo će ubrzati propast današnjeg društva. Čemu recimo autonomni automobili ako ih ljudi više ne trebaju pošto su izgubili posao u firmi koju je preuzeo AI? Već sad onaj mali kepec Jack Ma od Alibabe govori o zamjeni cijelog ljudskog menađmenta umjetnom inteligencijom koja će puno efikasnije upravljati poduzećima. Ako uz njih eliminiramo i radnike i zamjenima ih robotima koji je onda uopće smisao tog poduzeća?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:05   #288
u principu se samo radi o definiciji core biznisa, ako je moj core biznis distribucija dobara onda je to to. sta me briga sa socijalno penziono zdravstveno ? pa nije to moj biznis. a onda se postavlja pitanje ciji jeste. e to je vec problem jer rulja ne razumije da je to zapravo njihov core biznis, koji su kakti delegirali na demokratskim izborima na svoje predstavnike. ali da li bi bilo ko od nas delegirao svoj biznis na nekog drugog, random osobu koju ne poznajemo ? i pod pritiskom da je mijenjamo svako malo. inovativnost u industriji je najnormalnija stvar na svijetu, inovativnost u javnom, drustvenom sektoru je misaona imenica. ako mali kepec kako ti kazes smatra da je efikasnije postavit AI na mjesto menadzera, zasto nije efikasnije postavit je na mjesto ministra ? kapitalizam nema zastavu, himnu i grb.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:20   #289
inženjer proleter je mala bitch čiji jedini zadatak je da zadovolji ekonomiste u firmi. a oni bi uvijek brže, uvijek bolje, uvijek sve više jer njihova "znanost" nema ni Newtona ni Galileja da im govori o prirodi. inženjer vlasnik svog biznisa je u velikom riziku, ali to je jedini pravi put za STEM osobe ako želi rad u Hr. većina su proleteri ili propali poduzetnici pa zgađeni situacijom šire priče i utječu na odabire mladih ljudi.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:36   #290
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
inženjer proleter je mala bitch čiji jedini zadatak je da zadovolji ekonomiste u firmi. a oni bi uvijek brže, uvijek bolje, uvijek sve više jer njihova "znanost" nema ni Newtona ni Galileja da im govori o prirodi. inženjer vlasnik svog biznisa je u velikom riziku, ali to je jedini pravi put za STEM osobe ako želi rad u Hr. većina su proleteri ili propali poduzetnici pa zgađeni situacijom šire priče i utječu na odabire mladih ljudi.
u potpunosti se slažem da je jedini put da inzenjer bude sam svoj gazda. lista gluposti koju su "ekonomisti" u stanju staviti na listu tehničkih zahtjeva je nepregedna, ti ljudi kao da u osnovnoj skoli nisu culi za fiziku. Newton i Dragi Bog opale face palm kad oni progovore na sastanku. kad je "ekonomist" jos k tome gazdin mali, suze pocnu ic na oci
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:46   #291
STEMasi ne mogu zapocet vlastiti biznis kao ekonomisti, pravnici, lijecnici itd. sta ces, prodavat hardver ili pisat aplikacije za iphone ? ajd da vidimo i to cudo. dakle poprilicno se tesko osamostalit a onda i pojmit core biznis, vlastiti, pa onda vecina STEMasa i ostaje na nivou proletera. kod nas pogotovo nema kulture startup-ova da ekipa drito s faksa zapocinje neki svoj biznis. opet s druge strane, ako ce ko i pokrenut odma svoj biznis to bude ekipa sa tehnickih fakulteta, za doktora treba vremena i iskustva i specijalizacije itd......ali malo je to, jako mali broj ljudi napravi takvo sto u HR prakticno na prste jedne ruke ih mozes izbrojat na generaciji, a ko ne uleti u takve vode odmah obicno ostane proleter citav zivot. kod nas nema cak ni consultant ni freelancer poslova ni pozicija jer ko ce te platit ? pa onda kao imas internet brate ganjaj si poso preko bare. jeste ali i iskustvo i znaje je preko bare......medicina ide ludjacki naprijed, ali opet ne kao tehnika, o ekonomiji i pravu da ne govorim. valjda ce naic nesto s cim ce se kao i u drugim oblastima moc uvijek pokrenut neki poslic sa strane, nesto kao sto se recimo medicina moze studirat bilo gdje i nema nekih drasticnih razlika izmedju apsolvenata, kao sto recimo ima izmedju FER i MIT. bez poslica sa strane za STEMase, ekonomisti imaju polugu s kojom uvijek odreedjuju smjer razvoja bilo koje firme, prakticno neko iz tehnicke oblasti ima patent ali ekonomista prodaje taj patent i od tih para tehnicar zivi.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:55   #292
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
STEMasi ne mogu zapocet vlastiti biznis kao ekonomisti, pravnici, lijecnici itd. sta ces, prodavat hardver ili pisat aplikacije za iphone ? ajd da vidimo i to cudo.
...
slažem se s mnogo toga, ali čuda se događaju npr

http://five.agency/about/company/

Luka Abrus, bio je proleter, pa poduzetnik, u svemu tome uspješan. ali opet kažem, primjer čuda, ovo nije tipična priča nažalost.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:17   #293
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
svaka struka ima svoju bolest: lijecnici-narcisoidnost, ekonomisti-psihopati itd. ...to ti je ono kad netko kaze za strucnjaka da je bolesno dobar
To ovisi od karaktera do karaktera. Netko može biti "bolesno" dobar i u nekom STEM području, a da nema neke karakterne slabosti koje si naveo. Ako je netko šupak od čovjeka, uspjeh će samo potencirati tu šupkost na n-tu potenciju. Dakle ono najgore iz njega će izaći na površinu. Ipak, iza sve te fasade zapravo krije se nesiguran mali čovjek - dijete. Ljudi ispravnog karaktera ostaju isti neovisno o svojom karijernom, društvenom i materijalnom statusu. Dapače, to su i istinski intelektualci.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:21   #294
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
To ovisi od karaktera do karaktera. Netko može biti "bolesno" dobar i u nekom STEM području, a da nema neke karakterne slabosti koje si naveo. Ako je netko šupak od čovjeka, uspjeh će samo potencirati tu šupkost na n-tu potenciju. Dakle ono najgore iz njega će izaći na površinu. Ipak, iza sve te fasade zapravo krije se nesiguran mali čovjek - dijete. Ljudi ispravnog karaktera ostaju isti neovisno o svojom karijernom, društvenom i materijalnom statusu. Dapače, to su i istinski intelektualci.
da, i onak ima ih valjda takvih 10 unutar svake države i svi se poznaju.

tako da to statistički praktički ne postoji.



btw...primjetio sam zadnje vrijeme da su geekovi zapravo jako submisivni i nemaštoviti u svojim (privatnim) životima. Jako konzervativni. Onak, stravični karakteri. Male Željke Markić u izdanju muškog linuxaša. Te imaju izuzetno bigotizirane stavove, stvarno.


IT-ovac je ili bradati antizapadnjak i sajko.
Ili konzervativno paklena budala dosadna.


Od ikako intelektualne i zanimljive ekipe nadaleko ni traga ni glasa...ili u promilima
Bar je to tako u RH...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:28   #295
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
da, i onak ima ih valjda takvih 10 unutar svake države i svi se poznaju.

tako da to statistički praktički ne postoji.



btw...primjetio sam zadnje vrijeme da su geekovi zapravo jako submisivni i nemaštoviti u svojim (privatnim) životima. Jako konzervativni. Onak, stravični karakteri. Male Željke Markić u izdanju muškog linuxaša. Te imaju izuzetno bigotizirane stavove, stvarno.


IT-ovac je ili bradati antizapadnjak i sajko.
Ili konzervativno paklena budala dosadna.


Od ikako intelektualne i zanimljive ekipe nadaleko ni - i.
Bar je to tako u RH...
prethodni post o bolesno dobrima je bila sala, ali u svakoj sali pola istine.
sto se tice velike konzervativnosti. i ja sam to primijetio. to me pomalo i zalosti jer svaki konzervativizam kad si da oduska postane mali/veliki fasist, a to je sve samo ne simbol intelektualca. zato i sam pomalo izbjegavam druzenja sa takvim profesionalnim skupinama; ocekujes od razumnih ljudi "razuman" pogled na svijet, a dobijes lekciju iz ideologije
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:46   #296
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
da, i onak ima ih valjda takvih 10 unutar svake države i svi se poznaju.

tako da to statistički praktički ne postoji.
Nije nužno. U svakoj firmi imaš nekog STEM-ovca koji ne samo da je i pametan nego i sportski orijentiran, nelošeg izgleda, odličnog smisla za humor, voli popit i bariti ženske. E s takvim kad si na projektu znaš da će biti zabavno. I tako i bude. Najgore je kad si okružen zakržljalim ili pak debelim rugobama užasnog karaktera koji samom svojom pojavom rastjeruju sve oko sebe.

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
btw...primjetio sam zadnje vrijeme da su geekovi zapravo jako submisivni i nemaštoviti u svojim životima. Jako konzervativni. Te imaju izuzetno bigotizirane stavove, stvarno.

Zato što je većina njih bila maltretirana u djetinjstvu. Glava im je bila u wc školjci na dnevnoj bazi i nikad nisu imali muda premlatiti svog bullyja pa su kasnije te traume prenijeli i u život. Samo sad su je li uspješni pa osjećaju neku revoltiranost i iskaljuju svoje komplekse i agresiju nad drugima baš kao i ti bullyji prema njima. Zanimljiv je to fenomen.
To se brzo prozre i ako prema njima postupiš dovoljno agresivno vidjeti ćeš kako će se povući, baš kao i onda kad su bili u školi.

S obzirom da ih i dosta njih loše izgleda i karakter im je koma, nemaju baš uspjeha niti u ljubavnom životu stoga otud i konzervativnost, a u dosta slučajeva i mizoginija. Većina ekipe s kojom sam radio se poženila za Azijatkinje. Kad malo popričaš sa njima, bude ti odmah jasno i zašto. Glavni razlog im je bio što su te žene poslušne i odgajane da udovoljavaju muškarcu, a pomaže i činjenica da su iz siromašne zemlje gdje si odmah zet ako obitelji kupiš veš mašinu. S druge strane te žene su izgledom izvan njihove lige u omjeru otprilike kao i NK "Bajakovo" i Chelsea F.C..
I iskreno kad se mentalno stavim u poziciju tih Azijatkinja s čim one svaku večer moraju leći u krevet i s kakvim faličnim karakterima moraju živjeti, shvaćam da tim ženama nije nimalo lak život. Ali valjda i takav je bolji od onoga što su imale kući. Tužno.

Opet ovo gore su opisani samo ekstremni slučajevi da se ne stekne dojam da su svi takvi. Dapače, većina ih je sasvim u redu.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:47   #297
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
STEMasi ne mogu zapocet vlastiti biznis kao ekonomisti, pravnici, lijecnici itd. sta ces, prodavat hardver ili pisat aplikacije za iphone ? ajd da vidimo i to cudo. dakle poprilicno se tesko osamostalit a onda i pojmit core biznis, vlastiti, pa onda vecina STEMasa i ostaje na nivou proletera.

A po čemu je lakše ekonomistu (koji je ovdje "core" biznis?) ili pravniku to isto napravit???
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 13:01   #298
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Nije nužno. U svakoj firmi imaš nekog STEM-ovca koji ne samo da je i pametan nego i sportski orijentiran, nelošeg izgleda, odličnog smisla za humor, voli popit i bariti ženske. E s takvim kad si na projektu znaš da će biti zabavno. I tako i bude. Najgore je kad si okružen zakržljalim ili pak debelim rugobama užasnog karaktera koji samom svojom pojavom rastjeruju sve oko sebe.




Zato što je većina njih bila maltretirana u djetinjstvu. Glava im je bila u wc školjci na dnevnoj bazi i nikad nisu imali muda premlatiti svog bullyja pa su kasnije te traume prenijeli i u život. Samo sad su je li uspješni pa osjećaju neku revoltiranost i iskaljuju svoje komplekse i agresiju nad drugima baš kao i ti bullyji prema njima. Zanimljiv je to fenomen.
To se brzo prozre i ako prema njima postupiš dovoljno agresivno vidjeti ćeš kako će se povući, baš kao i onda kad su bili u školi.

S obzirom da ih i dosta njih loše izgleda i karakter im je koma, nemaju baš uspjeha niti u ljubavnom životu stoga otud i konzervativnost, a u dosta slučajeva i mizoginija. Većina ekipe s kojom sam radio se poženila za Azijatkinje. Kad malo popričaš sa njima, bude ti odmah jasno i zašto. Glavni razlog im je bio što su te žene poslušne i odgajane da udovoljavaju muškarcu, a pomaže i činjenica da su iz siromašne zemlje gdje si odmah zet ako obitelji kupiš veš mašinu. S druge strane te žene su izgledom izvan njihove lige u omjeru otprilike kao i NK "Bajakovo" i Chelsea F.C..
I iskreno kad se mentalno stavim u poziciju tih Azijatkinja s čim one svaku večer moraju leći u krevet i s kakvim faličnim karakterima moraju živjeti, shvaćam da tim ženama nije nimalo lak život. Ali valjda i takav je bolji od onoga što su imale kući. Tužno.

Opet ovo gore su opisani samo ekstremni slučajevi da se ne stekne dojam da su svi takvi. Dapače, većina ih je sasvim u redu.
ili su jednostavno hrvatski likovi oženjeni za neke hrvatske žene bez ukusa.
Ne bi vjerovao ali to su ženici, uglavnom idioti, jako se lako upare. Provajderi, submisiva, mužići, tateki.. :klap:

Zapravo je takva tupoglava, sumanuta, ružna ekipa koja iznadprosječno zarađuje ovdje valjda neki poželjni muški primjerak. Slično kao indijski inženjeri u Indiji.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 13:02   #299
Tolerancija mi nije jaca strana, svi drugi grijese a ja sam bez mana

Zeljka Markic i fasisti na temi o STEMu, ovoj drzavi nema pomoci
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 13:07   #300
No lifer se javio sa ad hominemom. Ah, sto reci.
Srecom sam ja davno spakirao kofere.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.