Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 02:49   #21
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
drska je, izaziva, krevelji mi se i unosi u lice, psuje i vrijeđa i što muž kaže, ponaša se više kao zvijer i životinja nego kao čovjek.
Meni je jednostavno neshvatljivo da vi iz dana u dan živite na taj način

Quote:
A ne može joj se ništa, zaštićena je kao lički medvjed, zna da ju ne smijemo pipnuti i obilato to koristi.
I ne razumijem to stalno ponavljanje kako vi tu ništa ne možete. Da ju ne smijete pipnuti, naravno, ali daleko od toga da je zaštićena kao lički medvjed.

Take stvari se prijavljuju policiji. Ne CZSS-u, nego policiji. Na licu mjesta, kada krenu uvrede, psovanje, prijetnje, mahanje škarama...osobito ako je tada pod utjecajem alkohola. Zovite policiju. Ne znam kako te nije strah za svoj život. Sve i da nema namjeru ozlijediti te, šanse su velike da to nenamjreno napravi s obzirom na sve okolnosti

Dakle, još jednom: prijava na policiju. Za obiteljsko nasilje. Pa ćeš vidjeti da nije zaštićena. A i tada ako bude izmišljala kojekakve protuoptužbe, ipak ste dvoje, a kod tako problematične ličnosti uvijek postoji i netko treći, četvrti sastrane tko je morao primijetiti nasilničko ponašanje. Tako da se sve raščisti na prekršajnom sudu, na koji idete ASAP.

Quote:
napisala sam im dopis, trebamo još samo poslati.
Od toga ćeš imati malo do nikakve koristi. Sam dopis šalje poruku da situacija i nije toliko alarmantna, a jest. Zato ponavljam, ne razumijem zašto ju ne shvatite ozbiljnije

Quote:
boemzg kaže: Pogledaj post
Ja bih promijenio bravu od ulaznih vrata kad otiđe van i otišao na par dana nekamo. Pa nek se snalazi, možda bi se malo opametila.
Ako nastavi, sljedeći put ju ne bih nikad ni pustio u stan.
Na silu ne može ući, nek vas tuži. Kakvo je naše sudstvo, to traje godinama, do tad će krepat..
Dakle, ovo nikako. Ovo samo vas može dovesti u probleme, jer mislim da i on ima neke obaveze oko uzdržavanja svoje majke, što je uređeno Obiteljskim zakonom, a i generalno je loše svjedočiti da jedan sin svojoj majci to može napraviti. Koje će vam biti opravdanje ako ona vas odluči prijaviti? Maltretirala vas je, ali ju niste htjeli prijaviti nego ste kao mjeru odgoja odučili izbaciti ju na cestu? Nakon takvog postupka, ako i pokušate podići bilo kakve optužbe protiv nje, puno ćete se više morati potruditi da vas shvate ozbiljno.
Lizzy D is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:00   #22
Quote:
ElizaDay kaže: Pogledaj post
Take stvari se prijavljuju policiji. Ne CZSS-u, nego policiji. Na licu mjesta, kada krenu uvrede, psovanje, prijetnje, mahanje škarama...osobito ako je tada pod utjecajem alkohola. Zovite policiju
Dakle, još jednom: prijava na policiju. Za obiteljsko nasilje. Pa ćeš vidjeti da nije zaštićena. A i tada ako bude izmišljala kojekakve protuoptužbe, ipak ste dvoje, a kod tako problematične ličnosti uvijek postoji i netko treći, četvrti sastrane tko je morao primijetiti nasilničko ponašanje. Tako da se sve raščisti na prekršajnom sudu, na koji idete ASAP.
Imam u susjedstvu jednu ludu babu koja to isto radi svima oko sebe.
Iz mog iskustva od policije i sudstva će imati samo dodatne probleme, ali može pokušati.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:24   #23
Ja znam dva slučaja di su starci maltretirali ukućane.
Iako u početku izgleda da nema efekta prijavljivati policiji dugoročno su se stvari rješile na kraju.
U početku će joj i sud i policija gledat kroz prste ali ako budete redovno prijavljivali i to će se promjeniti.

Ako stara ima primanja počet će joj odbijat od toga pa će se možda opametit.

Za svaki slučaj snimite te izgrede i suzdržite se od kontra vrjeđanja jer će te i vi dobit prijavu. I ni u kojem slučaju slušat ove savjete o mjenjanju brave na ulaznim vratima jer je to isto vid obiteljskog nasilja.
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:06   #24
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Ja znam dva slučaja di su starci maltretirali ukućane.
Iako u početku izgleda da nema efekta prijavljivati policiji dugoročno su se stvari rješile na kraju.
Dugoročno se sve stvari sa starcima riješe

Selidba. Pronađite si podstanarski stan i maknite se od sotone.

Prije toga samo jako, jako pažljivo s dobrim odvjetnikom provjerite papire, je li sve s tim stanom čisto, da vas stara ne može zajebati i stan nekom drugom pokloniti ili prodati prije nego što umre.

Ne mogu vjerovati da to trpite
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:08   #25
Quote:
ElizaDay kaže: Pogledaj post
I ne razumijem to stalno ponavljanje kako vi tu ništa ne možete. Da ju ne smijete pipnuti, naravno, ali daleko od toga da je zaštićena kao lički medvjed.
Nije zaštićena nego strahuju da će biti poništen darovni ugovor jer zločesta luda baba im je bila dobra kad je unuku darovala stan. Istom unuku koji s partnericom radije živi s tom zločestom ludom babom nego da ode u podstanare. Baba ih je zajebala vitalnošću.

Mislim, vidljivo je da je baba stvarno nemoguća, ali ne kužim kako nekome padne na pamet ući u stan živuće osobe koja ima pravo uživanja.
Hrpa mojih prijatelja (i ja) su sklapali razne ugovore s bakama, djedovima, starim stričevima, i to dosmrtni, doživotni, darovni i nikome nije palo na pamet nakalemiti se starcima u njihov životni prostor.
Upravo suprotno, ljudi su to napravili s unucima za koje su znali da će se brinuti o njima pa kad umru bit će osigurani. A ne s onima koji ne mogu dočekati ni da baba umre.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:09   #26
@ kemik

Stan je u vlasništvu njenog dečka, koliko sam ja skužila.

I već je napisala da nemaju financijske mogućnosi za život u podstanarstvu, s obzirom da ona ne radi, a svakako moraju plaćati sve režije u tom njegovom stanu.

Rješenje ove situacije nije u bježanju. Treba ju prijaviti.


@ Flying Buttress

Ja cijelo vrijeme vrtim film da mu je to majka

Ali se slažem. Ako je stan babin, ako baba želi biti sama i može se sama uzdržavati, onda bi morali pokupit svoje krpice i snalaziti se kako znaju.

S time da ništa ne opravda njeno ponašanje.
Lizzy D is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:15   #27
Stan je bio bakin i darovala ga je autoričinom dečku darovnim ugovorom u kojem stoji da ima pravo doživotnog uživanja:
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
boemzg Zvuči primamljivo, ali s obzirom da ima pravo na uživanje stana dok je živa, time bismo prekršili bitnu odredbu darovnog ugovora i on bi postao nevažeći, a stan bi otišao nazad njoj, ako se ne varam. Tako da to ne možemo učiniti.
Nisam pravnica i ne znam kakav je ugovor, ali očito moraju pristati na suživot s njom. Svjedočila sam situaciji gdje su svi susjedi (10-ak) konstantno zvali policiju i CZSS zbog samohrane majke koja se oblokava, djeca se tresu - rezultat nikakav. Ona se sabere i sve ide u krug. Sumnjam da bi bilo puno drukčije s babom.
Mislim da bi u ovom slučaju trebali dokazati poslovnu nesposobnost/neuračunjivost, ali ako baba ima dobrog odvjetnika može im udarit kontru da je to traje neko vrijeme i da je bila neubrojiva i kad je unuku darovala stan.
Raditi 2 posla, curka bar 1 preko studentskog i može se.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:18   #28
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Nije zaštićena nego strahuju da će biti poništen darovni ugovor jer zločesta luda baba im je bila dobra kad je unuku darovala stan. Istom unuku koji s partnericom radije živi s tom zločestom ludom babom nego da ode u podstanare. Baba ih je zajebala vitalnošću.
Ovo ne znamo Ovo je pretpostavka, jednako vrijedna kao i pretpostavka da je, naprimjer, deda, bakin muž, unuku ostavio stan a da stara ima pravo uživanja do smrti

Nije ni bitno.

S takvom sotonom nema pregovora, dogovora, policije, oduzimanja poslovne sposobnosti (samo da vam kažem što će vam reći na CZSS: ne možete vi pokrenuti postupak oduzimanja poslovne sposobnosti, jer vi izravno imate koristi od toga da se taj postupak pokrene), ništa od toga.

Osim toga, to "nemamo financijske mogućnosti ići u podstanare" je bedastoća.

Dobili ste ogroman, ogroman poklon i nogom u guzicu za početak odraslog života: netko vam je poklonio stan. Da se to nije dogodilo, mogli ste do sada već godinama biti u podstanarstvu, a ne u svome. Snađite se. Mladi ste, koliko sam shvatila, nemate djece, privremeno nek on ode u podstanarstvo a otvaračica nek ode raditi negdje na more preko sezone, pa ćete najesen imati za to da oboje odete u podstanarstvo malo bolje.

Što god da napravite, osim da se sasvim maknete od nje, ali *sasvim* samo će vam nastaviti zagorčavati živote. Maknite se. Pa kad ne bude nikoga da joj kuha, sprema, pere suđe i plaća režije, neće to dugo trajati.

Zbog svog zdravlja, maknite se. Nemojte očekivati da vam netko drugi (država) pomogne ako sami sebi ne želite pomoći
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:23   #29
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ovo ne znamo Ovo je pretpostavka, jednako vrijedna kao i pretpostavka da je, naprimjer, deda, bakin muž, unuku ostavio stan a da stara ima pravo uživanja do smrti
Pa kvotala sam autoricu odmah ispod

Sve drugo potpisujem od A do Ž!
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:30   #30
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Pa kvotala sam autoricu odmah ispod
jesi, dok sam ja pisala svoj post

Da, očito je ona darovala stan s namjerom da ih zajebava do kraja svog života i drži u šaci.

Quote:
Sve drugo potpisujem od A do Ž!
Ajmo samo još jednom, za svaki slučaj:


MAKNITE SE.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:32   #31
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Neće ni to trajati vječno. Jednom će i ta vještica otegnuti papke.
I onda će konačno imati mir. Ali zapravo se varaju... Jer taj stan će onda postati scena kao iz filma Poltergeist ili Drag me to hell. Zapravo je se nikad neće riješiti sve dok ne dovedu egzorcista.


S obzirom kako je sve ovo jako dobra priča za neki horor, ili psihološku dramu, moj prijedlog jest da muž i ti napišete scenarij, prodate ga Hollywoodu i s tom lovom kupite novi stan.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:09   #32
Pa ako je vitalna onda joj ne treba uzdržavanje, maknite se od nje, odite u podstanare, nju pustite da živi sama i to je to. Znam da bi bilo idealno da umre i da vama ostavi stan da u njemu živite i pravite dječicu, ali ne ide to tako. Općenito to doživotno uzdržavanje rijetko kad dobro prođe, nebitno s koje strane, jedino ako se radi da je netko jako blizak s bakom pa se tako dogovore, a ne kad se radi o nekome tko je vidio baku 2 puta u životu, još ste vi par što je još problematičnije jer je potpisala ugovor s unukom, a ne njegovom ženom i potencijalnom djecom. Sve u svemu-iselite.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:10   #33
U ovakvim situacijama samo po slovu zakona se problem rješava. Ogorčenost vuče na drastične poteze, no, ako se pogriješi, sve ide na osobnu štetu.
Nikako ne bi valjalo nasilno iseljavanje, primjena sile dok se nema u rukama policijski zapisnik, zapisnik CZSS, u kojemu će stajati svi navedeni problemi, i naravno, njihova intervencija.
Tek nakon toga se može nešto poduzeti u cilju konačnog rješenja problema.
Samo je problem u tome da, ako se i uspije staru goropadnu gospođu smijestiti u dom, dom se mora plačati. Manji je problem ako ona ima mirovinu, pa se eventualno samo nadoplačuje razlika.
Jer samo tako, bez valjnog razloga i osiguravanja smještaja je se ne može ni iz kojih razloga izmjestiti - ona pravno ima pravo do svoje smrti boraviti u stanu, jedino ga nema pravo otuđiti.
Najbolje bi bilo da se u jednom takvom žestokom sukobu pozove policija, koja će ako bude osnova za to dati preporuku - ili kako to već ide - za psihijatrijsku obradu, pa možda psihijatar odredi liječenje, što će pripomoći smještaju gospođe u neki dom protiv njene volje po pravnoj osnovi.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:00   #34
Nista bez policije. Cekajte da se napije kad je muz s tobom doma, vjerujem da nije pretjerano tesko izazvati svadu s njom.

E, onda zvati policiju, reci im da baba pije svaki dan, da te napala sa nozem i prijeti da ce te zaklati kad zaspis. Zatim pokazati im onu snimku sa skarama. Uz alkohol, trebate im objasniti da se pocela gubiti, da vas ne prepoznaje neki put i zato vas tjera iz stana i prijeti nasiljem... itd... itd...

Istog trena kad dode policija, baba bu valjda napravila scenu, policajac vadi alkotest i ide baba u vrapce

Stvar rijesena

Dalje vas ceka borba kak ju zadrzati u vrapcu
Zentrix5900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:03   #35
Quote:
Zentrix5900 kaže: Pogledaj post
Istog trena kad dode policija, baba bu valjda napravila scenu, policajac vadi alkotest i ide baba u vrapce

Stvar rijesena
Ne ide to tako.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:04   #36
Zvati policiju pod broj 1. Pogotovo ako postoje fizičke prijetnje ili ozlijede. Nemoj se bojati da će policija to otkantati. Čak i ako se u nekom krajnjem slučaju to i dogodi bar imate dokaz da ste išli sve obavljati redovnim putem. Ali nije teško razaznati ta staračka sranja. Baka je možda fizički vitalna, ali itekako zvuči kao da ti ima dobra doza psihoorganske promijenjenosti. Policija može tražiti procjenu medicinske službe (a možete probati i vi isto tražiti pri pozivu), a postojanje opasnosti po vlastito ili tuđe zdravlje ili život je i indikacija za prisilnu psihijatrijsku procjenu i prijem.
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:04   #37
Quote:
Zentrix5900 kaže: Pogledaj post

Istog trena kad dode policija, baba bu valjda napravila scenu, policajac vadi alkotest i ide baba u vrapce

Stvar rijesena
I onda će je u Vrapču držati dok ne umre...?

Kajgod

Kemik vam je napisala detaljno, da ne ponavljam.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:22   #38
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
još ste vi par što je još problematičnije jer je potpisala ugovor s unukom, a ne njegovom ženom i potencijalnom djecom.

u ovome leži sav problem jer i sama autorica je napisala da su problemi od prvog dana kako je uselila

Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post

Problem je u tome što me patološki mrzi od prvog dana jer smatra da sam joj ja uzela primat u kućanstvu otkad sam se doselila
baba je potpisala jedno, a dobila drugo i najbolje bi joj bilo da sama traži poništenje uzdržavanja


i to prije nego ju uspijete proglasiti ludom
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:32   #39
Dok je nema, postavi kamere po stanu, pa da imaš dokaz kad će opet eskalirat.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:47   #40
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Dugoročno se sve stvari sa starcima riješe

Selidba. Pronađite si podstanarski stan i maknite se od sotone.

Prije toga samo jako, jako pažljivo s dobrim odvjetnikom provjerite papire, je li sve s tim stanom čisto, da vas stara ne može zajebati i stan nekom drugom pokloniti ili prodati prije nego što umre.

Ne mogu vjerovati da to trpite
Pa rekla je da je vitalna i da vjerojatno neće umrit kroz godinu dana
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.