Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2013., 21:11   #3061
lokacijski baš nije sretno rješenje, metro stanica je blizu, mislim da imaš nekih 20 minuta do centra, stavi na papir financije, koliko plaćaš smještaj + prijevoz i nađi još neku alternativu tog tipa bliže, ako je razlika tu negdje što ćeš negdje više platiti smještaj, računaj da ćeš manje potrošiti na prijevoz, ja ovo nebi onda uzela. Barcelona nije baš tako veliki grad, da se masu toga pješke obići, naravno sve ovisi što te zanima za obilazak...s tim da ovdje računaj kada vozi zadnji metro
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:36   #3062
evo jedan zanimljiv putopis za sve one koji se spremaju prvi put u Barcelonu, zgodno napravljen...
http://www.misho.info/traveling/barcelona/

Zadnje uređivanje ivana) : 09.07.2013. at 22:44.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 01:12   #3063
Tnx Ivana, a jel znaš možda kako funkcionira metro kod njih, odnosno jel ima više zona pa je ovaj hostel u neznam kojoj i s tim mi je karta za metro odma skuplja?
vsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 12:18   #3064
Quote:
vsz kaže: Pogledaj post
Tnx Ivana, a jel znaš možda kako funkcionira metro kod njih, odnosno jel ima više zona pa je ovaj hostel u neznam kojoj i s tim mi je karta za metro odma skuplja?
hm, mislim da nema, ali nisam 100% sigurna, bolje neka ti na to odgovori netko tko ima više iskustva po tom pitanju, ja sam bila smještena u centru, nije mi ostalo u sječanju da postoje neke zone kod metroa, koristili smo T10 karticu (u toj cijeni bilo je 10 vožnji) i istu može koristiti više ljudi.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:16   #3065
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
hm, mislim da nema, ali nisam 100% sigurna, bolje neka ti na to odgovori netko tko ima više iskustva po tom pitanju, ja sam bila smještena u centru, nije mi ostalo u sječanju da postoje neke zone kod metroa, koristili smo T10 karticu (u toj cijeni bilo je 10 vožnji) i istu može koristiti više ljudi.
Za metro ima 6 zona, ali tvoj hostel je u zoni 1 i sve šta je bitno u Barceloni je u zoni 1.
Kupi T10 za 9,80 € i uživaj
cult1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 11:50   #3066
Pozdrav,

kako vam se cini ova ponuda? http://www.speranza.hr/ponuda/2114/BARCELONA,_AZURNA

barcelona i azurna obala (5 dana) za 2445 kuna. svida mi se itinerar ali ne znam koliko ce se u stvarnosti uspjeti vidjeti, proci i slicno. sto mislite?
Belle Ballerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 12:05   #3067
Ne znam što je lijepo u tom itenereru... U Barceloni si cca 1 dan i pol. Vjerojatno Barcelonu vidiš samo iz autobusa.
A hotel se vjerojatno nalazi negdje u pripizdini, tako da i individualno lutanje Barcelonom i nije baš izvedivo. Za 2500 kn, ako dovoljno rano rezerviraš aviokarte, možeš u vlastitom aranžmanu biti u Barceloni cca 7 dana.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 12:21   #3068
Quote:
vsz kaže: Pogledaj post
Tnx Ivana, a jel znaš možda kako funkcionira metro kod njih, odnosno jel ima više zona pa je ovaj hostel u neznam kojoj i s tim mi je karta za metro odma skuplja?
Sve metro linije (L1 do L8) voze unutar prve zone, a mislim da isto vrijedi i za sve tramvajske linije (označene slovima T). Izvan prve zone izlaze samo linije prigradskih željeznica, označene slovima R (Rodalies) i S.

Metro radi od nedjelje do četvrtka 05-00, petkom navečer 05-02, a subotom (tj. u noći sa subote na nedjelju) - nonstop.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 12:28   #3069
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ne znam što je lijepo u tom itenereru... U Barceloni si cca 1 dan i pol. Vjerojatno Barcelonu vidiš samo iz autobusa.
A hotel se vjerojatno nalazi negdje u pripizdini, tako da i individualno lutanje Barcelonom i nije baš izvedivo. Za 2500 kn, ako dovoljno rano rezerviraš aviokarte, možeš u vlastitom aranžmanu biti u Barceloni cca 7 dana.
bas sam se htjela editirat, sad sam pocela pozorno citati plan puta. ispadne puno putovanja busom a malo prave barcelone. steta
Belle Ballerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 15:25   #3070
Ekipa, jel znate kako radi Camp Nou nedjeljom?

Na stranicama FC Barcelona piše ovako:
- From 3/25/13 to 4/6/13 and from 6/24/13 to 9/15/13,
Monday to Sunday, including Bank Holidays: 9 am to 7:30 pm.

Međutim na svim ostalim stranicama piše da nedjeljom kroz cijelu godinu rade do 14:30.

Bitno mi je to jer idem za 2 tjedna u Barcu, a baš sam mislio u nedjelju obić stadion i montjuic...
m@her is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 01:16   #3071
Quote:
cult1234 kaže: Pogledaj post
Za metro ima 6 zona, ali tvoj hostel je u zoni 1 i sve šta je bitno u Barceloni je u zoni 1.
Kupi T10 za 9,80 € i uživaj
nema metro nikakvih 6 zona. Ne pričajte ljudi gluposti ako ne poznajete.

Ne triba se niko zamarat sa zonama. Sve od Aerodroma do Badalone ( ako gledamo obalom) je ZONA 1 i to je jedina zona koja tebe zanima. Sve izvan ZONE 1 su mjesta i gradovi koji pripadaju Barceloni ali nisu Barcelona. Dakle cijeli grad Barcelona je ZONA 1.

Ako netko dolazi avionom onda neka kupi T-10 kartu jer ispadne pojedinačna karta onda 1 € , a ako kupuješ jednu op jednu kartu za bus, tram ili metro je 2€. Pojedinačna karta za vlak je 3,6 € ( tako nešto).

Nemojte se švercat jer o metrou ima često kontrola i znaju biti najčešće oko naprometnijih stanica kao što su sagrada fimilia, plaza Espanya, Plaza catalunya metro stop.

Čuvajte se džepara, tamo su na vrlo profesionalnom nivou.

More vam nije kao u Dalmaciji, skoro svaki dan je dignuta žuta zastavica i objave da je meduza u blizini i da nije preporučeno plivanje.
stipe86st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 01:20   #3072
Quote:
cult1234 kaže: Pogledaj post
Ponavljam post s "Turistička burza / buvljak" (ako NN dozvoli )
Dakle, ako je nekom od viška T-10 (da je ostala koja vožnja) nek se javi da se dogovorimo o otkupu.
Može i cijela (ide nas 4 pa da imamo barem od aerodroma do centra)
možeš kupiti na automatu netom prije ulaza za vlak (RENFE). To ti se nalazi na T2 terminalu
stipe86st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 01:24   #3073
Quote:
vsz kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, putujem u Barcelonu za 3mj pa bi vas molila za pomoć. Našla sam Hostel One Sants (adresa: Calle Casteras 9, Barcelona) za super cijenu, al kolko vidim nije baš u centru..da tražim dalje, neku bolju lokaciju, il može i ova proć..tnx

nije ti baš neka lokacija, u blizini imaš možda 4-5 stvari za vidit i to je to.
stipe86st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 14:39   #3074
putujem za 2 dana u barcelonu i puno sam saznao na ovom forumu, ali nisam našao (ili sam previdio) podatak vrijedi li karta T10 za noćni bus koji će me dovesti do aerodroma?
petar.pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 11:53   #3075
Quote:
petar.pan kaže: Pogledaj post
putujem za 2 dana u barcelonu i puno sam saznao na ovom forumu, ali nisam našao (ili sam previdio) podatak vrijedi li karta T10 za noćni bus koji će me dovesti do aerodroma?
VRIJEDI....
abosilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 09:09   #3076
Evo iden za par dana u barcelonu pa me zanima par stvari koje su vjerovatno spomenute na forumu, ali san ih nekako predvidila pa bi molila odgovore ako može
T-10 vridi za buseve, tramvaje i metroe, a jeli vrijedi za vlakove? Jeli se pod vlakovima podrazumjeva samo njihov renfe?
Po čemu je la rocka village posebna za kupovat…jeftino, velik izbor…?
Jel se isplati ic u poble espanyol, šta se može posebno vidit?
Jeli za port aventuru dovoljan jedan dan? I jeli u vlaku, npr. za port aventuru, moguće uzest povratnu kartu jer kad uđen na službenu stranicu “renfe” on mi izbaci npr 8,20€ i to je pretpostvljan u jednom smjeru, ali nema mogućnosti biranja povratne koliko vidim?
Antonjeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 09:23   #3077
La roca je outlet selo poznatih brandova. I to onih skupljih. Kao i u svakom outletu, moze se naci super stvari za malu cijenu, a i ne mora. Sve ovisi o sreci.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 00:42   #3078
Pozdrav iz BCN, danas se gledao vaterpolo,navijalo za nase, a kolegica od jednoga naseg vaterpolista dobila ogrtac pa smo se cijeli dan u njemu poslikavale.
Sutra Tibidabo, preksutra partenca za Valenciu.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 01:52   #3079
Kako mi je najjeftinije doci iz Zagreba do Barcelone? Ili od Beca, gledala sam povratnu koja je oko 160 eura. Koliko treba do Zaragoze i Valencije te kaj je najisplativije?
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 19:49   #3080
Quote:
Antonjeta kaže: Pogledaj post
Evo iden za par dana u barcelonu pa me zanima par stvari koje su vjerovatno spomenute na forumu, ali san ih nekako predvidila pa bi molila odgovore ako može
T-10 vridi za buseve, tramvaje i metroe, a jeli vrijedi za vlakove? Jeli se pod vlakovima podrazumjeva samo njihov renfe?
imaš Renfe i FGC. ovo drugo su ti Katalonske željeznice. oni uglavnom voze lokalne linije oko Barcelone. u pravilu na tim lokalnim linijama ne primjećuješ razliku Renfe - FGC.
jedino što paziš su zone. ima ih 6 (s tim da je 6. zona već stvarno daleko od Barcelone, kao da ideš npr. iz Zagreba u Varaždin lokalnim vlakom) i paziš da ne uletiš u drugu zonu.
ako ne misliš čuda izvoditi i obilaziti nezanimljiva mjesta, onda nemaš straha od izlaska iz 1. zone jedino ako iteš na Montserrat ili u Sitges i slično, to ti je onda tamo negdje 3. ili 4. zona ali za to kupiš na blagajni posebnu kartu tako da nema potrebe trošiti pokaz na to.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.