Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 20:04   #2001
Što jedeš u preostalim međuobrocima?
Daj neki primjer.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:26   #2002
Sladoled, voćne jogurte, voće, gumene bombone, čokoladu, znam pojest i neki sendvič ako sam baš gladan, tu i tamo kikiriki, inače ga navečer jedem, corny čokoladice.

Jedem šta god mi dođe pod ruku ovo mi je prvo palo na pamet, najčešće je to voće i voćni jogurti, premda se filam i junkom radi kalorija.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:55   #2003
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Sladoled, voćne jogurte, voće, gumene bombone, čokoladu, znam pojest i neki sendvič ako sam baš gladan, tu i tamo kikiriki, inače ga navečer jedem, corny čokoladice.

Jedem šta god mi dođe pod ruku ovo mi je prvo palo na pamet, najčešće je to voće i voćni jogurti, premda se filam i junkom radi kalorija.

Na stranu neke ciljeve o izgledu. Ovo nije zdravo. Znam da se većina tako hrani i da su živi i sve to. Al sigurno možeš pojesti dosta kalorija i nekom zdravijom prehranom. Ujutro pojedes 200g zobi s litrom mlijeka i imas >1000 kalorija.
Na kraju, jeftinije će te ispasti ako jedes vise piletine, zobi, tjestenine, riže.
zzziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:01   #2004
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Na stranu neke ciljeve o izgledu. Ovo nije zdravo.

ja vidim samo gumene bombone kao malo manje 'zdrave', ali ono.. nije da ih se jede na kile.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:07   #2005
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Na stranu neke ciljeve o izgledu. Ovo nije zdravo. Znam da se većina tako hrani i da su živi i sve to. Al sigurno možeš pojesti dosta kalorija i nekom zdravijom prehranom. Ujutro pojedes 200g zobi s litrom mlijeka i imas >1000 kalorija.
Na kraju, jeftinije će te ispasti ako jedes vise piletine, zobi, tjestenine, riže.
Dam ti svoj želudac na tjedan dana pa probaj
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:13   #2006
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post

ja vidim samo gumene bombone kao malo manje 'zdrave', ali ono.. nije da ih se jede na kile.
Ne znam dal vidis dobro, zadnja rečenica, "Filam se junkom."
zzziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:16   #2007
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Dam ti svoj želudac na tjedan dana pa probaj
A jebiga. Međutim, ja isto ne uzimam nikakve dodatke osim glukozamina u tabletama. I mogu pojesti zacrtane kalorije iako sam teški ektić i nisam baš previše gladan.
zzziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:35   #2008
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
A jebiga. Međutim, ja isto ne uzimam nikakve dodatke osim glukozamina u tabletama. I mogu pojesti zacrtane kalorije iako sam teški ektić i nisam baš previše gladan.
Pa dobro, al to ne znači da netko drugi može.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:42   #2009
[QUOTE=zzo;26491547]Proteina imaš sasvim dovoljno u hrani. Ne trebaju ti suplementi.

Ne znam točno šta ti to znači zategnuti, želiš smršaviti malo i ojačati noge?

Ojačat ćeš ih vježbom, smršavit reguliranom prehranom. Možeš ti kupiti i proteine ali imat ćeš iste rezultate pila ti proteine ili ne, zato mislim da ti ne trebaju.

Ja ih ne proporučam nikada nikome jer meni rade probavne smetnje, netko drugi će ti reć da su super, ali ako probaš sa njima i bez njih vidjeti ćeš da su rezultati isti.

aha ... pa zasto onda ljudi piju ako je rezultat isti
vrazica-18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:45   #2010
Quote:
vrazica-18 kaže: Pogledaj post
rezultati isti.

aha ... pa zasto onda ljudi piju ako je rezultat isti
Zato jer zamjene neke konkretne obroke sa njima ili zato jer misle da se od njih dobivaju mišići ko iz filmova.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:46   #2011
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Ne znam dal vidis dobro, zadnja rečenica, "Filam se junkom."
je, ali u kontekstu 'dodatnih kalorija'.

ubacio sam se u raspravu zato jer i ja slično radim i ne mislim da je to loše ili nezdravo. osnova su složeniji UH, meso, voće, povrće, mlijeko i tako dalje, a po potrebi se dodatno ubaci i ukusnijeg junk-a.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:49   #2012
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
je, ali u kontekstu 'dodatnih kalorija'.

ubacio sam se u raspravu zato jer i ja slično radim i ne mislim da je to loše ili nezdravo. osnova su složeniji UH, meso, voće, povrće, mlijeko i tako dalje, a po potrebi se dodatno ubaci i ukusnijeg junk-a.
To je to
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:52   #2013
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Zato jer zamjene neke konkretne obroke sa njima ili zato jer misle da se od njih dobivaju mišići ko iz filmova.

kod mene je prvo bilo ovo drugo, sada ovo prvo

da ne moram čistit, pa peć ili kuvat, pa rezat, pa žvakat po kila mesa, uzmem litru mlijeka, čarobnog praška i voća.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:57   #2014
Kako sam ja brijo kad sam kupio prvu kantu od Weidera - bio je onaj 80+ neki. 1.6kg proteina u njoj, a ja sam se već vidio 10 kila teži, a o cijeni da ne pričam, 460kn.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:59   #2015
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post

kod mene je prvo bilo ovo drugo, sada ovo prvo

da ne moram čistit, pa peć ili kuvat, pa rezat, pa žvakat po kila mesa, uzmem litru mlijeka, čarobnog praška i voća.
Ma ok, sve je to jasno. Al gledam kaj pise kak jede i ne izgleda mi bas tako.
Meni isto uleti s vremena na vrijeme kad vidim da necu pojesti kolko treba.
Ali baza je uvijek ista.
zzziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:20   #2016
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
To je to
Samo što kod nekog to regaira tako da mu sjebe malo junka dosta toga a kod nekog ne.
Genetika.

Ja sam ovaj tjedan počeo trenirati 4 puta na tjedan + 3 puta kardio i čak sam razmišljao o junku no radije jedem ugljikohidrate po malo u svakom obroku,čak i prije spavanja ako sma taj dan imao trening.
Makar najviše jedem integralni kruh dok sam na poslu uz piletinu/dimcek,tako pojedem i bar 15 deka salame po obroku(ako je dimcek).

Junk mi se hvata na trbuh makar teško hvatam kilažu.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 08:21   #2017
Jaja

Ne znam ne mogu naći nigdje sad o ovome ali me jako zanima,

koja je stvar i bruka oko jaja? mislim zašto bih ja trebala bacat žutanjak i jesti npr 1 žutanjak i 3 bjelanjka? mislim razumijem i znam da je kolesterol i masnoća u žutanjku a proteini u bjelanjku.

Ali sad dok skidam, ne znam nisu li mi važne kcal? ono jedno jaje pečeno ima oko 70-80 kcal, pojedem 3 dobim ne znam 250 kcal i bok!

Dobijem ne znam 12 g proteina, nekaj masnoće i sad ne znam zašto bi ovaj žutanjak tako štetio?

Šteta mi je to bacati, ja jedem cijela jaja stalno. Al dobivala sam stalno savjete ovih da obavezno samo bijelanjak ne znam...to me zbunjuje.
Jedino radi masnoće ak nije ok a želim gubiti, al ionak uzimam malo masti pa si mislim..ne želim reducirat to sve na takav minimum s masnoćama, nije dobro mislim.
Rachel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 08:57   #2018
Quote:
rachel5 kaže: Pogledaj post
Ne znam ne mogu naći nigdje sad o ovome ali me jako zanima,
koja je stvar i bruka oko jaja? mislim zašto bih ja trebala bacat žutanjak i jesti npr 1 žutanjak i 3 bjelanjka? mislim razumijem i znam da je kolesterol i masnoća u žutanjku a proteini u bjelanjku.
Ne baš.
Jedno jaje ima oko 60 grama i iz toga ima oko 8 grama proteina.
Bjelanjak ima oko 4 grama proteina a žumanjak nešto više od 3.

Quote:
rachel5 kaže: Pogledaj post
Ali sad dok skidam, ne znam nisu li mi važne kcal? ono jedno jaje pečeno ima oko 70-80 kcal, pojedem 3 dobim ne znam 250 kcal i bok!

Dobijem ne znam 12 g proteina, nekaj masnoće i sad ne znam zašto bi ovaj žutanjak tako štetio?

Šteta mi je to bacati, ja jedem cijela jaja stalno. Al dobivala sam stalno savjete ovih da obavezno samo bijelanjak ne znam...to me zbunjuje.
Jedino radi masnoće ak nije ok a želim gubiti, al ionak uzimam malo masti pa si mislim..ne želim reducirat to sve na takav minimum s masnoćama, nije dobro mislim.
Na masnoće treba paziti tokom dana,pogledati koliko organizam može probaviti po obroku i koliko ih planiraš unositi tokom dana.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:54   #2019
Quote:
Plavi Lav kaže: Pogledaj post
Samo što kod nekog to regaira tako da mu sjebe malo junka dosta toga a kod nekog ne.
Genetika.

Ja sam ovaj tjedan počeo trenirati 4 puta na tjedan + 3 puta kardio i čak sam razmišljao o junku no radije jedem ugljikohidrate po malo u svakom obroku,čak i prije spavanja ako sma taj dan imao trening.
Makar najviše jedem integralni kruh dok sam na poslu uz piletinu/dimcek,tako pojedem i bar 15 deka salame po obroku(ako je dimcek).

Junk mi se hvata na trbuh makar teško hvatam kilažu.
E da se bar meni hvata, meni se ne hvata ni salo a ni mišićna masa ne ide baš gore, jako sporo. Bez "junka" sam na definiciji

Ja sam sada dimcek zamjenio parizerom, a posni odavno ne jedem više. Umjesto njega jedem tvrdi sir.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 12:48   #2020
Probaj da u svakom obroku jedeš ugljikohidrate ali po malo.
Pa čak i u zadnjem ako imaš jako puno aktivnosti.

Treba eksperimentirati.Ako radiš barem 3 puta s utezima i npr 3 puta kardio teško da ćeš dobiti na kilaži.
Sad ne znam kako treniraš ali nemoj se prenatrpavati ugljikohidratima nego ih raspodijeli kroz obroke pa u manjim količinama.

Samo ih nemoj miješati s mastima naravno.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.