Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2014., 01:14   #6101
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
a ono, lik ima nevjerovatnu fiziku i zna o cemu prica. kontam da mozda u njegovo vrijeme nije bilo toliko suplemenata pa mu sad krivo sto se moze u kracem vremenu postic vise
nebih se složio suplementi su ti kurac blago rečeno, taj isti gospodin ako to misli onda je u najmanju ruku blesav ili je možda izražavao sarkazmom "kreatin" pa nisi shvatio

pošto je common sense u bb krugovima i forumima kad se spomene kreatin/dat dere celltech da se misli na steroide to je takozvano trollanje jel

a sve je započeo najbolji bodybuilder ikad jednim sarkazmom

http://knowyourmeme.com/memes/dat-dere-celltech


a pošto kažeš da ima nevjerovatno tijelo za svoje godište onda je moguće da se šalio na ovaj način jer mi je čudno da misli da su prah i mini suplementi neka čuda
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 22:02   #6102
Moze li se u shakeru napraviti dnevna porcija proteinskog shake-a (npr. dvije mjerice proteinskog praha i dvostruka kolicina tekucine), pa to pijuckati kroz dan, a kako bi si pojednostavnio sve to skupa, smanjio broj pranja shakera i sl.?

Moze li smuckani, zatvoreni shake izdrzati pol dana, a da se nesto lose s njim ne desi?


Nadam se da sam u pravu temu postavio pitanje ...
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 22:13   #6103
Slobodno.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 08:38   #6104
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Moze li se u shakeru napraviti dnevna porcija proteinskog shake-a (npr. dvije mjerice proteinskog praha i dvostruka kolicina tekucine), pa to pijuckati kroz dan, a kako bi si pojednostavnio sve to skupa, smanjio broj pranja shakera i sl.?

Moze li smuckani, zatvoreni shake izdrzati pol dana, a da se nesto lose s njim ne desi?


Nadam se da sam u pravu temu postavio pitanje ...

neznam sta ocekujes od toga, dvije mejrice proteinskog praha i 5dcl vode je cca. 200 kcal i nece te drzat sitim ni dvije minute, a niti ces se nabildat pijući to, a što se tiče muckanja, mozes ti nosat sa sobom, na tvom mjestu bi stavio u shaker samo prah, a vodom napunio neto prije pijenja...
neznam kako tebi, ali gadilo bi mi se, 5-6 sati mućkat taj isti shake i pijuckat to...
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 12:17   #6105
Ja bi rađe to odjednom popio nego držao u shakeru cijeli dan. Tak i tak nije bitno jel pijuckaš cijeli dan ili odjednom popiješ. Odmah možeš i oprat onda.
Jako se lagano usmrdi, pa nebi baš riskirao.
spinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 15:00   #6106
Itekak je bitno na koji nacin se popije. Whey je brzi protein i kad ga se popije, ovisno o vrsti, pocinje djelovati za 20-60 min, pa nemre nikak biti isto jel 50 g popijes odjednom ili pijuckas kroz 10ak sati, ne samo zbog otpustanja proteina, nego i amonokiselina. Nakon treninga je bolje odjednom, ali kroz dan, ne.

A ovo da se lagano usmrdi, to je istina. Neoprani shaker od jutarnjeg treninga, navecer vec ima dosta neugodan miris.
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 15:13   #6107
To što je brz ne igra nikakvu ulogu, brzina se spominje marketinga radi. Tijelo ne funkcionira tako na neke brzine / anabolic windowe i sl. stvari.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 16:17   #6108
Quote:
spinach kaže: Pogledaj post
Ja bi rađe to odjednom popio nego držao u shakeru cijeli dan. Tak i tak nije bitno jel pijuckaš cijeli dan ili odjednom popiješ. Odmah možeš i oprat onda.
Jako se lagano usmrdi, pa nebi baš riskirao.
Da, piti shake nakon što promijeni miris ne zvuči kao naročito privlačna ideja.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 16:31   #6109
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
To što je brz ne igra nikakvu ulogu, brzina se spominje marketinga radi. Tijelo ne funkcionira tako na neke brzine / anabolic windowe i sl. stvari.
Ne funkcionira na brzine, ali je bolje da tokom dana kontinuirano ima dotok nutrijenata nego sve odjednom. Dokazano je da misici cak do 25% brze rastu ako je unos proteina ujednacen u svim obrocima. Nisam 100% siguran za referencu na nasem jeziku, ali mislim da je dr. Jakovljevic pisao o tome.
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 16:56   #6110
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Ne funkcionira na brzine, ali je bolje da tokom dana kontinuirano ima dotok nutrijenata nego sve odjednom. Dokazano je da misici cak do 25% brze rastu ako je unos proteina ujednacen u svim obrocima. Nisam 100% siguran za referencu na nasem jeziku, ali mislim da je dr. Jakovljevic pisao o tome.
Ovo koliko sam ja upućen nije istina, razlog zašto recimo IF programi se ne oslanjaju na to. A nit nema potrebe jer hrana se ionako probavlja SATIMA, pogotovo ako su unutra uključene i masti.

Apsolutno se slažem da treba jesti barem 2 puta dnevno (naravno zadovoljiti dnevni kalorijski unos), već sa 3 solidna obroka imaš probavljanje hrane kroz 24 sata.

Autoru neće zafaliti rasta ako pijucka brzi whey kroz dan, naravno podrazumijeva se da je prije posla/škole/faksa pojeo nešto, pa tamo pijucka šejk, i za 7-8-9-10 sati će pojesti opet kvalitetan obrok.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 17:24   #6111
Najbolji savjet ti je po meni da ako već radiš šejk koji bi planirao piti kroz cijeli dan
U vodu ili mlijeko istreseš posni sir,banane ili još nešto po volji te taj prah, sve jako promućkaš i bit će gusto i ukusno, imat ćeš neki mini obrok barem ako ti je cilj da nešto kao "pojedeš" ovo ćeš bar osjetiti ovako prah s vodom će ti bit kao da nisi ništa ni unio u sebe, po gladi govorim, ako na to ciljaš jer mi se tako čini. Ovako ćeš barem osijetit neko smanjivanje gladi
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 21:07   #6112
ja ne znam kome posni uspije ''ubit'' glad.ja kad ga pojedem kao da ga nisam pojeo. svejedno sam gladan
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 21:10   #6113
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
ja ne znam kome posni uspije ''ubit'' glad.ja kad ga pojedem kao da ga nisam pojeo. svejedno sam gladan
Mazni 2



to ti je kila hrane
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 21:32   #6114
Sami postni me nemoze drzat sitim, ali u kombinaciji s pb, bananom i vodom je puno bolje
gemmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 22:41   #6115
Pa nisam instagram malička da jedem sam posni jer ostalo deblja... dajte ljudi.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 23:04   #6116
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Pa nisam instagram malička da jedem sam posni jer ostalo deblja... dajte ljudi.
Nitko to ne preporučuje pričamo o šejku jer je ovaj pitao da ga pijucka kroz cijeli dan neka napravi šejk od hrane a ne od praha samo
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 23:29   #6117
Quote:
spinach kaže: Pogledaj post
Ja bi rađe to odjednom popio nego držao u shakeru cijeli dan. Tak i tak nije bitno jel pijuckaš cijeli dan ili odjednom popiješ. Odmah možeš i oprat onda.
Jako se lagano usmrdi, pa nebi baš riskirao.
Usmrdi se zbog posude u kojoj se drži tj većina shakera je izrađena od šugave plastike. Kupiš kvalitetni shaker i nebu se usmrdilo. Ima recimo u Mulleru za 50kn 4 dcl.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 23:58   #6118
Quote:
spinach kaže: Pogledaj post
Ja bi rađe to odjednom popio nego držao u shakeru cijeli dan. Tak i tak nije bitno jel pijuckaš cijeli dan ili odjednom popiješ. Odmah možeš i oprat onda.
Jako se lagano usmrdi, pa nebi baš riskirao.

Ja sam pak cuo da uzimati odjednom vise od jedne mjerice proteina nema smisla jer tijelo ne moze probaviti ili sto vec toliko proteina odjednom.

Pa bi kao trebalo 2-3 porcije kroz dan, svakih par sati.

Zato sam razmisljao da smutim dnevnu kolicinu, da ne perem/susim shaker 3 put dnevno. Malo sam naime lijen ...

Morat cu probati i vidjeti.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 00:35   #6119
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Ja sam pak cuo da uzimati odjednom vise od jedne mjerice proteina nema smisla jer tijelo ne moze probaviti ili sto vec toliko proteina odjednom.

Pa bi kao trebalo 2-3 porcije kroz dan, svakih par sati.

Zato sam razmisljao da smutim dnevnu kolicinu, da ne perem/susim shaker 3 put dnevno. Malo sam naime lijen ...

Morat cu probati i vidjeti.
To je mit, ne preporuča se sada ubacivati 100g po obroku ali 60-70-80g po obroku bez problema uzmeš.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 09:34   #6120
Odjednom ne,ali vremenom se sva količina proteina unesenih hranom apsorbira.Koliko će vremena trebati da se sve aminokiseline apsorbiraju ovisi o potrebama organizma(dob,spol,aktivnost,potrošnja,ali i unosu,odnosno apsorpciji ostalih makronutrijenata).
Probavni sustav je fine-tuned sustav,a proteinska apsorpcija se usporava kako potrebe organizma padaju tj."zasićenost" poola raste.U prvih sat-dva apsorbira se aprox. 5-10g,a zatim se luči hormon koji usporava probavu i apsorpciju kako bi tijelu dao vremena za ostatak aminokiselina.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.