Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 18:44   #81
Quote:
t.star kaže: Pogledaj post
da li netko zna ako tko bi odnio stari, ali čitav i upotrebljivi namještaj iz stana. naime, imam namjeru preuređivat i kupit sve novo, pa bih rado nekome to poklonila, a zauzvrat neka sve pokupit.
čula sam da ima udruga 'bokci' i da oni hoće to napravit.
hvala.
hmm, tako je i meni bilo preporučeno pred 2 godine kad sam selila ...ali, opekla sam se i ovdje moram upozoriti sve koji su čuli dobro o "Bokci"-ma, da ih zaobilaze u širokom luku
Bokci su naime, fina neka gospoda koja, pri dolasku "procijene" taj tvoj "stari, ali čitav i upotrebljivi namještaj" po posljednjim modnim trendovima i onda te (kad si već pred gotovim činom i nemaš mogućnost uzmaka) izvjeste da je to za baciti i da odlaganje+prijevoz košta ....tako su mene "oženili" za 400KN za kauč i 2 pripadajuće fotelje ...kolko bi im moglo pasti na pamet za više komada namještaja ne želim ni špekulirati

Slična šema je i sa lječenim narkomanima iz nekakve udruge u Resniku ili sl., s tim da (kako sam čula) kod njih ima i dotatni zabavni detalj -> dok dvojica nose a ti im pomažeš otvarati vrata, zadržavati lift i slično, treći trpa u đepove razne atraktivne sitnice, koje se kasnije mogu nači na štandovima nedjeljom na Britancu ili antikvarijatima

Moj (iskustveni) savijet je - plati dodatnih pola sata firmi za selidbe koja će seliti tvoje stvari u stan, da ti odstrani ono iz stana i zaboravi na osjećaj "učinila sam dobro djelo". Čak i platiti Romima da ti odnesu učinit će više koristi (a manje štete) nego tzv. humanitarci.
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Old 01.06.2007., 16:24   #82
Thumbs up cimerica

odlučila sam preseliti se u zagreb pa me zanima traži li netko cimericu? imam 21 godinu i u Zg bih se preselila radi posla. ako je netko zainteresiran ostavit ću svoj mail.
zeljkicaK is offline  
Old 02.06.2007., 16:23   #83
zanima me ako se negdje raspravljalo o šivanju navlaka za kuhinjske stolice? one presvlake koje obično imaju stolice na nekim banketima ili svedbama i slično? zanima me ako me netko može pomoći oko krojeva ili mi dati link za neku stranicu gdje mogu naći krojeve. hvala
LittleMiss is offline  
Old 02.06.2007., 17:16   #84
Quote:
LittleMiss kaže: Pogledaj post
zanima me ako se negdje raspravljalo o šivanju navlaka za kuhinjske stolice? one presvlake koje obično imaju stolice na nekim banketima ili svedbama i slično? zanima me ako me netko može pomoći oko krojeva ili mi dati link za neku stranicu gdje mogu naći krojeve. hvala
bila je mala kratka temica tu https://www.forum.hr/showthread.php?p=6089776
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 02.06.2007., 17:19   #85
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
...
đizs!!
a da znaš da mi je tako nešto palo na pamet!
ja sam mislila kak ću učinit dobro djelo, jer taj namještaj je još upotrebljiv, ali mi je glupo to prodavat...
hm, nakon ovog ću dobro razmisliti.
__________________
do not forget to have fun at work
t.star is offline  
Old 02.06.2007., 18:39   #86
ajme tnx...ja googlala pa niš....ima možda netko stranicu sa krojevima ili neš slično ...tnx još jednom
LittleMiss is offline  
Old 02.06.2007., 18:51   #87
Zone GUP-a grada Zagreba

Forumasi,

zanima me gdje bih na netu mogao pronaci kartu sa gradevinskim zonama u gradu Zagrebu. Ili ako toga nema na netu kako bih mogao doci do tih informacija.

Zahvaljujem
__________________
Ne shvacajte zivot preozbiljno, ionako iz njega necete izaci zivi!
j-hood is offline  
Old 02.06.2007., 21:29   #88
Quote:
j-hood kaže: Pogledaj post
Forumasi,

zanima me gdje bih na netu mogao pronaci kartu sa gradevinskim zonama u gradu Zagrebu. Ili ako toga nema na netu kako bih mogao doci do tih informacija.

Zahvaljujem
https://e-uprava.apis-it.hr/gup/
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Old 04.06.2007., 13:00   #89
Koji software koristiti pri izradi nacrta i uređenja interijera i exterijera.
Neki su spominjali 3D Home Architect, no vidio sam ArCon+ i taj mi se možda više svidio.
Kakva su vaša iskustva?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Old 05.06.2007., 19:55   #90
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
hmm, tako je i meni bilo preporučeno pred 2 godine kad sam selila ...ali, opekla sam se i ovdje moram upozoriti sve koji su čuli dobro o "Bokci"-ma, da ih zaobilaze u širokom luku


Slična šema je i sa lječenim narkomanima iz nekakve udruge u Resniku ili sl., s tim da (kako sam čula) kod njih ima i dotatni zabavni detalj -> dok dvojica nose a ti im pomažeš otvarati vrata, zadržavati lift i slično, treći trpa u đepove razne atraktivne sitnice, koje se kasnije mogu nači na štandovima nedjeljom na Britancu ili antikvarijatima
"Bokci su se i meni činila preko telefona kao "fina gospoda" nije ih ni zanimalo što imam za ponuditi.

Što se tiće Retroa, a sam super zadovoljna. Nazvala ih da imam trosjed, dvosjed, tv i veš mašinu i došli za pola sata. Dečki su skroz ok, gledaju me ravno u oči, kažu tko su (nisam znala da su liječeni narkomani), pristojni, brzi i nikakav manjak nisam našla. a ni inaće nisam tako luda da idem nekome otvarati lift, a stan ostaviti nečuvan.

Po meni ako te frka, izbaci sve u hodnik ispred stana i nemaš frke. Kažeš im bok bečki, to je za vas i doviđenja.
Asocijativna is offline  
Old 05.06.2007., 21:19   #91
Quote:
zeljkicaK kaže: Pogledaj post
odlučila sam preseliti se u zagreb pa me zanima traži li netko cimericu? imam 21 godinu i u Zg bih se preselila radi posla. ako je netko zainteresiran ostavit ću svoj mail.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=220498
__________________
tiha voda brege dere...
topsikrit is offline  
Old 12.06.2007., 16:00   #92
Cijena zemljista na pantovcaku

Postovani majstori ako ima takovih ,
dakle moja situacija je zamrsena naime nasljedio sam malu parcelu zemljista na pantovcaku oko broja 150 parcela je cca 100 kvadrata i ja na njoj ne mogu nista graditi ali javio mi se covjek koji mi je spreman platiti tu parcelu oko 60000 kn
meni se to cini malo jer se cijena gradjevinskog zemljista kako sam cuo gore krece od 500E pa na gore....mislim svjestan sam da ja od te zemlje nemam nista
ali taj covijek koji to zeli kupiti mislim da ju zeli spojiti sa svojim gruntom koji on ima okolo pa me zanima ima li netko mozda od vas iskustva s takovom situacijom
i koliko novaca mogu traziti za to zemljiste

Any suggestions are wellcome

Thx
__________________
zivjet cu vjecno....ili cu umrijeti pokusavajuci
Scope is offline  
Old 14.06.2007., 23:10   #93
E ovako imam jeno pitanje pa ako mozete pomoći bio bih zahvalan.
Imam grazu cc 5x6 i na njoj mislim napravit sebi jednu sobu za učenje ali i da zimi
sa prijateljima imamo mjesta za pijanke.Pa iako znam da je teško za tako malen prostor dati kakavu ideju volio bih da ako neko ima kakav prijedlog unutrašnjeg uređenja u obavezan šankić od 2-3 metar.Hvala.
__________________
U ljubav vjere nemam.
Dal3 is offline  
Old 20.06.2007., 08:20   #94
Dragi Moderatori!

Ima li negdje neki post koji bih mogla procitati u vezi prodaje stana kupljenog na kredit.

Stvar je slijedeca: kupili smo stan na kredit od 30 god...rata mi je dosta visoka i u slucaju da ju ne mogu otplacivati, zanima me ima li kakva kombinacija da se stan proda...inace je krasan i velik, starogradnja i izvrsno uredjen.
amarena is offline  
Old 21.06.2007., 10:08   #95
ovako, renovirala sam kupaonu i prvo kupanje je bilo koma. Malena je otvorila čep i pustila vodu, nakon pola sata dolazi susjed i žali se da mu je procurilo kroz strop i rigips. Navodno nismo smjeli nego otvoriti čep na pola.
Zna li itko kako se to može riješiti da se više tako što ne ponovi, što treba napraviti da se čep može cijeli otvoriti
__________________
Rea
Rea is offline  
Old 26.06.2007., 20:41   #96
Napa za kuhinju!

Kopala sam po ovoj temi ali nemogu naći nigdje o Napi.
Ako neko zna gdje piše o tome ili što mi je bitno kad kupujem Napu molim savjet. Zbilja se ne kužim u to. Zašto neka košt a 900kn a neka duga 5x toliko. U čemu je caka? Snazi, filterima, ...??? Help!
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Old 27.06.2007., 20:17   #97
da li je neko probao onaj model od mr.x na internetu zarada udvostručavanje para minimalni ulog 5000 eura na dva mjeseca, ako je rado bi čuo potankosti
k$enija is offline  
Old 28.06.2007., 17:20   #98
ima dosta tema o pričuvi, ali nigdje konkretno problem koji imam...

što napraviti kad predstavnik stanara ne želi financirati popravak (nije trenutno prioritet...).
Konkretno radi se o haustoru na zadnjem katu gdje je prije 4 godine krov prokišnjavao (što je sanirano) ali unutarnji radovi (estetski: gletanje i farbanje) nikad nisu napravljeni? Da platim sama pa tražim povrat - to mi je malo nesigurno, uvijek može reći da je on mogao jeftinije naći...
thanks
bela777 is offline  
Old 28.06.2007., 22:48   #99
Smile Kupovina nekretnine (apartmana) na moru

Kupio bih apartman na pagu, ali me zanima slijedece te sve pravne stvari: lokacijska dozvola, gradjevinska dozvola, etaziranje, vlasnicki list, uporabna dozvola. Da li to covjek moze sam provjeriti ili je bolje uzeti advokata, odnosno kako to sve ide, molim objasnjenje, jer ne bih se zelio zeznuti, a vidim da ima svasta u ponudi. Molim sasvjet i objasnjenje
martantoni is offline  
Old 29.06.2007., 11:47   #100
Uređenje interijera

Zna li netko nešto o tome koje se firme bave uređenjima interijera ili neki free lancer, pa ak može nešto preporučiti.
Molim link ak je već postojala tema.
Hvala svima.
Boromira is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.