Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 16:40   #21
Ja bi sebi uzimao bridgestone turanzu er300.
kakva je to guma,cuo sam dosta hvale,a ovi u nekom auto casopisu su je dosta nahvalili!
malcolm is offline  
Old 05.05.2009., 23:38   #22
Quote:
malcolm kaže: Pogledaj post
Ja bi sebi uzimao bridgestone turanzu er300.
kakva je to guma,cuo sam dosta hvale,a ovi u nekom auto casopisu su je dosta nahvalili!
Koji auto?Kakav način vožnje?To ti je touring guma,dakle preferira udobnost u odnosu na trakciju i grip,dakle od sportske vožnje ništa.Za to služi Potenza .
I da,već je pomalo star model,mislim da će uskoro zamjena.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 05.05.2009., 23:57   #23
Quote:
ryder on the storm kaže: Pogledaj post
imam priliku tog dunlopa nabavit jeftinije, a razlika između tt-a i 9000 je sitna,inače nebi uzimao y, al eto ako ga mogu dobit za manje nego npr potenzu imi michelin sport pilot , zašto ne
Onda držim fige, ja sam mislio uzet skupi michelin, nakraju dobio dunlop za bagatelu a gume su odlične, za tu cijenu neznam što može biti bolje. Jasno, sreći nema kraja, držim i tebi fige.
johny5 is offline  
Old 06.05.2009., 00:03   #24
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Koji auto?Kakav način vožnje?To ti je touring guma,dakle preferira udobnost u odnosu na trakciju i grip,dakle od sportske vožnje ništa.Za to služi Potenza .
Ehh..sad malo i zaebavas vec
Sjecam se koliko volis potenzu, al turanza je jako dobra guma i vjerovatno jedna od najperformantnijih guma iz touring klase..
 
Old 06.05.2009., 01:19   #25
ma to je za astru,nikakva zestoka voznja,bitno mi je da guma ne buči previse!
malcolm is offline  
Old 06.05.2009., 08:21   #26
Quote:
malcolm kaže: Pogledaj post
ma to je za astru,nikakva zestoka voznja,bitno mi je da guma ne buči previse!
Onda uzmi ER 300.I nemoj uzeti Primacy HP.Najbučnija guma koju sam vozio.Drži odlično.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 06.05.2009., 10:59   #27
Moja preporuka za Hankook Ventus V12 Evo. Gume se skoro ne čuju, upravljivost (zadnji pogon) vrlo dobra, cijena osjetljivo niža nego u premium segmentu (Conti, Michelin, Bridgestone ...). Jedina mana je kočenje na mokroj cesti.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Old 06.05.2009., 11:28   #28
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Moja preporuka za Hankook Ventus V12 Evo. Gume se skoro ne čuju, upravljivost (zadnji pogon) vrlo dobra, cijena osjetljivo niža nego u premium segmentu (Conti, Michelin, Bridgestone ...). Jedina mana je kočenje na mokroj cesti.
Di ćeš gore od ovog? Po meni sasvim dosta da se gumu zaobiđe.

Inaće ER300 i nije najtiša guma na svijetu. A za kontru kolegi Alfi - po meni najbolji izbor u MALIM dimenzijama. Za veće (16-17-18 ... ) ima jasno i boljih.
Ali za 14-15 cola - svakako topla preporuka.

Ako nekog pere tišina - onda novi Cinturato P7 (može i stari ako se gleda buka)
CDRW is offline  
Old 06.05.2009., 12:03   #29
Koje 175/70/R14 ?

Da ne otvaram novu temu, radi se o Hyundai Accent 2005 godiste. Auto nije kod mene, pa mislim da se radi i tim dimenzijama (standardne).
Koje gume preporucujete? Voznja godisnje oko 10 k km, uglavnom gradska, treba mi ona "all season". Jedanput mjesecno se ode na duzu relaciju (zagreb/rijeka/dubrovnik).
Izmedju ostalog, kakve su Toyo gume?
Hvala svima na pomoci.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Old 06.05.2009., 12:16   #30
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Moja preporuka za Hankook Ventus V12 Evo. Jedina mana je kočenje na mokroj cesti.
Zaista, gora od ove mane teško da postoji. Nešto kao Michelin Energy na mokrom. Živi led.
el Torro is offline  
Old 06.05.2009., 13:22   #31
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, radi se o Hyundai Accent 2005 godiste. Auto nije kod mene, pa mislim da se radi i tim dimenzijama (standardne).
Koje gume preporucujete? Voznja godisnje oko 10 k km, uglavnom gradska, treba mi ona "all season". Jedanput mjesecno se ode na duzu relaciju (zagreb/rijeka/dubrovnik).
Izmedju ostalog, kakve su Toyo gume?
Hvala svima na pomoci.
1.Zšto allseason???
2.U Toyo se neki kunu,neki ga pljuvaju,ja spadam u ove druge.
3.Bilo koje entry level gume će zadovoljiti potrebe tog accenta.
4.@CDRW,jebeno si u pravu za Turanzu(kao i uvijek).Čovjek je tako popljuvao 18" da to ne bi pas s maslom pojeo.Ne vjerujem da laže.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 06.05.2009., 18:33   #32
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
1.Zšto allseason???
2.U Toyo se neki kunu,neki ga pljuvaju,ja spadam u ove druge.
3.Bilo koje entry level gume će zadovoljiti potrebe tog accenta.
Zato sta jednom mjesecno sam sigurno u rijeci/zagrebu... U najmanju ruku dosta kiso podneblje. Necu da me usred Like uvati snig na litnim gumama.
Sto ti znaci ovo entry lvl gume?
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Old 06.05.2009., 18:45   #33
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Zato sta jednom mjesecno sam sigurno u rijeci/zagrebu... U najmanju ruku dosta kiso podneblje. Necu da me usred Like uvati snig na litnim gumama.
Sto ti znaci ovo entry lvl gume?
Onda kupi kisnu gumu tipa goodyear excellence zaista odlicna guma na kisi i jako tiha naspram turanzi koje sam skinuo.

A kad pocne vrijeme snijega ja ne bih isao prema Rijeci i Dubrovniku bez zimskih guma ni u ludilu.
homosapiens is offline  
Old 06.05.2009., 19:50   #34
kupujem gume i dvoumim izmedju:

pirelli p7

dunlop sp maxx..



dimenzija gume 205/55/r16 za astru

imao sam vec iskustva sa pirellijem(p6) na drugom autu..bio jako zadovoljan..trazim gumu vise za touring nego sport..i radim dosta km godisnje..trenutno na autu michelin energy..s obzirom na cijenu nije nesto,pogotovo kod kise..ne bih ga opet kupovao..
rapajic_st is offline  
Old 06.05.2009., 21:04   #35
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Onda kupi kisnu gumu tipa goodyear excellence zaista odlicna guma na kisi i jako tiha naspram turanzi koje sam skinuo.

A kad pocne vrijeme snijega ja ne bih isao prema Rijeci i Dubrovniku bez zimskih guma ni u ludilu.
problem je sta mi se desilo ove godine da me uvatija snig unatoc progozi, i to usred like, na povratku. Auto je vecinom u ST, pa je tu sunce-kisa...
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Old 07.05.2009., 09:09   #36
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
problem je sta mi se desilo ove godine da me uvatija snig unatoc progozi, i to usred like, na povratku. Auto je vecinom u ST, pa je tu sunce-kisa...
Uhvatio je mene X puta i kroz Liku,i bio sam u Gorskom Kotaru na zimovanju,i kroz Bosnu mali milijun puta,sve sa ljetnim gumama+ lanci.
U toj tvojoj dimenziji uzmi bilo koji pemium brand i gotovo.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 07.05.2009., 09:59   #37
Quote:
rapajic_st kaže: Pogledaj post
kupujem gume i dvoumim izmedju:

pirelli p7

dunlop sp maxx..



dimenzija gume 205/55/r16 za astru

imao sam vec iskustva sa pirellijem(p6) na drugom autu..bio jako zadovoljan..trazim gumu vise za touring nego sport..i radim dosta km godisnje..trenutno na autu michelin energy..s obzirom na cijenu nije nesto,pogotovo kod kise..ne bih ga opet kupovao..
P7 ili Cinturato P7? Jer razlika je jako velika.
CDRW is offline  
Old 07.05.2009., 10:08   #38
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
P7 ili Cinturato P7? Jer razlika je jako velika.
E to meni nije bilo jasno..koja je točno razlika između cinturato P6 i "normalni" P6 i cinturato P7 i "normalni" P7? Koliko sam skužio te cinturato su kao neke zelene, ekološke, više orijentirane na udobnost, manju buku i potrošnju, a manje performantne ili?
 
Old 07.05.2009., 10:16   #39
Ne. Cinturato je nova serija. Više nema P6 i P7. Ako pogledaš šaru P7 i Cinturato P7 vidjet ćeš da ni u ludilu nije ista. A to što su ekološke ... public stunt - kao više nema ulja s aromatskim uglikovodicima koji su se koristila kao omekšivači gume. Zanimljivo je da ih ni P7 nije imao. Al se nisu sjetili reklamirat.

Ukratko - Cinturato je tiša, "ekološkija" (ko fol), i bolja na mokrom.
CDRW is offline  
Old 07.05.2009., 12:39   #40
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
problem je sta mi se desilo ove godine da me uvatija snig unatoc progozi, i to usred like, na povratku. Auto je vecinom u ST, pa je tu sunce-kisa...
Onda stavi na hyundai cjelogodisnje Verdestein Qatrak i tjeraj hyunadia

Vozio sam ove zime dva dana kroz slavoniju Skodu Fabiu sa tim gumama bas kad je pao onaj prvi snijeg i idu jako dobro kroz snijeg, a na suhom dosta bucne cak bucnijeod zimskih bridgestone blizzak lm25 koje imam na astri.







Nastavak na temi ispod:

Ljetne gume sezona 2010. - zajednička tema

Zadnje uređivanje Brazil : 24.02.2010. at 17:11.
homosapiens is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.