Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2019., 08:51   #2581
Jasno. Nisam ni mislila da postoji pametan razlog da se zena hladi na hodniku, samo sam znatizeljna.

Na zamolbu da ti donesu zalogaj hrane van planiranog obroka ces vjerovatno dobit odgovor da oni za to nemaju vremena.
Jer brijanje i kateteriziranje osoba koje su sposobne samostalno mokrit uopce nije time consuming.

E da, ally cestitam❤️
Znas li sto je bio uzrok iugr?
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2019., 10:16   #2582
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
E da, ally cestitam❤️
Znas li sto je bio uzrok iugr?
Hvala
Ne znam, tj cijelu trudnocu su govorili da su SUA i IUGR povezani, da nije primala dovoljno hrane jer je falila jedna arterija na pupcanoj. No dr.Kos mi je rekao da hranu prima kroz venu, a ne kroz arterije na pupcanoj.
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 16:11   #2583
Rodila sam prije 10 dana na Svetom Duhu i evo da podijelim svoje iskustvo...

Vec sam prenjela 5 dana preko termina i zbog manjka vode sam bila narucena na indukciju u jutro...zbog sumnje na curenje plodne vode sam primljena vec navecer i ostala u predradaoni...niti jedan trud i samo mi je sluzni cep otiso...zene oko mene u trudovima a ove prekoputa radaju a ja si mislim - pa kak cu ja to ...zatvorena sam ko beton...nema trudova...hm...

U jutro u pola 8 dobila gel...iste sekunde poceli jako trudovi...bebi pali otkucaji i daju mi dolantin da mi malo opuste misice...odreagiram super, otkucaji se stabiliziraju i krenu dalje odma svake minute i pol trudovi...koji su trajali po 15-20 sekundi...

Uglavnom...trudovi su postajali sve jači i pauza medu njima je bila sve manja...iznenadila me jacina bolova jer sam vec jednom rodila i nije mi bilo tolko bolno.
Oko pola 11 trudovi pocinju biti nesnosni i trazim jos jednom dolantin ali nis ne djeluje...mislim si - ma trazit cu ja ipak epiduralnu...i na sljedecem trudu mi se stvar otme kontroli i pocnem tiskati, uzasan pritisak na debelo crijevo, pukne mi vodenjak, sestre skoce, brzo po doktora...glavica se vec vidla...

Prebacili su me na drugi stol tamo u predradaoni i u roku 5 minuta sam rodila svoju curicu. 3720 i 52 duga.
Izgon je trajao dulje nego sam ocekivala, tiskala sam jedno 10 puta ko manijak uz navodenje babice i rodila bez pucanja i bez epiziotomije.

Ekipa mrak, babica iskusna i pazljiva...
Bebu su stavili odma na moj trbuh i dopuzala je do cice i odma cicala...muza su mi pustili unutra...
Bio je jedno pol sata... onda su malu uzeli a mene stavili na hodnik i dobila sam rucak.

Sestre na odjelu mrak...cim sam dosla u sobu trazila sam da mi maknu braunilu i da se istusiram i bez frke sam uz pomoc i to izvela. Sestra mi je pomogla s oblacenjem gaca i ulozaka i u krevet!
Bebica je brzo dosla i spavala u kindicu...

Jako mi se svida kaj poticu dojenje i kaj beba moze bit stalno s mamom.

Eto...meni je sveti duh bio zakon!
Symbelmyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 16:32   #2584
Quote:
Symbelmyne kaže: Pogledaj post
Rodila sam prije 10 dana na Svetom Duhu i evo da podijelim svoje iskustvo...



Vec sam prenjela 5 dana preko termina i zbog manjka vode sam bila narucena na indukciju u jutro...zbog sumnje na curenje plodne vode sam primljena vec navecer i ostala u predradaoni...niti jedan trud i samo mi je sluzni cep otiso...zene oko mene u trudovima a ove prekoputa radaju a ja si mislim - pa kak cu ja to ...zatvorena sam ko beton...nema trudova...hm...



U jutro u pola 8 dobila gel...iste sekunde poceli jako trudovi...bebi pali otkucaji i daju mi dolantin da mi malo opuste misice...odreagiram super, otkucaji se stabiliziraju i krenu dalje odma svake minute i pol trudovi...koji su trajali po 15-20 sekundi...



Uglavnom...trudovi su postajali sve jači i pauza medu njima je bila sve manja...iznenadila me jacina bolova jer sam vec jednom rodila i nije mi bilo tolko bolno.

Oko pola 11 trudovi pocinju biti nesnosni i trazim jos jednom dolantin ali nis ne djeluje...mislim si - ma trazit cu ja ipak epiduralnu...i na sljedecem trudu mi se stvar otme kontroli i pocnem tiskati, uzasan pritisak na debelo crijevo, pukne mi vodenjak, sestre skoce, brzo po doktora...glavica se vec vidla...



Prebacili su me na drugi stol tamo u predradaoni i u roku 5 minuta sam rodila svoju curicu. 3720 i 52 duga.

Izgon je trajao dulje nego sam ocekivala, tiskala sam jedno 10 puta ko manijak uz navodenje babice i rodila bez pucanja i bez epiziotomije.



Ekipa mrak, babica iskusna i pazljiva...

Bebu su stavili odma na moj trbuh i dopuzala je do cice i odma cicala...muza su mi pustili unutra...

Bio je jedno pol sata... onda su malu uzeli a mene stavili na hodnik i dobila sam rucak.



Sestre na odjelu mrak...cim sam dosla u sobu trazila sam da mi maknu braunilu i da se istusiram i bez frke sam uz pomoc i to izvela. Sestra mi je pomogla s oblacenjem gaca i ulozaka i u krevet!

Bebica je brzo dosla i spavala u kindicu...



Jako mi se svida kaj poticu dojenje i kaj beba moze bit stalno s mamom.



Eto...meni je sveti duh bio zakon!
Bas lijepo iskustvo.
Uzivajte sada.

Poslano sa mog STF-L09 koristeći Tapatalk
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.