Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 12:19   #41
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
pa kad ima 12 epizoda viška
šta trebam gluposti gledati i natezanja
Pa ne gledaj, tko te tjera. Ali zašto bih netko smatrao tvoje mišljenje imalo relevantnim, ako uopće nisi pogledao seriju? Ili ako nisi dao šansu onome što si pogledao, nego premotao i preskočio?

Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post

Upravo tako... ja neku seriju ili gledam ili ne gledam. Pod gledam smatram gledanje svih epizoda, dok serija ne završi ili dok mi ne dojadi pa ju više nikad niti ne upalim.



Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Za mene postoji samo ta BSG a to što dosta ljudi smara meni je baš sjelo... taj "malo dublji" prikaz likova, njihovih karaktera i međuodnosa... baš to mi BSG izdvaja iz mora raznih SF i serija i filmova u kojima su likovi dosta plošni, banalni, crno-bijeli, ne realni...
Meni SF nije samo bum, tras, pljas i vruuuuuum po svemiru
Pa naravno. To je ono što uzdiže BSG iznad većine ostalog SF, a ne nekih tamo 12 kolonija i Cyloni. Sama radnja uopće nije toliko presudna.


Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post


Što se tiče zadnje epizode ni meni nije sjela... mislim da su se scenaristi malo pogubili u cijeloj stvari, da nisu znali kako baš završiti seriju a da ista ima poveznicu sa "našom" zemljom...

Da bi 30 000 ili kkoliko već tisuća ljudi, bez pogovorno napustilo sve blagodati civilizacije i vratili se u stadij lovaca sakupljača ma moš si mislit no u drugu ruku, a možda su mogli tako nešto barem natuknuti, ako nemaš potrebnih znanja, tehnologija, strojeva i sl. za 100, 200, 15000 godina naprosto postaneš lovac sakupljač.
Kad potrošiš zadnji metak a nema nikog da proizvede novi onda ti je i kamena sjekira dobra. Kad ti rikne mjenjač :zubo a na cijeloj planeti nema niti jednog rezervnog... kaj onda? Onda ulovi konja :

Tako su nekako mogli sve skupa prikazati a ne sad se svi skupa i dobrovoljno vračamo u kameno doba :lol
Ali OK, da je moglo bolje, drugačije moglo je ali i s takvim krajem serija mi je i dalje VRH :
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Meni je upravo zadnja epizoda BSG-a bila kap koja je prelila casu i zasto vise ne zelim cuti za seriju . Yes, ajmo napustiti sve sto smo ikada postigli nakon sto smo se cetiri sezone borili da nesto ipak zadrzimo .
Pa i meni je teško povjerovati da bi se odlučili na taj potez i ne sviđa mi se taj scenaristički postupak. Pa ok, serija nema savršen kraj, slažem se, ali zar to treba sada poništiti sve ono dobro viđeno kroz četiri sezone?

Nema serije koja je savršena (Tj. nema ako si kritički nastrojen gledatelj. Ako si neobjektivni obožavatelj onda ima, ali samo u tvojoj glavi) pa tako nije ni BSG, ali ono što je savršeno, ili hajdemo samo reći dobro, prevladava nad onim lošim više nego u ijednoj drugoj seriji i zato je BSG ispred njih.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:31   #42
ne sjećam se da sam dao ocjenu o seriji... ne znam fakat što si se našao uvrijeđenim što sam naveo kako sam ubrzao jednu seriju
bila je super do 4. sezone... točno jedna polusezona previše ako mene pitate... sve je već rečeno ranije
za neku širu sliku o seriji nije potrebno da pregledaš baš svaku epizodu...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:09   #43
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Pa i meni je teško povjerovati da bi se odlučili na taj potez i ne sviđa mi se taj scenaristički postupak. Pa ok, serija nema savršen kraj, slažem se, ali zar to treba sada poništiti sve ono dobro viđeno kroz četiri sezone?
Pa evo, meni konkretno, prve dvije sezone su savrsene. Stvarno jesu. U trecoj sezoni su se poceli gubiti i malo pomalo sam dosla do toga da sam bas svakog od likova mrzila. A kad ti se nitko ne svidja, niti suosjecas s njima serija pocne jako ici na zivce. Uglavnom, na jedvite jade sam odgledala do kraja i onda jos ta zadnja epizoda, ubila me u pojam .
No sto ljudi, sto cudi. Moj dragi je upravo sada gleda po treci put gleda i gusta, nije mu bitno to su zadnje dvije sezone takve kakve jesu. Ja pak da sam nekako unaprijed znala u sto ce se to pretvoriti i kako ce zavrsiti ne bi niti pocela gledati .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:21   #44
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
ne sjećam se da sam dao ocjenu o seriji... ne znam fakat što si se našao uvrijeđenim što sam naveo kako sam ubrzao jednu seriju
bila je super do 4. sezone... točno jedna polusezona previše ako mene pitate... sve je već rečeno ranije
za neku širu sliku o seriji nije potrebno da pregledaš baš svaku epizodu...

It's not you, it's me.

Smeta me kad ljudi pljuju nešto što nisu sasvim pogledali. Ako ćeš već pljuvati, bar imaj obraza da znaš što pljuješ. Ne govorim ovo sada konkretno tebi, već sam samo htio prenijeti određen stav, dopisujući se s tobom.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:25   #45
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Pa evo, meni konkretno, prve dvije sezone su savrsene. Stvarno jesu. U trecoj sezoni su se poceli gubiti i malo pomalo sam dosla do toga da sam bas svakog od likova mrzila. A kad ti se nitko ne svidja, niti suosjecas s njima serija pocne jako ici na zivce. Uglavnom, na jedvite jade sam odgledala do kraja i onda jos ta zadnja epizoda, ubila me u pojam .
No sto ljudi, sto cudi. Moj dragi je upravo sada gleda po treci put gleda i gusta, nije mu bitno to su zadnje dvije sezone takve kakve jesu. Ja pak da sam nekako unaprijed znala u sto ce se to pretvoriti i kako ce zavrsiti ne bi niti pocela gledati .
Vidiš, kod mene je obratno. Meni su likovi toliko prirasli srcu da sam bio spreman progledati kroz određene manjkavosti u zadnjoj sezoni.

Al treća je još stvarno ok. Ajde, ima nešto 'praznog hoda', ali neke jako upečatljive epizode. Exodus part 1&2 su jedne od najjačih epizode serije, pa Baltarovo suđenje, koje je dalo Leeov upečatljiv govor koji savršeno ocrtava situaciju: "We're not a civilization anymore. We are a gang, and we are on the run"
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 23:02   #46
Ja čekam najavljenu seriju Elfstones Of Shannara.
Elfstones mi jedna od najdražih knjiga.
Jedva čekam gledati Dagda Mora, Reapera i Allanona i epske bitke nakon što bagra izađe iz Forbiddinga.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 03:07   #47
To je ono od Terry Brooksa? Kakve su te knjige, dal da čitam?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:48   #48
Prva knjiga je LOTR plagijat i važna je samo da se upoznaš sa svijetom Ostale knjige se kreću između osrednjeg i dobrog.
Previše je knjiga, ali Brooks je ublažio zasićenje tako što se seriju podijelio u trilogije ili kvadrilogije.
Knjige se čitaju lako jer se radi o piscu koji zna svoj zanat ali nekome smeta taj "questing" stil i knjige od 300-400 stranica.
Elfstones su druga knjiga iz serije i, po meni, najbolja njegova knjiga.
Opet, nekome se Shannara serija na sviđa i puno više cijene njegov Landover serijal.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 12:47   #49



"You're a lousy salesman."

Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:11   #50
Cekaj Rostilj Peka,zar u Doctor Who i Farscape nema odnosa izmedju osoba odnosno likova,nisu bas tipicni utopijski SF kao Zvezdane Staze,Andromeda,Vavilon 5 itd.Evo u Fasrcape-razvijaju se odnosi izmedju putnika u Levijatanu a u Doctor Who izmedju Doctora i njegovih saputnika u njegovim avanturama.Samo razlika izmedju Doctor Who,Farscape i Galaktike je ta sto nema kao sto bi ste vi Hrvati rekli prezasicenja u odnosima odnosno preterivanjima,koji su tipicne za USA SF serije.Galaktika nije losa SF serija,zadnja epizoda je pokidala za mene,to znaci da po poenti zadnje epizode Galaktike je cuveni filozof Nice bio u pravu jos pre 150 godina.Da i jos jedna stvar mi ne ide u glavu Galaktike je ta sto su oni proputovali pola galaksije da bi nasli svoju obecanu planetu Zemlju a da napomenem da ta obecana Zemlja u Galaktici nije nasa planeta Zemlja,vec neka sasvim druga,sto je interesantna pica,nisu naisli ni na jednu vanzemaljsku civilizaciju,ajde sto nisu naisli nego cak nisu naisli ni na ostatke nekadasnjih vanzemaljskih civilizacija odnosno njihove artefakte, ustvari sada kada bolje razmislim druga poenta Galaktike je ta da u celoj nasoj Galaksiji samo postoje ili su postojale 2 civilizacije,ova na Kaprici i 12 njenih kolonija i nasa na planeti Zemlji,sto je neverovantan podatak.Galaktika je ja mislim jedina SF serija gde nema ni V od Vanzemaljaca.Meni je to preterano,shvatam da u ovom nasem kosmoloskom dobu-trenutku ima verovatno malo vanzemaljskih civilizacija u nasoj Galaksiji ali da nema nijedne osim nase,e u to je bas tesko poverovati iako sam ekstremni Hriscanin,ja sam ipak realan. .

Zadnje uređivanje AceMakedonski : 25.10.2014. at 17:15.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:33   #51
Neko je rekao da je zadnja epizoda Galaktike usrala celu seriju,dobro o ukusima ne treba raspravljati,ali pazi oni su nekako dosli do njihove obecane planete Zemlje koja u seriji nije nasa planeta Zemlja vec sasvim neka druga, evo koja koincidencija obecana planeta Zemlja sa pararelom jedne danasnje grupacije ljudi- Mojsije i njegov narod-rasa prelazak preko Crvenog moga i vodjenje do njihove obecane zemlje,previse koincidencije za mene.I kada su oni dosli do svoje obecane planete Zemlje,tamo su naisli na to famozno 13 pleme koje se medjusobono unistilo verovatno nuklearnim ratom i opustosile tu njihovu obecanu Zemlju.Posle posada Galaktike kada su se smorili i saznali sokantnu istinu,resili su da nasele prvu nastanjivu planetu,ali u medjuvremenu dolazi Sajlonska frakcija koja nije protiv njih i ponude im savez i pomoc da bi izbavili valjda ono hibridno dete-onog Kaprikanskog vojnika i Sajlonke-Androida,posto je to dete kao fazon neka vrsta Mesije za sve njih,sto je najzesce Sajlonci su verovali u naseg Boga u koga mi Evropljani-Hriscani danas verujemo-jedinog-istinskog-pravog,dok su Kaprikanci i njihove kolonije verovali u nekih svojih 12 bogova.Tako su se oni nasli u skripcu u akciji spasavanja hibridnog deteta,onda je komandant Galaktike kapetan Adama rekao svojima da prvi i jedini put upotrebe hipersvemisrki-pausalni skok,to znaci da su mogli da zavrse u bogu iza nogu u Svemiru i da se potpuno izgube i da budu potpuno izgubljeni,ne,oni su imali ipak srece-ali ja sam protumacio Bozje pomoci i skocili bas pored nase planete Zemlje,da bi se na kraju nastanili ovde paralerno sa nasim precima Homo-Sapiensa.Evo,ima jedna scena te zadnje epizode iako sam je gledao pre 5,6 godina,a secam se kao da je juce bilo,kada je kapetan Adama sa svojom ekipom u izvidjanju terena na nasoj planeti Zemlji video nase pretke kako skupljaju i love hranu,da bi on rekao ova vrsta ovde je definitvno primitivna i posebno je evouilarala bez ikakvog uticaja strane ali tako neverovatno slicna nama iako smo se razvili u suprotnim stranama Galaksije,sto je neverovatno i skoro ne moguce.To ne moze biti slucajno,tu mora biti neki upliv neke vise-savrsene-smislene sile,da bi na kraju negovog ekspozea kapetan Adama rekao,izgleda da su Sajlonci na kraju ipak bili u pravu,postoji samo jedan Bog i to bas taj Bog u koga oni veruju.Evo,to je ukratko zadnja epizoda SF serije Svemirske Krstarice Galaktike koja daje neke moguce odgovore na neka nasa danasnja najveca pitanja. .

Zadnje uređivanje AceMakedonski : 25.10.2014. at 17:17.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:40   #52
Ace, ajde stisni enter koji put, ovo je jako nepregledno za čitati.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:43   #53
Haha,ok,izvini,nisam navikao,ali ubuduce cu to praktikovati,ali ja sam sazeo sto sam najvise mogao,jeste da je stvarno dugacak post,ali je veoma zanimljiv i direktno objasnjen,bar po mom misljenju.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:25   #54
Doria znam zasto te i ubila u pojam zadnja epizoda,ta sokantna veoma moguca teorija,koju su tvrdili mnogi monarhsi,filozofi, svestena lica,intelektualci-pisci,slikari-umetnici tokom Istorije Covecanstva.Po zadnjoj epizodi SF serije Galaktike ispada da su bili u pravu Martin Luter,Sekspir, Nabukodonosor,Dostojevski,Napoleon,Aleksandar Makedonski,Nice, vladika Nikolaj,Romanovi,Ricard Lavlje Srce,car Fernando i carica Izabela,Leonardo da Vinci i na kraju sto je najzesce da je ludi Hica-Firer bio u pravu,eeee,zeznuta je bas zadnja epizoda SF serije Galaktike,kao da su je Himler i Gebels zajedno rezisirali,hahaha. .
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 19:16   #55
Malo si ti kod nekih stvari pobrkao lončiće , čini mi se.

Uništeni planet do kojeg su prvo stigli nije bio ljudska obećana zemlja. Bio je to rodni planet 13. plemena, sajlonskog plemena, i tamo su ih svojim vizijama doveli jedini preživjeli s tog planeta, tj. posljednjih pet sajlonaca. To je bila samo usputno svratište ljudske vrste u daljnjem putovanju prema obećanoj zemlji do koje su napoljetku stigli u zadnjoj epizodu, i to jest današnja Zemlja, naš planet.

Quote:
AceMakedonski kaže: Pogledaj post
Tako su se oni nasli u skripcu u akciji spasavanja hibridnog deteta,onda je komandant Galaktike kapetan Adama rekao svojima da prvi i jedini put upotrebe hipersvemisrki-pausalni skok,to znaci da su mogli da zavrse u bogu iza nogu u Svemiru i da se potpuno izgube i da budu potpuno izgubljeni,ne,oni su imali ipak srece
Ovo se vjerojatno ne sjećaš dobro. Nije Adama naredio da skoče na neke sasvim nasumične koordinate, već na koordinate koje koju su proizašle iz vizija Kare Trace i hibridnog djeteta, na koordinate na koje su bili predodređeni stići.To je bio potez u jednu ruku očaja, a u drugu slijepe vjere.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:01   #56
Dobro Clinte,jeste ali nasumicne-vizijske koordinate koje nisu bile naucno utemeljene vec su bile utemeljene vizijama,nisam se lepo izrazio,jeste kapetan Adama iz ocaja to uradio,tu si u pravu.Ali pazi Clinte zar nije ona riba plavusa ne mogu sada trenutno da se setim kako se zove, rekla koje je jedno vreme bila nestala,da je dosla do obecane planete Zemlje i da prvo nije moga da se seti koordinate da bi se na kraju nekako setila i tu su sreli ostatke unistene civilizacije 13-plemena odnosno 13 pleme je bilo Sajlonsko to sam zaboravio da napomenem a ostalih 12 su bili ajde da kazem ne ljudsko nego Humanoidno.Jer civilizacija u Galaktici nije bila tipicno ljudska odnosno nisu bili Homo-Sapiens kao mi,vec sasvim nesto drugo,kao sto sam vec napomenuo u mojim postovima ono sto je kapetan Adama konstatovao na kraju zadnje epizode kada je video nase pretke.Clinte posto dobro poznajes materiju Galaktike,kako je moguce po nekom tvom misljenju da nisu naisli ni na jednu vanzemaljsku civilizaciju ili bar na neke vanzemaljske artefakte,proputovali pola galaksije a nisu naisli nista od neke druge civilizacije,to mi je malo nelogicno,unapred hvala na odgovoru?
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 21:45   #57
Quote:
AceMakedonski kaže: Pogledaj post
Dobro Clinte,jeste ali nasumicne-vizijske koordinate koje nisu bile naucno utemeljene vec su bile utemeljene vizijama,nisam se lepo izrazio,jeste kapetan Adama iz ocaja to uradio,tu si u pravu.
Pa istina, nisu naučno utemeljene.

Sad me tjeraš da pogledam ponovno zadnju epizodu(e), jer trenutak kad se Adama odluči vratiti po malu je jedan od emocionalnih vrhunaca serije. Adama je od početka serije prikazan kao skeptik, čovjek koji je pragmatičan, koji ne vjeruje u religijske bajke. Tijekom serije se nekoliko puta našao na rubu vjerovanja, ali nikad to nije izričito priznao, pa čak ni prije te posljednje akcije spašavanje. Iako je možda gajio neku sumnju da je sve to lanac događaja koji je sudbinski preodređen da se odigra, on se nije zato odlučio na spašavanje. Ako se dobro sjećam, hodao je palubom na kojoj su članovi posade ostavljali fotografije bliskih koji su umrli ili nestali, sigurno se sjećaš toga. Adama je tu vidio sliku te djevojčice i nije mogao podnijeti da ona ostane samo slika na zidu, kada zna da je živa. We leave no one behind. Učinio je to zbog humanosti i zato što su mu svi na brodu obitelj, a nijedan član obitelji se ne ostavlja napuštenim.

Napravio sam malu digresiju na Adaminu motivaciju, a zapravo sam htio reći da se slažem s tobom. Da, bacio je kocku i uložio sve. Nije bilo nikakvih garancija.

Quote:
Ali pazi Clinte zar nije ona riba plavusa ne mogu sada trenutno da se setim kako se zove, rekla koje je jedno vreme bila nestala,da je dosla do obecane planete Zemlje i da prvo nije moga da se seti koordinate da bi se na kraju nekako setila i tu su sreli ostatke unistene civilizacije 13-plemena odnosno 13 pleme je bilo Sajlonsko to sam zaboravio da napomenem a ostalih 12 su bili ajde da kazem ne ljudsko nego Humanoidno.Jer civilizacija u Galaktici nije bila tipicno ljudska odnosno nisu bili Homo-Sapiens kao mi,vec sasvim nesto drugo,kao sto sam vec napomenuo u mojim postovima ono sto je kapetan Adama konstatovao na kraju zadnje epizode kada je video nase pretke
Da, Kara Trace je nestala pa se nakon dva mjeseca pojavila s viješću da je vidjela Zemlju. No, nije se mogla sjetiti točnih koordinata. Ali, nije se naposljetku ona sjetila koordinata, već posljednjih 5 sajlonaca, čiji je to dom bio i čije koordinate su imali spremljene negdje duboko u podsvjesti. Definitivno se ispostavilo da to nije naša 'Zemlja', već rodni planet trinaeste sajlonske kolonije. Dakle, Kara Trace je bila u krivu, krivo je protumačila ono što je vidjela.


Prema zadnjoj epizodi, došavši na našu Zemlju, ekipa Galactice se odlučila pomješati sa domorodačkim stanovništvom, 'homo sapiensima', a mi danas smo rezultat toga.




Quote:
Clinte posto dobro poznajes materiju Galaktike,kako je moguce po nekom tvom misljenju da nisu naisli ni na jednu vanzemaljsku civilizaciju ili bar na neke vanzemaljske artefakte,proputovali pola galaksije a nisu naisli nista od neke druge civilizacije,to mi je malo nelogicno,unapred hvala na odgovoru?
Vidim nekoliko mogućnosti. Prvo, svemir je ogroman. Čak i unatoč tome što su proputovali kroz stotine zvjezdanih sustava, opet su prošli zanemarivo mali dio svemira. Dakle moguće je da u tom univerzumu negdje i postoje druge civilizacije.

Drugo, priča Galactice je vezana uz liniju "All this has happened before, and all this will happen again". Filozofija Galactice je da se priča ljudske vrste neprestano ponavlja, jedno ciklično kruženje uvijek istih događaja, koji se ponavljaju unedogled, u vječnost. Sva ljudska bića sudjeluju u tom ciklusu, samo svaki put preuzimaju igraju uloge.
Po tome, možda je sav svemir samo poligon za odigravanje te iste priče. A moguće je da ta posebna priča ljudkse vrste ne uključuje izvanzemaljske civilizacije koje možda egzistiraju negdje u svemiru, ali se unutar te beskrajne priče nikad ne susrećemo s njima jer oni nisu likovi u toj priči.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 22:42   #58
Clinte sada sam procitao tvoj odgovor i mogu da ti kazem da si dao zanimljivo stanoviste a i usput si mozda dao odgovor na poznati Fermijev paradoks u vezi Vanzemaljaca,svaka cast,nikada se ne bi dosetio takvog odgovora kao sto si ti dao na tvom zadnjem postu,ja mislim Clinte da ti sledece godine pokusas da konkurises za Nobelovu nagradu za Fiziku,tema odgovor na poznati Fermijev paradoks ili obicni Fermijev paradoks ,posto ima i temporalni Fermijev paradoks a tice se putovanja kroz vreme i putnika iz buducnosti .Sada si me stvarno zaintrigirao sa Galaktikom Clinte,inace nisam bio neki fan Galaktike i cele te price,jeste na neki nacin interesantna ali je malo nelogicna,vise sam u fazon SF prica o teoriji panspermije tipa postojanja vanzemaljskih civilizacija koja su skoro isti ko mi samo mnogo tehnoloski napredniji,to je jedan od razloga sto mnogo gotivim Farscape i Doctor Who,jer tu ima tog elementa,odnosno Mirocuvari-Sabejsani u Farscapeu a Vremenski Lordovi u Doctor Who.Znaci ti mislis Clinte da jedan od razloga sto se Vanzemaljci uopste nisu pojavili u Galaktici je zbog svemirskog poligona predstava Humanoida u kome jos uvek nisu ukljuceni Vanzemaljci,odnosno na neki nacin govoris o nekoj vrsti sudbine,ako sam dobro shvatio Clinte.Mada mi je Clinte nelogicno,prosli stotine zvezdanih sistema i da ne nadju bar na naznake vanzemaljskih artefakata,malo mi je neverovatno.Evo bas sam sinoc na Wikipediji saznao da je rodna planeta Humanoida-Kolonijanaca u Galaktici,planeta Kobol udaljena vise miliona svetlosnih godina od nase planete,ako sam dobro shvatio planeta Kobol se nalazi u galaksiji Andromeda i u radijusu od vise miliona svetslosnih godina da nema nijedne civilizacije mi je malo vise nego neverovatno.To znaci da po Galaktici da smo sada jedina civilizacija u Mlecnom putu a mozda i jedina i u Mlecnom putu i u Andromedi,sto je ono stvarno malo zastrasujuce.

Zadnje uređivanje AceMakedonski : 26.10.2014. at 23:34.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 23:09   #59
Da,Clinte koliko sam ja sada shvatio, ima jos jedna poenta u Galaktici a to je da je nasa planeta Zemlja ustvari bila obecana njihova planeta ali to do kraja nisu znali i da su sve krivo protumacili sa Zemljom 13-sajlonskog plemena.Ispada da je obecana planeta bila nasa planeta pod imenom Zemlja 2 ali su morali prvo da je saznaju preko Zemlje 1 13-tog sajlonskog plemena,odnosno sudbina.Osim kao sto si ti rekao Clinte da Galaktika propagira teoriju ciklicnih dogadjaja kroz vreme,slicno su tvrdili i stari Grci,propagira i postojanje sudbine kao neke vise,smislene i snazne sile, kao i bilo koje druge sile koje postoje u Fizici tipa:magnetna,elektricna,elekto-magnetna i itd. Da,samo se ne bih slozio sa tobom Clinte u vidu Kolonijanaca u Galaktici,oni nisu bili Ljudska bica kao mi,jesu bili skoro pa isti kao mi ali nisu bili Homo-Sapiens,vec lupam Homo-Arnenzis,samim tim oni su ustvari na neki nacin bili neka vrsta Vanzemljaca mada ne tipicni, ali jesu nastali na drugoj planeti a to je osnovna definicija Vanzemaljaca,ali posto su preko 90 posto bili slicni kao mi,ne mozemo reci ni da su bili klasicni Vanzemaljci, mada preciznije bi bilo reci da su ustvari bili vise neka druga podvrsta.Da,jesu se Adama i ekipa pomesali sa nasim pretcima Homo-Sapiens ali ne slazem se bas sa tobom Clinte da je nastalo tako celo danasnje Covecanstvo,vec jedan deo a ja sam protumacio da se u seriji aludira na Semite i Semitsku rasu ,zato su je i kinematografski-svetski kriticari kritikovali da je serija antisemitska.

Zadnje uređivanje AceMakedonski : 26.10.2014. at 23:20.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:23   #60
Ace... daj ponekad stisni Enter... napravi neki prored... teško te je čitati pa ti ni ne čitam ali vidim da Clint sasvim solidno brani boje BSG-a
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.