Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 17:42   #1401
Koliko ti je trebalo? Jesi li s ovom počeo ili si i prije prakticirao nešto drugo?

Možeš li mi dati neke smjernice da ne lutam bespućima interneta?

Može i na pp.
rna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:47   #1402
Može i na pp.[/QUOTE]

Poslao sam ti pp..
__________________
So if you please take this moment
Try if you can make it last
Don't think about no future and just forget about the past, and make it last....
reach for sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 23:51   #1403
Konačno sam danas napravio jednu od sat i 15 min...Ako netko želi, ovo mi je bila podloga: 3 hours of Meditation Music | Yoga Music
ĐES-Man Đii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 00:22   #1404
Meditirajte ljudi u narednih 7 dana,pocev od sutra 25.10. jer andjeli ce sici s neba, ovo je posebna sedmica svjetlosti...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 02:26   #1405
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Meditirajte ljudi u narednih 7 dana,pocev od sutra 25.10. jer andjeli ce sici s neba, ovo je posebna sedmica svjetlosti...
Traje intenzivnije već od 28.09.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 02:48   #1406
Wink When the light settles down on Honest Town you’ll see, There's still something between you and me. A

Ako se razumije život je ispunjenje.
Ako se razumije pogrešno život postaje teret.
Jednom nadvladan, život je vječno obogaćen.
Za hodočasnike na Putu, život je avantura.
Kada se napusti s istinom, to je ono najbolje od života.
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 08:20   #1407
Quote:
rna kaže: Pogledaj post
Koliko ti je trebalo? Jesi li s ovom počeo ili si i prije prakticirao nešto drugo?

Možeš li mi dati neke smjernice da ne lutam bespućima interneta?

Može i na pp.
Quote:
reach for sky kaže: Pogledaj post
Poslao sam ti pp..
Rna,da se nadovezem..
Prema onome sto citam,Advanced Yoga Practices-AYP djeluje kao jednostavan i ucinkovit sistem.Besplatne lekcije i forum gdje ima dosta onih koji prakticuraju AYP mozes naci OVDJE
Postoji stranica i na hrvatskom.

Druga stvar je sistem kojem sam pristran i za mene boljeg nema.Kriya Yoga,ona koja potjece od Yogiraj Sri Shama Churun Lahiri Mahasaya,konkretno "Househoder" linija.
To je malo kompliciranije jer se treba nauciti "uzivo" a ne iz knjiga ili sa interneta,sto znaci da se treba putovati van HR.
OVDJE se moze vidjeti gdje ce u Europi Shibendu Lahiri odrzati inicijacije u prvu Kriyu.Druga varijabta je Ashoke Kumar Chatterjee u Kalkuti,sto bas nije jako prakticno.
Pozz i sretno!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 08:33   #1408
Quote:
new life kaže: Pogledaj post
Ako se razumije život je ispunjenje.
Ako se razumije pogrešno život postaje teret.
Jednom nadvladan, život je vječno obogaćen.
Za hodočasnike na Putu, život je avantura.
Kada se napusti s istinom, to je ono najbolje od života.
Ovo mi zvuci kao Lao Tze,Tao te ching..
Jel je?
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 12:21   #1409
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuci kao Lao Tze,Tao te ching..
Jel je?
Pogledaj niže od ovoga napisanog.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:29   #1410
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Rna,da se nadovezem..
Prema onome sto citam,Advanced Yoga Practices-AYP djeluje kao jednostavan i ucinkovit sistem.Besplatne lekcije i forum gdje ima dosta onih koji prakticuraju AYP mozes naci OVDJE
Postoji stranica i na hrvatskom.

Druga stvar je sistem kojem sam pristran i za mene boljeg nema.Kriya Yoga,ona koja potjece od Yogiraj Sri Shama Churun Lahiri Mahasaya,konkretno "Househoder" linija.
To je malo kompliciranije jer se treba nauciti "uzivo" a ne iz knjiga ili sa interneta,sto znaci da se treba putovati van HR.
OVDJE se moze vidjeti gdje ce u Europi Shibendu Lahiri odrzati inicijacije u prvu Kriyu.Druga varijabta je Ashoke Kumar Chatterjee u Kalkuti,sto bas nije jako prakticno.
Pozz i sretno!
Hvala, pogledat ću ove linkove.

Malo sam guglala i vidim da TM ne može bez inicijacije.

Ma ja sam potpuni početnik. Nisam nešto previše proučavala, krenula sam više iz razloga jer mi je koncentracija bila loša pa sam sjedila i pratila dah u početku. I to mi je bilo teško.

Onda sam par puta uspjela da se tako dobro osjećam za vrijeme tih mojih sjedenja (nisam se koncentrirala na ništa) da mi se nije prestajalo, a čim bi prestala pojavio bi se neki užasan nemir pa sam se prepala i prestala.

Mislila sam da je jednostavno a na kraju sve ispade komplicirano.
rna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 21:33   #1411
Quote:
rna kaže: Pogledaj post
Mislila sam da je jednostavno a na kraju sve ispade komplicirano.
Moj prijateljski savjet je da nadjes tehniku koja te privlaci,koja ti je ok.Kada ima odredjena struktura po kojoj se radi,onda ima puno manje upitnika,nejasnoca,samim time manje komplikacija.
Prem da ne radim AYP,citam njihov forum i po onome sto ljudi pisu to je efikasna metoda.Po onome sto sam procitao u besplatnim lekcijama na toj stranici tehnike su uglavnom iz indijske tradicije.U pocetku bi ti to uzelo malo vremena,radi se ujutro i navecer.Ako osjecas potrebu i privlacnost,ne boj se nego si skontaj sta ti je ok i radi prema uputama.Na taj nacin bi sve trebalo biti uravnotezeno.
Jedino sto na kraju mozemo ponjeti su rezultati sadhane iliti duhovene prakse.
Sretno!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:17   #1412
Stvar je u tome da sam mislila da mi ne treba neka posebna tehnika.

Našla sam na ovom linku šta je moguć uzrok mog nemira- nagli izlazak iz meditacije. Piše da se poslije treba odmoriti, da mora biti lagan prijelaz iz meditacije u aktivnosti, što kod mene nije bio slučaj.

Hvala još jednom na linkovima.
rna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 19:59   #1413
Oprez!
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 01:37   #1414
Pa istina, da, meditacija moze potaknuti psihoticne napadaje.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:53   #1415
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa istina, da, meditacija moze potaknuti psihoticne napadaje.
Tvrdnja je apsurd jer za to si je kriv sam praktikant, ne meditacija kao takva. U tišini meditacije, poanta je meditirati. Misli koje dođu u tišini su glasnije/intenzivnije pa se ljudi iz-misle u psihotični napadaj. To je problem čisto neznanja/nedostatka edukacije praktikanta.

Uz pravilan pristup disanju (lucidno disanje), meditacija je najprirodnija i najjednostavnija stvar na planeti.

Kakva psihoza te može dohvatiti ako u stanju opuštenosti promatraš disanje?
Misli koje dođu pustiš da otiđu, ne sudjeluješ aktivno u mislima; jedina radnja je lucidno disanje.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:29   #1416
Postoje različite vrste meditacije.
Prva meditacija je bila delo pravoslanih kaluđera, isihasti u Grčkoj, koji su se puno koncetrirarli tijekom molitve, radile posebne disajne vježbe i na taj način dostizali do stanja, u kojem su vidjeli svetlost, za koji se je prepostavljao da je Hristos. To je zapadna meditacija.
A meditacija, koja se podratzmeva danasdan kada je riječ o meditacijij, je istočna meditacija i ona ima isto nekoliko svojih podvrste, ukolio možemo ih tako nazvat.
Neke od njih zahtevaju svesno zaustavljanje disanja koje sa svoje strane zaustavlja pritok krvi u mozgu, a kao zaštitna reakcija on proizvodi veliku količinu dopamina, ili hormon sreće, koji tjera čovjeka osjećat se sjajno i vjerovati da je došao do stanja nirvane. Ova meditacija je opasna čisto i fizički, ne pričajmo psihički i lako može doći do navlačanja na nju.
Crkva smatra meditacija opasnin zahvatom pošto smatra da u stanje nje čovjek izlazi is svoga tjela, odreče se svoje duše i na trenutak ostaje bez svoje vlastite slobodne volje, a to je upravo stvar, koja ga čini čovekom.
Također kao što je neko spomenuo meditacija može biti jako štetna i za psihiku.

http://www.new-synapse.com/aps/wordpress/?p=350
pastet89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 23:29   #1417
Kako ljudi vole zakomplicirat nešto ultrabazično i jednostavno, i onda se čudit kak im ne funkcionira
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:06   #1418
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa istina, da, meditacija moze potaknuti psihoticne napadaje.
Neki dan mi je prijateljica pričala kako je sudjelovala na jednoj neobičnoj meditaciji - simulacija vlastite smrti.
Duhovne vježbe je vodio jedan poznati svećenik koji više ne radi barem ne javno.
Pričala je kako su neki odlično prihvatili ovu meditaciju, ali neki su počeli vrištati, histerizirati, ostajati bez zraka.
Tako da definitivno mislim pogotovo nakon ove priče da meditacije nisu za svakoga.

OT: napredak u meditaciji je kao vrtlog, ide postepeno, polako. Ponekad imam lude želje kao ova: levitiranje.

Ne šalim se ali ponekad imam osjećaj kao da mi se tijelo polako odvaja od tla i to mi je super.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 00:44   #1419
Ovako,čitam malo tu ali nikako da dobijem željeni odgovor.Zanima me kako pravilo meditirati?(Probao sam ono što sam načuo , pobrineš se da si negdje gdje ti ništa ne smeta,zvukovi,osobe itd. I da zažmiriš i opustiš sebe i svoj um) Šta vi osjetite tjekom meditacije,šta bi bio taj cilj meditacije,mislim kako znati da sam uspješno izvršio meditaciju a ne sjedio potpuno smiren pol sata očekujući nešto da osjetim,vidim,čujem,sjetim... pa ako bi mi neki ekspert mogao to objasniti i pomoći bio bih mu zahvalan!
LoneWolf17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 01:04   #1420
Quote:
LoneWolf17 kaže: Pogledaj post
Zanima me kako pravilo meditirati?(Probao sam ono što sam načuo , pobrineš se da si negdje gdje ti ništa ne smeta,zvukovi,osobe itd. I da zažmiriš i opustiš sebe i svoj um)
Misliš pravilno? pa možda tako da se držiš samog procesa koje več god vrste meditacije radiš? Dali radiš neke vrste koncentracijskih tehnika (dah, mantra, zvuk, itd)? onda tu koju god meditaciju ispravno radiš na način da ju radiš onako kako se ona treba raditi, a da bi znao kako treba raditi trebaš barem osnovno teorijsko znanje o toj tehniki, i to teorijsko znanje onda pretvori u praksu vježbanjem toga. Ne znam što je tu komplicirano.

Quote:
šta bi bio taj cilj meditacije,mislim kako znati da sam uspješno izvršio meditaciju a ne sjedio potpuno smiren pol sata očekujući nešto da osjetim,vidim,čujem,sjetim... pa ako bi mi neki ekspert mogao to objasniti i pomoći bio bih mu zahvalan!
Očekivanja i ciljeve toga što radiš kada je u pitanju meditacija bolje ostavi za sobom kada meditiraš, to ti može samo smetati u praksi. Možda se neće baš ništa dogoditi, možda će biti kojih promijena. Tko će ga znat. Ti samo imaš neke svoje razloge koji te motiviraju da to radiš i to je to.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.