Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2013., 08:49   #421
Jučer sam u hodu osjetila oštro probadanje u predjelu srca tj oko lijeve dojke, imala sam na leđima dosta tešku torbu i u rukama vrećice pa sam pomislila da je od kralježnice, bol je trajala oko 2-3 sekunde i ponavljala se pri udisaju. Ponovilo se još nekoliko puta i onda bolova više nije bilo ali sam se užasno uplašila pa me uhvatila drhtavica i nelagoda u prsima i trajalo je dok nisam zaspala.
Danas poslije buđenja osjećam tupu bol kad udahnem, opet negdje u predjelu srca i s lijeve strane lopatice. Napominjem da bol nije jaka, ali užasno iritira i stvara mi paniku.
Srce mi je jučer par puta preskočilo (ne za redom nego svakih sat vremena jednom) no kako to preskakanje osjećam često i uvijek je usko povezano sa psihičkim stanjem i strahom povezala sam to s panikom koja me je uhvatila čim bi se sjetila one oštre boli s početka priče.
Jučer je bol ovisila o položaju tijela, danas ne, boli me pri udisaju bez obzira jel sam skvrčena, opuštena ili nešto treće.
Otkucaji su normalni, jučer su bili oko 120 u min., prvih pola sata, onda su se smirili.
Trudna sam i lijekove izbjegavam (nije da bih išta popila jer bol nije jaka, ali probala bih barem s andolom da vidim jel bi prošlo u potpunosti). Imam svakodnevne mučnine i prošli tjedan sam se dvije noći za redom budila s jakom želučanom boli, pretpostavljam da je želudac iziritiran od povraćanja.
Tlak mi je nešto niži i imam klasične tegobe- mrači mi se pred očima kad naglo ustanem, ne mogu baš stajati na mjestu jer imam osjećaj da ću se onesvijestiti i srce mi ubrzano radi.
Ja više ne znam s čim bih povezala tu bol od jučer i danas, nadam se da nije u pitanju bol povezana sa srcem ali teško mi je povjerovati u to kad je tako locirana
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 18:18   #422
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Jučer sam u hodu osjetila oštro probadanje u predjelu srca tj oko lijeve dojke, imala sam na leđima dosta tešku torbu i u rukama vrećice pa sam pomislila da je od kralježnice, bol je trajala oko 2-3 sekunde i ponavljala se pri udisaju. ...

Jučer je bol ovisila o položaju tijela, danas ne, boli me pri udisaju bez obzira jel sam skvrčena, opuštena ili nešto treće.
...

Ja više ne znam s čim bih povezala tu bol od jučer i danas...
pogledajte i ostatak teme https://www.forum.hr/showthread.php?t=369393 , ali naročito post DrAndrej:

Quote:
DrAndrej kaže: Pogledaj post

... veliki broj simptoma vezanih uz ekstremitete što naravno uključuje i bol kao jedan od češćih simptoma potječe iz kralježnice. Veliki broj bitnih struktura kao što su npr. živci prolazi kroz kralježnicu i okolo nje te su tako navedene strukture podložne ozljedama ukoliko se kompromitira sam uski koštani prostor kralježničkih kanala.

Vrlo često se može dogoditi da "disk" koji se nalazi između 2 trupa kralješka prolabira tj. pomakne se ovisno o ozljedi naprijed ili nazad pritišćući tako strukture koje mu se nađu na putu, pa tako i živce što se onda osjeti kao bolnost u inervacijskom području toga živca koji je pritisnut.

Kod vas je situacija da su neki od diskova degenerativno promijenjeni, gube svoja "mehanička svojstva" i pomiču se u odnosu na kralježnicu. Već vrlo mali pomaci mogu izazivati neurološke simptome. ...

Ono što je karakteristično za same "intervertebral foramina" je da kroz njih prolaze osjetni živci i njihova kompresija može uzrokovati simptome ...
no s obzirom na trudnoću, bilo bi pametno otići do svog liječnika opće prakse na pregled i napraviti EKG za svaki slučaj - u najmanju ruku da se umiriš.


...

Zadnje uređivanje tanveer : 06.06.2013. at 18:24.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 19:20   #423
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
pogledajte i ostatak teme https://www.forum.hr/showthread.php?t=369393 , ali naročito post DrAndrej:



no s obzirom na trudnoću, bilo bi pametno otići do svog liječnika opće prakse na pregled i napraviti EKG za svaki slučaj - u najmanju ruku da se umiriš.


...
Očito je nešto s kralježnicom ili ostatkom kostura jer me počinje boljeti cijela lijeva strana rebara, ali i osjetljivo je na pokrete, kad se umirim i skvrčim ne boli ništa. Imam skoliozu i sve je nekak kak ne treba, asimetrija kukova, ramena, prsna kost je isto otišla kvragu ali sam to potpuno zanemarila
Kad počne boljeti tako u prsištu, pogotovo kad tak oštro probode, odmah pomišljam na najgore, nikad mi ne pada na pamet da je ta glupa iskrivljena kičma u pitanju... Selim se na drugi topic
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 20:29   #424
Pozdrav svima na forumu,
prije 5 mjeseci sam otišao kod doktora opće prakse zbog brzog lupanja srca i zbog slabosti koje sam osjetio za vrijeme treninga u teretani, i tu sam obavio EKG i dijagnosticirana mi je sinusna tahikardija (115 o/m), doktor mi je zatim dao concor cor od 5 mg i uputnicu za vađenje krvi hormona štitnjače. Pošto mi je TSH bio malo povišen otišao sam na uzv štitnjače i rekli su mi da je sve uredu i da ponovo izvadim krv za 3 mjeseca, te mi je rekla da mi je to sve najvjerovatnije od whey proteina te da ih prestanem konzumirati. 2 tjedna nakon toga sam osjetio jaku slabost i nemoć pa sam završio na hitnoj gdje su mi obavili razne pretrage ( krv, ekg, rtg pluća) i sve je bilo uredu i preporučili su mi da smanjim dozu concora na 1,25 mg, i da obavim uzv srca i 24-satni holter ekg, što sam i učinio i svi nalazi su bili uredni. Nedugo nakon toga sam ponovo vadio krv hormona štitnjače i sve je bilo uredu s tim da mi je TSH ovaj put bio na gornjoj granici (14.4, granica je 14.41) i doktorica me je proglasila zdravim, no ja i dalje imam bolove i pritisak u prsima. Inače imam 21 godinu, ne pušim, ne pijem, slabo se krećem otkako mi se sve ovo dešava, prestao sam i u teretanu ić zbog nekakvog straha. Moja pitanja glase: da li je moguće da whey protein uzrokuje sinusnu tahikardiju i povišen TSH? da li da napravim ergometriju? mogu li se ovi bolovi i pritisak javljati zbog psihe pošto sam dosta anksiozan otkako mi se to dešava?
Oprostite na opširnom tekstu i unaprijed hvala na odgovoru...
ValenciaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 17:24   #425
Quote:
ValenciaZg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na forumu,
prije 5 mjeseci sam otišao kod doktora opće prakse zbog brzog lupanja srca i zbog slabosti koje sam osjetio za vrijeme treninga u teretani, i tu sam obavio EKG i dijagnosticirana mi je sinusna tahikardija (115 o/m), doktor mi je zatim dao concor cor od 5 mg i uputnicu za vađenje krvi hormona štitnjače. Pošto mi je TSH bio malo povišen otišao sam na uzv štitnjače i rekli su mi da je sve uredu i da ponovo izvadim krv za 3 mjeseca, te mi je rekla da mi je to sve najvjerovatnije od whey proteina te da ih prestanem konzumirati. 2 tjedna nakon toga sam osjetio jaku slabost i nemoć pa sam završio na hitnoj gdje su mi obavili razne pretrage ( krv, ekg, rtg pluća) i sve je bilo uredu i preporučili su mi da smanjim dozu concora na 1,25 mg, i da obavim uzv srca i 24-satni holter ekg, što sam i učinio i svi nalazi su bili uredni. Nedugo nakon toga sam ponovo vadio krv hormona štitnjače i sve je bilo uredu s tim da mi je TSH ovaj put bio na gornjoj granici (14.4, granica je 14.41) i doktorica me je proglasila zdravim, no ja i dalje imam bolove i pritisak u prsima. Inače imam 21 godinu, ne pušim, ne pijem, slabo se krećem otkako mi se sve ovo dešava, prestao sam i u teretanu ić zbog nekakvog straha. Moja pitanja glase: da li je moguće da whey protein uzrokuje sinusnu tahikardiju i povišen TSH? da li da napravim ergometriju? mogu li se ovi bolovi i pritisak javljati zbog psihe pošto sam dosta anksiozan otkako mi se to dešava?
Oprostite na opširnom tekstu i unaprijed hvala na odgovoru...
Vaše me tegobe podsjećaju na napade panike tj. anksioznosti budući da su vam svi drugi objektivni pokazatelji srčanih i dušnih bolesti uredni.

Ono sto me interesira je kako vam paše taj Concor, pijete li ga redovito i imate li epizode hipotenzije ili bradikardije pogotovo ujutro nakon buđenja i dizanja iz kreveta?

Sinusna tahikardija te idiopatske povremene palpitacije i nisu tako rijetka pojava u malđih ljudi te u kombinaciji sa urednim nalazom t3 i t4 obično nisu za direktnu terapiju beta blokatorima.

Whey proteini su vam u suštini koncentrat izolata sirutke i ne vidim niti jednu poveznicu između konzumacije preporučene količine na pakiranju sa promjenama u TSH ili sa promjenama srčane frekvencije. Ono što treba paziti kod whey proteina su jedino nekakve reakcije preosjetljivosti (alergije) asimptomatska žutica ukoliko se radi o rijetkom pojedincu čiji jetreni metabolizam pati usljed unosa velike količine proteina putem takvih koncentrata. Ako vam se situacije nije popravila nakon prestanka unosa whey proteina u tijelo, postoji velika šansa da whey nema nikakve veze s vašim tegobama.

Ukoliko kod pojačanih napora osjetite osjećaj stezanja u prsima, egzistencijalnih strah, probadajuću bol u prsnom košu koja se smiruje po završetku napora ili na uzimanje nitrata onda ergometriji treba pristupiti s oprezom. Ukoliko imate potvrđenu nestabilnu anginu pektoris onda je apsolutno kontraindicirana (ovo se ne odnosi na vas nego na nekoga tko ovo još čita i ima ovu dijagnozu).
Mislim da vam ergometrija ne treba budući da ste radili 24h EKG.

Odgovor na vaše zadnje pitanje je potvrdan, Da, i mislim da biste se trebali posavjetovati sa psihijatrom da se utvrdi da ne bolujete od neke vrste anksioznog poremećaja.
DrAndrej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:44   #426
prije svega hvala na odgovoru, a što se tiče paničnih napadaja imao sam ih ali oni srećom nisu česti (možda sam ih imao 5-6 do sad)....a što se tiče concora doza od 5 mg mi definitvno nije odgovarala jer su mi tlak i otkucaji bili užasno niski (zbog toga sam i završio na hitnoj), a sadašnja doza mi odgovara iako ja pijem samo pola tablete, znači to je otprilike 0,6 mg, i pijem ih redovno, tlak je uvijek normalan, a otkucaji su ubrzani jedino kad me uhvati panika i tjeskoba, inače su normalni (od 60-80 otkucaja)...ja sam bio kod doktorice opće prakse zbog tjeskobe i napada panike, i ona mi je rekla da pijem zoloft 50mg navečer, i helex 0,5mg da pijem po potrebi, ali ja ih ne pijem s obzirom da imam loše mišljenje o lijekovima jer mislim da od njih ima više štete nego koristi, i bojim se uzimati više lijekova odjednom (u ovom slučaju concor i zoloft) zbog pomisli da mogu imati štetne posljedice ako ih uzimam zajedno jer sam čitao nuspojave od zolofta i stvarno ih ima puno...ne znam više što da radim jer sam stvarno očajan, od veselog i živahnog mladića ja sam postao zombi u samo par tjedana
ValenciaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 23:31   #427
Quote:
ValenciaZg kaže: Pogledaj post
prije svega hvala na odgovoru, a što se tiče paničnih napadaja imao sam ih ali oni srećom nisu česti (možda sam ih imao 5-6 do sad)....a što se tiče concora doza od 5 mg mi definitvno nije odgovarala jer su mi tlak i otkucaji bili užasno niski (zbog toga sam i završio na hitnoj), a sadašnja doza mi odgovara iako ja pijem samo pola tablete, znači to je otprilike 0,6 mg, i pijem ih redovno, tlak je uvijek normalan, a otkucaji su ubrzani jedino kad me uhvati panika i tjeskoba, inače su normalni (od 60-80 otkucaja)...ja sam bio kod doktorice opće prakse zbog tjeskobe i napada panike, i ona mi je rekla da pijem zoloft 50mg navečer, i helex 0,5mg da pijem po potrebi, ali ja ih ne pijem s obzirom da imam loše mišljenje o lijekovima jer mislim da od njih ima više štete nego koristi, i bojim se uzimati više lijekova odjednom (u ovom slučaju concor i zoloft) zbog pomisli da mogu imati štetne posljedice ako ih uzimam zajedno jer sam čitao nuspojave od zolofta i stvarno ih ima puno...ne znam više što da radim jer sam stvarno očajan, od veselog i živahnog mladića ja sam postao zombi u samo par tjedana
Dobro je da ste prepolovili dozu Concora ukoliko vam je propisana doza pravila probleme.
Ono što vam savjetujem je da probate piti propisanu terapiju, u ovom slučaju zoloft, helex možete i preskočiti te vidite kako će vam stanje biti.
Najbolji savijet koji vam mogu dati je da se naručite kod psihijatra i da se taj vaš problem brzo i bezbolno otkloni, smatram da biste dobro mogli odgovoriti na neke metode liječenja poput autogenog treninga i sličnih koje ne zahtjevaju uzimanje medikamenata.
Dalje od ovoga ne bih išao budući da je to već dosta usko specijalizirano područje.
DrAndrej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 00:57   #428
Ija imam takve probleme moram lagano disat nesmijem jako udahnit jer osjetim peckanje u prsima.nije to nista to je normalno meni se to dogadja a imam tek 16god a znam 4 prijatelja koji imaju isti problem
jovojovica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 14:22   #429
Neugodno probadanje na lijevoj strani...

Atletski sam tip, bavim se kosarkom, juce sam u parku igrao 4-5 sati, do maksimuma se izmorio. Sinoc sam malo izasao sa drustvom vani, i u sred noci sam dozivio nevjerovatno neugodno probadanje na lijevoj strani grudnog kosa koje mi nije dalo da disem punim plucima. Ono sto je najgore je to sto je u predjelu srca, i to sto ne da da maksimalno udahnem.

E sad, kada sam disao dosao sam do te maksimalne tacke bola. Odlucio sam da probam preko toga, i kada sam udahnuo punim plucima uprkos tom bolu, dogodilo se nesto kao ono, kad imate grc misica, i nazor uprkos grcu izvrsite pokret koji je izuzetno bolan, ali poslije njega nemate taj bol vise. Kao da se nesto ispravilo tu, stvarno tesko za opisati. Nisam pusac, ne pijem, bavim se sportom stalno i vodim jedan zdrav zivot.

Narucio sam termin kod doktora da pregledam. Od sinoc kada sam nazor udahnuo vise nemam taj bol, ali tu gdje me bolilo, na pritisak me boli taj dio rebara i misic iznad njih. Ne znam da li neko ima iskustva sa ovim, ne znam koliko veze ovo ima sa srcem, dobro bi mi dosla necija iskustva jer prvi put u zivotu se susrecem sa nekim ovakvim zdravstvenim problemom.
02ghost20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 17:31   #430
@02ghost20 - baci pogled na iskustva na ovoj temi Bol, pritisak, probadanje u prsima / prsnom košu

ali još i ovdje, jer ovaj tvoj tijek oporavka mene jako podsjeća na to: Hernija diska
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 20:49   #431
Pozdrav. Jedno pitanje ako netko zna o čemu se radi. Naime neko vrijeme već, povremeno osjećam laganu bol, zapravo više nelagodu, nije to neka bol, s lijeve strane ispod prsne kosti ili možda čak na samoj prsnoj kosti. Bol se pojavljuje kako sam primjetio uglavnom nakon dužeg sjedenja. Desetak dana sam bio na godišnjem kad sam jako malo sjedio i boli uopće nije bilo. Da li je moguće da ta bol s lijeve strane prsnog koša ima veze sa kralježnicom? Moram još napomenut da osjećam pod rukom kao otok neki pa je moguće i da je slezena??

Zadnje uređivanje Stormlover : 27.07.2013. at 21:42.
Stormlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 06:34   #432
Anksiozan sam po prirodi, prošao sam dosta toga u ovih više od godinu dana otkad san prvu put doživio simptome , od napada panike, čestih ekstrasistola,žgaravice,drhtanja mišića i tijela,''knedle u grlu'',bola u prsima....

Pošto očito moj liječnik opće prakse nezna odgovor, a platit kvalitetnog psihijatra mi se neda (a neznam kakvi bi odgovor dobio-možda onaj koji me ne zadovoljava), želio bih postaviti jedno pitanje.

Naime, od samih početaka ovih svih problema,postoji jedna stvar koja je tako specifična da bi rekao da je ona ključ u postavljanju moje dijagnoze, a to je da kada se ne nespavam da me užasno probada u prsima. Evo sad je 5 ujutro, nemogu zaspat vjerojatno jer je vruće i organizam mi u nedostatku sna reagira takvom boli da mislim da ću eksplodirat. Isto tako ako se ujutro rano dignem, popodne me hvata takvi san da mislim da ću past s nogu, a ljudi mi govore da imam podočnjake.vadio sam krv i nije bilo nekih loših rezultata.
Nikad me nije tijelo poreklo - uvijek me bolilo u prsima iz nedostatka sna. Svi ostali simptomi su mogli doć i proć,ali ovaj je uvijek prisutan. Moram li ja na neke pretrage?
Avenger1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 21:33   #433
Quote:
Avenger1987 kaže: Pogledaj post
Anksiozan sam po prirodi, prošao sam dosta toga u ovih više od godinu dana otkad san prvu put doživio simptome , od napada panike, čestih ekstrasistola,žgaravice,drhtanja mišića i tijela,''knedle u grlu'',bola u prsima....

Pošto očito moj liječnik opće prakse nezna odgovor, a platit kvalitetnog psihijatra mi se neda (a neznam kakvi bi odgovor dobio-možda onaj koji me ne zadovoljava), želio bih postaviti jedno pitanje.

Naime, od samih početaka ovih svih problema,postoji jedna stvar koja je tako specifična da bi rekao da je ona ključ u postavljanju moje dijagnoze, a to je da kada se ne nespavam da me užasno probada u prsima. Evo sad je 5 ujutro, nemogu zaspat vjerojatno jer je vruće i organizam mi u nedostatku sna reagira takvom boli da mislim da ću eksplodirat. Isto tako ako se ujutro rano dignem, popodne me hvata takvi san da mislim da ću past s nogu, a ljudi mi govore da imam podočnjake.vadio sam krv i nije bilo nekih loših rezultata.
Nikad me nije tijelo poreklo - uvijek me bolilo u prsima iz nedostatka sna. Svi ostali simptomi su mogli doć i proć,ali ovaj je uvijek prisutan. Moram li ja na neke pretrage?
meni je uvijek jako mučno od nedostatka sna. gotovo svatko, ako ne spava dovoljno, ima neku tegobu.

pretrage za kralježnicu ne znam dali ti trebaju, ali ako ih planiraš obaviti (tražiti liječnika uputnice), moj savjet ti je da uopće ne spominješ anksioznost. 99% stvari će ti doktor u startu otpisati zbog toga.

a sad što se anksioznosti tiče, ima poprilično dobrih doktora (pogotovo na rebru) koji rade preko uputnica
ako si iz zagreba također imaš gro udruga kojima se možeš javiti, a koje ne naplaćuju usluge psihoterapije.
više o tome imaš na PDF-u Psihologija.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 22:49   #434
Question BOL U LIJEVOM PRSIŠTU

Zdravo, imam 16 godina... prije 2 tjedna mi se pojavila bol u lijevom prsištu. idem u teretanu 4. mjeseca, a mjesec dana sam preskakao prsa zbog toga jer ih ne volim inace radit... prijatelji u teretani mi govore da je uzrok bola nerad ili istegnuce misica... bol osjećam par puta dnevno, jako kratko traje... uz to imam kratak dah jos od malih nogu... zbog nervoze i panike su mi znojni dlanovi i stopala.. išao sam doktoru i obavio ekg te je za nalaz rekla da imam uobičajenu manu, nista strasno je rekla... te me poslala da vadim krv zbog štitnjače koju mi ima otac,te zbog toga je moguce da ja isto imam tr da je to uzrok.. mene je jako strah zbog te boli jer se bojim da nije srce ili neka ozbiljnija bolest.. da li vi znate koji je uzrok i mozete li mi pomoc.. hvala puno i lp!!
casanova6061 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:05   #435
Bol u prsima, trnci na ljevoj strani tijela

U zadnja 2 mjeseca imam osjećaj kao da mi trne ljeva strana tijela, odnosno kao da imam trnce. Neznam kako da drukčije opišem.
Nije da mi skroz utrne pa da ne osjetim ništa. (To traje 2-3 dana, točnije noći prije nego što zaspem, i nakon toga je sve u redu na nekoliko dana, u prosjeku 2 tjedna).
Najviše osjetim u ljevoj nozi, ruci i malo manje na ljevoj strani glave (ponajviše na obrazu).
Obavio sam ultrazvuk srca i sve je uredno te sam nosio holter ali mi je doktor u međuvremenu otišao na godišnji pa ga nije još očitao.
Tlak mi je 123/67 a puls 72

Jučer sam počeo osječat bol u sredini prsa iznad srca, točnije kao da me malo pecka i kao da imam.. hmm kak bih rekao neki teret, pritisak.
Pušač sam već 4-5 godina. Nisam imao nikakvih tegoba do zadnjih 2 mjeseca.
Imam ravna stopala i ne nosim uloške.

E sad... zanima me jeli to do srca ili do kralježnice ili je neki drugi uzrok. Čitao sam dosta o tome na internetu. Nisam nigdje naišao na ovakve simptome kao što ja imam i zato sam odlučio sam pitati i nadam se pronaći odgovor..

Ponajviše se bojim da nije do srca, da ne dobijem srčani ili možda moždani a ako je do kralježnice onda ok.. mslm nije ok al bolje to nego srčani ili moždani
croateeeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 18:07   #436
Bol u prsima lijevo

Od jutra osjećam bol na lijevoj strani prsa, baš nekako u predjelu srca.

Bol je relativno blaga, tako da na nju povremeno zaboravim kad nešto radim,
ali me ubrzo opet podsjeti.

Dosad nisam imao problema sa srcem, niti sa visokim tlakom.

Sutra se spremam na put, tako da neću moći liječniku.

Prognoze što bi to moglo biti? Može li biti nešto ozbiljno sa srcem?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 13:55   #437
Užasna probadanja po noći

U zadnjih par mjeseci mi se događa (ne često, npr. jednom tjedno) da me prije spavanja dok ležim u krevetu uhvati probadajuća bol koja počinje sa desne strane prsa tj. između desne dojke i leđa (znači sa strane) i širi se ispod rebara pa i gore do vrata tj. grla-osjetim knedlu u grlu. I ako se okrenem na drugu stranu bude još gore.Kao da mi prolazi kroz cijeli trup.
Onda prođe, pa nakon par minuta opet počne i tako ukrug dok ja ne popijem Ketonal (znam da vjerojatno nije pametno, ali to se neda izdržati).
Noćas me uhvatilo u 3, probudilo i bilo je užasno dok nisam popila tabletu i tek sam tad uspjela zaspati.
Bila sam kod doktorice, sutra idem na RTG, pitala me jel imam problema sa štitnjačom? Nemam, na pregledu prije par mjeseci sve super.

Jel ima tko iskustva sa takvim simptomima? Što bi to moglo biti?
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 21:16   #438
Pozdrav svima...! Vec nekih mjesec dana svatko toliko javlja mi se neka nelagoda kod prne kosti...vise na desnoj strani! Ta nelagoda traje sekundu i nestaje a ponekad se zna vratiti nakon par minuta...! Vecinom mi se javlja navecer! Isto tako znam.osjetiti tupi udarac...vise u zelucu i ponekad u vratu! Taj udarac nije bolan nego.vise kao titraj! Prilikom tih nelagoda srce i uvijek normalno kuca...i nikada nisam osjetio nikakvu bol! Disanje mi je skroz uredu! U sijecnju sam napravio sistematski i ekg a u veljaci ergomezriju zbog potrebe lijecnickog za rukomet...i srce mi je bilo za 5! Isto tako drugi ekg sam napravio prije dva tri tjedna i isto je bio ok! Te nelagode m ubijaju...! Ima li netko takvog iskustva ili neki savjet?
cittanoves1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 19:49   #439
U jbt brate...! Moze biti da imas problem sa zelucem.i kiselinom...!
cittanoves1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 23:37   #440
Mogu lako da pomognem ovima što im se bol javlja i žarenja u predjelu želudca,koje se širi na leđa:
To je jedna vrsta bakterije,bol se javlja u bilo koja doba dana,nekad je česta,većinom dolazi živciranjem.
U tu sam vrstu bolesti upućen.Javite se doktoru,jer čaj ne može tu pomoć.

A mene zanima da li je ko osjetio smanjenje bola lijevog grudnog koša tj,te bolove najčešće oko srca.
E!Meni se najčesće dešava kad me to počne boljet,nakon par minuta kao da me stiska u prsa samo na lijevu stranu,to je većinom osjećaj kao da je majca naslonjena na grudi.
Jedno vrijeme me prestalo da boli,tj nije bol,a ja mislim da je to vrijeme kad nisam mislio na to,i sve mi se čini da je to neka psihička bolest.
i isto mi se javljala neka bol na lijevoj strani leđa u gornjem dijelu skroz uz kičmu,isto kad se pomaknem il šta to kao da nestane.
Te boli nema kad ležim.
Moje mišljenje da pola bolova što imamo kad nam se dese prvi put,kao ono žiganje srce i te stvari da kasnije kad nas malo žigne,osjetimo strah i ono kao da više žiga,a kad se umirim ili nešto nema toga,a normalno dišem itd.


Et ako ko ima šta da nadoveže na ovo moje nek napiše,ili nek podjeli mišljenje uz moj post.HVALA!
smokehektor145 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.