Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2006., 13:32   #21
Clematis , ruže penjačice a može i ružmarin da dopuni kombinaciju.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 22:22   #22
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Wisteria - glicinia

Cvate na proljeće u grozdovima, penjačica širi se oko sebe i možeš je formirati kak ti paše, voli sunce....

i ja imam isti "problem" sa susjedom. Sad umjesto babe zločeste gledam u gliciniju plavu i roza

Ja je obozavam, ali wisterija nije zimzelena, ...u sto gledas zimi?
Brsljan, brzo raste, ali vise voli hlad i poluhlad.
Sa javorom se moze napraviti lipi zidic, te sa nekim vrstama cempresa.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 15:00   #23
Quote:
KDE kaže:
ovako
imam zicanu ogradu
prema susjedu kojeg bas i ne volim gledat
i sad bi po toj zici htio pustit da raste i penje se neka biljka
na pamet mi je pao brsljan al nisam bas ziher da bi to bilo to
ima li nes slicno


Najbolje rješenje ( ako lova nije problem) kupiti u bauhaus-u ili max-u one drvene ograde ( što veće visine) i to lijepo postaviti.
Odmah zakloniš pogled od susjeda i imaš lijepu privatnost, a biljke po želji u tegli.
vesela mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 15:01   #24
Thumbs up

Quote:
KDE kaže:
ovako
imam zicanu ogradu
prema susjedu kojeg bas i ne volim gledat
i sad bi po toj zici htio pustit da raste i penje se neka biljka
na pamet mi je pao brsljan al nisam bas ziher da bi to bilo to
ima li nes slicno


Najbolje rješenje ( ako lova nije problem) kupiti u bauhaus-u ili max-u one drvene ograde ( što veće visine) i to lijepo postaviti.
Odmah zakloniš pogled od susjeda i imaš lijepu privatnost, a biljke po želji u tegli.
vesela mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 15:07   #25
Quote:
vesela mama kaže:




Najbolje rješenje ( ako lova nije problem) kupiti u bauhaus-u ili max-u one drvene ograde ( što veće visine) i to lijepo postaviti.
Odmah zakloniš pogled od susjeda i imaš lijepu privatnost, a biljke po želji u tegli.
Čovjek ima 30 metra ograde, a ograda bu prije ili kasnije strulila, najbolje je da se neprimjetno riješi susjede a da ga ne uhvate.
Ja za to nisam imala petlje pa sam posadila glicinije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 22:21   #26
A kupine?
Višegodišnja je biljka, dekorativna kao živa ograda, a plodovi su jestivi.
Lako se razmnožava i ima hrpa sorata bez trnja...
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 10:00   #27
Moze i vinova loza, pa ce imati i vincine

Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 21:34   #28
Žive ograde - sadnja, održavanje, savjeti

U svom dvorištu imam ogradu od tuja, međutim problem mi stvaraju mačke i psi koji mokre ( uvjek na istim mjestima) po tujama od čega tuja već nakon nekoliko dana posmeđi.
Molila bih, ako netko zna, da li postoji neka kemijska ili prirodna zaštita koja bi i mačke i pse odvraćala od mokrenja po tujama.
Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 18:41   #29
na zalost, ne
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 02:30   #30
Quote:
Dugga kaže:
U svom dvorištu imam ogradu od tuja, međutim problem mi stvaraju mačke i psi koji mokre ( uvjek na istim mjestima) po tujama od čega tuja već nakon nekoliko dana posmeđi.
Molila bih, ako netko zna, da li postoji neka kemijska ili prirodna zaštita koja bi i mačke i pse odvraćala od mokrenja po tujama.
Hvala
Imaš u pet-shopovima sprayeve na bazi nekih prirodnih eteričnih ulja upravo za tu namjenu, za odvraćanje pasa i mačaka da mokre na nekom mjestu. Vrlo jak miris, meni ne previše neugodan, ali životinje ne vole intenzivne mirise, pa im valjda jako smeta. Jedino se bojim da je to previše skup sport za tvoj slučaj, jer jednostavno imaš previše toga za "štititi", i to ne jednokratno, nego konstantno...
(Ja sam ga koristila kad nam je jedna susjedova mačka, koja je bila u svađi s mojim pesom stalno zapišavala otirač pred ulazom u kuću tak da je, kako zrak struji ispod ulaznih vrata, cijela kuća smrdila po mačjoj pišalini , a moj jadničak bio sav izbezumljen...)
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 11:57   #31
Quote:
Dugga kaže:
U svom dvorištu imam ogradu od tuja, međutim problem mi stvaraju mačke i psi koji mokre ( uvjek na istim mjestima) po tujama od čega tuja već nakon nekoliko dana posmeđi.
Molila bih, ako netko zna, da li postoji neka kemijska ili prirodna zaštita koja bi i mačke i pse odvraćala od mokrenja po tujama.
Hvala
Ma nema ti tu spasa. Ja sam imao slican problem, probao sam sa sprejevima, gelovima, ali to ti ima rok trajanja do prve kise, tako da ti to dodje preskupo.

Ja sam na kraju morao postaviti žicanu ogradu prema cesti visine 50 cm, i to je rijesilo problem. Na pocetku nisam zelio stavljati žicu jer mi to nije neka estetika, a i zato sam stavio živu ogradu, ali mi nije bilo druge....
Btw. rezultat pisanja je bio da sam na kraju morao zamijeniti tuju jer se nikako nije mogla oporaviti. Bolje ti je to napraviti cim prije dok ti ostale u nizu me porastu previse, pa ti ova nova odskace od drugih.
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 00:01   #32
zračnica
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 09:14   #33
živica

posadio bi živicu (običnu) uz ogradu.
jel ima netko pojma gdje ima sadnica za kupit - Znam da mogu sam rasadit ali za to mi treba godina dana a želio bi da što brže dostigne određenu formu.
Hvala!
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 09:21   #34
ako ti se ne da lutati po gradu trazeci rasadnike i najpovoljnije cijene sadnica, odi u MBM - Lucko.
oni maju najveci izbor.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 08:27   #35
Zimzeleni puzavac kao ograda

Najpoznatiji je bršljan (Hedera heliks). Koje sve vrste zimzelenih penjačica poznajete i koja je najbolja i najgušća kao ograda?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 08:56   #36
Passiflora. Ne znam otkuda si , ali mi u primorju koristimo i passifloru za prirodnu ogradu. JOš kad procvjeta, milina.

Bršljan je klasika. SVe zapravo zavisi od područja gdje se nalaziš jer neke biljke koje ne mogu opstati vani zbog konitnentalne klime, u primorju mogu napraviti čuda.
__________________
Za sreću su potrebni mišići
vjestica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:05   #37
ja sam sa sjevera hrvatske, a kod nas je zima duga. pravo zimsko doba potraje i po 4 mjeseca. za mene je, pretpostavljam, bršljan
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 04:02   #38
Passiflora ili isusova kapa je iskljucivo za južnije krajeve...Kod nas od zimzelenih puzavaca ima bezbroj predivnih sorata bršljena za kojeg osobno smatram da je predivan i vrlo dekorativan.
Osim toga južniji krajevi imaju vise nedostataka nego prednosti kada je u pitanju hortikultura, ali sve je stvar ukusa i znanja o izboru za vrt.
Pretpostavljam da trazis cvrstu formu s obzirom na tvoj naglasak na zimzelenom pa stoga mislim da bršljen nije ni po čemu običan, svakidašnji niti loš izbor.
nenos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 14:31   #39
živa ograda

molim znalce, iskusne vrtlare i "hortikulturce" za savjet. što posaditi kao živu ogradu, da brzo izraste u istu i da nije preširoku a da je dovoljno gusto i radi pravu ogradu od pogleda i zvuka.
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 14:36   #40
Question

Jesi možda razmišljao o čempresima, oni dosta brzo rastu?
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.