Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2008., 15:49   #21
ja kad sam ga operirala bila sam 5 dana u bolnici.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:11   #22
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ja kad sam ga operirala bila sam 5 dana u bolnici.
5 dana?!! Pa, zašto, pobogu? Nešto se zakompliciralo ili...?

Jel daju opću anesteziju za to?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:18   #23
ne, nije.

tak je otpocetka bilo u planu.

da, daju opću.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 18:17   #24
Operirala sam fibroadenom prije skoro 11 godina (tada sam imala 16). razlog njegovog odstranjivanja je bio veličina - 5 cm sa 3,5. punkcija se prije toga nije radila, jer bio je ogroman. Vadili su mi ga pod općom anestezijom, ležala u bolnici 4 dana. kao što kaže Scissors. sada ih uzgajam. imam ih 5, a nebi se čudila da mi nađe još koji, svaki put s uzv-a donesem sliku više (evo prekosutra opet na pregled i ultrazvuk pa ću vidjeti). inače radila mi je punkciju jedne kvržice prije nekih 1.5 god. (po nalazu - fibroadenom) koliko god se ta punkcija čini jednostavnom, nije nimalo ugodna (uzimaju uzorak iz te jedne kvržice s tri mjesta, tako da mi je poslije drugog uboda bilo pola 12).

Eto i ja sam mislila da ću izvaditi tu jednu i biti mirna. znači nitko ti ne jamči da se neće ponovno javiti. a da bi baš opet išla pod anesteziju, teško. za sada to kontroliram , pa ćemo vidjeti.

kiki sretno i da sve dobro prođe!!
meri02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:14   #25
Ja danas obavila punkciju. Isto su me 3 puta uboli i isto mi je poslije drugog uboda bilo "pola 12", kako kaže meri.
Za operaciju su rekli da će još vidjeti, makar sumnjam da će me operirati, moj je jako mali (fibroadenom, mislim).
Glavno da sam obavila punkciju i da mogu biti 100 % sigurna da je doista fibroadenom u pitanju.
Ma, sigurni su oni 99,9%, ali uvijek ima taj 0,1 %, pa čisto zbog vlastitiog mira.
Oko sebe sam imala hrpetinu slučajeva zloćudnih tumora, koje su ljudi otkrili iz tako banalnih gluposti da sam postala jako strašljiva što se toga tiče.
Mojoj teti su na rutinskom pregledu otkrili karcinom maternice u totalno uznapredovalom stadiju da ništa nisu mogli, a žena nije imala baš nikakve simptome.
Tako da, bolje da sam to još provjerila punkcijom.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:45   #26
DA LI JE NETKO OD VAS MOŽDA BIO U POLIKLINICI ESKULAP? U DUGAVAMA
martina58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:46   #27
Ja nisam. Zašto? Jel to privatna klinika?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 21:18   #28
ja sam danas bila kod doktorice, budući da sam na godišnjem pa reko da obavim sve što do sad nisam stigla - napipala sam kvržicu prije nekih 2mj, ali nisam obraćala pažnju, ali sad kad je i mama išla na punktaciju sam se malo preplašila.
Odma su mi dali hitnu uputnicu i isti dan sam obavila i UZV. i voila-fibrovražičak. Moram još punktirati ali valjda je to.
Dok sam došla doma malo sam surfala i skoro se onesvjestila kad sam vidjela da je to tumor, kad uz riječ tumor vežem same negativnosti.
Sad kad sam pročitala vaše postove malo mi je lakše, ali mi je još malo početni šok. Dobro da nema običaj prerasti u nešt maligno.
Kak zapravo uopće ne razmišljamo o nekim "strašnim" bolestima dok to ne dobimo...dobro da nije ništ strašnije...
Ne mislim ga vaditi. Vidjeti ću s vremenom kako se bude ponašao...
pitanje: da li preporučate piti kontracepciju ako ga imate? ja sam dosta rano počela piti tablete. Možda do sad 5 godina tabletnog staža, a imam 25 godina. Trenutno ih već 1 godinu ne pijem i ne mislim nastaviti...ali u budućnosti???
molim savjet
Littlekitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 22:17   #29
sa 14 godina sam dobila svoj prvi fibroadenom,rekli su mi da je to bolest mladih žena,nakon udarca.Odlazila sam na preglede u institut.Sa 21 godinom otišla sam na pregled kod privatnika koji me naručio na vađenje za mjesec dana,uhvatio me strah i nisam se vratila,sa 24 sam rodila prvo dijete i on je nestao.juhu.Nakon toga se pojavljuje novi na drugoj dojci i imam ga još i danas sa 36 godina.Boli me prije menge,boli me poslije menge i za vrijeme ovulacije.Toliko sam se navikla na bol da kad je nema se prestrašim.REkli su mi da je dobro dok boli.Imam s tim već 22 godine staža i nikad baš nikad nisam koristila antibebi pilule(zbog druge bolesti)........zato mislim da kontracepcija nema veze s fibrom.....
kaiizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:49   #30
bok
zanima me da li solarij šteti osobi koja ima fibroadenom, znam da je štetan ovako i onako ali da li se smije koristiti ako osoba ima fibroadenom?
hvala unaprijed
leptirić 86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 21:25   #31
Operacija dojki - fibroadenomi, dobroćudni tumori itd.

evo kako nisam nasla nista o ovj temi otvorila sam ju ja ,jer vjerujem da ima jos žena koje imaju ovakve probleme.ja trenutno ležim u bolnici i čekam operaciju u ponedjeljak(imam dva dobročudna ,jedan od 3 cm i jedan od 4 cm) a imam 21 god...zanima dal je netko bio u slicnoj situaciji i kakav je oporavak i ožiljci?
studentica_ivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 15:23   #32
imala sam prije par godina, na lijevoj dojci jedan fibroadenom. mislim oko 1.5cm do 2cm. operirali su me pod
lokalnom anestezijom, trajalo je oko pola sata. isti dan sam išla doma, nije me bolilo ništa. malo problema s spavanjem
ispočetka, jer sam navikla na trbuhu spavati. dojka će ti jako nateći, da se ne brineš. nikakve probleme nisam imala.
ostao mi je ožiljak, nije veliki i ne vidi se jako. da li su ti na istoj dojci ili ?
i da nije mi se vratio, ima već 5-6 godina od toga.

sve najbolje!!!
bananarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:05   #33
oba dva su na istoj..nadam se da ce sve dobro proci,javim kako je bilo
studentica_ivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 13:52   #34
kako je prošlo? si došla doma?
bananarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 13:05   #35
evo dosla doma prije dva dana, kaze dokto da je poslo dobro ali me jako boli mislim da ce mi ostati veliki oziljci je se ba vide upe koje su ostale na mjestima gdje je bilo.sad jos cekam da dođe s anlize da potvrde da je dobrocudni ali kazu da po svemu ne moze biti nista dugo.jel tebe dugo bolilo i koliko je trajo kompletan oporavak?
studentica_ivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 19:52   #36
mene uopće nije bolilo, ali valjda to ovisi o osobi i ti si ih imala dva a ja jedan. nakon vađenja konaca, još sam držala mali
zavoj i to je to. ne znam da li su ti rekli, ali je preporučljivo cijelo vrijeme imati grudnjak da ti bolje drži.

ja nisam vidjela rupu nakon vađenja, niti kakvo udubljenje, bila mi je dojka nateknuta. ni sad ne vidim udubljenje na mjestu
ožiljka.
inače na op doktor je rekao da će raditi što manji rez, poslije je imao problema pri vađenju ali je nekako uspio. tako da
mi je ožiljak možda 5cm dugačak. inače radi se o doktoru koji je ovdje u ri dosta hvaljen što se tiče kirurgije.

i meni je analiza potvrdila da je dobroćudan, i to mi je dr rekao. poslije češ morati na češće ultrazvuke dojki, ja sam
išla svakih 6mj, sad nakon 5g sam razdužila na godinu dana.

Ajd drži se, valjda neće dugo boliti!!!

kupi si turboflex, za ožiljke meni je pomogao.
bananarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:57   #37
Ja sam u dva navrata imala fibroadenome u dojkama, prvi na lijevoj, drugi na desnoj, a dimenzija se više ne sjećam. Uglavnom, oba sam operirala u kiruškoj ambulanti na poliklinici pod lokalnom anestezijom i išla odmah kući. Ja se sjećam da mi je bilo malo slabo poslije operacija, malo mi se vrtilo i bolili su me rezovi prvo vrijeme, jer imam dosta velike grudi pa gravitacija radi svoje i rasteže tkivo, pa čupaju punti! Imala sam problema na spavanju, ali sam otkrila da mi je najbolje pasala poza na boku s time da bi operiranu dojku položila direktno na krevet (spavala sam na strani operirane dojke) i non stop sam nosila grudnjak (mekani top od mikrofibre) da mi drži grudi što više na mjestu. Ožiljci su mi ok, ne vide se jako i nemam nikakvih bolova.
Nakon prve operacije sam koristila kremu za ožiljke Contractubex, ali je ožiljak svejedno kojih godinu i pol - dvije bio dosta crven. Nakon druge operacije nisam koristila nikavu kremu za ožiljke i drugi ožiljak mi je isti kao i prvi.... po meni je ta krema za ožiljke bacanje para......

Eto, ja se raspisala, nadam se da sam nekome pomogla.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:42   #38
evo ja konačno i vidjela kako ti ožiljci izgledaju, sad je sve mal splasnulo izvadili su mi konce, pošto sam ja imala dva reza jedan i nije tako strašan,velik je nekih 4-5 cm i sve u svemu dobro izgleda,ali ovaj drugi je puno veći i ne vjerujem da neće ostat . koliko vremena treba proći da se prestanu vidjet točno mjesta šavova?
studentica_ivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:40   #39
a na koji način su ti šivali? meni su rezovi na dojkama bili sašiveni unutarnjim šavovima, tako da je bila vidljiva samo točkica prije reza i točkica poslije reza tipa: . _______ . Trebalo mi je otprilike po godinu i pol da ožiljak poprimi boju ostalog tkiva, da posvijetli.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:00   #40
sa mikrošavovima, točno se vidi svaki šav,dobro možda baš ne svaki ali većina se vidi, najgore mi je sto je sve to jako crveno i zna me ponekad zasvrbjeti što znam da je normalno kada su šavovi još tamo ali ne znam dal je normalno kada se izvade
studentica_ivon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.