Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 12:47   #181
u ljudskom tijelu je sve povezano....sad je li ta oštra bol povezana sa varikokelama ne bih znao...lijecnik ce vise znati....sama po sebi oštra i kratkotrajna bol nije opasna...tupa i dugotrajna bol upućuje na maligne bolesti......zato vjerojatno nije ništa strašno pa se ne trebas brinuti jer od razmisljanja ionako nema ucinka....odi sutra lijecniku, to je sve sto mozes napraviti...
istiniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 15:07   #182
Da ova oštra bol mi se ponekad samo javi a ova tupa me boli ali nisam siguran dali je testis ili te žile.... vidjet cu sutra kod ljecnika
mcrep is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:17   #183
Quote:
mcrep kaže: Pogledaj post
Imam neku čudnu bol ali nisam siguran dali je testis ili one zile... varikokele... pogledao sam malo neke teme i vidio da su neki imali slicni problem.. meni je pocelo sa bolom u lijevom testisu pa donji dio želuca i sad gornji dio noge oko testisa... barem imam takav osječaj... zanima me dali je netko imao sličan problem, nego ove žile varikokele su stvarno velike i vide se odmah na prvu pa sad do ponedjeljka nemogu do doktora... i imam te varikokele vec duze vrijeme ali tek sad sam shvatio sto je to i tek sad me pocelo boljet.
Bolne varikokele se liječe operativnim putem. Ne smije se zanemariti to stanje, jer ukoliko ostane neizliječeno, tada konsekutivno može nastati sterilitet.

Javiti se obavezno urologu, što je prije moguće. Ako je bol intenzivna, javiti se na hitni urološki prijem u najbližu bolnicu.

A što se tiče prosijavanja boli u abdomen, samo se sjeti kako bol izgleda kada te lopta pogodi u testise. Naime, testisi su izuzetno bogato opskrbljeni živčanom inervacijom, i svaka bol kod njih, projicira se u abdomen.

Zato, nemoj se preveć šaliti s tim, nego odmah u urologa da on to pogleda.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:47   #184
Bio sam kod lječnika danas i ustanovio je da je samo neka upalica.... zbog hladnoce i to -.-
mcrep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:25   #185
Drago mi je zbog tebe, ti je prepisal kakvu terapiju, mene boli i probada desni testis več par dana, a dr mi je na godišnjem..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:25   #186
lplp

bol u desnom testisu, širenje prema donje m dijlu želuca i prema bubrezima. odlazak urologu na hitnu urološku u vinogradskoj. Ultrazvuk upućuje na laganu upalu sjemenovoda, krv ok, urin ok, tumorski markeri ok. klavocin jedna kutija, 2X dnevno. garamycin u dupe, 5 dana za redom . bol postepeno prošla, bolilo za popizdit. dijagnoza se postavila nije. Sad moram na bris uretre na klamidije i ureaplasmu. Budući da je cura bila na brisevima prije mjesec dana i svi bili negativni na spomenute bakterije, nemam pojma o čemu bi se moglo raditi. najgore od svega je što me nakon antibiotika bol opet počela povremeno, lagano mučiti-.... nemam pojma što da više mislim.,,,
conradlaeyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:15   #187
Bio sam danas kod urologa i rečeno mi je da je sve u redu, naime mene je počelo boljeti nakon što sam nosio pločice keramičke na tavan, rekao mi je da sve upućuje na pojavu bruha, ali da je zasada sve u redu pa ne treba tretirati.

Mene dok je jako bolio testis stavljao sam si hladne obloge i prošlo mi je.
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 20:26   #188
Zdravo svima!Imam 12 godina i imam mali ili veliki problem s testisima!Uglavnom,nije da su kvržice,ali čini se kao da su mi se testisi..neznam..raspodijelili svaki na dva dijela..Jako čudno..prije to nisam primjecivao,a sada se pomalo bojim da je to neki veci problem!!!Molim vas pomozite mi,kao da imam,neznam,četiri testisa(manji i veći dijelovi)..Mozda malo pretjerujem sam citao druge postove i to me sve malo plaši!Molim POMOC ..i samo ozbiljne odgovore,bez ismijavanja molim,jer mi treba zaista vasa pomoc..malo se bojim ici doktoru...i malo me sram:-/..Molim pomoc i ozbiljne odgovore
GameMole187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 21:44   #189
Zdravo svima!Imam 12 godina i imam mali ili veliki problem s testisima!Uglavnom,nije da su kvržice,ali čini se kao da su mi se testisi..neznam..raspodijelili svaki na dva dijela..Jako čudno..prije to nisam primjecivao,a sada se pomalo bojim da je to neki veci problem!!!Molim vas pomozite mi,kao da imam,neznam,četiri testisa(manji i veći dijelovi)..Mozda malo pretjerujem sam citao druge postove i to me sve malo plaši!Molim POMOC ..i samo ozbiljne odgovore,bez ismijavanja molim,jer mi treba zaista vasa pomoc..malo se bojim ici doktoru...i malo me sram:-/..Molim pomoc i ozbiljne odgovore
GameMole187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 18:28   #190
Loptica kod testisa

Dobar dan!

Ovako, još jučer sam primjetio na lijevom testisu da imam neku lopticu, promjera mozda oko ~ 1.5 mm - 2 mm.
I također, lijevi testis mi je malo veći od desnog, tj. mošnja je povučena prema dolje.

Sada neznam sta da radim... tu lopticu 'kao da mogu slobodno micati'.

Imam 14 godina, nepijem, nepusim, bavim se ponekad sportom i cesto sam za kompom.


Molio bih da me se savjetuje što bi to mogla biti i što dalje učiniti?

Zahvaljujem se.
fel1x1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:24   #191
imam male testise

moji testisi u jako sitni, kao u dječaka od 12godina, kada je hladno, ni ne osjećam jajca pod prstom, je li to normalno, a 20 mi je godina
karlo-18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 20:45   #192
Quote:
fel1x1996 kaže: Pogledaj post
Dobar dan!

Ovako, još jučer sam primjetio na lijevom testisu da imam neku lopticu, promjera mozda oko ~ 1.5 mm - 2 mm.
I također, lijevi testis mi je malo veći od desnog, tj. mošnja je povučena prema dolje.

Sada neznam sta da radim... tu lopticu 'kao da mogu slobodno micati'.

Imam 14 godina, nepijem, nepusim, bavim se ponekad sportom i cesto sam za kompom.


Molio bih da me se savjetuje što bi to mogla biti i što dalje učiniti?

Zahvaljujem se.
Ta loptica ne mora biti ništa opasno, ali odi obavezno na pregled.
Milanista is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 00:23   #193
Quote:
karlo-18 kaže: Pogledaj post
moji testisi u jako sitni, kao u dječaka od 12godina, kada je hladno, ni ne osjećam jajca pod prstom, je li to normalno, a 20 mi je godina
Pa jel ih uopće ikako osjećaš?

Svi vi s lopticama, oteklinama, kvržicama trebate se bez odgađanja javiti liječniku, da on procjeni o čemu bi se moglo raditi i eventualno pošalje urologu. Ova forumska nagađanja su neozbiljna.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 17:23   #194
Zapravo ne znam spada li moje pitanje pod ovu temu, ali...

Zadnjih tjedan i pol prilikom masturbiranja povremeno osjetim nekakvu bol s desne strane prepona. Ne mogu je baš točno locirati, ali kao da ide od ispod/s bočne strane desnog testisa, pa negdje do vrha desnog kuka (znači, dio gdje se noga spaja s tijelom). Nije to ništa nepodnošljivo, zapravo je blaga bol, i traje možda 1-2 sekunde.
Javlja mi se samo prilikom masturbiranja, i kada sjedim na WC-u i napinjem se , inače me ne boli.

Ne vjerujem da je bruh, jer mi ništa nije otečeno, a i nisam dizao ništa teško. Oba testisa su normalna, ni na jednom nemam nikakvih kvržica/nepravilnosti, ne bole me, normalne su veličine... tako da mislim da nije ni do njih. Uopće ne znam od čega bi mi to moglo biti. Može li biti nekakav živac? Ima li kakve veze s kukom?

Tražio sam malo po netu, pa sam se sav isprepadao, jer sam našao da se kod kasnijih stadija tumora testisa (a meni je to najveći horor, pa čim osjetim da me dole nešto boli, pomislim da ga imam ) javlja bol u donjem dijelu trbuha.
RBJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:13   #195
Pozdrav svima
eto i mene par dana već boli lijevi testis...prije 2-3 dana je bol dolazila u intervalima i bila je onak nekako oštra...u zadnja 2 dana ta bol kao da je otupila ali je većinu vremena prisutna iako se nekad ništa ni ne osjeti
znam da ćete svi reći da idem urologu i ići ću ali zbog privatnih stvari i posla ne mogu otići danas nego tek sutra...najveći mi je problem zapravo strah od gubljenja testisa ili nekih drugih problema...a i ovih dana sam malo listao po netu i kažu da je normalno da je lijevi testis niži od desnog...a meni je obrnuto
ne znam dali sam to imao oduvijek ili sam to tek sad primjetio jer previše obraćam pažnju na to pa mi je sve čudno :/
eto molim vas za neke odgovore
znači...mala bol u lijevom testisu, nemam mučnine niti temperaturu a niti me noga boli, te mogu obavljat svakakve aktivnosti od sporta (treniram borilačke vještine) pa do običnog šetanja te me u tom periodu testis ne boli, i lijevi testis je višlji od desnog te je (ili sam si ja to samo umislio) u malo vertikalnijem položaju od desnog
dumza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 20:57   #196
Imo sam običaj jako često svršavat i nakon nekoliko mjeseci toga sam nešto primjetio kod svojih testisa. Oni se neprestano kreću, pomiču naprijed-nazad kao da nemaju mira. Zna se dogodit (iako rijetko) da me na dodir bole. Jel to uopće problem i ako je, jel to ima ikake veze sa čestim svršavanjem i šta mi je uopće? Hvala unaprijed.
Wolf19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:08   #197
Question Bol u desnom testisu!

Ne znam koliko je dobro sto sam otvorio temu jer jednostavno imam problem,javljao sam se na sličnu temu na forumu ali mi nitko ništa ne odgovara već 2 dana pa sam se odlučio napravit temu(nemojte me ružit novi sam)..e ovak stoji stvar..već 3 dana imam bolove u desnom testisu ali nemam bolove u trbuhu,kada se saginjem ili naprežem ne boli puno nego samo kada hodam ili se oslonim onda malo zaboli, nemam nikakvo izbocenje koje se povlaci kada legnem ili slično..dali je moguće da je to bruh ili ? jer me užasava pomisao da moram doktoru ...pomoć ?
__________________
Veličina čovjeka nije u njegovoj visini nego u veličini srca za druge ..
petrovic007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:24   #198
Ako problem traje već tri dana moguće da je riječ o torziji testisa. Do toga dolazi kada se sjemenovod "zafrkne" uslijed čega dolazi do prestanka opskrbe testisa krvlju i ostalim hranjivim tvarima. Imao sam sličan problem i dan-danas ga imam kada, tijekom ljeta primjerice, igram nogomet na betonu stalno. Uobičajeni savjet za takvo stanje jest strogo mirovanje i hladni oblozi, ali opet kažem, ukoliko bol traje već tri dana, trebao bi otići kod doktora dok nije prekasno.
luka_kimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:24   #199
Quote:
petrovic007 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je dobro sto sam otvorio temu jer jednostavno imam problem,javljao sam se na sličnu temu na forumu ali mi nitko ništa ne odgovara već 2 dana pa sam se odlučio napravit temu(nemojte me ružit novi sam)..e ovak stoji stvar..već 3 dana imam bolove u desnom testisu ali nemam bolove u trbuhu,kada se saginjem ili naprežem ne boli puno nego samo kada hodam ili se oslonim onda malo zaboli, nemam nikakvo izbocenje koje se povlaci kada legnem ili slično..dali je moguće da je to bruh ili ? jer me užasava pomisao da moram doktoru ...pomoć ?
Bolovi u testisu (kao i kvržice) se nikada, ali NIKADA ne smiju ignorirati.
Može biti hernija (iako po opisanom malo vjerojatno), ali isto tako se može raditi i o upali, torziji ili tumoru testisa (koji se najčešće javljaju u mladih muškaraca).

O čemu se radi se ne može prepostaviti bez pregleda, vjerojatno i color dopplera testisa, zato moraš otići svom liječniku koji će te ako treba uputiti urologu.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:33   #200
Izgleda da ću poslušati savjet i sutra doktoru,hvala vam na pomoći stavljat ću hladan oblog još danas ako ne popusti do sutra malo,odoh doktoru..ne treba se igrati sa svojom budućnosti :P
__________________
Veličina čovjeka nije u njegovoj visini nego u veličini srca za druge ..
petrovic007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.