Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2010., 15:41   #201
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju, dobit ćeš mengu, ne brini. Ne dobivaju svi 3 dana nakon prestanka uzimanja.
I ja dobivam 6. dan nakon prestanka.

Ako ne dobiješ 10 dana, idi kod gin.
znaci imam jos par dana fore. Nego, da li ti onda imas simptome da ces dobit ili nista? Jer mene inace boli trbuh po nekoliko dana prije, sad nista,nit me boli, niti sam gladna, pa sam si zamislila da opet necu dobit.
A vidim da cure tu piju po danima ciklusa, mislim meni je gin.dao random, dakle ja pijem od negdje 100 i nekog dana ciklusa i pojma nemam sta je s ovulacijom i mozda zato ne dobivam jos, ma joj
perla7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 16:23   #202
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim, kakva je to, kemijski mislim, razlika između Dabrostona i Dufastona.
Za popizdit.
Evo sad pijem drugu turu dufastona, i mislim kako ju puknut "mentalno", takve filmove već imama da je to prestrašno.
PMS na n-tu potenciju.
Čak mi ni sise ne rastu, samo me pere mozgovno.
ja mislim da je razlika samo u proizvođaču.....

Duphaston
Solvay Pharmaceuticals B.V. , Nizozemska

Dabraston
Belupo

Primolut-nor
Schering GmbH,Njemačka

...sve djeluju jednako...ja pijem ove zadnje...nemam nikakvih naznaka ni da će M doći...ništa me ne boli dok prirodnim putem kad dobijem to su bolovi ajme...

Quote:
perla7 kaže: Pogledaj post
znaci imam jos par dana fore. Nego, da li ti onda imas simptome da ces dobit ili nista? Jer mene inace boli trbuh po nekoliko dana prije, sad nista,nit me boli, niti sam gladna, pa sam si zamislila da opet necu dobit.
A vidim da cure tu piju po danima ciklusa, mislim meni je gin.dao random, dakle ja pijem od negdje 100 i nekog dana ciklusa i pojma nemam sta je s ovulacijom i mozda zato ne dobivam jos, ma joj
ako ti je tak dug ciklus možda imaš pcos...ili neke druge smetnje....(iz iskustva govorim)
kad se pije više ciklusa uzastopno onda se pije od 15 il 16 dana ciklusa...a ako se samo izaziva M onda se pije tjedan dana...i nakon toga dobiješ M...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 23:32   #203
Quote:
perla7 kaže: Pogledaj post
znaci imam jos par dana fore. Nego, da li ti onda imas simptome da ces dobit ili nista? Jer mene inace boli trbuh po nekoliko dana prije, sad nista,nit me boli, niti sam gladna, pa sam si zamislila da opet necu dobit.
A vidim da cure tu piju po danima ciklusa, mislim meni je gin.dao random, dakle ja pijem od negdje 100 i nekog dana ciklusa i pojma nemam sta je s ovulacijom i mozda zato ne dobivam jos, ma joj
Pa nemam baš simptome, eventualno malo napuhanost, i jede mi se smeće (ali tako je inače u PMS-u).
Dao ti je random baš zato što imaš maratonski ciklus, pa da konačno prokrvariš. Jer vjerojatno nisi ovulirala. I ja sam ih često tako pila. Dobit ćeš, ne brini.
A sad ih pijem 15.-24. dc zato da bih dobila na vrijeme (jer nisam na klasičnoj pauzi od tableta, samo dok ne istrijebim Candidu).

8472, sve je to isto, djelatna tvar je ista. Ali suosjećam, i ja često imam psiho-nuspojave (zasad još ne, ali tek 5 dana pijem ), najbliži me zaobilaze u širokom luku.
Kombinacija depresije, ubilačke nervoze, prežderavanja s bulimičarskim porivima i sveopće nadrkanosti.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 11:23   #204
Aaa, evo dosla menga jutros, nakon tocno 4.mjeseca od zadnje (tj.3 mjeseca sto nije dolazila), i presretna sam. Sad mi je ovo najljepsa boja na svijetu .
Evo mojih nuspojava, ako ce nekome pomoci: za vrijeme uzimanja tableta samo bolne grudi od fizickih, ostalo depresija, placljivost, cak i gubitak teka.
Nakon popijene zadnje tablete nista. Dlakavost, pristici, debljanje-0 bodova....
Hvala i sretno svima!
perla7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:46   #205
Meni je doktica rekla da ce mi ove tablete umanjit dlakavost....mislim ako se poveca prijavit cu se u ZOO
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:10   #206
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Meni je doktica rekla da ce mi ove tablete umanjit dlakavost....mislim ako se poveca prijavit cu se u ZOO


Ne znam, da djeluje na dlake na nogama ja bi pila cjeli ciklus samo da ne rastu.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:55   #207
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post


Ne znam, da djeluje na dlake na nogama ja bi pila cjeli ciklus samo da ne rastu.
Lako za noge, mene vise muce brada i brkovi
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:36   #208
što da radim.

pijem duphaston radi neredovite menge.
pijem od 16. dana ciklusa 10 dana dvije tablete dnevno.
danas mi je 16. dan ciklusa. upravo nam je pukao kondom!!!!!!!!!!



što da radim?!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:23   #209
...a čuj....nezgodna situacija....ne znam......zavisi želiš li dijete ili ne??!!!
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:35   #210
Quote:
zuzi666 kaže: Pogledaj post
što da radim.

pijem duphaston radi neredovite menge.
pijem od 16. dana ciklusa 10 dana dvije tablete dnevno.
danas mi je 16. dan ciklusa. upravo nam je pukao kondom!!!!!!!!!!



što da radim?!
Piješ i dalje kako ti je rečeno. To nema veze s kondomom.



Pitanjce, ako ne planirate imat djete, bar za sad, onda bi ti bilo jednostavnije uzet pilule (osim ako ne želiš ili ne možeš iz bilokojeg razloga), one isto reguliraju mengu, a nećeš zatrudnit.
Sa neredovitom mengom svejedno je jaaako teško da uopće zatrudniš.
Ako sad prestaneš piti D., vjerojatno će ti menga opet kasnit, a kako vam je puko kondom, vjerojatno ćete ispalit dok skužite radi li se o trudnoći ili mengi koja kasni.
Ti vidi, bez pijenja Dufastona ti je manja šansa da se išta uhvatilo, ali računaj da će ti menga kasnit opet.

Zadnje uređivanje 8472 : 08.11.2010. at 10:41.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:58   #211
NE ŽELIM DIJETE!!!

pijem Duphaston jer mi zbog obiteljske anamneze ne daju kontracepcijeske pilule.

danas ujutro sam popila slijedeću tabletu. ne znam da li trebam još uz Duphaston popiti dodatno da se spriječi začeće?!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:28   #212
Quote:
zuzi666 kaže: Pogledaj post
NE ŽELIM DIJETE!!!

pijem Duphaston jer mi zbog obiteljske anamneze ne daju kontracepcijeske pilule.

danas ujutro sam popila slijedeću tabletu. ne znam da li trebam još uz Duphaston popiti dodatno da se spriječi začeće?!
Dufaston nije kontraceptiv.
Preporučujem ti konsultaciju sa ginićem. Barem nazovi pa pitaj.
Možda vrijedi pilula za dan poslije da popiješ.

Dufaston se u nekim slučajevima pije da DOĐE do TRUDNOĆE.
Tako da je vjerojatnije da zatrudniš sa njima nego bez njih.
Ali nemoj slušat nas forumaše već zovi ginića.
Ja ti samo informativno kažem, ali ti ne mogu reći da li ćeš ostat trudna ili ne.
Evo ja ih pijem da zatrudnim, ali ja sam ja, a ti si ti, mi nismo ista osoba, nemamo iste simptome i tijelo i sve.
Smatram da ako prestaneš piti da će ti izostat/kasnit menga, što ne znači da si zatrudnila.

Nisam ti ja test za trudnoću
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 18:41   #213
Pozdrav žene i cure,

ja sam dobila taj duphaston jer su mi menstruacije bile kolicinski male i krace su trajale ( dobivala sam uvijek na vrijeme ), i imam neku kao cistu pa sam trebala to piti da pospjesi pucanje iste. E sad, ja sam to trebala piti sada deset dana i to sam zadnju popila u nedjelju i onda sam trebala nastaviti još 2 ciklusa od 13. - 24. dana, a to sam odlučila da necu piti tako da sam ih pila samo prvi puta, deset dana..
Mene sada zanima hoce li se zbog tog ciklus promjeniti i kasni li menstruacija nakon pijenja toga?
__________________
Na putu do uspjeha uvijek su neki radovi u tijeku.
M_R is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 21:41   #214
bila kod ginkiće.
dala mi je Escapelle tabletu. duphaston nastavljam normalno piti!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 14:30   #215
Cure, ovakva je situacija kod mene, nisam 2 mjeseca dobila M pa mi je ginekologica prepisala Duphastone 1x14dana i nakon popijene zadnje, 3-4 dana bi trebala nastupiti M. Nakon 9 dana pijenja dana dobila sam sukrvicu (onaj tamni iscjedak, kao pred M), a preostaje mi još 5 dana za popiti..

Iznenadila sam se, ne znam da li je to normalno?
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 14:37   #216
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post
Cure, ovakva je situacija kod mene, nisam 2 mjeseca dobila M pa mi je ginekologica prepisala Duphastone 1x14dana i nakon popijene zadnje, 3-4 dana bi trebala nastupiti M. Nakon 9 dana pijenja dana dobila sam sukrvicu (onaj tamni iscjedak, kao pred M), a preostaje mi još 5 dana za popiti..

Iznenadila sam se, ne znam da li je to normalno?
možeš dobiti spotting ili čak pravu M dok ih piješ.....al čudan mi taj način pijenja...obično se duphaston pije 10 dana....ak se ne varam
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 15:23   #217
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
možeš dobiti spotting ili čak pravu M dok ih piješ.....al čudan mi taj način pijenja...obično se duphaston pije 10 dana....ak se ne varam
Eto tako je napisala na recept.

Ali muči me, ako je sad došla M, da li onda dolazi ponovno nova M i nakon popijene zadnje tj. par dana nakon?? Sva sam zbunjena.
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 17:16   #218
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post
Eto tako je napisala na recept.

Ali muči me, ako je sad došla M, da li onda dolazi ponovno nova M i nakon popijene zadnje tj. par dana nakon?? Sva sam zbunjena.
Trebala bi ti doći prava menga nakon što završiš s pijenjem.
Jer to je kao i kod prirodnog ciklusa: krvarenju je uzrok ljuštenje maternice, koje je izazvano padom progesterona. Zato se i dalje Duphaston, koji "nabilda" progesteron (kao da je bila ovulacija), i onda nakon zadnje tablete naglo padne, i prokrvariš.
Moje mišljenje: popij normalno do kraja, i u roku 3-6 dana bi trebala dobiti mengu.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:20   #219
ja ih pijem za odrzavanje trudnoce... rekla mi gin. da ih prestanem pit (pila po 3x1) i kad sam pokusala bez, poceo me bolit stomak ko pred mengu pa me zabrinulo, a cim popijem opet tabletu, prodje.
Jel imala koja trudnica mozda isti problem, da li je pomalo smanjivala dozu tableta... i uopce do kojeg tjedna su koristile tablete?
Ja cu sad 18ti tjedan.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 22:13   #220
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
ja ih pijem za odrzavanje trudnoce... rekla mi gin. da ih prestanem pit (pila po 3x1) i kad sam pokusala bez, poceo me bolit stomak ko pred mengu pa me zabrinulo, a cim popijem opet tabletu, prodje.
Jel imala koja trudnica mozda isti problem, da li je pomalo smanjivala dozu tableta... i uopce do kojeg tjedna su koristile tablete?
Ja cu sad 18ti tjedan.
to pitanje možda bolje da postaviš na ovu temu Trudnice zbor!
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.