Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 11:05   #81
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
E pa ne možeš tako gledat. Većina grupa je bila prilično izjednačena i odlučivao je gol ili dva tko će proći dalje. Ajde uzmimo afričke repke za primjer:

Gana - o njoj ne treba trošiti riječi, ponovila je najveći uspjeh neke afričke repke s velikom mogućnošću da ga i premaši

Obala Bjelokosti - pružila tri dobre partije i nesretno ispala samo zahvaljujući nesreći u ždrijebu

Alžir - od njega mislim da nitko nije ništa očekivao, a opet je uzeo bod "velikoj" Engleskoj

JAR - ispala zahvljujući lošijoj gol-razlici od Meksika samo da je ušla ona stativa Mphele u tekmi protiv Meksika sve bi bilo drugačije

Kamerun - iskreno ni od njega nisam očekivao da prođe jer je muku mučio već u afričkim kvalama tako fda me nije ni razočarao, čak je pružio i tri dobre partije koje je eto nesrćom izgubio

Nigerija - E to je jedina repka koje me je razočarala. Tu sam stvarno mislio da će proći onu laku skupinu koju su imali.

Dakle uz malo sreće mogle su u osmini finala biti tri afričke repke, baš me zanima kakvi bi vam onda bili komentari na Afriku
Kamerun pružio 3 dobre partije?! Koje si ti prvenstvo gledao?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 30.06.2010., 11:13   #82
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
Kamerun pružio 3 dobre partije?! Koje si ti prvenstvo gledao?
Pa čuj nije se baš ni osramotio s tri minimalna poraza. doduše mislio sam da će Japance dobiti, ali sam isto tako mislio i da će ih Danci i Nizozemci razvaliti ali baš i nisu. A Japan je poslije pokazao da pobjeda nad Kamerunom nije bila slučajna

Zadnje uređivanje gogykiryales : 30.06.2010. at 11:26.
gogykiryales is offline  
Old 30.06.2010., 11:59   #83
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
Pa čuj nije se baš ni osramotio s tri minimalna poraza. doduše mislio sam da će Japance dobiti, ali sam isto tako mislio i da će ih Danci i Nizozemci razvaliti ali baš i nisu. A Japan je poslije pokazao da pobjeda nad Kamerunom nije bila slučajna
možda su porazi minimalni ali ipak ih je 3 ,a o igri da ne pričam. čista katastrofa.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 30.06.2010., 12:08   #84
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Kojih jebenih 5 azijskih?

Opravdanje je polufinale SP, redovno prolaženje grupe i ne nema ih 5


Ja nekako mislim da SP podrazumjeva najbolje svjetske reprezentacije a ne rasno izdrkavanje
koje redovno prolaženje grupe?!Prošli su ovog puta 2 i na onom kad su bili domaćini i to je to kolko se sjećam, Afrikanci (doduše samo po 1) redovito prolaze skupinu od 1990.
uostalom, ima ih duplo manje nego Afričkih repki, a i prosječni rang ako ne već po igri onda im je po FIFI lošiji od Afričkog.
mislim, šta je s onim ekipama tipa Indija, Pakistan, Šri Lanka, Afganistan, Mongolija, itd.?! Pa to ekipa tipa Burundi pojede za doručak.
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Dobro kaj vas sa smrznutim brancinom treba ošamarit da skužite bit?

Ako je to argument, onda molim lijepo Oceanija?


Bravo stručnjak i na ovo je već odgovoreno, jer inače od euro reprezentacija prolazi 10/16

Sad opet krenite na broj saveza
Ocenija ne samo da ima mali broj saveza već im je rang na FIFI kao da i ne postoje stoga za uspoređivanje Oceanije s Afrikom definitivno ne zaslužuje ni da se o tom pomisli a kamoli trošiti koju riječ.
Naime, ja nisam još za to da se Africi izjednači broj sudionika broju Južnoamerikanaca iako ima masa repki iz Afrike koje bi se mogle ravnopravno borit sa prosječnim južnoameričkim repkama, no shvaćam da za tu reputaciju treba nešto vremena. Mislim da bi zasad bila jedino prikladna promijena da se srednjoj-sjevernoj Americi oduzme 1 i 1 da se da južnoj Americi budući da tamo osim SAD i Meksika realno gledajući niti jedna ekipa nema šanse niti da primiriše 2. fazu natjecanja.

što se tiče toga da se samo Europa takmiči sa nekim južnoemeričkim repkama to je apsolutno sadističko izdrkavanje koje nema smisla ni po čemu a uostalom izgubila bi se draž u svemu, to uopće ne bi ličilo na ikakvo svjetsko prvenstvo, uostalom u oba ta 2 kontinenta ne može se nać baš 32 repke koje bi bile konkurentne ovom tu ma kolko predrasuda vi imali i bili neupućeni u svjetska zbivanja od 1980-tih pa na ovamo.

Tako da se mora pružit šansa bilo gdje se igra nogomet (gdje ima saveza ukoliko oni to žele) samim time što je to SVJETSKO prvenstvo pa makar to bilo na dokvalifikacije što je Novi Zeland i iskoristio i pokazao time da je konkurentna momčad azijskim ekipama koje su čak i iznad azijskog prosjeka pa i nekim europskim što se sad vidjelo na ovom svjetskom i mislim da nisu ovdje zalutali kako se to na početku mislilo.
nkwame is offline  
Old 30.06.2010., 12:15   #85
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
E pa ne možeš tako gledat. Većina grupa je bila prilično izjednačena i odlučivao je gol ili dva tko će proći dalje. Ajde uzmimo afričke repke za primjer:

Gana - o njoj ne treba trošiti riječi, ponovila je najveći uspjeh neke afričke repke s velikom mogućnošću da ga i premaši

Obala Bjelokosti - pružila tri dobre partije i nesretno ispala samo zahvaljujući nesreći u ždrijebu

Alžir - od njega mislim da nitko nije ništa očekivao, a opet je uzeo bod "velikoj" Engleskoj

JAR - ispala zahvljujući lošijoj gol-razlici od Meksika samo da je ušla ona stativa Mphele u tekmi protiv Meksika sve bi bilo drugačije

Kamerun - iskreno ni od njega nisam očekivao da prođe jer je muku mučio već u afričkim kvalama tako fda me nije ni razočarao, čak je pružio i tri dobre partije koje je eto nesrćom izgubio

Nigerija - E to je jedina repka koje me je razočarala. Tu sam stvarno mislio da će proći onu laku skupinu koju su imali.

Dakle uz malo sreće mogle su u osmini finala biti tri afričke repke, baš me zanima kakvi bi vam onda bili komentari na Afriku
Ma ko jebe Kamerun i Nigeriju, paceri su samo takvi, sami sebe sjebali i zasluženo ispali, nisu ni po meni zaslužili da uopće budu na prvenstvu i zastupaju interese afričkog nogometa, to se odmah vidjelo i po igri na Afričkom kupu nacija. Mislim da ima tu još nekoliko boljih ekipa od njih za koje vjerujem da su mogle bolje predstavljat taj kontinent, mislim da Kamerun i Nigerija još žive na staroj slavi al promijenit će se i to uskoro.
nkwame is offline  
Old 30.06.2010., 12:30   #86
Quote:
nkwame kaže: Pogledaj post
koje redovno prolaženje grupe?!Prošli su ovog puta 2 i na onom kad su bili domaćini i to je to kolko se sjećam, Afrikanci (doduše samo po 1) redovito prolaze skupinu od 1990.
uostalom, ima ih duplo manje nego Afričkih repki, a i prosječni rang ako ne već po igri onda im je po FIFI lošiji od Afričkog.
mislim, šta je s onim ekipama tipa Indija, Pakistan, Šri Lanka, Afganistan, Mongolija, itd.?! Pa to ekipa tipa Burundi pojede za doručak.
Korea 1966.
Saudijska Arabija 1994.
Japan, Korea 2002.

Ovaj rezultat Koreanaca 1966. je prilično interesantan jer su do 1986. jedine reprezentacije koje su prolazile u drugi krug bile isključivo europske i j.američke + Meksiko

Broj saveza učinjen u papar

Quote:
Ocenija ne samo da ima mali broj saveza već im je rang na FIFI kao da i ne postoje stoga za uspoređivanje Oceanije s Afrikom definitivno ne zaslužuje ni da se o tom pomisli a kamoli trošiti koju riječ.
Jasno trebalo je pročitat s razumjevanjem i shvatit da se ta rečenica odnosila na argument o broju zemalja i činjenici kako je to SP.

Quote:
Naime, ja nisam još za to da se Africi izjednači broj sudionika broju Južnoamerikanaca iako ima masa repki iz Afrike koje bi se mogle ravnopravno borit sa prosječnim južnoameričkim repkama, no shvaćam da za tu reputaciju treba nešto vremena.
Ima ih i masa iz Europe koja nije prošla na SP, a mogla bi parirat S. Koreji i Kamerunu, ovo je argument za što?

Quote:
Mislim da bi zasad bila jedino prikladna promijena da se srednjoj-sjevernoj Americi oduzme 1 i 1 da se da južnoj Americi budući da tamo osim SAD i Meksika realno gledajući niti jedna ekipa nema šanse niti da primiriše 2. fazu natjecanja.
S ovim se i slažem iako to nikako ne mjenja činjenicu da Afrika po rezultatima ne zaslužuje 5 predstavnika.

Quote:
što se tiče toga da se samo Europa takmiči sa nekim južnoemeričkim repkama to je apsolutno sadističko izdrkavanje koje nema smisla ni po čemu a uostalom izgubila bi se draž u svemu, to uopće ne bi ličilo na ikakvo svjetsko prvenstvo, uostalom u oba ta 2 kontinenta ne može se nać baš 32 repke koje bi bile konkurentne ovom tu ma kolko predrasuda vi imali i bili neupućeni u svjetska zbivanja od 1980-tih pa na ovamo.
Strawman.

Edukacija:
http://en.wikipedia.org/wiki/Straw_man

Sad nađi gdje sam ja napisao da SP trebaju igrat samo reprezentacije iz J. Amerike i Europe i neću te smatrat budalom.
Quote:
Tako da se mora pružit šansa bilo gdje se igra nogomet (gdje ima saveza ukoliko oni to žele) samim time što je to SVJETSKO prvenstvo pa makar to bilo na dokvalifikacije što je Novi Zeland i iskoristio i pokazao time da je konkurentna momčad azijskim ekipama koje su čak i iznad azijskog prosjeka pa i nekim europskim što se sad vidjelo na ovom svjetskom i mislim da nisu ovdje zalutali kako se to na početku mislilo.
Šta ćemo s Oceanijom? N. Zeland je sad prošao, ako idući put ne prođe to nećemo zvat SP?

SP elitne divizije u hokeju na ledu nije SP jer igraju samo s.Američke i europske reprezentacije?

:kurčevitakava:
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 30.06.2010., 12:50   #87
Quote:
martyne kaže: Pogledaj post
Pa sama igra theuropskih momcadi i na ovom prvenstvu jednako losa....to ce sada biti tradicija....europa ce igrati sa jednim napadacem protiv juznoamerickih momcadi...Italija Paragvaj, Urugvaj Francuska..i 2004 EURO je bio los..sa onakvom igrom Grcke, postali prvaci Europe....Italija se oprostila u skupini, kao i Njemacka, Nizozemska i Ceska igrali dobro tada..Ceske sad anema nigdje...srednjoeuropski potpuno nestao, ocekivao se neki napredak, stok isto nista, tranzicijske zemlje zapele u gospodarskom nerazvoju..zapadna europa...jos jedino Portugal, Njemacka, Nizozemska i Spanjolska mogu nesto na svjetskoj sceni..pratit cemo slejdece EURO kvalifikacije....koliko ce samo biti nerijesenih rezultata, losih predstava.
Da da to će sad biti tradicija, da ti nisi minimalac

Dogodi se jedno prvenstvo di europljani podbace (mada su velike šanse da ga europska momčad osvoji) i sad bi se europu kresalo na 8 predstavnika, a nogometne neznalice iz afrike neka šalju 10 predstavnika

Europa mora imat 16 predstavnika jer je nogometno daleko najjača
J.Amerika 5, zaslužila bi i više, no njihova zona ima 10 reprezentacija, bilo bi bezveze da ih ide 7/10, napetost kvalifikacija bi bila 0
Afrika 5, i to im je dosta (zapravo je po prikazanom previše, ali nek im bude)
i tako, i tako dalje... ovaj sustav je pravedan

Za 10 godina vidit kako stvari stoje, pa onda možda nešto minjat, na osnovi više prvenstava a ne samo jednog
Scipion is offline  
Old 30.06.2010., 12:57   #88
Quote:
nkwame kaže: Pogledaj post
Pa to ekipa tipa Burundi pojede za doručak.
I to doslovno.
the edge is offline  
Old 30.06.2010., 13:03   #89
Quote:
Scipion kaže: Pogledaj post
Afrika 5, i to im je dosta (zapravo je po prikazanom previše, ali nek im bude)
Apsolutno previše i neka im ne bude. Već 20 godina slušamo priče o ekspanziji afričkog nogometa i rastu kvalitete, a nikad im više od jedne repke nije prošlo prvu fazu. Čak ni sad kad su bili domaćini.
the edge is offline  
Old 30.06.2010., 13:23   #90
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Apsolutno previše i neka im ne bude. Već 20 godina slušamo priče o ekspanziji afričkog nogometa i rastu kvalitete, a nikad im više od jedne repke nije prošlo prvu fazu. Čak ni sad kad su bili domaćini.
Tribali bi dobit 3 reprezentacije, a 2 neka razigravaju s predstavnicima azije, 3. i 4. plasiranim iz sjeverne amerike i s predstavnicima oceanija, tajko da dođe što manje levata
Scipion is offline  
Old 30.06.2010., 13:25   #91
Izgleda da ima nešto u osvajanju tog prvog mjesta u skupini, od drugoplasiranih je prošla samo Gana, sve drugo su prvoplasirani. Pa neka netko kaže da se ne isplati ganjati prvo mjesto...
Ian_C is offline  
Old 30.06.2010., 13:50   #92
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Kakim?


Tvrdim da Afrika ničim nije dokazala zasluženost 5 mjesta, ne sada, ne jučer, ne prije 4 godine nego na zadnjih 5 prvenstava, a vaš protuargument je broj članica u savezu koji je učinjen u papar, uspjeh na prvenstvima - učinjeno u papar, pa ovo je SP - učinjeno u papar.

Koji god od ovih argumenata razbucam vi se vratite s prethodnim.

Ne tvrdim da trebaju igrat samo Europa i J. Amerika nego da Africi treba uzet jedno čak i dva mjesta, al lakše je trolat nego shvatit bit.
Pa nekako ne vidim kako si to razbucao išta, tim više što nismo vidjeli što bi ti predložio, a da je pravedno. Naravno, imajući u vidu smislenost kvalifikacija.

Kako si to pobio broj članica kao argument? Nekim nesuvislim skretanjem pažnje na Oceaniju? Nisam baš ulovio.
Slažem se da to nije ultimativni argument, ali jest jedan od. To sam i napisao.

A zašto je Afrika uopće dobila više mjesta (i svi ostali, osim Evrope - jer se prelaskom s 24 na 32 povećao broj svima osim Evropi)? Možda ipak zbog sve veće popularnosti i kvalitete njihovog nogometa?
Evropa je imala 10 kad je SP imalo 16 sudionika. Sad ima 13. Možda ipak zato što su se drugi primakli kvalitetom? MAda smatram da se pretjeralo na štetu Evrope.

Slažem se da ima argumenata da Afrika izgubi jedno mjesto (ne više!), isto kao i Azija/Oceanija (oni trebaju igrati kvalifikacije kao jedan savez - u biti i sad je tako). Ali samo ako će ih dobiti Evropa. Jednostavno, nisu ispunili očekivanja - kako si napisao, nisu ništa bolji nego prije 15-ak godina.
Jasno je da se to neće dogoditi, jer je FIFA i politička organizacija.

Što se tiče Južne Amerike, već sam pisao o njihovim "svemisrkim" uspjesima na zadnjim SP (osim Brazila). Pa ipak, ako su 32 ekipe na prvenstvu, smatram da zaslužuju 5 mjesta, iako ih je samo 10 u savezu. Više zbilja nema smisla.

CONCACAF - mora proći i netko od malih. Treba ljudima dati nadu i volju da igraju nogomet. Zato trebaju ostati 3. A ako ćemo po rezultatima saveza, oni to i zaslužuju, jer SAD i Meksiko vuku koeficijent cijelog Saveza.

Dakle, sve u svemu, kako sam već napisao i u ranijim postovima, ima argumenta za pretumbaciju 1-2 mjesta. Ne više. A kako to ipak nije puno, zato i smatram da sadašnji sustav nije nepravedan.
zvm is offline  
Old 30.06.2010., 13:56   #93
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
ajmo ovako gledat:

u četvrtfinalu su:

1. Južna Amerika 4/5
2. Europa 3/13
3. Afrika 1/6 (Uračunat JAR)
4. Azija 0/4 (uračunata Australija koja spada pod taj savez)
5. Oceanija 0/2
6. Srednja i sj. amerika 0/3

Onda, tko je podbacio ako tako gledaš?

=33
Sahta is offline  
Old 30.06.2010., 14:08   #94
Po meni je čisto pristojno raspodjeljeno što se tiče kontinenata:

Europa kao kontinent gdje je nogomet najrazvijeniji ima najviše predstavnika. Jest da su ove godine podbacili, ali redovito daju nekog u poluzavršnicu
Južna Amerika ima velik broj repki u odnosu na države koje su na kontinentu te samim time zapravo je i ok što imaju 4-5 (sljedeće SP možda i 6) repki... nogomet im je u rangu sa europskim, a omjer čak i bolji u odnosu na njih (skoro pola, za razliku od Europe koja ima 13 od 54)
Afrika on the other hand, ima masu repki, 3 kola za razigravanje, a nosi 5 repki (ovo prvenstvo ne računam jer su radi JAR-a imali 6).
Azija ima ok broj po meni. 4 ili 5...e sad, tko je kriv Bahreinu što je 2 prvenstva za redom nesposoban doći do završnice
Oceanija mi je djelovala kao uljez, al su se barem pokazali da nisu zalutali bezveze ovdje i mislim da bi im trebalo još jednom omogućčiti ovakvu šansu.
__________________
ćemo malo na grancigule a e !
Galijun is offline  
Old 30.06.2010., 14:56   #95
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post

Ima ih i masa iz Europe koja nije prošla na SP, a mogla bi parirat S. Koreji i Kamerunu, ovo je argument za što?


Ajd mi molim te reci koje? Možda Hrvatska

Teško je prihvatit činjenicu da je Europski nogomet u padu (i da će se HR biti sve teže plasirati na svjetsko), a da se ostali kontinenti dižu, jel?
gogykiryales is offline  
Old 30.06.2010., 14:57   #96
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
=33
Oceanija 0/1
gogykiryales is offline  
Old 30.06.2010., 15:08   #97
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
Ajd mi molim te reci koje? Možda Hrvatska

Teško je prihvatit činjenicu da je Europski nogomet u padu (i da će se HR biti sve teže plasirati na svjetsko), a da se ostali kontinenti dižu, jel?
pa konkretno, mislim da smo bolji od S.Koreje i Kameruna
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 30.06.2010., 15:21   #98
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
pa konkretno, mislim da smo bolji od S.Koreje i Kameruna
Pa ne znam, trebao bi naš savez organizirat kakvu prijateljsku tekmu pa bi vidjeli, ali poznavajući ljude u vrhu našeg nogometa do toga neće sigurno doći..
gogykiryales is offline  
Old 30.06.2010., 16:20   #99
Quote:
r.kO kaže: Pogledaj post
Po dosad viđenom,Argentinci favoriti.No,vidjet ćemo sad kako će se ekipe postaviti u knock-out fazi.Očekujem da će to opet bili slična igra kao i u prvom krugu natjecanja.
Ne znam,vidio sam lakoću kojom igraju Nijemci,imaju slabu obanu,ali imaju je i Argentinci...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 30.06.2010., 16:21   #100
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
Ajd mi molim te reci koje? Možda Hrvatska

Teško je prihvatit činjenicu da je Europski nogomet u padu (i da će se HR biti sve teže plasirati na svjetsko), a da se ostali kontinenti dižu, jel?
po kojoj logici će se Hrvatskoj biti još teže plasirati na SP ako je općenito europski nogomet u padu?
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.