Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 12:39   #4941
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
moj ne ovisi ..neznam za ostale.. ogorčene i opsjednute ovom Hurkom i onom iz povjesti meni je ova u seriji super..ne zapetljajem se sa dvije hurke
btv ..ova je čok zamamna i sexy dok je Mahica zbilja suhonjava
zamamna i seksi? aha. kak da ne. debela je (i ja sam, da ne bi bilo zabune)

mahica je premršava.
taman su npr. kalfa nigar, gulfem, valide itd.
sanjita is offline  
Old 21.11.2012., 12:51   #4942
ja sam našla sve epizode sa titlovima na netu. Pa ako tko zeli, saljem mu link.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Old 21.11.2012., 13:28   #4943
Quote:
Miss Angel kaže: Pogledaj post
Kako znas daje bila grozna ,koga je ona ubila u historiji,to su samo nagadjanja bez dokaza,a to sto su je mrzili mozda zato sto je postigla vise nego oni ,primitivan narod ju je prozvao vjesticom.. dovedena sa 14 god
a pedofil se odma napalio na nju dobila je ime Hurem jer je vedra i vesela tako da za povjesnu Hurem ne mogu reci da je grozna a ni dobra jer je nisam ni znala
Kao prvo, jest dovedena sa 14 g ali su sve robinje morale proci skolovanje i nauciti pravila lijepog ponasanja (nazalost kod nase Hurke u seriji je taj kljucni dio preskocen pa je jadna ostala neobrazovana i seljasta ) tako da je nju Suljo vidio tek nekoliko godina nakon sto je dovedena u harem

Kao drugo, istina da nema dokaza da je nekog ubila ali je u narodu ostala omrazena sto puno govori...

S druge strane Mahi su voljeli

I jos nesto, spominje se da je Hurem bila pametna, (u seriji je pametna jedino za smisljanje novih spacki i postavljanje zamki) , da je nasmijavala sultana (u seriji u par navrata je bila scena sa Suljom gdje se oboje smiju (ona svojim ludjackim, horor smijehom) ali nikad nije prikazano cime ga je to nasmijala) i da mu je bila na neki nacin savjetnica u "politici" (u seriji ne vidimo da se ona icim drugim bavi osim brigom kako postati vladarica svega toga). Jedini trenutak kada ga je savjetovala je bilo pri zadatku "rjesavanje princeze izabele"
nera1987 is offline  
Old 21.11.2012., 14:50   #4944
Istina je da je Hurka dovedena sa 14 godina ..i da su robinje učili svemu i svačemu..da im ispune vrijeme u haremu..jer im to što su učili ionako nije bilo od neke koristi..tako da ev. lijepo ponašanje nisu imale gdje ni prakticirat ni pokazat..to učenje pod krinlom lijepog ponašanja svodilo se na poslušnost i pokornost u haremu..

Hurka u seriji ..se usprotivila svim tim zakonima i nije se dala pokorit nego je ostala svoja i nametnula se ..a to vidimo nije bilo poželjno..

Prava Hurem je bila obrazovana ..govorila nekoliko jezika ..svirala isto neke instrumente između ostalih altivnosti i stjecanja vještina i znanja..

To što se govori o pravoj Hurki da je bila pametna..to znamo iz povjesnih izvora i i istraživanja raznih povjesničara ..tako da je to činjenica

A ni ova naša Hurka ne zaostaje po tom pitanju i baš je zabavna ..a i Sulji to imponira jer bi očito umro od dosade sa ostatkom harema na čelu s Mahicom
Riva Taš Ev is offline  
Old 21.11.2012., 14:52   #4945
koji glupi razlog su napisali na rtl-u za to što će pjevati sevdalinku.
pa sevdah je tamo zato što je matrakči bosanđeros!
sanjita is offline  
Old 21.11.2012., 14:59   #4946
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Kao prvo, jest dovedena sa 14 g ali su sve robinje morale proci skolovanje i nauciti pravila lijepog ponasanja (nazalost kod nase Hurke u seriji je taj kljucni dio preskocen pa je jadna ostala neobrazovana i seljasta ) tako da je nju Suljo vidio tek nekoliko godina nakon sto je dovedena u harem

Kao drugo, istina da nema dokaza da je nekog ubila ali je u narodu ostala omrazena sto puno govori...

S druge strane Mahi su voljeli

I jos nesto, spominje se da je Hurem bila pametna
, (u seriji je pametna jedino za smisljanje novih spacki i postavljanje zamki) , da je nasmijavala sultana (u seriji u par navrata je bila scena sa Suljom gdje se oboje smiju (ona svojim ludjackim, horor smijehom) ali nikad nije prikazano cime ga je to nasmijala) i da mu je bila na neki nacin savjetnica u "politici" (u seriji ne vidimo da se ona icim drugim bavi osim brigom kako postati vladarica svega toga). Jedini trenutak kada ga je savjetovala je bilo pri zadatku "rjesavanje princeze izabele"
Pa to su Turci naravno da ce je prikazati glupom,jer im tako odg,volili su vise Mahi jer je bila Albanka i sto je bila iz muslimanske porodice a dok je Hurem bila Rusknija i pored toga poturica ,a zna se da Turci bas ne vole ruse
Miss Angel is offline  
Old 21.11.2012., 15:03   #4947
Može mi neko reć od kad su Hurka i Daje postale BFF? Biće da san taj dio preskočila vidit, šta je bilo glavno odnosno presudno da joj Daje postane tako naklona?
__________________
... ja nosim čizme skitaljke, mene je teško voljeti...

...kako da te nađem sad, daljine su slijepe i krive karte za prste se lijepe...
Selene is offline  
Old 21.11.2012., 15:08   #4948
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
koji glupi razlog su napisali na rtl-u za to što će pjevati sevdalinku.
pa sevdah je tamo zato što je matrakči bosanđeros!
Ja sam mislila da je to zbog Nigar makedonke jer se i u makedoniji slusa sevdah.
E, a to je vec 3-4 dana u najavi a nikad bit

Ne diraj mi Matrakčija
p.s. u Bosni ima ulica Matrakčijeva
nera1987 is offline  
Old 21.11.2012., 15:08   #4949
Quote:
Selene kaže: Pogledaj post
Može mi neko reć od kad su Hurka i Daje postale BFF? Biće da san taj dio preskočila vidit, šta je bilo glavno odnosno presudno da joj Daje postane tako naklona?
Hurka joj poklonila neko imanje i zaprijetila jao joj se kad baba odapne ako ne predje na njenu stranu
Daje se ustrtarila, a i okice joj zasjajile na to imanja tako da se prodala vjestica stara sovolika
nera1987 is offline  
Old 21.11.2012., 15:09   #4950
Napokon malo akcije veceras koja nema veze s Hurem Bas se radujem vecerasnjoj epizodi
Ne vjerujem da su zato Turci Hurem prikazali zlom nego povijest kaze da se mijesala gdje joj nije bilo mjesto i da je nevjerojatno utjecala na Sulejmana i to ne uvijek na najbolji nacin. A ono od podataka koje imamo, Mahidevran je bila mirna i poslusna.
Matrakcijeva ulica? Zbilja?
Dugonoga is offline  
Old 21.11.2012., 15:09   #4951
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
zamamna i seksi? aha. kak da ne. debela je (i ja sam, da ne bi bilo zabune)

mahica je premršava.
taman su npr. kalfa nigar, gulfem, valide itd.
ma nije Hurka debela,jest da je ima na svim mjestima..baš je žena i pol,osim toga ima krasnu kosu i oči,posebna je,mislim da je i to,osim prkosnog karaktera jedan od razloga što je Suljo poludio za njom,totalno je drugačija...

za kalfu se slažem...ona mi je baš lijepa,ženstvena,nježna,ma taman
Gulfem nije loša,iako malo za mene preobična
Mahi je jako lijepa,iako je pamtim u puno ljepšim izdanjima,npr.u Ask i memnu,ovdje mi je premršava i dosta postarana,postaje bezlična,poput karaktera joj,anemična..
__________________
...i čime od svijeta da se braniš,kao ruža,sa dva smiješna trna...ili snom?
jelena35 is offline  
Old 21.11.2012., 15:12   #4952
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Hurka joj poklonila neko imanje i zaprijetila jao joj se kad baba odapne ako ne predje na njenu stranu
Daje se ustrtarila, a i okice joj zasjajile na to imanja tako da se prodala vjestica stara sovolika
jok,jok...Daje je napokon stala na stranu pravde,shvatila je da je baba otišla predaleko...barem sam ja stekla takav dojam
o imanju smo već razglabale,smiješno mi je što se misli da se Daje polakomila,pa ima visok status kod Valide,sigurno ju ni ona ne bi ostavila praznih ruku
i nisam stekla dojam da se Hurrem ikako prijetila Daji,čak što više,između njih dvije vlada baš neko poštovanje
__________________
...i čime od svijeta da se braniš,kao ruža,sa dva smiješna trna...ili snom?
jelena35 is offline  
Old 21.11.2012., 15:20   #4953
Quote:
Miss Angel kaže: Pogledaj post
Pa to su Turci naravno da ce je prikazati glupom,jer im tako odg,volili su vise Mahi jer je bila Albanka i sto je bila iz muslimanske porodice a dok je Hurem bila Rusknija i pored toga poturica ,a zna se da Turci bas ne vole ruse

Pa nisu ni albanci bili muslimani do dolaska osmanlija.po pitanju vjere osmanlije su bili vrlo tolerantni.jedina mržnja vladala je prema šijitima.
nikolica is offline  
Old 21.11.2012., 15:26   #4954
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Kao drugo, istina da nema dokaza da je nekog ubila ali je u narodu ostala omrazena sto puno govori...

S druge strane Mahi su voljeli

i da mu je bila na neki nacin savjetnica u "politici" (u seriji ne vidimo da se ona icim drugim bavi osim brigom kako postati vladarica svega toga). Jedini trenutak kada ga je savjetovala je bilo pri zadatku "rjesavanje princeze izabele"
Narod? Pretpostavljam da je to u ono vrijeme značilo muškarci jer žene nitko nije ništa pitao. A oni nisu mogli podnijeti da jedna žena vrti njihovog vladara oko malog prsta, ili joj priznati da je inteligentna kao i njihov vladar, oprostiti petljanje u državne poslove i to što ju je oženio pa ju je najlakše bilo mrziti. To je samo moje mišljenje, zbilja ne znam kako je stvarno bilo u 16. stoljeću u Turskoj.

Što se tiče ovog drugog - možda to ne vidimo jer to još nije došlo na red u seriji.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 21.11.2012., 15:28   #4955
Ona baba svjesna je da je hurem buduća vladarica harema pa misli unaprijed.posjed ne igra toliku ulogu.vidite da je i zumbul postao ljubazniji.pitanje je tko je slijedeći
nikolica is offline  
Old 21.11.2012., 15:30   #4956
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je to zbog Nigar makedonke jer se i u makedoniji slusa sevdah.
E, a to je vec 3-4 dana u najavi a nikad bit

Ne diraj mi Matrakčija
p.s. u Bosni ima ulica Matrakčijeva
nigar je za prav makedonka - u RL,
a u seriji nije


matrakči je zakon. da je nigar nezaljubljena u ibru moglo joj je biti čist dobro s njim.
sanjita is offline  
Old 21.11.2012., 15:33   #4957
Dirljiva scena jučer kad mali Ibrahim trči mami koja je mrtva, a ona mu kaže da se vrati i on se probudi.
Gošća is offline  
Old 21.11.2012., 15:44   #4958
Quote:
nikolica kaže: Pogledaj post
Pa nisu ni albanci bili muslimani do dolaska osmanlija.po pitanju vjere osmanlije su bili vrlo tolerantni.jedina mržnja vladala je prema šijitima.
Al poznato je da je Mahi bila iz islamske porodice zato su je i vise volili
Edit : Oni koji su bili druge vjere nazivali su ih nevjernicima bas su bili tolerantni..
A tolerancija i ljubav nije isto ..

Zadnje uređivanje Miss Angel : 21.11.2012. at 15:59.
Miss Angel is offline  
Old 21.11.2012., 15:48   #4959
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Dirljiva scena jučer kad mali Ibrahim trči mami koja je mrtva, a ona mu kaže da se vrati i on se probudi.
Tako je.najemotivnije scene u seriji su upravo one u kojima je ibrica.to neće priznati ovi iz hureminog tabora ali to je tako.jeste skužili da je zumbul zaljubljen u kalfu nigar?on je ustvari cijelo vrijeme ljubomoran.
nikolica is offline  
Old 21.11.2012., 16:04   #4960
Ne pratim konstantno i stalno sulejmana ali je definitivno najljepša žena koja se pojavljuje u seriji Kalfa Nigar!
mančina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.