Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2012., 13:43   #5041
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Kruna je

Inače scena kada Hurem ulazi u harem s krunom na glavi je
Inače ako je stvarna Hurem bila upola kao ova:klap::klap:
Aha, ludnica.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 22.11.2012., 13:43   #5042
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Pa lagao je i za sebe (iako je i sama Valide rekla Sulejmanu da je Ibrahim svjedocio sastanku Hurem i Lea) jer je znao da ista kaze (a Sulejman mu je rekao da mora paziti na Hurem i da ce njega optuziti za sve sto se Hurem dogodi) ova ce ga optuziti da je otrovao Lea (sto nije tocno, ali necemo vise o tome), a i zar nije sam pruzio Hurem ruku pomirenja, a ova vjestica je nije htjela prihvatiti?
Točno je ono kako sam napisala. Ibrahim jest otrovao Lea i onaj tko toga nije svjestan površno gleda seriju. Sve se odigralo u njegovoj palači, na njegu inicijativu, on je nabavio otrov i dao im ga, zatvorio ih u onu sobu... Nadao se da će se riješiti Hurem ali se Leo žrtvovao. Da Ibrahim nije napravio to što je napravio, Leo bi još bio živ. Ibrahim je tu glavni krivac. Isto tako je naložio Matrakčiju da ubije Sadiku iako je znao da je ovaj u nju zaljubljen. Osobno je ubio
Jakuba-enfendiju. Ali Ibrahim je svetac, a Hurem je vještica. Ne znam kako uopće možete pisati stvari koje su očito pogrešne (kao i da je Hurem ubila dijete).

Što se mene tiče, Ibrahim nije iskreno mislio kad je Hurem ponudio pomirbu. Rekao je to jer je trenutno u situaciji u kojoj nema drugog izbora. Ali on bi je želio vidjeti mrtvu isto kao i ona njega. Uostalom zašto bi se pomirila s čovjekom koji je ubio Lea, koji je pokušao ubiti nju? Ne bih ni ja na njezinom mjestu prihvatila bilo što od takvog licemjernog čovjeka. A ona još ni ne zna dokle njegova licemjernost seže jer ne zna za valjanje s Nigar.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 22.11.2012., 13:48   #5043
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Točno je ono kako sam napisala. Ibrahim jest otrovao Lea i onaj tko toga nije svjestan površno gleda seriju. Sve se odigralo u njegovoj palači, na njegu inicijativu, on je nabavio otrov i dao im ga, zatvorio ih u onu sobu... Nadao se da će se riješiti Hurem ali se Leo žrtvovao. Da Ibrahim nije napravio to što je napravio, Leo bi još bio živ. Ibrahim je tu glavni krivac. Isto tako je naložio Matrakčiju da ubije Sadiku iako je znao da je ovaj u nju zaljubljen. Osobno je ubio
Jakuba-enfendiju. Ali Ibrahim je svetac, a Hurem je vještica. Ne znam kako uopće možete pisati stvari koje su očito pogrešne (kao i da je Hurem ubila dijete).
Ne da mi se vise raspravljati o Leu, svi smo gledali istu seriju, pozorno, to sto imamo razlicite zakljucke, pa ljudi smo. Imam svoje misljenje koje necu promijeniti.
Jesi li igdje vidjela da sam napisala da je Ibrahim svetac? On je daleko od toga, i on laze/vara/spletkari/ubije/muci ljude. Ali ako je on potpuni zlocinac kako neki misle, onda dozvolite razmisliti da je i Hurem takva. Njega se napada, a Hurem je svetica.

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, Ibrahim nije iskreno mislio kad je Hurem ponudio pomirbu. Rekao je to jer je trenutno u situaciji u kojoj nema drugog izbora. Ali on bi je želio vidjeti mrtvu isto kao i ona njega. Uostalom zašto bi se pomirila s čovjekom koji je ubio Lea, koji je pokušao ubiti nju? Ne bih ni ja na njezinom mjestu prihvatila bilo što od takvog licemjernog čovjeka. A ona još ni ne zna dokle njegova licemjernost seže jer ne zna za valjanje s Nigar.
A zasto bi se on pomirio s osobom koja ga je pokusala ubiti/zeli mu i dalje smrt/Sulejmanu govori protiv njega i spletkari na sve moguce nacine? Vjerujem da mu je dosta vise, Sulejmanova odluka ili ne, pokazao je dobru volju, a pitam se kakva je to ona (ako je on zlocinac) kad je nije prihvatila nego jos gazi po njemu i zna da ce ga pogoditi rijecima i to svesrdno koristi.
Over and out, ovo je zadnje da usporedjujem Hure i Ibrahima, moramo se sloziti da se ne slazemo jer se vrtimo u krug.
Dugonoga is offline  
Old 22.11.2012., 13:49   #5044
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Nitko nije rekao da ovo nije varanje, naravno da jest, i jos je vara dok je trudna/kad rodi A dok i ako Hatidze dozna (ipak je ovo sapunica) bit ce svasta, ali poznavajuci nju koliko je labilna i kako ne moze bez njega, ne bih se cudila da ne zatrazi razvod.
Mislim da je pruzio ruku pomirenja, svojoj najgoroj neprijateljici koja mu je toliko lose toga napravila, jer mu je vise dosta, to je i Valide rekao (a tu ima i Sulejmanova odluka ulogu), ali ne ona vjestica ne prihvaca. Ne, nema u njemu dobrog niti malo, a drugi su zlato
Bas si me nasmijala
ona njemu puno toga lose napravila
vise mu je dobrog napravila nego on njoj
Znao je da nije kriva za aisinu smrt pa ju je opet lazno optuzio i natjerao da ljubi sukte gospama ,a dok ga je Hurem na koljenima molila da joj pomogne,
Nadao se da Hurem vara Sultana pa kad je vidjeo da nije tako ,odlucio da natjera hurem da ponudi Lea otrovnim lokumom .Pa planirao zajedno sa Valide njeno ubistvo,pravio razliku medju djecom ovoga ucio talijanskim jezikom a njeno djete nije htjeo da uci i jos puno toga da ne nabrajam ...
Ibro je gad nad gadovima mislim da mu se dobro ne pise kad Hatidze sazna za prevaru ,svima radi iza ledja misli samo na sebe i na svoj k**c vazno je da je njemu dobro ne misli na zenu ni na nerodjeno dijete pa kakav je to covjek ,Validu opravdavate jer radi za dobrobit harema i srece svoga sina ,pa i Hurem je majka sve sto ona radi ,radi da bi njena djeca imala bolje sutra
Miss Angel is offline  
Old 22.11.2012., 14:03   #5045
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Ne da mi se vise raspravljati o Leu, svi smo gledali istu seriju, pozorno, to sto imamo razlicite zakljucke, pa ljudi smo. Imam svoje misljenje koje necu promijeniti.
Jesi li igdje vidjela da sam napisala da je Ibrahim svetac? On je daleko od toga, i on laze/vara/spletkari/ubije/muci ljude. Ali ako je on potpuni zlocinac kako neki misle, onda dozvolite razmisliti da je i Hurem takva. Njega se napada, a Hurem je svetica.

A zasto bi se on pomirio s osobom koja ga je pokusala ubiti/zeli mu i dalje smrt/Sulejmanu govori protiv njega i spletkari na sve moguce nacine? Vjerujem da mu je dosta vise, Sulejmanova odluka ili ne, pokazao je dobru volju, a pitam se kakva je to ona (ako je on zlocinac) kad je nije prihvatila nego jos gazi po njemu i zna da ce ga pogoditi rijecima i to svesrdno koristi.
Over and out, ovo je zadnje da usporedjujem Hure i Ibrahima, moramo se sloziti da se ne slazemo jer se vrtimo u krug.
E pa, ako smo gledali istu seriju, nerazumljivo je da itko tko je pozorno pratio može donijeti zaključak kako Ibrahim nije otrovao Lea. Ne, ja sam ga otrovala. A argument "to je moje mišljenje" o činjenici koja je prikazana na TV-u..Ne znam, ne kužim.
Hurem svakako nije svetica. Oni koji to pišu, spadaju u onu drugu grupu bez objektivnosti. Ali meni je ipak bolja od Ibrahima, barem ne vara Sulejmana.

Prvo kažeš kako joj je ponudio da se pomire, a sad se pitaš zašto bi se pomirio? Htio je primirje jer zna da mu rat s Hurem može donijeti više zla nego koristi. Nije računao da će Hurem doći do tu gdje jest. I sad kad to vidi, ne može se igrati s njom kao nekad.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 22.11.2012., 14:08   #5046
Aaaaa kak vam se više da o tom Leu??
Pokoj mu duši pustite ga više Ibro ga je ubio, i bok...sta sad oćemo malo i o Izabelli??
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is online now  
Old 22.11.2012., 14:13   #5047
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
Aaaaa kak vam se više da o tom Leu??
Pokoj mu duši pustite ga više Ibro ga je ubio, i bok...sta sad oćemo malo i o Izabelli??
Ni meni nije jasno Mogla bih napisati ponovno odgovor na sve ovo gore, ali ne da mi se uvijek vrtiti u krug, vise skoro nista ni ne komentiramo nego odnos Hurem/Ibrahim ili sto je Valide napravila. Kao da se samo oko toga vrti cijela epizoda.
Dugonoga is offline  
Old 22.11.2012., 14:18   #5048
Quote:
Miss Angel kaže: Pogledaj post
Bas si me nasmijala
ona njemu puno toga lose napravila
vise mu je dobrog napravila nego on njoj
Znao je da nije kriva za aisinu smrt pa ju je opet lazno optuzio i natjerao da ljubi sukte gospama ,a dok ga je Hurem na koljenima molila da joj pomogne,
Nadao se da Hurem vara Sultana pa kad je vidjeo da nije tako ,odlucio da natjera hurem da ponudi Lea otrovnim lokumom .Pa planirao zajedno sa Valide njeno ubistvo,pravio razliku medju djecom ovoga ucio talijanskim jezikom a njeno djete nije htjeo da uci i jos puno toga da ne nabrajam ...
Ibro je gad nad gadovima mislim da mu se dobro ne pise kad Hatidze sazna za prevaru ,svima radi iza ledja misli samo na sebe i na svoj k**c vazno je da je njemu dobro ne misli na zenu ni na nerodjeno dijete pa kakav je to covjek ,Validu opravdavate jer radi za dobrobit harema i srece svoga sina ,pa i Hurem je majka sve sto ona radi ,radi da bi njena djeca imala bolje sutra
odlično napisano,od riječi do riječi se slažem
najsmješnije su mi opaske-vidi,vještice,ne pruža ni ruku (iskrenu)pomirenja,pa hellou,još jučer joj je bez imalo savjesti htio odrubiti glavu,njoj,ženi svog najvećeg prijatelja,i vjerojatno bi i nastavio u svom prljavom stilu da mu Suljo nije objasnio neke stvari,tj,rekao mu da će biti on odgovoran ako se Hurki išta dogodi.Znači,prevrtljivi,samoljubivi gad se ukenjo,primirio i zasad zabavio drugom,opet podlom idejom-farsom od braka Matrakčija i kalfežao mi kalfe,jer koliko god mi njih dvoje imali kemiju,ta priča za nju nikako ne može dobro završiti...nadam se samo da će i on nahebati

Hurrem mi je sinoć bila diivna,kruna smiješna,ali neka,samo naprijed,zgazi sve zmijurine oko sebe
__________________
...i čime od svijeta da se braniš,kao ruža,sa dva smiješna trna...ili snom?
jelena35 is offline  
Old 22.11.2012., 14:19   #5049
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Točno je ono kako sam napisala. Ibrahim jest otrovao Lea i onaj tko toga nije svjestan površno gleda seriju. Sve se odigralo u njegovoj palači, na njegu inicijativu, on je nabavio otrov i dao im ga, zatvorio ih u onu sobu... Nadao se da će se riješiti Hurem ali se Leo žrtvovao. Da Ibrahim nije napravio to što je napravio, Leo bi još bio živ. Ibrahim je tu glavni krivac. Isto tako je naložio Matrakčiju da ubije Sadiku iako je znao da je ovaj u nju zaljubljen. Osobno je ubio
Jakuba-enfendiju. Ali Ibrahim je svetac, a Hurem je vještica. Ne znam kako uopće možete pisati stvari koje su očito pogrešne (kao i da je Hurem ubila dijete).

.
Ma nemoj. A sto si ti tu, vrhovni su? Otkud ti pravo da ti nekom nameces misljenje, svatko ima pravo na svoju percepciju onoga sto nije do kraja razjasnjeno i sto je pusteno gledateljima na vlastiti zakljucak.

Po meni Hurem jest ubila dijete jer ga je konstantno trovala

Po meni Hurem je otrovala Lea, jer mu je dala otrov da pojede. Ibrahim nije ocekivao takav rasplet, ali sta je tu je.

To je MOJE misljenje i ti ni itko drugim svojim drskim odgovorima me nece natjerati da ga promjenim! Jasno?
nera1987 is offline  
Old 22.11.2012., 14:20   #5050
A Hurem je s onom krunom ispala jadna da ne moze jadnija. Kruna ne cini kraljicu draga Hurka.

Kako su je lijepo potjerale u magarecu klupu
nera1987 is offline  
Old 22.11.2012., 14:21   #5051
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Baš je fuj ..a jesi vidila kako bi se sad pomirija s Hurkom..da zaborave sve..neš pajdo.. nije Hurka samo prepelice tamanila toliko godina u haremu ..nešto je i naučila

A i šta da radi s kokoškama..uopće ne pristaje u onakvu ekipu..oformit će ona svoj tabor s odabranim gospama
Hoce Ibrica primirje nakon svega sto joj je priredio i pokusao je x puta ubit. Koji lik, sad kad su se uloge malo promjenile, kada Huri nije samo jedna od robinja, eto on ne bi vise ratovao, cak je spreman i zaboravit sta joj je sve radio.
Tak je, Valide joj cini uslugu izbacivanjem iz drustva pravih vjestica.
Kako Suljo rece Hurki, zacarani i vjestica su zadovoljni.
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Koja krava, ja sam pobijedila i unistila te, nemas mi sto reci, ti si samo rob i to ce te unistiti. Gazi ti dok su drugi na podu i onda se pita zasto je nitko ne voli. Nema niti malo dobrote u sebi, samo gazi preko ljudi. Ne moze mi nitko reci da je ovo napravila jer je imala nekakav povod. Cak je Ibrahim lagao za nju kod Sulejmana i rekao da nije imala nista s Leom (i da je rekao da jest, onda bi vjerovatno Hurem njega optuzila da je on otrovao Lea, a to nje istina).

p.s. Ima tko jos problema s Forumom? Cijelu vecer pokusavam staviti ovaj post
Cuj Huri gazi dok su drugi na podu. Pa dobro mu je rekla, on je rob, ona nije. Nije na mrvama spavala da sad odjednom zaboravi sta joj ovaj psihopata radio. A povod bi mozda mogao biti taj sto je gazi otkad je stigla u harem. Zataskao je trovanje nje i njenog nerodjenog djetteta, izivljavao se na njoj zajedno s Leom, dao joj da jede otrovan rahat lokum, u suprotnom ce joj djecu potamanit (kako dobri Ibrica rece), neduznog Leo onako brutalno smaknuo nakon sto mu je obecao da ce ga pustit ako sve prizna, stalne ucjene i prijetnje i slag na kraju ovaj zadnji atentat. I Huri bi sad, kada je ovaj ludjak odlucio da je eto vise nece pokusavati maknuti, trebala prihvatiti ruku pomirenja?
O Hurkinoj dobroti nema potrebe ni pricati. Dokazala se nebrojeno puta. Zadnji slucaj otkazivanje zasluzeno narucenog Ibrinog smaknuca samo zato sto je dobra i samilosna. Ja bih rekla i naivna.

Ibrica je otrovao Lea! Ovo nije bilo prikazano izmedju redova, svi smo vidjeli. Plan mu nije skroz uspio jer je pripremio dvije porcije rahat lokuma, a dobio samo jedan les. Da ga je bar smaknuo po kratkom postupku, ali jok, Ibrici treba vise, on se ide malo izivljavati. I normalno da nije Hurku sad ocvikao kod Sulje jer bi tako izdao i sebe. I ne samo da ga je brutalno ubio, vec je i svom gospodaru, prijatelju i toplom bratu saopstio da ga je otpravio kuci. Ti se vjerovatno salis , bar ta scena, za razliku od ostalih, se ne moze tumacit na hiljadu nacina.

Je, forum je katastrofa ovih dana, mogu slavit ako uopste otvorim stranicu.
Solna Kiselina is offline  
Old 22.11.2012., 14:28   #5052
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
A Hurem je s onom krunom ispala jadna da ne moze jadnija. Kruna ne cini kraljicu draga Hurka.

Kako su je lijepo potjerale u magarecu klupu
a kako ih je lijepo kasnije Suljo postrojio i održao lekciju,dok se Hurrka na balkonu zadovoljno smiješila-neprocjenjivo!
__________________
...i čime od svijeta da se braniš,kao ruža,sa dva smiješna trna...ili snom?
jelena35 is offline  
Old 22.11.2012., 14:32   #5053
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
A Hurem je s onom krunom ispala jadna da ne moze jadnija. Kruna ne cini kraljicu draga Hurka.
Ahahahaha, slažem se, to ti je ko ono kad seljanka dođe u grad pa obuće štiklu i odma misli da je dama
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is online now  
Old 22.11.2012., 14:35   #5054
Kriste.

Hurem mu dala otrov. Ne, Ibrahim je donio otrov i ucijenio da jedno od njih dvoje mora pojesti, dakle, Hurem je po vašoj logici kidisala i na sebe?

Chuck Norris je goli k. spram akrobacija sapunjara.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 22.11.2012., 14:40   #5055
Mogla je jednostavno ne prihvatiti izazov

Ali ne, i njoj je bilo jednostavnije da se rijesi Lea jer bi joj mogao biti prijetnja opet nekad u buducnosti!

ole oleeeee
nera1987 is offline  
Old 22.11.2012., 14:42   #5056
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Hoce Ibrica primirje nakon svega sto joj je priredio i pokusao je x puta ubit. Koji lik, sad kad su se uloge malo promjenile, kada Huri nije samo jedna od robinja, eto on ne bi vise ratovao, cak je spreman i zaboravit sta joj je sve radio.
Tak je, Valide joj cini uslugu izbacivanjem iz drustva pravih vjestica.
Kako Suljo rece Hurki, zacarani i vjestica su zadovoljni.


Stjeralo ga u kut...pa mora bit kuco.. pa joj iskreno pružio ruku pomirenja..moš mislit..a neka i zaslužio je to do čega je došao ..sam se uvalio podlac

A Hurka je opet dokazala da je veći čovjek od njih sviju skupa ..nemogu oni njoj vode donit..i opet klekne pred onu babu i doslovno je moli da je prihvati..zbog mira u kući ali ona kokoš to ne kuži

Ulazak i kruna ..neprocjenjivo..samo bi mogla imat trzajnu ozljedu vrata al jbg status se mora pokazat
Riva Taš Ev is offline  
Old 22.11.2012., 14:43   #5057
Nisam pohvatala, zašto je ona ženi Kalfi pjevala na našem,tj. srpskom ili nekom nama srodnom jeziku? Ona je iz naših krajeva? Baš je bilo dirljivo. A ova nova mala je čisti sex, odlična je.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 22.11.2012., 14:47   #5058
S obzirom na to da prvi put komentiram ovdje, a seriju pratim od njenih samih početaka, moram se osvrnuti na neke izjave dane u ovoj temi.
Za početak - Hurem. Doživjela sam je kao bolesno ambicioznu ženu koja ne preza ni pred čim u osvarenju svojih ciljeva. Mnogi govore o njenoj ljubavi prema sultanu. Ja bih prije rekla da je riječ o njezinoj ambiciji da postane važnija, moćnija od svih; o tome da se dokaže ponajprije samoj sebi, a potom ostalim ženama u haremu. Ona voli biti u centru pažnje; to je tako od početka serije; a kada nije, čini sve da ponovno dođe u centar pažnje.
Ono što Mahidevran trpi zbog Hurem, u današnje bi vrijeme vjerojatno rijetko koja žena trpjela. Nakon što je izgubila troje djece, pojavljuje se Hurem koja joj otima ljubav sultana. Da ne pričamo o tome da je, uzrujana zbog Hureminih postupaka, Mahidevran izgubila i četvrto dijete. Nakon toga, ne jednom, Hurem joj je nabijala na nos da će rađati Sulejmanu mnogo djece, a Mahidevran za to više neće imati priliku.
Gledajući, često se stvara dojam da se Hurem i Mahidevran ne razlikuju mnogo - prkose i jedna i druga, podmeću obje, ljubomorne su itd. Međutim, ja ih ne mogu gledati iz iste perspektive.
S obzirom na to da spominjete slučaj s Leom, moje je mišljenje da su za njegovu smrt u jednakoj mjeri odgovorni Ibrahim i Hurem. Hurem je mogla birati, mogla je dati svoj život za Lea - ipak je riječ o čovjeku za kojeg se namjeravala udati. U svakom slučaju, za svijet bi manji gubitak bila Hurem i njezina zla narav; nego dobrodušni, talentirani Leo.
Ono što mi je kod Hurem najinteresantnije je njezina želja da preko kreveta čovjeka u čije su ime ubijeni njezini roditelji, a neko vrijeme vjerovala je i zaručnik, ostvari moć. Isto tako, njena spremnost da se odrekne kćeri jer vrijedno je samo rađati sinove. Sva sreća da joj je sultan riješio stvari u glavi rekavši da su i kćeri itekako vrijedne.
No eto, unatoč tome što se ne slažem s mnogim Hureminim postupcima; jedan je period volim, drugi ne volim, pa opet volim itd.

Komično u čitavoj priči je to što jedan od najokrutnijih vladara svih vremena u seriji ispada kao pijun kojim manipulira neka tamo robinja, ali i masa drugih likova. Ne znam, Suli mi nije ispao nikakva muškarčina, već neki bljuzgavac.

Jučerašnja epizoda bila je koliko tragična, toliko i komična. Hurem je s onakvom krunom na glavi više nalikovala nekoj klaunici, nego sultaniji.
Nisam očekivala da će kalfino vjenčanje biti samo maska za javnost. Iskreno, ne sviđa mi se takav rasplet priče.
Ajbige je jedva dočekano osvježenje u seriji. Konačno neki zanimljiviji lik. Voljela bih da ostane dosljedna sebi, da se ne prikloni ničijoj strani, već da bude sama svoj majstor. I dobro ajde, da se spetlja s Bali-begom.
Aika is offline  
Old 22.11.2012., 14:50   #5059
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Nisam pohvatala, zašto je ona ženi Kalfi pjevala na našem,tj. srpskom ili nekom nama srodnom jeziku? Ona je iz naših krajeva? Baš je bilo dirljivo. A ova nova mala je čisti sex, odlična je.
Mislim da nije ona iz nasih krajva,pjevali su tu pjesmu jer je Matrakci porijeklom iz Bosne
Miss Angel is offline  
Old 22.11.2012., 14:53   #5060
Quote:
Aika kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da prvi put komentiram ovdje, a seriju pratim od njenih samih početaka, moram se osvrnuti na neke izjave dane u ovoj temi.
Za početak - Hurem. Doživjela sam je kao bolesno ambicioznu ženu koja ne preza ni pred čim u osvarenju svojih ciljeva. Mnogi govore o njenoj ljubavi prema sultanu. Ja bih prije rekla da je riječ o njezinoj ambiciji da postane važnija, moćnija od svih; o tome da se dokaže ponajprije samoj sebi, a potom ostalim ženama u haremu. Ona voli biti u centru pažnje; to je tako od početka serije; a kada nije, čini sve da ponovno dođe u centar pažnje.
Ono što Mahidevran trpi zbog Hurem, u današnje bi vrijeme vjerojatno rijetko koja žena trpjela. Nakon što je izgubila troje djece, pojavljuje se Hurem koja joj otima ljubav sultana. Da ne pričamo o tome da je, uzrujana zbog Hureminih postupaka, Mahidevran izgubila i četvrto dijete. Nakon toga, ne jednom, Hurem joj je nabijala na nos da će rađati Sulejmanu mnogo djece, a Mahidevran za to više neće imati priliku.
Gledajući, često se stvara dojam da se Hurem i Mahidevran ne razlikuju mnogo - prkose i jedna i druga, podmeću obje, ljubomorne su itd. Međutim, ja ih ne mogu gledati iz iste perspektive.
S obzirom na to da spominjete slučaj s Leom, moje je mišljenje da su za njegovu smrt u jednakoj mjeri odgovorni Ibrahim i Hurem. Hurem je mogla birati, mogla je dati svoj život za Lea - ipak je riječ o čovjeku za kojeg se namjeravala udati. U svakom slučaju, za svijet bi manji gubitak bila Hurem i njezina zla narav; nego dobrodušni, talentirani Leo.
Ono što mi je kod Hurem najinteresantnije je njezina želja da preko kreveta čovjeka u čije su ime ubijeni njezini roditelji, a neko vrijeme vjerovala je i zaručnik, ostvari moć. Isto tako, njena spremnost da se odrekne kćeri jer vrijedno je samo rađati sinove. Sva sreća da joj je sultan riješio stvari u glavi rekavši da su i kćeri itekako vrijedne.
No eto, unatoč tome što se ne slažem s mnogim Hureminim postupcima; jedan je period volim, drugi ne volim, pa opet volim itd.

Komično u čitavoj priči je to što jedan od najokrutnijih vladara svih vremena u seriji ispada kao pijun kojim manipulira neka tamo robinja, ali i masa drugih likova. Ne znam, Suli mi nije ispao nikakva muškarčina, već neki bljuzgavac.

Jučerašnja epizoda bila je koliko tragična, toliko i komična. Hurem je s onakvom krunom na glavi više nalikovala nekoj klaunici, nego sultaniji.
Nisam očekivala da će kalfino vjenčanje biti samo maska za javnost. Iskreno, ne sviđa mi se takav rasplet priče.
Ajbige je jedva dočekano osvježenje u seriji. Konačno neki zanimljiviji lik. Voljela bih da ostane dosljedna sebi, da se ne prikloni ničijoj strani, već da bude sama svoj majstor. I dobro ajde, da se spetlja s Bali-begom.
Uuuuuuu
Odlicno zapazanje, svaka cast!
Sa svim ovim se slazem osim boldiranim, ja ju nikad ne volim, smece od zene, pogano

Sto se tice pjesme, meni ono nije imalo smisla, onako tuzna pjesma pri vjencanju stvarno glupo.... ali ajd to je da kupe publiku
nera1987 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.