Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 00:37   #21
Smile

Hvala svima na odgovorima, sad shvaćam da mi se stvarno ne isplati popravljati, tako da sad štedim za novi mob

Pozdrav!
butterfly22 is offline  
Old 11.01.2011., 02:21   #22
Quote:
Dia kaže: Pogledaj post
dogodilo mi se slijedeće: dobijem prije tri mjeseca od vip-a ponudu mobitela za produženje pretplate. sva sretna, od dva modela izaberem-o(moj dragi i ja) samsung z400 i platim ga 590 kn.mislim si super samo toliko jer na kutiji stoji naljepnica cijene od 2499kn.prodje tri mjeseca normalnog korištenja mobitela (bez padanja) kad odjednom na ekranu se pojave okomite linije na 1/5 ekrana, a ostatak ekrana normalno radi. odem u vip i oni mi daju zamjenski mobitel kao zlatnom korisniku a ovaj posalju u servis. zovu me za 7 dana iz servisa Europatrade da je ekran mehanički oštećen, da to ne ide u garanciju i da košta 520kn zamjena. kak je osteštećen, pitam, kad nije nikom pao, nema ni ogrebotine izvana i kazem da cu se jos konzultirati sa ukućanima jer da ne mislim dat 520kn, te da mi daju broj na koji ih mogu zvati. ispitam doma da jeli nekom pao ili sl. i kunu se da nije. dobro, idem zvat servis ponovo (nakon pol sata od razgovora) a kad ono javi mi se neka auto kuca. odem na net na stranicu Europatradea(ET), i naravno serviser mi je dao krivi broj. Nazovem pravi a ono automat da rade do 17h (na net stranici pise radno vrijeme do 18h). dobro nazovem sutra ujutro i automat kaze da nema slobodnih linija da sacekam. cekam 7 minuta i nitko se ne javi. nazovem taj broj jos najmanje 8 puta a moj dragi jednom i odluci cekat slobodnu liniju 17 min, i nis. nakon 17h popodne opet automat da ne rade. posalje moj dragi mail (u kojem iznosi razocarenje i trazi da nam se jave) na adrese ponuđene na stranici ET, kad ono message error report da taj mail ne postoji. sad kad nazovete broj servisa ET javlja da je broj u kvaru, a na drugi broj se nitko ne javlja. danas mi je stigao mobitel u vip centar. bez ikakve ponovne konzultacije serviser ga je poslao nazad i sad odjedom ekran ne radi i vidi se neka pukotina po sred ekrana! tko je tu lud? kontakt od njega ne mogu dobiti. i sto da sad radim?
mislili smo kupiti novi samsung televizor ali sad nema šanse...
kupi panasonic puno je kvalitetniji!

što se tiče samsung servisa ja sam jednom reklamirao mobitel i nije bilo nikakvih problema jedina ključna razlika između mojeg i tvojeg slučaja je ta kaj sam ja sam nosio kod njih u servis i mislim da si to isto napravila da bi bolje prošla! Ovako to je prošlo 10 ruku ne zna se tko kome i šta i kako ...

Quote:
plisani kaže: Pogledaj post
To je ekskluzivno pravo Europatrade da od kupaca radi budale i treba ih tužiti sudu te tražiti vještaćenje mobitela .
Po mogućnosti poslati mail na glavnu filijalu za Europu
daj ne budite smješni radi mobitel od 500 kn će netko ić radit vještačenje ....
JVC is offline  
Old 11.01.2011., 14:01   #23
da ne oftopicarimo, ali JVC samsung ima jako kvalitetne televozore. Panasonic je car za plazme, a samsung za LCDe

I da ici ce radit vjestacenje, a to ce lijepo naplatit europatradeu (ako su bili u krivu)
cickova is offline  
Old 11.01.2011., 15:43   #24
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
da ne oftopicarimo, ali JVC samsung ima jako kvalitetne televozore. Panasonic je car za plazme, a samsung za LCDe

I da ici ce radit vjestacenje, a to ce lijepo naplatit europatradeu (ako su bili u krivu)
Samsung je kvalitetan ali 100% nije kvalitetniji od pansonicovih LCD-a!!!

s takvim stvarim se neće niti ne želi nitko zamarat!
JVC is offline  
Old 11.01.2011., 16:10   #25
Molim da se više ne raspravlja o televizorima
Postoji podforum za to.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 26.07.2011., 15:24   #26
Evo ovako, imam samsung F480 i otišao mu je touchscreen, dakle ne reagira na dodire. Da li mi može netko reć nekoga tko servisira samsung i cijenu popravka?
Unaprijed hvala!

Da, mobitel je star već skoro 3 godine i garancija je istekla.
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Old 27.07.2011., 02:44   #27
Ako je samo touch, cijena je nekih 200-300kn.

Naravno, original a ne zamjenski touch.
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Old 30.07.2011., 21:42   #28
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
ta "folija" ti je zapravo flat (tanki, jako tanki, kao FOLIJA ) kabel koji ti povezuje donji i gornji dio uređaja. To odlazi na slajdnim mobitelima, jel je krhko. Recimo, rastavljao sam tri u600 modela, i na sva tri je bila folija pohabana na istom mjestu. Gle, nemas garanciju, mob je star. Ja ne bih popravljao, jel moze svaki cas nekaj otic. Skupi malo love i kupi novi mob
Evo slučajno naletih . Ja imam samsung innov8 . Problem je izgleda isto u tom kablu . Otvorio sam mob i vidio da je folija zguljena , vidi se kao nekakve zlatne žićice ili što je već . Problem je kada spustim poklopac prema dole i odmeh ga podignem gore , ekran je crm . Ali ako ga spostim i ostavim cca, 5 sec i podignam ga gore onda je ekran normalan . Dali se taj kabl ( ako je kvaka u njemu ) može kako izolirati ili nekako ga poraviti bez serviza . Hvala
The Worm is offline  
Old 30.07.2011., 21:55   #29
da, moras nabavit novi. Preporucam neki on-line ducan (ebay npr, zbog cijene, naravno)
__________________
spol: M
cickova is offline  
Old 30.07.2011., 22:11   #30
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
da, moras nabavit novi. Preporucam neki on-line ducan (ebay npr, zbog cijene, naravno)
Iskreno , gledao sam na ebayu , ali ne mogu pronaći .Imaju kopletne ekrane , ali taj kabal ( sam , ne znam da li se i prodaje kao samostalna jedinica ) nisam nigdje vidio . Možda je univerzalni za Samsunga ? Ako slučajno imaš link , molio bi te da ga postaviš . Ili ako imaš volje da malo detaljnije objasniš kako se on uopće mijenja .Zbilja sam pre zadovoljn mobom i sad mi je šteta da mi rikne , a nisasm pri lovi za sličnu investiciju

evo to je to izgleda :

http://cgi.ebay.com/Genuine-Flex-Cab...item3365a8cfe3
The Worm is offline  
Old 31.07.2011., 00:08   #31
Kažeš da ga ne možeš naći i onda staviš link na taj flat kabel...
Dobro... uglavnom, ovo je najjeftiniji- 20 i kusur kuna.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 31.07.2011., 10:35   #32
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Iskreno , gledao sam na ebayu , ali ne mogu pronaći .Imaju kopletne ekrane , ali taj kabal ( sam , ne znam da li se i prodaje kao samostalna jedinica ) nisam nigdje vidio . Možda je univerzalni za Samsunga ? Ako slučajno imaš link , molio bi te da ga postaviš . Ili ako imaš volje da malo detaljnije objasniš kako se on uopće mijenja .Zbilja sam pre zadovoljn mobom i sad mi je šteta da mi rikne , a nisasm pri lovi za sličnu investiciju

evo to je to izgleda :

http://cgi.ebay.com/Genuine-Flex-Cab...item3365a8cfe3
pa reko si da si raskopo mob, jel? kabel se samo izvuce prema gore i to je to. nemres fulat (za gornji dio), a kolko mi zgleda, donji je malo teze. pretpostavljam da su (ove kukice sa strane) zapravo zalemljene za plocicu, pa treba to odlemit. Nemas kaj fulat

EDIT: taj donji dio kabla... postoji velika mogucnost da, osim kaj je zalemljen, ima i kukicu s koju je potrebno povuc da kabel izadje. Skuzit ces je
__________________
spol: M
cickova is offline  
Old 31.07.2011., 13:58   #33
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Kažeš da ga ne možeš naći i onda staviš link na taj flat kabel...
Dobro... uglavnom, ovo je najjeftiniji- 20 i kusur kuna.
Isprika , pisao sam i tražio po ebayu . potrefilo se da sam napiao tekst i odmah pronašao taj kabl

Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
pa reko si da si raskopo mob, jel? kabel se samo izvuce prema gore i to je to. nemres fulat (za gornji dio), a kolko mi zgleda, donji je malo teze. pretpostavljam da su (ove kukice sa strane) zapravo zalemljene za plocicu, pa treba to odlemit. Nemas kaj fulat

EDIT: taj donji dio kabla... postoji velika mogucnost da, osim kaj je zalemljen, ima i kukicu s koju je potrebno povuc da kabel izadje. Skuzit ces je
Je raskopao sam ga ali ne do kraja , jer ne znam kako dalje . Ima nekakvih 6 malih šarafića na ovom prednjem dijelu koji kliže ( slidu ? ) i nema šanse da ih odvrnem , tako da sam vidio samo taj prvi dio kabla , a zadnji nisam . Pišeš " kako mi izgleda " , a gdje to vidiš ? Negdje na netu ili....?

Zadnje uređivanje assassin : 31.07.2011. at 15:33. Reason: Spojeno
The Worm is offline  
Old 31.07.2011., 15:36   #34
Pogledaj ovdje slikovni (ili si nađi neki service manual ili video vodič- kako ti je lakše) opis...
Uglavnom, moraš imati torx 6 šarafciger.
Bez njega nemoj previše pokušavati da ne izglodaš šaraf.

Vidi se po ovoj slici.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 31.07.2011. at 17:31. Reason: Dodao "iger" na "šaraf" :D
assassin is offline  
Old 31.07.2011., 16:42   #35
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovdje slikovni (ili si nađi neki service manual ili video vodič- kako ti je lakše) opis...
Uglavnom, moraš imati torx 6 šaraf.
Bez njega nemoj previše pokušavati da ne izglodaš šaraf.

Vidi se po ovoj slici.
OK Thank's ubojico . Čekamo taj kabl da dođe , pa vas onda opet budem davio Što ne znači da ne morate napisati još kakav savjet za innov 8 ili nešto drugo što bi mi pomoglo
The Worm is offline  
Old 01.08.2011., 12:57   #36
te serafice moras odserafit i onda ces odvojit gornji i donji dio.

(govorim po sjecanju, rastavljo sam U600, pa je tako nekako isto bilo, serafivi od cca pol centimetra duljine)
__________________
spol: M

Zadnje uređivanje assassin : 01.08.2011. at 19:33. Reason: Ispravljeni milimetri u centimetre
cickova is offline  
Old 06.11.2011., 17:10   #37
zanima me koliko bi mogao doći popravak zvučnika na samsungu SGH-U600. riknuo je..ne mora biti u samsung servisima već ovako ..da li se to isplati?
toka13 is offline  
Old 07.11.2011., 09:31   #38
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
zanima me koliko bi mogao doći popravak zvučnika na samsungu SGH-U600. riknuo je..ne mora biti u samsung servisima već ovako ..da li se to isplati?
probaj pitat ovdje link
ne isplati se
Intel_85 is offline  
Old 07.12.2012., 21:06   #39
Gdje pronaci dijelove za Galaxy Note?

ekipa pomoc

otisao mi je mojoj krivicom USB dock znaci tako gdje se mobitel puni, radi se o Samsungu Galaxy Note N7000

u kojem god servisu bio nitko nema a neki pitali cak koji je to mobitel

nemam vise ideje kome se obratiti da ima dijelove za Samsung ili ih moze nabaviti
TheSokol is offline  
Old 07.12.2012., 22:07   #40
a jel bi mogao kupiti dio preko ebaya pa ga onda odnesti negdje na servis da ti to zamjene?
dire Dawn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.