Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2010., 01:03   #81
Quote:
kesup kaže: Pogledaj post
Već dugo vremena se jako zanimam za tai chi ili taiji, kako god ga pisali i izgovarali. Ne znam puno o temi pa sam dosla tu se malo informirati. Moram nažalost reći da vidjevši kakva ekipa tamo ide, kakve idiotske rasprave vodite i da apsolutno nikome od vas nije pomogao da prestane biti notorna nakupina nervoze... Ne, hvala. Idem radije trčat na Savu.
Takvu poruku šaljete, hvala na ''upozorenju'' da se klonim Tai Chija!

Ista situacija.
Razočarala sam se....
Šteta....
__________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.

Zadnje uređivanje Forsha : 01.09.2010. at 01:08.
Forsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:09   #82
taijiquan i qigong

Postovanje svima koji vole taijiquan taichi qigong chikung i kineske unutranje vjestine
i naravno poseno onima koji se tek upoznaju sa tim predivnim vjestinama

Moje je ime Nikolas Maricic nadimak Wolf, vjezbam borilacke vjestine od 1985 godine, taichi sam zapoceo 1988 jer sam kao pomorac bio na dalekom istoku te godine.

kao zaljubljenik u istocnjacke vjestine poceo sam odmah i voditi treninge jos kao 17 godisnjak, neki iz ovog foruma su i bili kod mene na treninzima i to borbenim i kondicijskim

moji ucenici su bili prvaci Hrvatske u formma taekwondo i isto tako imamo par zlata iz kickboxinga ..

taijiquan qigong i wushu je cijelo to vrijeme bio dio mojih treninga i takodjer kao takvim dio treninga mojim ucenicima.

vidim da neki pisu nesto da ja imam neke probleme i to odlicno kako bi i io dobar ucitelj ako nemma problema nikakvih i ako nisam prosao tesku skolu zivota i treninga.

Naravno vazno je shvatiti zasto oni to govore jer cete vidjeti u donjem tekstu sta sam ja radio i koliko toga prosao. naravno necu dugo pisati jer mene nadjete na google bez problema


eto to je natjecanje u kini kamo sam osvojio zlatno odlicje i naravno vidite ovdje sve velike majstore kako promatraju natjecanje na kojem sam ja sudjelovao prvenstveno da nesto naucim. Naravno tu je i grandmaster Chen Xiao Wang koji redovno posjecuje Zagreb i poducava, naravno svak cast treneru Jasminku sta ga poziva

Taijiquan ili taichi kako mi volimo reci je vjestina koja ima jako duboke korijene
mozemo je zvati borilackom, terapeutskom vjestinom, ima korijenje u qigongu naravno da je i terapeutska.

Poducavam razne stilove taijia i qigonga ovisno o potrebama polaznika
neki od njih su duge yang i chen forme, naravno 42, 24 , 18 ,.... oduvijek su mi duge forme bile blize, jer bez formi nema ni taijia. Pushing hands sam bio na seminarima Yang Jwing Minga, Shaolin sam ucio od majtorice Michelle Meixner, sve to pise na mojoj stranici

ne nudim instant rjesenja i zato mi i stranica nije instant, vec trebate spakirat marende i pretrazivati

no najvaznije je zapocetii vjezbati a filozofija posle treninga

quan shen fang song

da moja stranica je www.helistaichi.hr

Qi s Vama

vidimo se na zajednickoj prezentaciji svih klubova da se ljudima pokaze da taiji nije zuta stampa kao sta se ovdje prikazuje vec predivna vjestina koja stres pretvara u korisnu energiju
helistaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 17:47   #83
Postovanje,drago mi je da ste s nama na forumu. Ne trebam nista pitati,samo osvrt da imate cool nadimak (Wolf).
Gladijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 22:44   #84
hvala Gladijator
ima dva razloga za nadimak jedan je da obozavam njemacke ovcare imao sam jednoga kao mladic a sad imam jednog mjesanca njemackog ovcara ili kako ga cesto zovemo vucjak ili vuk a drugi je jos znacajniji zena kaze da ju podsjecam na vuka i rto me kao Wolf
helistaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 23:28   #85
Quote:
helistaichi kaže: Pogledaj post
hvala Gladijator
ima dva razloga za nadimak jedan je da obozavam njemacke ovcare imao sam jednoga kao mladic a sad imam jednog mjesanca njemackog ovcara ili kako ga cesto zovemo vucjak ili vuk a drugi je jos znacajniji zena kaze da ju podsjecam na vuka i rto me kao Wolf
Lijepo je sto volite pse,i sam imam psa-samojeda. Sto se zena tice ,tu nesmijemo proturijeciti hehe,moramo im vjerovati na rijec. Ako vasa kaze da joj licite na vuka,onda je tako. Premda, moram spomenuti da sam evo upravo pogledao ovu vasu fotku gore i bogami,meni ne "bacate" na vuka
Gladijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 19:23   #86
Quote:
helistaichi kaže: Pogledaj post
hvala Gladijator
ima dva razloga za nadimak jedan je da obozavam njemacke ovcare imao sam jednoga kao mladic a sad imam jednog mjesanca njemackog ovcara ili kako ga cesto zovemo vucjak ili vuk a drugi je jos znacajniji zena kaze da ju podsjecam na vuka i rto me kao Wolf
Imate i cool ime majstore Nicolase ili Nikolas možda?
Još nisam upoznao Hrvata koji se tako zove (Nikolas), da niste možda Austrijskog aristokratskog porijekla?
Panzerschreck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 19:57   #87
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
jasminko miklec xxxxxxxx eto ti broj i to je to. u 4 mjesecu ti dolazi chen xiaowang on je inače glavni za chen stil, znam da ti to niš ne znači al bolje nemože. vježbao sam s njegovim sinom jedan na jedan 3 sata i.. a vi ostali koi pišete ta imena i takozvane šampione dajte se malo informirajte! neću srat po nikome al jebem mu mater, enerchi ne lupaj bez veze, dođem doma mamuran i vidim ovakve bisere, ma, neću ništa reć a ako nekom nije jasno nek pita..
Migulia bar se predstavi kad tako peres bez da poznas cinjenice.
moje natjecanje odnosno pobjednicku formu su gledali i Chen Xiao wang i svih 4 najveca majstora chen stila u Kini i naravno i svih ostalih stilova. Ako mislis prosiriti taijiquan onda nemoj koristiti ove prizemne metode napadanja drugih instruktora odn. majstora jer ja sam sinko u taijiu od 1988. samo nisam na sva vrata to objavljivao. jer za vjestinu usavrsiti treba jako jako dugo

Od kad si ti postao takav ja te takvoga nisam poznavao prije?
helistaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:36   #88
Question lokacija u zapadnom dijelu grada

društvo bok,

Ja sam nekada davno počela trenitari tai chi, pa me sada zanima da li postoji koja lokacija u zapadnom dijelu grada (stanujem u Malešnici).
Hvala na svakom savjetu.
crampoos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 12:40   #89
i mene zanima zapadni dio grada i da li se što promijenilo na zagrebačkoj tai chi sceni? ima li nekih novih (boljih) mjesta? konkretno zanima me qigong.
Glamazone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 11:10   #90
Smile Ima li koga?

Vidim, tema je zamrla, nema odgovora na zadnje postove. Ipak, moram pitati jer i ja aktivno tražim nešto na području trešnjevke ili zapadnog dijela grada (ali ne nužno).
Konkretno, zna li netko nešto o centru Tai u Španskom?
I stvarno, što se promijenilo na Zg tai chi sceni?

Samo bez i , to je totalna antireklama nečem što bi trebalo promovirati zdravlje, sklad i ravnotežu.

Zahvaljujem!
trnoruzhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 11:40   #91
Osobno ti mogu preporucat http://chentaichizagreb.com/ u centru, za ostalo neznam.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 13:34   #92
Hvala, Gyonin.
Dobre su sanse da odem tamo jer vidim da se o njima jako lijepo prica, jedino je malo problem s rasporedom, prema kojem bi mi onaj Tai centar najvise odgovarao, pa sad trazim neki info o tome.
Eto, ako netko slucajno zna, ista... Hvala unaprijed!
trnoruzhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:12   #93
Mene bi zanimalo đe Han ima treninge.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.