Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 18:13   #5361
Quote:
sqrtofkonjsqr kaže: Pogledaj post
Ja se ne tuširam u vrućoj vodi xD
Ajme.. dosta ljudi bi poblesavilo nakon svega ovoga , stvarno užas :\
A ja mislio baš u Zagrebu najbolji doktori..
Nema toga,U svakoj sredini postoje dobri i loši doktori.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:25   #5362
pozzzz...nova sam ovdje, pa evo da iznesen svoje probleme..
prije 2 mjeseca mi je dijagnostirana anksioznost-panicni poremecaj i opsesivno kompluzivni poremecaj.
Sve je pocelo u 10.mj. kad sam završila na hitnoj radi vrtoglavice i povracanja, pregledali su mi uho, grlo...poslali me na neurologiju, doktor me pregledao i zakljucio da je s menom sve u redu,napravila sam kompletnu krvnu sliku, sve je u redu, štitnjaca super!Vrtoglavica je prestala odmah sutradan i jedno vrime mi je bilo stvarno ok al sam stalno imala osjecaj uznemirenosti i nervoze, nekakvog straha da ce se nešto loše dogodit, a o prisilnim mislima da i ne govorim...al dobro, ok..sve sam to nekako mogla držat pod kontrolom, a onda sam jednog dana samo pukla!!Bilo je to odmah nakon Nove godine, taj dan kad me uhvatia prvi panicni napadaj bila sam na kavi s prijateljicom, obicno na kavama sidimo i po 2 ure( ipak smo iz Splita hihihi)ali taj put nisam mogla stat ni 20 min, uvatila me nervoza,pocela sam se trest,mislia sam da cu taj tren umrit, da cu past u nesvist, da gubim ravnotežu!Toliko sam loše bila da sam nazvala svoje doma da dođu po mene jer nisam sama mogla doc do kuce .Doma sam se rasplakala isprid svojih,cak sam im u jednom trenu rekla da je s menom gotovo i da cu završit na psihijatriju!Cilu noc nisam oka skopila jer su me nevjerojatna nervoza i uznemirenost držali, cila sam se tresla, šetala po kuci samo da se malo smirim ali ništa nije pomagalo!Ujutro me užasno pocea bolit želudac, vjerojatno od te nervoze, povracala sam, cak mi je i temperatura skocila.Cili dan se nisam mogla dignit iz kreveta, jer sam imala osjecaj da ne mogu stat na nogama, užasna slabost me držala!!MA GROZNO!!! Sutradan su me moji odma odveli doktorici, koja je odma posumnjala na anksioznost i dala mi uputnicu za psihijatra.
Nije mi se dalo cekati na pregled pa sam otišla privatno.Psihijatrica je stvarno super, sve pohvale, žena puna razumijevanja!Objasnila mi je sve u vezi ovog mog problema, pripisala terapiju, Zoloft 50mg i Helex po potrebi, s tim da sam prvih šest dana terapija uzimala po pola tablete od 50 mg. U pocetku terapije sam bila stvarno užasno, panicne napadaje sam imala svaki dan, cak i po nekoliko puta dnevno!Došla sam u situaciju da me bilo strah izac sama iz kuce, grozno!!Nakon misec dana mi je povecala terapiju na dvi taplete od 50 mg!
Sad sam ok što se tice tih panicnih napadaja, ali nervoza i uznemirenost su još uvik tu, i ne znam kako se toga riješit i oce li me to ikad napustit jer ovo je postalo neizdrživo!Planem za svaku sitnicu, a kad me uvati nervoza imam osjecaj da cu porazbijat sve po stanu!Strah imam od svega, ali apsolutno od svega, u svakoj situaciji vidim neku opasnost!Mama ide na posao a ja promislim, ajme Bože njoj ce se sad sigurno nešto dogodit, tata mi ima povišen kolesterol,pa ja neprestano mislim i strepim hoce li me mama ili sestra nazvat da je tata imao srcani ili moždani!Moj momak ne može otic na poslovni put a da ga ja ne nazovem 20 puta u sat vremena zbog svog glupog straha da ce mu se nešto grozno dogodit!!Više ne znam na koji nacin da si pomognem jer ovo je postalo neizdrživo!Ne želim biti ovakva cijeli život jer mislim da cu psihicki dotuc, ne samo sebe, nego i sve ljude oko sebe!!!
olivera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:53   #5363
Quote:
olivera26 kaže: Pogledaj post
pozzzz...nova sam ovdje, pa evo da iznesen svoje probleme..
prije 2 mjeseca mi je dijagnostirana anksioznost-panicni poremecaj i opsesivno kompluzivni poremecaj.
Sve je pocelo u 10.mj. kad sam završila na hitnoj radi vrtoglavice i povracanja, pregledali su mi uho, grlo...poslali me na neurologiju, doktor me pregledao i zakljucio da je s menom sve u redu,napravila sam kompletnu krvnu sliku, sve je u redu, štitnjaca super!Vrtoglavica je prestala odmah sutradan i jedno vrime mi je bilo stvarno ok al sam stalno imala osjecaj uznemirenosti i nervoze, nekakvog straha da ce se nešto loše dogodit, a o prisilnim mislima da i ne govorim...al dobro, ok..sve sam to nekako mogla držat pod kontrolom, a onda sam jednog dana samo pukla!!Bilo je to odmah nakon Nove godine, taj dan kad me uhvatia prvi panicni napadaj bila sam na kavi s prijateljicom, obicno na kavama sidimo i po 2 ure( ipak smo iz Splita hihihi)ali taj put nisam mogla stat ni 20 min, uvatila me nervoza,pocela sam se trest,mislia sam da cu taj tren umrit, da cu past u nesvist, da gubim ravnotežu!Toliko sam loše bila da sam nazvala svoje doma da dođu po mene jer nisam sama mogla doc do kuce .Doma sam se rasplakala isprid svojih,cak sam im u jednom trenu rekla da je s menom gotovo i da cu završit na psihijatriju!Cilu noc nisam oka skopila jer su me nevjerojatna nervoza i uznemirenost držali, cila sam se tresla, šetala po kuci samo da se malo smirim ali ništa nije pomagalo!Ujutro me užasno pocea bolit želudac, vjerojatno od te nervoze, povracala sam, cak mi je i temperatura skocila.Cili dan se nisam mogla dignit iz kreveta, jer sam imala osjecaj da ne mogu stat na nogama, užasna slabost me držala!!MA GROZNO!!! Sutradan su me moji odma odveli doktorici, koja je odma posumnjala na anksioznost i dala mi uputnicu za psihijatra.
Nije mi se dalo cekati na pregled pa sam otišla privatno.Psihijatrica je stvarno super, sve pohvale, žena puna razumijevanja!Objasnila mi je sve u vezi ovog mog problema, pripisala terapiju, Zoloft 50mg i Helex po potrebi, s tim da sam prvih šest dana terapija uzimala po pola tablete od 50 mg. U pocetku terapije sam bila stvarno užasno, panicne napadaje sam imala svaki dan, cak i po nekoliko puta dnevno!Došla sam u situaciju da me bilo strah izac sama iz kuce, grozno!!Nakon misec dana mi je povecala terapiju na dvi taplete od 50 mg!
Sad sam ok što se tice tih panicnih napadaja, ali nervoza i uznemirenost su još uvik tu, i ne znam kako se toga riješit i oce li me to ikad napustit jer ovo je postalo neizdrživo!Planem za svaku sitnicu, a kad me uvati nervoza imam osjecaj da cu porazbijat sve po stanu!Strah imam od svega, ali apsolutno od svega, u svakoj situaciji vidim neku opasnost!Mama ide na posao a ja promislim, ajme Bože njoj ce se sad sigurno nešto dogodit, tata mi ima povišen kolesterol,pa ja neprestano mislim i strepim hoce li me mama ili sestra nazvat da je tata imao srcani ili moždani!Moj momak ne može otic na poslovni put a da ga ja ne nazovem 20 puta u sat vremena zbog svog glupog straha da ce mu se nešto grozno dogodit!!Više ne znam na koji nacin da si pomognem jer ovo je postalo neizdrživo!Ne želim biti ovakva cijeli život jer mislim da cu psihicki dotuc, ne samo sebe, nego i sve ljude oko sebe!!!
tvoj mozak ti govori "ja ovo više ne mogu izdržat, promijeni nešto u životu". Negdje, možda i podsvjesno, postoji neki veliki problem. Idi redovito na psihoterapiju i kad ustvrdiš sa psihijatrom u čemu je problem, počni raditi na kvaliteti svog života.

Najbolja terapija za svaki psihički poremećaj je kvalitetan život, to zapamti!!
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 14:11   #5364
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
tvoj mozak ti govori "ja ovo više ne mogu izdržat, promijeni nešto u životu". Negdje, možda i podsvjesno, postoji neki veliki problem. Idi redovito na psihoterapiju i kad ustvrdiš sa psihijatrom u čemu je problem, počni raditi na kvaliteti svog života.

Najbolja terapija za svaki psihički poremećaj je kvalitetan život, to zapamti!!
od 1. mj. idem redovito kod psihijatra, ali vjerojatno je još uvik rano da bi se otkrio taj moj veliki problem.
Kvalitetan život bih vrlo rado imala, samo da nema ovih mojih misli i panicnih napadaja
olivera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 14:14   #5365
Quote:
olivera26 kaže: Pogledaj post
od 1. mj. idem redovito kod psihijatra, ali vjerojatno je još uvik rano da bi se otkrio taj moj veliki problem.
Kvalitetan život bih vrlo rado imala, samo da nema ovih mojih misli i panicnih napadaja
tvoje misli i panični napadaji nisu uzrok nego posljedica nečega. nešto si dugo trpila, gomilala i trpala u svoju podsvijest i sad je samo eksplodiralo jer je prekipilo. možda uzrok nije poznat na prvu, ali se do njega može doći u psihoterapiji.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 19:15   #5366
Taj panični je daleko najgori osjećaj ikad...

Depra je da oprostite na izrazu goli k.... za panični.

Panični kad čopi...dezorjentiranost, zbunjenost, tko sam ja, tko su ovi ljudi, tresavica, nestabilnost, panika......

Ja sam skužil da meni sport dost pomaže....recimo sobni bicikl sat vremena ili trčanje sat vremena....

Najgore kaj se moze dogoditi jer sjedit pred kompom i gomilati jos vise stres.
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 19:51   #5367
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Taj panični je daleko najgori osjećaj ikad...

Depra je da oprostite na izrazu goli k.... za panični.

Panični kad čopi...dezorjentiranost, zbunjenost, tko sam ja, tko su ovi ljudi, tresavica, nestabilnost, panika......

Ja sam skužil da meni sport dost pomaže....recimo sobni bicikl sat vremena ili trčanje sat vremena....

Najgore kaj se moze dogoditi jer sjedit pred kompom i gomilati jos vise stres.
da, i meni pomaže tjelesna aktivnost( šta se tice panicnih napadaja), ali ove nervoze i straha se nikako ne mogu oslobodit, ne znam na koji nacin da sebi pomognem...
olivera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 20:13   #5368
Quote:
olivera26 kaže: Pogledaj post
da, i meni pomaže tjelesna aktivnost( šta se tice panicnih napadaja), ali ove nervoze i straha se nikako ne mogu oslobodit, ne znam na koji nacin da sebi pomognem...
http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=14289 ovo je najbolji tekst koji češ ikada pročitati o panicnim napadajima i jedino učinkovito rješenje kako ih se rješiti... meni je ovo odlična stvar......uzet će ti 10 minuta vremena ali se isplati...naravno ako nisi vec čitala i probala...

E da....ajmo malo pročačkati..... što te najviše plaši ovak? Koja misao? A koja misao ili stanje ili emocija te stavi u odlčno stanje? Kad si najsretnija?
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:00   #5369
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=14289 ovo je najbolji tekst koji češ ikada pročitati o panicnim napadajima i jedino učinkovito rješenje kako ih se rješiti... meni je ovo odlična stvar......uzet će ti 10 minuta vremena ali se isplati...naravno ako nisi vec čitala i probala...

E da....ajmo malo pročačkati..... što te najviše plaši ovak? Koja misao? A koja misao ili stanje ili emocija te stavi u odlčno stanje? Kad si najsretnija?
puno hvala na preporucenom tekstu, procitat cu ga
apsolutno me sve plaši, i onda kad sam najsretnija kad se družim s prijateljima i kad apsolutno ne postoji niti jedan razlog da buden tužna,neki klik u glavi mi se pojavi, kao ajme zamisli da ostaneš bez svojih prijatelja, da se njima nešto dogodi...i onda krene sve ispocetka, ponovo osjecam strah, uznemirenost u takvoj mjeri da se ne mogu više opustiti i normalno uživat
olivera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 02:59   #5370
Quote:
olivera26 kaže: Pogledaj post
puno hvala na preporucenom tekstu, procitat cu ga
apsolutno me sve plaši, i onda kad sam najsretnija kad se družim s prijateljima i kad apsolutno ne postoji niti jedan razlog da buden tužna,neki klik u glavi mi se pojavi, kao ajme zamisli da ostaneš bez svojih prijatelja, da se njima nešto dogodi...i onda krene sve ispocetka, ponovo osjecam strah, uznemirenost u takvoj mjeri da se ne mogu više opustiti i normalno uživat
Iskreno, meni je pomoglo pomirit se s tim da ćemo kad tad svi umrijet, ali da većina neće umrijet rano, pogotovo ako su doktori rekli da je sve u redu.
Ima ljudi koji ne vjeruju doktorima, al nakon toliko istraživanja i svega o svim bolestima, mala je vjerojatnost da će se takvo što dogodit, zato mozak na pašu i uživaj
sqrtofkonjsqr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 01:10   #5371
Pozdrav svima! Nisam dugo pisala. želim napomenuti da se ovo što ću napisati odnosi isključivo na osobe koje imaju napadaje naglog ubrznanog rada srca (frekvencija iznad 200 u min) i da ti napadaji također u trenutku prestanu. dakle, naglo se pojave, traju neko vrijeme i prestanu. Uglavnom, dakle imala sam upravo takav problem, koji mi se prvi put javio prije pet godina. i tako ja naravno obišla sve kardiologe, obavila sve pretrage, srce zdravo, sve pet! pravac psiholog, antidepresivi, anksiolitici, normable itd... i tako je to trajalo, stanje se nije mijenjalo, uvijek isto, mene i dalje muči to kako mi se srca zna uzlupati pri naglom pokretu ili dok čučnem, dok se najedem.. pa reko ne može to od panike! al dobro, reko valjda sam luda pa si zabrijavam. eeee da sam samo znala... dakle, nakon pet godina muke s time naišla sam na nešto što se zove ablacija. to je zahvat koji se radi upravo zbog takvih napadaja koji su GOTOVO UVIJEK okarakterizirani kao napadaji panike i rječima: nije ti ništo, to ti je stres. Dobra vjest je da da se postupkoom ablacije rješavaju ti napadaji i da se ne radi o napadaju panike, već o elekričnom impulsu koji krivo prenosi signale (praktički se spaljuje taj el. impuls) prema srcu. Užasno sam ljuta što mi nitko od doktroa to nije spomenio nijednom!!!!! putujem u zadar gdje će se napravit pretraga i operacija i nadam se da je s ovim sranjima više dosta. PET GODINA JA MISLIM DA SAM LUDA?

eto ljudi to je to, imala sam potrebu napisat to za sve koji imaju isti problem sa srcem. napominjem, ja ni u jednom trenutku nisam osjećala neku paniku, jednostavno sam imala te napadaje, samo što napadaji nisu imali fizički uzrok. eh, eto, nadam se da će nekome pomoći...
tortolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 22:07   #5372
Zdravo svima...

Ja nisam čitao predhodne postove niti ću jer se ne želim sjećati onoga kroz šta sam prošao.



Samo da svima kažem evo puna 3 mjeseca nema ni simptoma ni napadaja, bogu hvala.

Nisam pio nikakve tablete niti sam namjeravao, samo dobra volja, trening, bilijar, aktivnosti.


Mislim da svi pred sebe trebate postaviti jedan cilj i ne trčati ka njemu nego se vremenom truditi da stignete do tog cilja
Kada postignete jedan veliki uspjeh on će svu tjeskobu i stare loše dane izbrisati.


Ja sam se patio 2,5 mjeseca, dok sam sebi nisam rekao: " Zašto ?!? ".

Promjenio sam se iznutra, način razmišljanja i sve. Da unaprijed kažem da sam bio trolična osoba i imao sam dvije grupe društva.

DOBRI
LOŠI (DROGA)

Eh sad nikada nisam uzimao drogu, ali kada sam bio sa njima toliko sam se uzbuđivao oko toga i jednostavno sebe tjerao da volim ono što ne volim.



Da zaključimo, trebate riješiti ono u sebi što vas muči i možete nastaviti život bez PA ili bilo čega drugog.



PS: Meni je bio diagnosticiran Anksiozno Panični poremećaj sa depresijom.
WarppeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 17:44   #5373
agorafobija mi ponekad zadaje probleme....


strah, znojenje, napadaj panike, ubrzano disane...


kako ju je najbolje izbjeć, tu agorafobiju?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 18:57   #5374
Panicni napad

Pozdrav

Imam problema sa panicnim napadima vec nekoliko godina..zanima me ima li neko sa slicnim problemima...ili neko ko je vec prosao to i izljecio se?!..cisto da podjelimo iskustva i mozda neko ima rjesenje neko pametno
dzennn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:16   #5375
Quote:
dzennn kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam problema sa panicnim napadima vec nekoliko godina..zanima me ima li neko sa slicnim problemima...ili neko ko je vec prosao to i izljecio se?!..cisto da podjelimo iskustva i mozda neko ima rjesenje neko pametno
zašto ne pročitaš postove na temi
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 18:31   #5376
upravo me uhvatio napad panike..pas mater, ne mogu se uopće koncentrirati na nešto suvislo..
__________________
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream
trinaesto prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 19:58   #5377
Quote:
trinaesto prase kaže: Pogledaj post
upravo me uhvatio napad panike..pas mater, ne mogu se uopće koncentrirati na nešto suvislo..
sereš, jel da? nadam se da da, prasence
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 22:28   #5378
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
sereš, jel da? nadam se da da, prasence
nisam rejo..totalno sam u panici, ponovo onaj osjećaj gušenja (knedla u grlu) i slična sranja..sad sam u filmu da imam neke puste bolesti..
__________________
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream
trinaesto prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 19:19   #5379
Draga olivera! Ja se vec dugo lijecim od panicnog poremecaja.sto se tice lijekova cudno da ti psihijatrica nije,uz ove prepisane,dala i eglonyl forte- cetvrtinu tablete.one smanjuju anksioznost i uznemirenost dok antidepresiv ne pocne u potpunosti djelovati.pitaj! Lijepi pozdrav i sretno! A onda psihoterapija
itana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 19:27   #5380
Quote:
trinaesto prase kaže: Pogledaj post
nisam rejo..totalno sam u panici, ponovo onaj osjećaj gušenja (knedla u grlu) i slična sranja..sad sam u filmu da imam neke puste bolesti..
vidla na lounge-u, žao mi je, prasence, al polako, dan po dan i bude bolje, znaš i sama iako ovo zvuči kao floskula, ali nije
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.