Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2005., 22:47   #1
kendo

jel ovdje netko trenira ili je trenirao?
se kendo uopce ubraja u borilacke??
i znate li od kuda potjece, Japan, Kina?

zanima me malo, jos ako imaju neke treninge utorkom i cetvrtkom, zakon - dobro bi mi dosli dodatni treninzi bokkenom. ili znate li neku drugu efikasniju vjestinu koja se bavi bokkenom?
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 00:39   #2
Eisenfaust ti trenira kendo.
Kendo je japanska borilacka vjestina.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 08:44   #3
Za više informacija možeš pogledati na www.kendo.hr. E sad, obzirom da tražiš učinkovitost (o kojoj bi se moglo raspravljati) možda bi mogao razmotriti i
kenjutsu, a to, između ostaloga radi Škerl.

Kendo bez obzira na to što postoje natjecanja nije uvršten u sportove. Postoji više razloga za to no jedan, sticajem okolnosti bitan, je taj što All Japan Kendo Fedration (AJKF) koja je na neki način krovna organizacija, ne smatra to nekim imperativom. Stoga, kendo se ne ubraja u borilačke sportove. Svjetska kendo federacija kao i podfederacije trenutačno su među "najčišćima" u smislu da se politika i novac nisu upleli u njihov rad. Pretpostavljam da bi stavljanje kendo-a u status sporta i uplivom novca to moglo narušiti. Kako to obično bude. Ali to je već priča za neki drugi put...
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 12:26   #4
koja je razlika izmedu kenda i kenjutsu.
I pitanje je hoce li kendo/kenjutsu "smetati" drugom borilackom sportu koji ima malo bavljenja sa bokkenima?

kad bi iso na kendo, to bi bilo nesto kao dodatni trening bokkenom.
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 12:31   #5
Happyman, koliko dugo ti treniras borilacke vjestine?
Ako tocno pretpostavljam, dosta kratko.

Ako zelis trenirati tradicionalne borilacke vjestine onda ti je puno pametnije da prvo treniras neko vrijeme u jednoj borilackoj vjestini, a kasnije kad dobro naucis osnove tek krenes tenirati nesto drugo.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 12:50   #6
Quote:
happyman kaže:
koja je razlika izmedu kenda i kenjutsu.
Kenjutsu kao i sve vještine koje nose taj nastavak u svojem nazivu su prvenstveno borbene škole koje su imale za cilj naučiti što brže i učinkovitije ubiti protivnika. Najveći naglasak je bio je na samoj tehnici. Kako su se vremena i političke prilike mijenjale tako je i naglasak na takvom učenju bio sve manji. Kultiviranje duha i općenito svih aspekata čovjeka kao i međuljudskih odnosa, te odnosa čovjeka prema samome sebi i prirodi su, također postale neke od vrednota kojima je čovjek počeo težiti. Kendo je jedna od vještina koja predstavlja U]sredstvo[/U] za ostvarenje tih ciljeva. No pritom ne treba izgubiti niti drugu stranu kovanice - ubiti protivnika.

Quote:
happyman kaže:
I pitanje je hoce li kendo/kenjutsu "smetati" drugom borilackom sportu koji ima malo bavljenja sa bokkenima?
Kendo nije samo mahanje bokkenom i shinaiem. Baviti se kendom sigurno neće
"smetati" drugom sportu ili vještini. Na koncu napraviti rez sabljom ili bokkenom možeš učiniti na samo jedan način - ispravan.

Quote:
happyman kaže:
kad bi iso na kendo, to bi bilo nesto kao dodatni trening bokkenom.
Čisto sumnjam. Čovjek se može baviti i sa par vještina no mislim da mora postojati neka matična u kojoj je proveo dulje vremena. Tada ima više smisla proučavati srodne discipline i ako se baš mora implementirati ih u matičnu ili sl. Smatram da pristup kendo-u kakav si naveo nije baš najpametniji i lako bi se mogao razočarati. No da ne lupetam previše, svrati i pogledaj trening pa odluči.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 13:58   #7
Quote:
satter kaže:
Happyman, koliko dugo ti treniras borilacke vjestine?
Ako tocno pretpostavljam, dosta kratko.

ovo ce potrajati:

trenirao sam karate oko godinu dana, kao djete. nakon toga sam se prebacio na tenis, sto sam trenirao znatno duze ( oko 8 godina).
karate nisam prestao trenirati zbog sebe, nego zbog mame ( jos sam bio dijete), tako da se vracam borilackim.

jos sam trenirao kick boxing, ali to je nazalost lose izgledalo: hrpa ljudi udara vrecu. zadnje sto sam probao je ninjitsu.

sad vec mjesec ne treniram nista, uhvatila me malo gadnija bolest, pa imam problema sa prehranom, drugim rijecima u mjesec dana sam izgubio 15 kila i nemam snage za jaci trening.

trenutno uglavnom prikupljam informacije o raznim borilackim da vidim sto mi se vise svida.

@ eisenfaust - kad tako kazes, vise mi se svida kendo, kako danas bas i necu trcati i klati ljude katanom.
doci cu na jedan od trenina, pa vidjeti.

oprostite na poduzem postu.
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 14:02   #8
Quote:
happyman kaže:
ovo ce potrajati:

trenirao sam karate oko godinu dana, kao djete. nakon toga sam se prebacio na tenis, sto sam trenirao znatno duze ( oko 8 godina).
karate nisam prestao trenirati zbog sebe, nego zbog mame ( jos sam bio dijete), tako da se vracam borilackim.

jos sam trenirao kick boxing, ali to je nazalost lose izgledalo: hrpa ljudi udara vrecu. zadnje sto sam probao je ninjitsu.

sad vec mjesec ne treniram nista, uhvatila me malo gadnija bolest, pa imam problema sa prehranom, drugim rijecima u mjesec dana sam izgubio 15 kila i nemam snage za jaci trening.

trenutno uglavnom prikupljam informacije o raznim borilackim da vidim sto mi se vise svida.

@ eisenfaust - kad tako kazes, vise mi se svida kendo, kako danas bas i necu trcati i klati ljude katanom.
doci cu na jedan od trenina, pa vidjeti.

oprostite na poduzem postu.
s obzirom na zdravstvene probleme koje navodiš preporučao bih ti Ai kido ili Tai Chi...
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 14:37   #9
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
s obzirom na zdravstvene probleme koje navodiš preporučao bih ti Ai kido...
A i tamo se u manjoj ili većoj mjeri radi bokkenom između ostaloga. Mislim da ne može škoditi.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 14:49   #10
zfravstveni problemi su trenutni, a dok ih imam necu trenirati nista, jer mi se dnevni unos hrane svede na malo juhe. tako da nemam snage ni za sto.

ali kad pocnem trenirati, sto teze to bolje.
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 14:56   #11
Quote:
happyman kaže:
ali kad pocnem trenirati, sto teze to bolje.
U tom slučaju si više nego dobrodošao!
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 15:17   #12
Quote:
happyman kaže:
zfravstveni problemi su trenutni, a dok ih imam necu trenirati nista, jer mi se dnevni unos hrane svede na malo juhe. tako da nemam snage ni za sto.

ali kad pocnem trenirati, sto teze to bolje.
daj ti jjoš pitaj malo doktora u svezi te izjave sve teže tim bolje..jer ovo trenutno stanje i ne govori da se radi baš o nećem laganom zdravstvenom problemu
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 15:25   #13
ma znam, u kontaktu sam sa doktorom, i idem svako tolko na kontrolu. necu nista probati bez da mi on odobri.
ali kad se jednom izljecim, onda pocinjem trenirati kako treba, ne volim pimplanja i cudne treninga, ako na kraju majca nije mokra i sve ne boli, onda to nije trening.
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 10:49   #14
postoji li kendo klub u novom zagrebu ?
__________________
hagakure.blog.hr
nihonkichigai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 10:51   #15
Ne.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:39   #16
Kendo Osijek

Zna li itko išta o održavanju kendo treninga u Osijeku, navodno na kendo.hr kažu da je Damir Biondić zadužen za Osijek, ali na stranici Kendo kluba Osijek podatci o održavanju treninga su netočni, došao sam tamo i lik mi je rekao da je viđao kendo neko vrijeme ali da toga više nema... zna li itko išta o ovome?
kowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:42   #17
Quote:
kowa kaže: Pogledaj post
Zna li itko išta o održavanju kendo treninga u Osijeku, navodno na kendo.hr kažu da je Damir Biondić zadužen za Osijek, ali na stranici Kendo kluba Osijek podatci o održavanju treninga su netočni, došao sam tamo i lik mi je rekao da je viđao kendo neko vrijeme ali da toga više nema... zna li itko išta o ovome?
Kendo klub u Osijeku već dulje vrijeme ne radi, a koliko znam tako će ostati do daljnjega. Sticajem okolnosti Iaido je stavljen u prvi plan, a kada i da li će se klub otvoriti javnosti za tu vještinu teško je reći.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 16:34   #18
Borilačka vještina Kendo

Razlog otvaranja ove teme je znatiželja za kendo i razmjenjivanje iskustava/mišljenja o kendu. Pa nadam se da će se ljubitelji ove borilačke vještine uskoro priključiti sa svim svojim savjetima i iskustvima
Elf Arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 12:06   #19
Quote:
Elf Arwen kaže: Pogledaj post
Razlog otvaranja ove teme je znatiželja za kendo i razmjenjivanje iskustava/mišljenja o kendu. Pa nadam se da će se ljubitelji ove borilačke vještine uskoro priključiti sa svim svojim savjetima i iskustvima
Malo ljudi ovdje ti ima veze sa tom vještinom. Radije pričaj sa društvom u klubu ako vježbaš.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 19:42   #20
o drugi moderatoru pa ti si ziv
Sta ima?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.