Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2007., 19:34   #141
ne želim nikog vrijeđat al to sa UZV mi se čini da je preporuka po tipu pomoglo je susjedu peri daj i meni.a to nije nikako preporučljiv način dijagnosticiranja,tj screeninga u ovom slučaju
tko god sumnja jednostavno idi doktoru i kako ti kaže,ako imaš izričitu neku sumnju da ne radi dobro tražiš drugo mišljenje,inače pitaš ako ti neš nije jasno
UZV nije univerzalna metoda otkrivanja svih ginekoloških stanja i nije univerzalno indicirana u svakoga pri svakom ginekološkom pregledu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 19:48   #142
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ne želim nikog vrijeđat al to sa UZV mi se čini da je preporuka po tipu pomoglo je susjedu peri daj i meni.a to nije nikako preporučljiv način dijagnosticiranja,tj screeninga u ovom slučaju
tko god sumnja jednostavno idi doktoru i kako ti kaže,ako imaš izričitu neku sumnju da ne radi dobro tražiš drugo mišljenje,inače pitaš ako ti neš nije jasno
UZV nije univerzalna metoda otkrivanja svih ginekoloških stanja i nije univerzalno indicirana u svakoga pri svakom ginekološkom pregledu
jooj ante, pametkuješ! MENI je pomoglo, a ne nekom drugom...naravno da će netko to učiniti samo ako želi, zaboga, nitko nikoga ovdje ne tjera negdje s pištoljem, kao što se ovdje ne dolazi po dijagnoze već po razmjenu iskustava
Vi doktori ponekad stvarno idete u ekstreme!
Da ja npr. nisam insistirala na UZV još bih dan danas hodala s endometriozom i tko zna kako bih i bili ikad zatrudnjela! Pa naravno da sumnja da nešto nije uredu, jer da ne sumnja ne bi tu sa nama dijelila svoj strah i dilemu. Zaboga, ako se radi o cisti, odmah će kroz UZV znati na čemu je. Bokte, to je UZV, a ne neko ful opasno zračenje. Koliko ja znam u redoviti godišnji ginekološki remont spada i pregled UZV. Mislim stvarno...
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 23:48   #143
A kako se endometrioza manifestira i otkriva ako ne UZV?
Ja imam obilnu menstruaciju, nekad imam ugruske, pogotovo 2. dan inace je u okviru normale,normalno traje, bolovi i nisu neki.........
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 01:24   #144
moja sestra ima endometriozu,oduvijek je imala jake bolove dok je imala menstruaciju( tako da mislim da nema ništa s tom endometriozom)).napravili su joj ultrazvuk nakon što je često imala neki čudan iscjedak i menga joj je dugo trajala (ono stane pa krene pa smeđe...) na ultrazvuku joj rekao doktor da je to čokoladna cista i bude od sama otišla(bila 2cm)
i sad prije mjesec dana od zadnjeg UZV prošlo 5 mj. bila je opet na UZVa cista ono već narastla na 8cm gje joj je doktor odmah rekao da je to endometrioza.
trebala je otići na operaciju sad prije uskrsa....sad su je naručili 16
i sad je tek kaže baš boli i pritišće dok je na wc-u
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:39   #145
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
moja sestra ima endometriozu,oduvijek je imala jake bolove dok je imala menstruaciju( tako da mislim da nema ništa s tom endometriozom)).
Znam za slučajeve koji nisu imali nikakvih problema a kod redovitih pregleda su im otkrivene endometrične ciste, tako da ne mora ni to biti...zato i mislim da je najbolje biti redovit na godišnjem pregledu kod ginića i obaviti sve pretrage dakle:
Papa, UZV, brisevi i mirna Bosna. Ako se što nađe, dr. će napraviti svoje koliko može, a što ne može, proslijedit će dalje u bolnicu.

Isto tako što smatram da je jako bitno je da žene slušaju svoje tijelo i svoju intuiciju i ako mislite ili osjećate da nešto nije uredu, nemojte to ignorirati već provjerite, na to imate svako pravo, bez obzira što dr. Janko, dr.Marko, dr.Ante, dr.Žarko mislio, OK?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 23:26   #146
Bol u predjelu cijelog trbuha

OK..osjecam ovu cudnu bol (mada uopce nije jaka, zabrinjava me) vec 3 dana. Uz to sam još i prehladen (blaga bol u grlu, curi nos i naotecena vratna žlijezda). Bol stalno mijenja lokaciju.....malo kraj jetre, želuca, kraj bubrega, ispod oba rebrena luka...pa negdje dolje (kao da mi nest trci ispod koze). Zbilja neznam sta mi je...u ponedjeljak cu otic doktoru ako se ne smiri. Uopce se ne osjecam lose...samo malo umorno, i nemam temperaturu.

Imate kakvih ideja ili savjeta HITNO ?
AnonimusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 23:41   #147
Mislim da si skupio neku crijevnu virozu. Leži, odmaraj, papaj laganini i čaja.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 23:55   #148
Hehe ja se iskreno nadam da je samo to...pozlatile ti se riječi.
AnonimusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 02:52   #149
Čudna bol ispod rebara?

Pozdrav!

Već mjesecima osjećam čudnu bol ispod desnog rebralnog luka, naime prije otprilike godinu dana prebolio sam mononukleozu i od nje se uspješno oporavio, već nakon mjesec dana, nekoliko puta sam provjeravao krv i rezultati su bili odlični, kao da nisam niti bolova. Nekoliko mjeseci kasnije počeo sam osječati čudnu bol pod desnim rebrom, bol nije nikako oštra nego više podsjeća na peckanja ili svrbeš lagani, ponekad tupa bol. Također bol nije konstantna nego traje po nekoliko tjedana, pa je netko vrijeme nema. Također mučila me više puta opstipacija, pa me zanima dali začepljenost može rezultirati takvu "bol". Bio sam u doktorice nekoliko puta, te mi je prepisivala nekoliko ljekova uključujuči "prolife", "rudakol" i "ranital". Ništa od toga mi ni je pomoglo, pa sam uradio UZ abdomena, koji je rezultirao normalnim nalazima iako malim povećanjem jetre i slezene (zbog mononukleoze), ali bez oštečenja. Nakraju mi je doktorica samo savjetovala povećani unos vlakana, ali to i baš nemogu provest jer živim sam i nemam priliku si stalno kuhati (student 21 god.). Malo mi je crnjak ići ponovo kod doktorice jer imam osjećaj da smatram da izmišljam...
Također napominjem da dok spavam ili ležim ništa uglavnom ne osjećam, te također se odlično osjećam dok se bavim sportom.

Stoga neznam što činiti jer ta bol nije toliko velika samo me živcira?

Unaprijed hvala...
__________________
"tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi"
- Grunf

duplja čupakabrina
la_chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 03:13   #150
Joooj, već je bila takva tema. I to nešto poduža. I ja imam s time problema. Baš ko peckanje. Nikad mi ništa specijalno nisu našli.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:42   #151
A da ti možda nisi malo loknuo, pa da te boli jetrica?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:43   #152
Bit će sve ok. Ne brini.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 19:51   #153
Unhappy Bol u donjem dijelu trbuha

Sjedim za stolom i hoću se ustati ali me zaustavila oštra bol u predjelu trbuha točnije malo niže od pupka i širi se prema dolje. Malo se pomaknem i odmah se zaboli. Bol je oštra i dosta neugodna.
Zanima jel ima netko ideje što to može biti i jeli nešto opasno?
*malecka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:48   #154
Desno ? Lijevo..?

Probaj podici desnu nogu dok stojis, skvrcenu u koljenu privuci je sto vise trbuhu.. Ako te jako presjece mogao bi biti apendix.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 21:28   #155
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Desno ? Lijevo..?

Probaj podici desnu nogu dok stojis, skvrcenu u koljenu privuci je sto vise trbuhu.. Ako te jako presjece mogao bi biti apendix.
Sredina. Ništa me ne boli kad privučem nogu. Bol dođe pa ode. Maloprije se nisam mogla ustat,a sada mogu najnormalnije i tako stalno...
Možda je samo neki grč. Počela sam vježbat pa je to možda neka reakcija...premda je dosta bolna...
*malecka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 16:43   #156
@kishobran
Ja isto dosta sjedim na poslu ali se takoder puno razgibavam.
I ja sam bio kod urologa i rekao mi je istu spiku.
Za mjesec dana moram na kontrolu.
Meni je krvna slika u sad redu iako je bilo jednom ili dva puta malo odstupala ( mislim da je to radi stresa na poslu ).

Trbuh me vise ne boli ali bol u koljenima je ostala
Nego, ono što je opisivao kolega iza tebe... ta svrbež je i mene zezala i to cisto bez veze i nestala je sama od sebe. U dijelu podlaktica i ispod koljena.

Mozda jos jedna sitnica... Dan nakon spolnog odnosa me zna boljeti na liniji od mjehura prema lijevom testisu i relativno bolno je na dodir. Isto tako vrijedi i za lijevi testis.
cudna_schuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 13:40   #157
hm,..

Kod upale slijepog crijeva ništa nije pravilo.... to isključivo mislim na kroničnu upalu istog, jer akutna je više manje jasna..
Niti visoki leukociti a ni povišena temperatura, bolovi s lijeve ili desne strane, naprijed ili s leđa (iako se bol osjeća na desnoj strani, gdje se i nalazi appendix, na lijevoj se može reflektirati bol), ...da li je trbuh mekan ili tvrd ko kamen, da li imate mučnine ili ne- ništa nije pravilo i razglabanje o tim simptomima nije ništa drugo do mlaćenja prazne slame, jer sve ovisi od pojednica do pojednica, a i naravno o položaju gdje se appendix momentalno nalazi,obzirom se radi o vrlo pokretljivom organčiću..
Ni UZ abdomena ne pokazuje upalno stanje crijeva, on isključivo služi da bi se eliminirali apcesi i tumorna stanja u abdomenu,(nikakvu upalu crijeva ne može utvrditi!), te da bi se eliminirala bolesna stanja drugih organa.
Stoga, ukoliko sumnjate da vam se upalilo slijepo crijevo i ukoliko imate konstantni recidiv boli ... moj savjet jest.. isključite UZ-om bolesti bubrega, mjehura, žene-naravno-bolesti jajnika (unutarnjim UZ-om), a potom uradite irigografiju debelog crijeva i sa tim nalazima, (ali ne pisanim nalazom irigografije-koji je u 99% slučaja uredan- vec bas sa slikama koje cete dobiti od radiologa) otiđite kod kirurga i dogovorite uklanjanje appendixa 'na hladno'
Sretno!
chiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 02:43   #158
Dopuna gornjem testu...

Bol mi nije posustajala, te se još javila na lijevom dijelu...

Napravio sam pretragu krvi (enzima jetre), koji su normalni..

AST - 27
ALT - 19
GGT - 24
ALP - 92

Nakon toga sam napravio UZV abdomena te mi je utvrđena blago povečana jetra i slezena, a doktorica je rekla da je bol najvjerovatnije posljedica toga što jetra i slezena guraju mišiće.
Također lagano sam oslabio zadnjih mjesec dana, isplati li se raditi kopletnu krvnu sliku? (bilirubin, željezo)...
Također se javila i bol u mišićima i leđima...
Također me zanima jeli povećana jetra i slezena mogu uzrokovati poremećaje stolice, kakve sam naveo...
Inače nakon mononukleoze (mjesec dana) ja sam nastavio sa normalnim aktivnostima i ovakova bol se javila tek 3 mjeseca nakon, koliko dugo mononukleoza može ostavljati posljedice...
Postaje me strah da nije neka teža bolest ili nešto maligno (rak debelog crijeva)???

Pomoć bi dobro došla...
__________________
"tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi"
- Grunf

duplja čupakabrina
la_chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:58   #159
Mene isto bocka ispod desnih rebara, no našli su mi sitne žučne kamenčiće, pa moram vadit žućnu vrećicu... jer su mobilni.
Nekad me bocka i s lijeve strane... želudac... imam kronični gastritis.
Možda da napraviš gastroskopiju?
Meni je zbog te proklete žuči sj...na cijela unutrašnjost... stalno nešto bocka, napuhava, smeta... i nikako da vratim izgubljene kile.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:05   #160
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
Mene isto bocka ispod desnih rebara, no našli su mi sitne žučne kamenčiće, pa moram vadit žućnu vrećicu... jer su mobilni.
Nekad me bocka i s lijeve strane... želudac... imam kronični gastritis.
Možda da napraviš gastroskopiju?
Meni je zbog te proklete žuči sj...na cijela unutrašnjost... stalno nešto bocka, napuhava, smeta... i nikako da vratim izgubljene kile.
Žuć mi je uredu prema UZV, kao i gušteraća, limfni čvorovi, prostata i bubrezi...
Ma sve bi ja pretrage napravija, ali doktorica me odjebaje već godinu dana kad kaže da to jetra "gura" mišiće...
__________________
"tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi"
- Grunf

duplja čupakabrina
la_chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.