Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2008., 16:28   #21
Quote:
lostinspace kaže: Pogledaj post
Puno vam hvala,ako ste vi preživjeli,pa valjda ću i ja.
da,vožnja do frankfurta traje oko sat i 10 min.
Popit ću si tableticu za smirenje.Ili nešto.ma bojim se općenito nesreća,i vožnje autom,iako se svaki dan vozim i znam da ne mogu utjecati na to.Kako treba biti,bit će
tnx
Evo ja se panično bojim aviona. Zadnji put sam letjela u prosincu prošle godine i to u SAD, zapadna obala, i natrag, što u prijevodu znači ukupno 6 polijetanja i 6 slijetanja. Smrt! Ipak, živa sam.

Najgore mi je uvijek dan/noć prije leta kada ne mogu spavati niti misliti o ičemu drugome nego kako ćemo se srušiti i poginuti. Zabavno. Tablete za smirenje prije leta ne uzimam jer mi to samo znači još više nekontroliranja situacije. Ono, nadrkosana sam pa neću ni biti svjesna ako se nešto loše počne dešavati?? Ne pitaj me od kud mi ta logika.

Uglavnom, osim tih panika prije leta, sljedeća mi je panika kad treba sletit/uzletit i onda gledam samo ravno pred sebe, znoje mi se ruke, noge onako u poziciji kočenja i smirujem se u glavi. Kroz prozor NE GLEDAM!

I začudo, što kraći let to mi je gore. Npr. u prekooceanskom sam se nakon sat vremena skroz smirila i gledala sam tv, slušala muziku, jela, šetkala se po avionu, išla na wc, tralala. Ovi kratki od sat i pol su mi koma jer taman odvežeš pojas i slaviš kaj si preživio polijetanje kad već počne spremanje za spuštanje i opet sve ispočetka!

Uglavnom, drž se, znam kak ti je!
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:53   #22
Quote:
lostinspace kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da je već bila otvorena ovakva tema,no prije,tako da evo otvaram ovdje.nisam još nikada letjela avionom,jer nisam imala kamo.Kada sam išla rođacima u Njemačku,iškla sam busom,i bilo mi je ok.No sada,za dva tjedna,moja mama i baka idu u Njemačku bratiću na prvu pričest,što je super vijest s obzirom koliko sam bila očarana tom zemljom.Problem je što idu AVIONOM.
Užasno se bojim,ne mogu se prisiliti,imam dečka godinu dana i ne želim sad umrijet jebote.Grozno.Bojim se da će avion pasti i te sve nesreće koje se događaju avionima.Molim vas pomoć,i ako je netko već letio avionom,neka kaže kako je bilo.hvala unaprijed

Svi mi smo naučili živjeti sa rizikom.Vožnja avionom nije ništa veći rizik za tebe od npr prelaženja ceste,ili vožnje autobusom,vlakom itd..problem je što kad se spomene avionska nesreća ljudi pomisle da je vožnja avionom ekstremno opasna ,a to sto je taj dan po cijelom svijetu bilo na desetke tisuca uspješnih letova i spuštanja naravno nitko ne spomene
poštar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 16:20   #23
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
Letio sam par puta i sve 5, ali prije par godina krenem ja u Dubrovnik i u avionu grupa amerikanaca. Avion se malo trese, propada i tako "uobicajen" let.
Kad se odjednom amerikanci pocnu moliti i mislim si ja koji qrac se mole?
Onda mi sine, pa oni se voze cesce avionima nego ja tramvajem, sigurno nisu odusevljeni letom, a i stuardese su se stisnule odostraga.
strašno. mislim da je najgore što se može dogodit onome tko prvi put leti avionom kad se ljudi oko njega počnu molit. do tada si još blažen u neznanju.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 21:22   #24
Nemaš se šta briniti. Ja sam letio 15tak puta. Od toga 2 puta za Ameriku. Mogu ti reći da mi je zakon bilo. Samo se opusti i uživaj!
TRAP-JAW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 12:47   #25
Quote:
lostinspace kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da je već bila otvorena ovakva tema,no prije,tako da evo otvaram ovdje.nisam još nikada letjela avionom,jer nisam imala kamo.Kada sam išla rođacima u Njemačku,iškla sam busom,i bilo mi je ok.No sada,za dva tjedna,moja mama i baka idu u Njemačku bratiću na prvu pričest,što je super vijest s obzirom koliko sam bila očarana tom zemljom.Problem je što idu AVIONOM.
Užasno se bojim,ne mogu se prisiliti,imam dečka godinu dana i ne želim sad umrijet jebote.Grozno.Bojim se da će avion pasti i te sve nesreće koje se događaju avionima.Molim vas pomoć,i ako je netko već letio avionom,neka kaže kako je bilo.hvala unaprijed
možda se bojiš seksa ili smrti
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 22:43   #26
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
Letio sam par puta i sve 5, ali prije par godina krenem ja u Dubrovnik i u avionu grupa amerikanaca. Avion se malo trese, propada i tako "uobicajen" let.
Kad se odjednom amerikanci pocnu moliti i mislim si ja koji qrac se mole?
Onda mi sine, pa oni se voze cesce avionima nego ja tramvajem, sigurno nisu odusevljeni letom, a i stuardese su se stisnule odostraga.
Rekoh, jebote, nije mi svejedno, hvala bogu da let nije dug, ali nije mi bilo ni na kraj pameti da je dubrovacki aerodrom izmedju brda i pusu vjetrovi.
Naravno, pilot je sletio na sredinu piste ali po duzini, tako da je kocio ko konj i putnici su zahvaljujuci samo pojasevima ostali na sjedalima.
Na zalost imao sam povratnu kartu, pa sam morao letiti i nazad uz 4-5 odlazaka na pišanje za vrijeme tog kratkog leta iako nije bio strasan kao prethodni.
Od onda ne letim.

lol avioni se cesto tresu i propadaju to je uobicajno ...brijes pogotovo da su se stjuardese stisle
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 01:23   #27
nemoj ni slučajno avionom jer sam se ja več dva puta razbio sa njime.jednom nas je progutao Bermudski trokut(našli su samo mene i papigu),drugi puta su nas palestinci zarobili,najvj. neki teroristi koji su promašili neboder u Mladenovcu(jbg . imao je samo 4 kata),pa smo ostali bez goriva,a mene su ko zadnjega papka hitili van, nekim padobranom nalik na ženski grudnjak(glomazan)te sam opao u neki veliki kotao kod Aboriđana(a bili su ljudožderi),kako sam nalik na kost i kožu,selo se nije moglo najesti od mene(pas mater),pa sam onak gladan moral pješice doma.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 01:25   #28
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
možda se bojiš seksa ili smrti
-bravo,bravo fantač,rekoh ja mesku,pravi si psiholog ,svaka ti dala.(ili si to iz kave uvidjela?)
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 17:36   #29
nisam se bojala aviona dok nisam počela gledat air crash investigation na NGC
kad vidiš kako jedna mala brokvica može izazvat smrt 300 ljudi ili pilot iz kazhastana koji ne zna engleski

uglavnom sam putovala kroacijinim avionima i jedino oružje koje preporučujem je krunica
nisam vjernik,ali ako imam krunicu ili lik gospe sa sobom--bolje mi je

u biti gledaj to vako, veća je šansa da ćeš poginut na putu iz st u zg po autoputu nego u avionu
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 18:49   #30
Obožavam visine i letenje ...

To ti je najsigurniji način putovanja.
Najmanje ljudi gine u zrakoplovnim nesrećama (u usporedbi s cestama).Stvar je u tome što,kad se sruši avion,pogine odjednom puno ljudi pa je to onda velika tragedija.Ali padaju rijetko,jer se svakodnevno u svijetu obavi nekoliko desetaka tisuća polijetanja i slijetanja i normalno je da u takvoj gustoći prometa koji i padne (nekoliko godišnje).

Uživaj u letu,naročito u polijetanju,i opusti se.Malo turbulencija (miješanje zračnih struja ) možeš osjetiti u penjanju ili u snižavanju.Iako može biti malo neugodno zbog trešenja ili naglijeg propadanja aviona,to nije ništa opasno,dapače,normalno je.

Kad avion popne na željenu visinu (iznad oblaka),let je najčešće miran i upali ti se signal da je slobodno odvezivanje sigurnosnih pojaseva (iako ti savjetujem da ostaneš cijelo vrijeme vezana,osim ako ne trebaš na WC).

Za to vrijeme gledaj dolje i divi se pogledu.Slikni Alpe i stavi nam sličicu ovdje kad se vratiš .

Malo je duži post,ali eto,meni kao zaljubljeniku u letenje,duša plače kad se netko panično boji aviona .

Ja se bojim ceste,jer nikad ne znaš kad će dojuriti pijana budala,pa ti sva umiješnost za volanom ne može pomoći .

BTW,sjeti se kako je poginuo Dražen Petrović.Da je išao sa svojim suigračima avionom,vjerojatno bi i danas bio vrlo živ.
lajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 22:44   #31
ja sam se isto jako bojala letenja.. i svasta sam citala o tome i sl.. a onda je bila situacija gdje sam cesto letjela relaciju dugacku oko 1,5 sata i to mi je bilo tako fino.. ono za sat i pol i ne primjetis da si letio zapravo..

malo trese nekad iznad alpa i sl.. ali sto sto vise letis valjda se lakse naviknes.. strah postoji jos uvijek mali .. ali daleko je sada to od onoga prije, gdje po par tjedana prije nisam mogla spavati i imala nocne more noon stop skoro..

sve u svemu ne treba te biti strah.. bar ne tako jako
ja sam probala sve, alkohol, tablete pa nije pomoglo. na kraju sam na laptopu gledala filmove i to je bilo jedino sto je pomoglo.. a onda sam i to prestala jer da se ohrabrim jos malo i pocela sam citati i sl.. sada citam u avionu i sada je ok..

trebas se samo naviknuti na taj oblik prijevoza i to je to..
pperic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:15   #32
Quote:
lostinspace kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da je već bila otvorena ovakva tema,no prije,tako da evo otvaram ovdje.nisam još nikada letjela avionom,jer nisam imala kamo.Kada sam išla rođacima u Njemačku,iškla sam busom,i bilo mi je ok.No sada,za dva tjedna,moja mama i baka idu u Njemačku bratiću na prvu pričest,što je super vijest s obzirom koliko sam bila očarana tom zemljom.Problem je što idu AVIONOM.
Užasno se bojim,ne mogu se prisiliti,imam dečka godinu dana i ne želim sad umrijet jebote.Grozno.Bojim se da će avion pasti i te sve nesreće koje se događaju avionima.Molim vas pomoć,i ako je netko već letio avionom,neka kaže kako je bilo.hvala unaprijed
i ja letim za koji dan 1.put..isto me strah..brrr..
i obavezno cu popiti tabletu za smirenje..obavezno
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:25   #33
Quote:
lostinspace kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da je već bila otvorena ovakva tema,no prije,tako da evo otvaram ovdje.nisam još nikada letjela avionom,jer nisam imala kamo.Kada sam išla rođacima u Njemačku,iškla sam busom,i bilo mi je ok.No sada,za dva tjedna,moja mama i baka idu u Njemačku bratiću na prvu pričest,što je super vijest s obzirom koliko sam bila očarana tom zemljom.Problem je što idu AVIONOM.
Užasno se bojim,ne mogu se prisiliti,imam dečka godinu dana i ne želim sad umrijet jebote.Grozno.Bojim se da će avion pasti i te sve nesreće koje se događaju avionima.Molim vas pomoć,i ako je netko već letio avionom,neka kaže kako je bilo.hvala unaprijed
neznam kad je tema postavljena--
i jesi se vozila vec ili nisi jos
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:26   #34
Od kako sam danas odlučila otići na put avionom....nemam živog mira!! stalno mi je u glavi avion, uzlijetanje, slijetanje, šumovi u ušima, mučnina....zadnji put sam čak i povraćala čitavim putem, bilo je prestašno...sreća da je let bio kratak, inače bi ....tko zna šta.....ajme......ne želim bit paranoična, ne znam kako da si pomognem............a ne želim propuštati svaku priliku da negdje odem, osim autom..... eto, hvala, morala sam se negdje izjadat dušu jer doma sam već dosadila ili me pokušavaju odgovorit od nauma.....pozzzzzzz
bannana 222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 21:26   #35
Uzlijetanje, slijetanje, turbulencije i nagle promjene u visini su jebeno uzbudljive, da mogu letio bi stalno. opusti se i uživaj
__________________
I don’t suffer from insanity, I enjoy every minute of it
Chapter_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 02:14   #36
Ja sam se oslobodila straha od europskih letova jer sam si "vrlo raconalno" objasnila da je Europa puna aerodroma i da su prisilna slijetanja u slucaju kvarova pis ov kejk (molim da me nitko ne pokusava dgovoriti od te ideje!) i sad sam u avionu vesela i cak gledam kroz prozor. Al vec par godina odbijam odlazak u Ameriku na prvom mjestu zbog straha od aviona.
__________________
''Ja sam samo jedan obični, samouki, ravničarski depresivac, promene vremena prevrću se u mojim očima kao lepeze i da sam bio pametan da overavam svoja ludila, možda bih danas mnogo bolje kotirao kod kolega zvaničnih šizoida.''
Winter_Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 16:19   #37
moram samo obavijestit da sam se oslobodila straha od letenja upravo kad sam se odlučila suočit sa njim )) tako da sam popila jednu tableticu Aviomarin sjela i to je to ))) dlanovi su mi se uznojili, obuzele me emocije,a na kraju sam skužila upravo ovo što je Chapter 13 rekao...sve je to adrenalin i uživancija bilo je super i od tada sam se vozila još 6. puta avionom i prekosutra opet put putujem.....wooohooo
bannana 222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 11:08   #38
Ne pomaže: "Ne boj se letenja!" I racionaliziranje slabo pomaže ako se radi o fobiji. Što bi rekla da netko kaže da se boji broja osam ili neke boje? Da se boji tinejdžera? Postoji i fobofobija (strah od straha - strah da ćeš se nečega bojati). Pokušaj se nasmijati svom strahu. Neće proći, ali osjećaš ćeš se bolje.
Mnogi se ljudi boje nepoznatoga, no to ne znači da imaju fobiju. Ako je samo strah, a ne bolesno stanje, to je dobar osjećaj, uostalom kao i svaki drugi. Ima funkciju zaštite.
Slažem se da je jedini način da se riješiš straha od letenja suočavanje s njim. Ako se ne radi o fobiji, a vjerojatno ne - nema razloga da je tako, bit ćeš vrlo uzbuđena, a kad sletite i vrlo sretna i ponosna što si to savladala. Osjećaj je divan, neopisiv. Nemoj si to uskratiti.
Nekoć sam se bavila padobranstvom. Danas mi se to čini ipak izazivanje sudbine, no to me iskustvo ohrabrilo i u drugim područjima života, a osjećaj i danas imam... Kad se otvore vrata aviona, kad instruktor navodi pilota da nadleti što bliže iznad aerodroma, kad si na redu da iskočiš, a sve bruji i zuji... Pa slobodan pad, a zatim otvaranje padobrana i tišina, a sav ti je krajolik na dlanu...
Uživaj. Strah i uživanje mogu ići ruku pod ruku.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 02:54   #39
Nisam cura, dečko sam.. Užasno me strah letenja, prvi put idem sada u nedelju i paničarim lagano. Ne mogu spavati kako treba, gledam uzlijetanja i slijetanja preko interneta, nije mi svejedno. Neofen nosim sa sobom da me malo smiri inače bi mogao umrijeti od srčanog
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 03:34   #40
Nisam bas znao da ljudi imaju problema s letenjem dok nisam ovo tu procitao.

Cuj, ne znam sto je Neofen, ali znam da pivo pomaze u tim situacijama. Drmnes jednu, dvije ili koliko treba prije puta. Ako ne pocne pomagati kada dodes na aerodrom, imaju tamo uvijek barova koji prodaju pivo.

Jasno, whiskey, vino i slicne stvari uvijek pomazu u nedostatku pive.

Najgore sto se moze dogoditi jest da se napijes i da ti let bude grozan JER SI PIJAN, ali vjerojatno ce sve biti u redu.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.