Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2013., 08:34   #1221
Quote:
BijedniVitez kaže: Pogledaj post
ovak. žena je bila na porodiljnom i imala je kredit. kako su joj se za 3 puta smanjila primanja uzela je još jedan manji da može preživjet.
nekako se to izguralo i onda šok. plaća za prvi mjesec rada gotovo soma kuna manja nego prije porodiljnog. na pitanje zašto je to tako ide odgovor, jer što više radite skupljate bonuse, pa kad neko vrijeme ne radite ti bonusi se ukidaju.
dakle, "pronatalitetna" politika.
ok, idem ja guglat da vidim što se može i nađem 100 linkova da je bitno javit se banci prije prve nepodmirene rate, jer s ovakvom plaćom nema šanse se sve podmirivat.
dolazi u pbz, kažu joj, ništa ne možemo, čekajte par mjeseci da ne platite i onda vam mi šaljemo ovrhe.
dakle, po netu što prije se javite, individualno pristupamo klijentima, a stvarnost je "čekajte ovrhu"
Pa jeli pitala u banci za reprogram kredita ? Možda joj mogu ponuditi nekakav novi kredit ( reprogram) koji bi bio na duži rok pa da joj se smanji rata ?
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 09:50   #1222
Quote:
Titari kaže: Pogledaj post
Pa jeli pitala u banci za reprogram kredita ? Možda joj mogu ponuditi nekakav novi kredit ( reprogram) koji bi bio na duži rok pa da joj se smanji rata ?
ne, jer ukupno 2 kredita su 25000 eura (čak nema veze što je dio glavnice otplaćen), a oni ne idu preko 25000 po klijentu i 10 godina za nenamjenske.
uglavnom, nema dogovora i čeka se ovrha, to je to...
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 18:31   #1223
Quote:
BijedniVitez kaže: Pogledaj post
ne, jer ukupno 2 kredita su 25000 eura (čak nema veze što je dio glavnice otplaćen), a oni ne idu preko 25000 po klijentu i 10 godina za nenamjenske.
uglavnom, nema dogovora i čeka se ovrha, to je to...
Imali li prostora sa plaćom ( i nekretninom naravno ) za hipotekarni ? On je gotovinski- može iz njega zatvoriti postojeće kredite i ugovoriti ga na duži rok ?
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 19:32   #1224
Quote:
Titari kaže: Pogledaj post
Imali li prostora sa plaćom ( i nekretninom naravno ) za hipotekarni ? On je gotovinski- može iz njega zatvoriti postojeće kredite i ugovoriti ga na duži rok ?
nemamo nekretninu, proučavao sam sve banke, eventualno HPB, oni imaju na 15 godina nehipotekarne, al su uvjeti koma i treba depozit, jamac, osiguranje itd
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:49   #1225
Ima netko stambeni kredit u PBZ? Dobili se doma ono pismo za kamate? Ja ono niš ne kužim... Daj napiši zdravo seljački da li će kamata ići dolje ili gore!!
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 20:37   #1226
uzeo sam nesto u 12. mjesecu na rate od pbz american expressa, sad me zanima hoce li mi skinuti novce s tekuceg ili ziro racuna ako nista nece biti na americanu?
prebacivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 00:21   #1227
Neće ti skinuti automatikom, nego moraš sam platiti račun kad ti dođe. Osim ako nisi ugovorio trajni nalog.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 21:39   #1228
Pozdrav.dali možda netko zna sljedeće...
Imam kredit u pbz-u, te sam preko internet bankarstva svaki mjesec uplačivao ratu i pol te mi se nakupilo 5 rata preplate.
Pošto mi je došao neočekivani trošak mogu li ja te novce sa preplate dobiti na korištenje?
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 22:17   #1229
Quote:
AnđeliČakovec kaže: Pogledaj post
Pozdrav.dali možda netko zna sljedeće...
Imam kredit u pbz-u, te sam preko internet bankarstva svaki mjesec uplačivao ratu i pol te mi se nakupilo 5 rata preplate.
Pošto mi je došao neočekivani trošak mogu li ja te novce sa preplate dobiti na korištenje?

naravno da ne
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 00:01   #1230
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
naravno da ne
si siguran? To je provjereno ili...?
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 00:35   #1231
Quote:
AnđeliČakovec kaže: Pogledaj post
Pozdrav.dali možda netko zna sljedeće...
Imam kredit u pbz-u, te sam preko internet bankarstva svaki mjesec uplačivao ratu i pol te mi se nakupilo 5 rata preplate.
Pošto mi je došao neočekivani trošak mogu li ja te novce sa preplate dobiti na korištenje?
naravno da da. odi samo u poslovnicu i reci da si preplatio i dobićeš nazad novce.
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 12:13   #1232
Ne znam bas, uvijek kad bilo gdje nesto pretplatis (npr neki racun) onda ti odbiju visak sa sljedeceg racuna, a ne da vracaju novac.
A kod kredita obicno ako hoces paltiti vise rata odjednom,moras ici u banku i to zatraziti pa tek onda uplatiti. Ne znam kako su tebi uopce proknjizene te ekstra uplate?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 12:20   #1233
ja sam preko net bankinga preplaćivao i vratili su mi
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 16:37   #1234
Quote:
AnđeliČakovec kaže: Pogledaj post
Pozdrav.dali možda netko zna sljedeće...
Imam kredit u pbz-u, te sam preko internet bankarstva svaki mjesec uplačivao ratu i pol te mi se nakupilo 5 rata preplate.
Pošto mi je došao neočekivani trošak mogu li ja te novce sa preplate dobiti na korištenje?
Samo da javim...bio sam danas u poslovnici i riješio stvar.
Osobni bankar je napravio zahtjev za vračanje preplate i to je to. Nema nikakve naknade.
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:38   #1235
pozdrav.

imam kredit u pbz-u, 10 000 eur na 5 godina - od toga sam otplatila 2g.

u međuvremenu se pokazala potreba za autom radi prijevoza na posao i sad ne znam što i kako - reprogramirati kredit i tražiti još novaca (kredit je nenamjenski), otvoriti još jedan kredit radi auta...? ne znam što mi je najpovoljnije, s obzirom da već jedan kredit imam.

molim savjete. hvala unaprijed.
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 15:31   #1236
Čuj,ipak ćeš morati u banku to pitati . Neka ti izračunaju koliki bi bio novi nenamjenski kredit koji ti je potreban za auto i zatvaranje starog kredita i onda neka ti izračunaju samo koliki bi bio iznos da uzmeš auto kredit. Usporedi si mjesečnu ratu jedne i druge varijante i odluči što ti je povoljnije !
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:44   #1237
O čemu u Pbz-u ovisi naplata naknade za uplatu na račun u toj banci?
Iznosu? Uplaćuje li se osobi ili firmi? Ili o poslovnici?

Uplaćivali smo nekome tko ima kod njih račun i nikakva naknada/provizija za transakciju, to je bilo u jednoj poslovnici
Dođem u drugu poslovnicu, platiti porez za auto, isto je račun na Pbz-u i opali mi 5kn naknade?!
Opet uplaćujem na nečiji račun (privatna osoba) u onoj prvoj poslovnici opet bez provizije
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 01:44   #1238
Ako uplacujes na ziro racun, naplacuje se naknada bez obzira sto se vrsi uplata iz iste banke.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:53   #1239
Pozdrav
Prošle godine u otprike 4 mjesecu sam uzeo Visu Electron u PBZ-u.
Mene zanima kad će mi stići neka uplatnica za platiti onu kamatu što ima ta kartica?
I ako znate podatak da je na njoj kroz skoro sve te mjesece do sad nekakvih 10-kn, koliko je to mjesečni iznos kamate?
Otprilike samo da se znam orjentirat.
Mislim, ja si uplatim novce na tu karticu, i odmah isti dan te novce potrošim što su na kartici, zato je stalno 10 kn na njoj.
Hvala
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 14:05   #1240
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Prošle godine u otprike 4 mjesecu sam uzeo Visu Electron u PBZ-u.
Mene zanima kad će mi stići neka uplatnica za platiti onu kamatu što ima ta kartica?
I ako znate podatak da je na njoj kroz skoro sve te mjesece do sad nekakvih 10-kn, koliko je to mjesečni iznos kamate?
Otprilike samo da se znam orjentirat.
Mislim, ja si uplatim novce na tu karticu, i odmah isti dan te novce potrošim što su na kartici, zato je stalno 10 kn na njoj.
Hvala
Kako misliš "platiti kamatu"? Vođenje (ako je žiro račun) je besplatno. Pa ako je kamata 0,1% godišnje to ti je znači 1 lipa godišnje.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.