Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2013., 10:35   #121
Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
Pozz,evo pre 2 nedelje upisao sam boks.Znači čekao sam kolege da krenu sa mnom,cisto da ne krenem sam.Njih 3-4 ih je reklo idem sigurno samo sacekaj malo i niko to nije ozbiljno mislio,svi su otkazali.Odlucio sam napraviti najtezi korak i otici se upisati.Jako sam zadovoljan.Cini mi se da napredujem dosta brzo.Savladao sam preskakanje vijace 70% iako nikada u zivotu nisam preskakao.Kretanje i levi i desni direkt sam savladao.Trenutno radim kombinacije.Treninzi su pon sre pet.Po 1,5h ali ja dodjem pola sata ranije i preskacem vijacu i radim kretanje sam.Sa kilazom sam dosao na 95-96.5kg.Trenirao sam redovno kod kuce, ali sam izgubio volju sam trenirati i ustajati se ..i sve mi je jako smoreno sam trenirati. Ovako mi je super, imam drustvo, imam obavezu ici na treninge, ali to mi je vise uzitak nego obaveza.Danas sam gledao sparing i bukvalno se najezio koliko malo zbog ''straha'', ali ipak me zadivilo i imam zelju sto prije uci u ring i odraditi prvi sparing.Klub za kickbox i mma se raspao, ali ipak cini mi se da mi ovo najbolje pase za pocetak, ali kako je krenulo sumnjam da cu se prebaciti na ista drugo, jer bukvalno sam se zaljubio u boks.....Ima jedan problem,a to je sto me pri udarcima u fokusare (jakim) bole zglobovi.Oce li oni ocvrsnuti s vremenom, jer ipak nisam prije nista udarao niti se bavio necim slicnim.Hvala na savetima prije..i pozz..
Boks je čudo..;-)
Realno,u sparingu najbrže i najbolje naucis boksat. Ove tehnike kaj radiš tek kad počneš koristit u sparingu počneš dobivat neku rutinu i osjećaj. Ne radiš nista automatski nego se prilagodavas protivniku.. Ali lako za to,ima vremena..:-)
Sto se tiče zglobova,pazi da pravilno drzis ruke kod udaraca. Nemoj pogat zglob,neka bude poravnat s podlakticom. Takoder dobro bandaziraj ruku,poglavito zglob. Pogledaj na jubitou tutoriale za bandaziranje..

Sent from my Optimus 4X HD using Tapatalk
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 11:06   #122
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Boks je čudo..;-)
Realno,u sparingu najbrže i najbolje naucis boksat. Ove tehnike kaj radiš tek kad počneš koristit u sparingu počneš dobivat neku rutinu i osjećaj. Ne radiš nista automatski nego se prilagodavas protivniku.. Ali lako za to,ima vremena..:-)
Sto se tiče zglobova,pazi da pravilno drzis ruke kod udaraca. Nemoj pogat zglob,neka bude poravnat s podlakticom. Takoder dobro bandaziraj ruku,poglavito zglob. Pogledaj na jubitou tutoriale za bandaziranje..

Sent from my Optimus 4X HD using Tapatalk
Znam znam,tek sad sam i ja skontao da je boks cudo....stvarno ni za jedan sport nisam zagrizao kao za ovaj.Trudicu se da nastavim trenirati, ojacacu sto vise podlaktice.Trener kaze da to tako treba biti dok malo ne ojacaju zglobovi, pa se nadam da ce proci.Bandaze sam naucio motati,tako da imam 5m bandaze i mogu ih namotati 100 puta oko zgloba...i stvarno ih dobro namotam da drze...
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 11:51   #123
Samo naprijed!
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 19:47   #124
Hvala..posto vidim da se razumes u boks..da te pitam nesto.
Kad budem imao prvi sparing ili mec, kako da pristupim tome?
Agresivno i da prvi napadam ili da cekam savrsenu priliku?
Imam snage i relativno srednje kondicije za sada , a posle ce biti bolje, ali se bojim ako budem cekao da ja ne najebem, ali opet ako budem stinsnuo na pocetku i ne prodje dobro tj.da ga ne uspem udariti kako treba onda se izmorim i opet sam nadrljao..?..Ako moze neki saveti, kako je tebi bilo i tako..bio bi zahvalan...I NORMALNO....samo trening
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 13:53   #125
Prije svega nemoj uopće o tome razmišljat..Ti si još daleko od prvog sparinga a pogotovo od prvog meča.. Treniraj,uči,gledaj druge kakospariraju i kad dođe tvoje vrijeme bit će sve ok!
Važno je da shvatiš poantu sparinga.. On nije predviđen da ti nekog prebiješ ili da neko prebije tebe. Sparing se radi da bi svu tehniku, sva kretanja i eskivaže koje si naučio na treningu upotrijebio u "meču". U sparingu koristiš sva znanja koja si naučio na treninzima, sve serije koje si vježbo, sva "izlaženja" i "ulaženja" u protivnika koja su krucijalna. Ako uđeš u sparing sa željom da mu razbiješ nos ili strahom da on tebi ne razbije nos, sparing nema smisla. Trener mora vidjet kako napreduješ i samim time ti predložit sparing. Keneš prvo sa laganim sparingom a onda kako se ti razvijaš postepeno se diže razina sparinga jer te se priprema zameč. Tek kad u meč ulaziš, onda možeš razmišljat kako da razbiješ liku nos. Ali nemreš isto uletit i lamatat ko sivonja, zato je boks plemeniti sport. Taktika, kretanje, pikanje prednjom, ulaz/izlaz, eskivaže.. Opet ista priča kao kod sparinga samo sa većom žestinom udaraca.
Al prije svega, treniraj.. Slušaj trenera kaj ti govori, vježbaj, ponavljaj, ako imaš vremena doma sam radi malo.. Ništa ne dođe preko noći ali daj si vremena i truda i bit će sve ok!
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 19:47   #126
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Prije svega nemoj uopće o tome razmišljat..Ti si još daleko od prvog sparinga a pogotovo od prvog meča.. Treniraj,uči,gledaj druge kakospariraju i kad dođe tvoje vrijeme bit će sve ok!
Važno je da shvatiš poantu sparinga.. On nije predviđen da ti nekog prebiješ ili da neko prebije tebe. Sparing se radi da bi svu tehniku, sva kretanja i eskivaže koje si naučio na treningu upotrijebio u "meču". U sparingu koristiš sva znanja koja si naučio na treninzima, sve serije koje si vježbo, sva "izlaženja" i "ulaženja" u protivnika koja su krucijalna. Ako uđeš u sparing sa željom da mu razbiješ nos ili strahom da on tebi ne razbije nos, sparing nema smisla. Trener mora vidjet kako napreduješ i samim time ti predložit sparing. Keneš prvo sa laganim sparingom a onda kako se ti razvijaš postepeno se diže razina sparinga jer te se priprema zameč. Tek kad u meč ulaziš, onda možeš razmišljat kako da razbiješ liku nos. Ali nemreš isto uletit i lamatat ko sivonja, zato je boks plemeniti sport. Taktika, kretanje, pikanje prednjom, ulaz/izlaz, eskivaže.. Opet ista priča kao kod sparinga samo sa većom žestinom udaraca.
Al prije svega, treniraj.. Slušaj trenera kaj ti govori, vježbaj, ponavljaj, ako imaš vremena doma sam radi malo.. Ništa ne dođe preko noći ali daj si vremena i truda i bit će sve ok!
Neke stvari si mi stvarno objasnio, i hvala ti.....Nigde ne zurim...ali normalno da vec razmisljam o prvom mecu a i sparingu.A do tada samo upijati i trenirati do zadnje kapi snage...Pozz
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 14:41   #127
Evo lutam malo po forumu pa da se javim...i upitam neke stvari
Nastavio sam trenirati boks eto me na 93kg.Naučio sam većinu stvari u boksu....imao sam par sparinga....ali prvi pravi sparing nije prošao očekivano...xD....Jednostavno sparirao sam sa likom koji ima 80kg bukvalno samih mišića..i imao je 3 borbe iza sebe.Jak je stvarno a i ima kondiciju...ugl. ja jednostavno taj prvi sparing sam mislioi ici na njega..ali kad mi je sevnuo prvi direkt u lice...izgubio sam se i 3 minute sam samo bezao i branio se....znaci jednostavno sam se izgubio i nisam znao sta da radim.Ali normalno znao sam da prvi mora tako ici....i sad sam opusten i slobodno spariram...e imam sad pitanje...pošto par puta sam ''izgubio''gard tokom spariranja...a sparirali smo u 10-tkama....imao sam napuklo rebro....nakon sparinga se ozleda vracala....3 meseca sam pauzirao....i nedavno je opet dobar udarac sevnuo u rebra...tacnije u ponedeljak..cisto jer sam se opustio i otvorio se....e znaci otekla su mi rebra i bila 2-3 dana takva..sad je bolje ali jos bole...Mislim veceras ici na trening da vidim kako cu...trbusne ne mogu raditi jos ni blizu jer boli kad lezim i ustajem,...ali na vreci mislim da mogu raditi.Necu sparirati dok ne prođe....E glavno pitanje je...je li normalno da tako reagujem na udarce na pocetku i hoce li biti bolje ...posle-.tj..hoce li telo ocvrsnuti
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 17:29   #128
Pa vjerojatno ce te udarcu uvijek boliti ali naviknit ces se nakon nekog vremena,a i naucis pravilnije primati udarce,braniti se ali poneka ozljeda tu i tamo je nuzna pogotovo ako ti sparing partner udara ko debil i ne kuzi da je cilj sparinga svladati tehniku udarca,a ne ubiti boga u tebi.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 18:35   #129
Ma nije problem malo jace spariranje..i sve je to ok..ali jednostavno me nerviraju povrede...znači kad moram pauzirati od treninga...to me ubija...jednostavno...
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 18:47   #130
A kupi neku kremu,stavljaj obloge ali moras tu i tamo faliti na treningu.sigurnost je uvik prije uspjeha.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 20:57   #131
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
A kupi neku kremu,stavljaj obloge ali moras tu i tamo faliti na treningu.sigurnost je uvik prije uspjeha.
Početnička nesreća....tu i tamo da izostati..ali vise imam izostanaka ove godine nego treninga..zbog ozleda....ali ono...glavni krivac za to je moj gard...kao sto sam rekao..presiroko stanem i pocnem spustati ruke kad se opustim...moram jos dobiti osecaj....za to sve....sad preko leta cim popusti ovo...raditi trbušni zid....i mišiće oko rebara...i leđa..da to sve očvrsne više....da bude bolje....a za sada led i oblozi
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 21:00   #132
Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
Pozz,svima!Evo ovako imam 15 god.187cm sam visok i 115kg tezak..Zelim upisati neki borilacki sport da prestanem cimati na svaki protivnicki potez i da očvrsnem malo.Ovo nije glavni razlog....jako mi se sviđaju takvi treninzi a i stvarno bi volio ići na takmičenja,jer uvek sam se volio tući sa prijateljima ali prijateljski,mlatimo se ne po glavi ali nema ljutnje.Problem nastaje kada se nađem u ozbiljnoj situaciji,bojim se primiti udarac koliko i zadati,sav se pogubim i neznam odakle krenuti,te se povučem.Od borilačkih sportova ili veština najviše mi se sviđa boks,kickbox,thai box a i mma.Imam mogućnost bilo koji sport upisati jer su u blizini svi.Trenutno sam na dijeti i skidam kile bas zbog toga da mi bude lakse ternirati.Znaci trenirao sam košarku 5 godina i stvarno mi se ovo sviđa i zelim ovo početi trenirati,tj.nešto od ovoga....razmišljam puno jer ne želim doneti pogrešnu odluku,nešto što je najkvalitetnije želim upisati.Imam dosta dugačke ruke i noge,i dosta jake,teško me je srušiti na pod..dok meni druge nije...xD...nisam baš onako savitljiv...ali radim na tome.Želim nešto što će mi dosta koristiti ako nedaj Bože zatreba,ali i nešto što je zanimljivo.Znam da je svaki odličan na svoj način...ali opet teško mi je izabrati...zato zelim misljenje nekoga ovako po mojoj građi,zahtevima i mogućnostima šta bi mi najbolje pasalo.Želim doći do 95-100 kg,...što bi mi bilo odlično..za tako neki sport.Nadam se da ću još rasti u visinu pa mislim da bi mi najbolje ležao kickbox.Imam onako malo problema sa kolenima,zna mi tu i tamo škljocnuti(u gorim situacijama iskočiti),ali to je samo dok ne nosim steznik tako da tu nebi trebalo bit problema,a i mislim kad bi omršavio da bi to sve bolje bilo s kolenima.E sad ako nije problem vaše mišljenje o svemu ovome pa da mi kažete šta bi mi najbolje ležalo i neke savete da mi date..
ninjutsu - ovo je borilačka vještina, a ne sport..bilo bi previše mrtvih
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 01:27   #133
Ja isto tako imam vise izostanaka nego treninga,a jebi ga vjecito sam bolestan.


Namal-pogledaj kad je postavio pitanje od tada se vec bavi boksom,a ninjutsu nema sparinga sto znaci da je neefikasan i jedini tko bi bio mrtav u mma ringu(ninja vs mma borac) bi bila ninja
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 01:35   #134
Ja isto tako imam vise izostanaka nego treninga,a jebi ga vjecito sam bolestan.

A sto se gagarda tice:Rukama moras stiti glavu i rebra,imas na youtubeu masu videa kako se drzi gard.I poradi malo na misicnoj izdrzljivosti pa ti mozda ne budu padale ruka.
Namal-pogledaj kad je postavio pitanje od tada se vec bavi boksom,a ninjutsu nema sparinga sto znaci da je neefikasan i jedini tko bi bio mrtav u mma ringu(ninja vs mma borac) bi bila ninja
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 11:07   #135
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Ja isto tako imam vise izostanaka nego treninga,a jebi ga vjecito sam bolestan.

A sto se gagarda tice:Rukama moras stiti glavu i rebra,imas na youtubeu masu videa kako se drzi gard.I poradi malo na misicnoj izdrzljivosti pa ti mozda ne budu padale ruka.
Namal-pogledaj kad je postavio pitanje od tada se vec bavi boksom,a ninjutsu nema sparinga sto znaci da je neefikasan i jedini tko bi bio mrtav u mma ringu(ninja vs mma borac) bi bila ninja
Da kontam.sve to....opadne malo..i zbog izdržljivosti gard..i sve....ali najveci problem bar mislim sa rebrima je to što mi trbušni zid nije jak..i leđa pogotovo...dosta sam opao sa ''dijetom''..ali me je ona spasila i omogucila da se bavim sportom i svim.Sad kad prestanu treninzi u 6.mesecu planiram 3 meseca taman u teretanu da tamo malo ojacam...i izgradim se.A što se rebra tiče nisam sinoć otišao na trening i jutros jedva ustao.....nešto sam sinoć baš gledao do čega..je i gurao tu stranu prsnog koša unutra i sad mi se nešto izgleda uklještilo unutra ili slično.Mazaću kremom valda prođe preko vikenda....a onda što brže na treninge.
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 12:15   #136
Odi kod doktora mozda ti je napuklo rebro.

Rebra su kosti koje se moraju stiti u borbi.Ne mozes ojacati rebra(mozes mozda malo ali ce i dalja boliti i pucati).Moras na treningu svladati to da uvijek stitis rebra.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 12:36   #137
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Odi kod doktora mozda ti je napuklo rebro.

Rebra su kosti koje se moraju stiti u borbi.Ne mozes ojacati rebra(mozes mozda malo ali ce i dalja boliti i pucati).Moras na treningu svladati to da uvijek stitis rebra.
Vidiću još danas...mirovati....jer bilo je bolje dosta..i onda sam ja nešto gledao šta me bolilo i to kao da se istezalo svaki put kad gurnem prsni koš unutra i sad me to dosta..boli možda sam istegao neki mišić ili nešto...nema ništa otečeno tako da sumnjam da je napuklo...U 2.mesecu mi je napuklo rebro s druge strane i nije ni blizu ovoj boli.....ovo je skroz drugačije
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 14:50   #138
Kako god treba bi kod doktora ako radi subotom,a ako ne radi onda u ponediljak.Ono za svaki slucaj.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 16:50   #139
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Kako god treba bi kod doktora ako radi subotom,a ako ne radi onda u ponediljak.Ono za svaki slucaj.
Ma ovde kod doktora ne vredi ici.....otisao sam kod doktorice...2 dana nakon stom i je rebro napuklo...rekla je kao to je napuklo..odi se naruci na snimanje..rekla je da mazem kremama i mirujem.Otisao sam se naruciti i 1 mesec sam morao cekati.Do tada je vec proslo relativno.Nisam istezao redovno taj deo nego ga cuvao...pa dok sam radio sa drugom sparing mma....u parteru sam istegao opet nekako tu ozledu.Tako da sam mirovao 7 dana i sada je proslo to...ali eto nova ozleda došla..:S..Tako da kod ove doktorice ne vredi ništa..reće mi isto ko i prošli put maži kremom i masiraj...xD..ostavi se treninga..i tjt..Ali ako ne bude ništa bolje do pon. odoh onda..
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 15:18   #140
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Prije svega nemoj uopće o tome razmišljat..Ti si još daleko od prvog sparinga a pogotovo od prvog meča..
Treniram Muay Thai i prvi sparing sam imao doslovno prvi trening.
Nije sparing nešto strašno. Nisu dozvoljeni udarci svom snagom, a opet se može odlično naučiti. To je zapravo i najbolja prilika da se nešto i nauči - praksa.

Moj savjet je Muay Thai definitivno jer se naučiš odlično udarat. Kako u ringu, pa tako i izvan njega.
Leo The Monkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.