Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2014., 17:31   #41
promjena jako sporo dolazi. dal je moguće život ovog trena zaokrenut za 180 il je jednostavno potrebno dugo vremena da promjenimo navike?
lecoq is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 17:37   #42
moguće je, samo što ti to u dubini ne želiš jer se bojiš nepoznatog
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 17:43   #43
Quote:
lecoq kaže: Pogledaj post
promjena jako sporo dolazi. dal je moguće život ovog trena zaokrenut za 180 il je jednostavno potrebno dugo vremena da promjenimo navike?
pa sve ovisi o tvojoj želji da se promijeniš, rekla bih.
i ne mislim da će te ljudi gledati čudno jer si pao godinu, dvije ili tri na faksu. niškoristi i lijenčine u pravilu ni ne upisuju fakultete. ljudi doživljavaju razne krize identiteta, imaju teška razdoblja u životu i eto, padnu godinu. ne snađu se. nije to nikakva tragedija niti to znači da od fakulteta moraš odustati. jednostavno, odluči što želiš, odluči kako i odluči se trgnuti i promijeniti. na ostale ljude i eventualne bezobrazne komentare se zaista ne treba obazirati. ono, to je tvoj život, ti ga živiš i živi ga onako kako ti želiš. moguće se promijeniti i to u vrlo kratkom roku. sve je do tvoje motivacije i želje.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 19:18   #44
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pa sve ovisi o tvojoj želji da se promijeniš, rekla bih.
i ne mislim da će te ljudi gledati čudno jer si pao godinu, dvije ili tri na faksu. niškoristi i lijenčine u pravilu ni ne upisuju fakultete. ljudi doživljavaju razne krize identiteta, imaju teška razdoblja u životu i eto, padnu godinu. ne snađu se. nije to nikakva tragedija niti to znači da od fakulteta moraš odustati. jednostavno, odluči što želiš, odluči kako i odluči se trgnuti i promijeniti. na ostale ljude i eventualne bezobrazne komentare se zaista ne treba obazirati. ono, to je tvoj život, ti ga živiš i živi ga onako kako ti želiš. moguće se promijeniti i to u vrlo kratkom roku. sve je do tvoje motivacije i želje.

Malo pretjerušes s ovim niškoristi i lijenčine. Taj izraz niškoristi mi se nikako, ali nikako ne dopada.

To je podcjenjivanje ljudi, taj izraz mi je potpuno nepotreban, tj. ima i nekih koji su puno gori od onih koje bi većina ljudi svrstala u kategoriju niškoristi ili onak povremene niškoristi.

Promjene u kratkom roku sasvim sigurno zahtjevaju veliki napor, a rezultati će vjerojatno i izostati. A uostalom što je to kratki rok?

Nekome je i tri godine kratko, nekad su i tri dana dugo. Različito poimamo vrijeme u različitim situacijama.

Ili ćemo suditi, ili će nam biti suđeno? Zašto, biram rađe odgodu, ne preveliku, ali privremenu da. I onda gledam malo po gradu onako relativno užurbane ljude, pa kam pa idu svi ti ljudi?

Fascinacija je u ovom vremenu postala ta da se neki ljudi ponašaju kao
kopije, medijski utjecaj tu ima svoju veliku ulogu. Dođem, vidim, i zaboli me glava.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 20:12   #45
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Malo pretjerušes s ovim niškoristi i lijenčine. Taj izraz niškoristi mi se nikako, ali nikako ne dopada.

To je podcjenjivanje ljudi, taj izraz mi je potpuno nepotreban, tj. ima i nekih koji su puno gori od onih koje bi većina ljudi svrstala u kategoriju niškoristi ili onak povremene niškoristi.
Ajmo ovako - autor je napisao da ga je strah posljedica dugog studiranja, odnosno strah ga je toga da možda i neće uspjeti naći posao jer većina poslodavaca gleda na ljude koji dulje studiraju kao na niškoriste ili lijenčine - na što mu ja odgovoram da to naprosto nije istina jer se pravi lijenčine i niškoristi neće ni pokušati upisivati na faks jer im se ne da, vrlo jednostavno. Ne da im se uložiti trud ni da prođu srednju kako treba, a kamoli da upisuju fakultete. Time nisam rekla da su ljudi koji ne upišu fakultete niškoristi ili lijenčine - da me se ne bi krivo shvatilo.

Tri godine je jako puno vremena.
To što nekima prođe brzo, a nekima sporo, to je drugi par rukava.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 20:46   #46
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako - autor je napisao da ga je strah posljedica dugog studiranja, odnosno strah ga je toga da možda i neće uspjeti naći posao jer većina poslodavaca gleda na ljude koji dulje studiraju kao na niškoriste ili lijenčine - na što mu ja odgovoram da to naprosto nije istina jer se pravi lijenčine i niškoristi neće ni pokušati upisivati na faks jer im se ne da, vrlo jednostavno. Ne da im se uložiti trud ni da prođu srednju kako treba, a kamoli da upisuju fakultete. Time nisam rekla da su ljudi koji ne upišu fakultete niškoristi ili lijenčine - da me se ne bi krivo shvatilo.

Tri godine je jako puno vremena.
To što nekima prođe brzo, a nekima sporo, to je drugi par rukava.



Većina poslodavaca su do tog svog položaja i došli preko neke dobre špage, a i neki i preko ucjena, sitnih krađa, određenu količinu neistina.

Apropo truda u srednjoj školi, nemaju svi jednake uvjete, neki upadnu u loše društvo, neki ne uspiju niti pronaći neko društvo, sve to ima utjecaj.
tvoje površno ocjenjivanje ljudi je posljedica medijske nekulture, a možda i društva u kojem se krečeš.

Ne znam zašto, ali djeluješ mi previše kao da želiš biti kopija neke druge osobe, po tvom stilu pisanja se da zaključiti da gledaš il je crno ili bijelo. ne znam zašto ne želiš shvatiti da je toliko neriješenih i nesacvršenih i nejasnih stvari u životu da bi se samo tako paušalno gledalo.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 20:58   #47
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
tvoje površno ocjenjivanje ljudi je posljedica medijske nekulture, a možda i društva u kojem se krečeš.
zapravo - nisam nikoga ocjenjivala.
autoru sam rekla da sam sebe ne treba smatrati lijenčinom ili niškoristim samo zato jer je pao godinu ili dvije jer ljudi godine padaju zbog raznih razloga, a ne samo zbog lijenosti. zaista ne znam zašto su ti moji postovi tako teško shvatljivi jer se trudim pisati jednostavno.

bit ću pristojna, za razliku od tebe, pa ti neću dijeliti dijagnoze i vrijeđati te na temelju tvoja dva posta, a zamolit ću te da budeš tako dobar pa napraviš to isto. ja ovdje ionako nisam tema.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.

Zadnje uređivanje poison.Ivy : 06.02.2014. at 21:03.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 21:06   #48
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
zapravo - nisam nikoga ocjenjivala.
autoru sam rekla da sam sebe ne treba smatrati lijenčinom ili niškoristim samo zato jer je pao godinu ili dvije jer ljudi godine padaju zbog raznih razloga, a ne samo zbog lijenosti. zaista ne znam zašto su ti moji postovi tako teško shvatljivi jer se trudim pisati jednostavno.

bit ću pristojna, za razliku od tebe, pa ti neću dijeliti dijagnoze i vrijeđati te na temelju tvoja dva posta, a zamolit ću te da budeš tako dobar pa napraviš to isto. ja ovdje ionako nisam tema.
Dobro, recimo i da nisam bio pristojan, no gdje sam ja točno rekao neku dijagnozu i uvredu? Ja sam samo rekao svoju pretpostavku i procjenu, možda malčice u žaru borbe neobjektivnu.

Pa, eto sad ću ipak stati na loptu te ću reći da , pogriješio sam, možda djelomično, a možda i više.
Ako si se osjetila uvrijeđenom, onda se ispričavam, ali nije mi bilo u planu vrijeđati, već sam u žaru borbe, i zbog rijeći niškoristi ipak možda previše ušao u polemiku.

Kako god, ponekad se greške i događaju,ali i to je dokaz moje jedinstvenosti, pa i originalnosti, iako treba ipak stati naloptu. joj, da malo previše filozofiram, ali eto, što na umu to na drumu.

Ipak, samog sebe korim, i upotrijebit ću onu ispeci pa reci, tj. piši , u ovom virtualnom za poprilično puno nas i secret lifeu.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 21:15   #49
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post

Apropo truda u srednjoj školi, nemaju svi jednake uvjete, neki upadnu u loše društvo, neki ne uspiju niti pronaći neko društvo, sve to ima utjecaj.
tvoje površno ocjenjivanje ljudi je posljedica medijske nekulture, a možda i društva u kojem se krečeš.

Ne znam zašto, ali djeluješ mi previše kao da želiš biti kopija neke druge osobe, po tvom stilu pisanja se da zaključiti da gledaš il je crno ili bijelo. ne znam zašto ne želiš shvatiti da je toliko neriješenih i nesacvršenih i nejasnih stvari u životu da bi se samo tako paušalno gledalo.
Majstore, ovo ti je totalno bezze.
Ljudi koji svjesno gube dane ne možemo nikako drugačije nazvati nego - zgubidani.
E sad, možemo se igrati epitetima pa upotrebljavati razne varijacije - klošari, paraziti, niškoristi i gomila koje čega.
Ti si izletio iz konteksta otprilike 12 puta i uhvatio se za detalj, tako gubiš smisao teme.
Ne mogu reći da sam pratio @ivy ali iz ovih par postova stekla je posve drugačiju sliku nego što je ti želiš definirati.
Tvoja rečenica da je ''njeno površno gledanje na osobe ili okolnosti rezultat medijske nekulture'' je prilično grubo izrečeno koje nosi u sebi određenu težinu.
Naknadna pamet ne opravdava rečeno.
U trenutku kada si nešto rekao/napisao, tako si i mislio.
O tome bi se dalo razgovarati.
Dakako da postoji nebrojeno razloga zašto je neko ''produžio'' svoje školovanje ali to još uvijek ne znači da je neko manje vrijedan ili njegova struka nema vrijednost na tržištu rada.
Politika ove države(ali i drugih) je suzila mogučnost ''probavanja'' i učenja uz rad, samim time se traži visoka škola i iskustvo, koje nažalost nemaju svi.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 10:53   #50
Quote:
lecoq kaže: Pogledaj post
promjena jako sporo dolazi. dal je moguće život ovog trena zaokrenut za 180 il je jednostavno potrebno dugo vremena da promjenimo navike?
Ne preporucam ti takav pristup. To je poput brzinskih dijeta u kojima ljudi izgube par kg na nezdrav nacin, a zatim ih jos brze vrate + padne im samopouzdanje zbog neuspjeha.

Napravi plan sto i kako zelis ostvariti, te ga podijeli na male svakodnevne korake. Nakon svakog uspjeha nagradi se necime sto volis (npr. gledanje omiljene serije). Tako ces ostvariti veliki napredak vec za godinu do dvije, a uzivati ces u procesu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 16:31   #51
Quote:
lecoq kaže: Pogledaj post
Osjećam ogromnu anksioznost i nemir već duže vrijeme..no nije mi potreban psiholog za dijagnozu jer dobro znam kaj me muči no ne znam kak riješit to,treba mi dobar šut u dupe il neki duhovnjački savjet koji bi me pokrenuo jer sam zapeo u nekom vrtlogu depresije zbog kojeg mi fali pogona za neku inicijativu..ukratko,imam osjećaj da sam jebivjetrio do sada,do svoje 26.godine,da nisam postigo gotovo ništa a mogo sam puno toga..znam svoje potencijale i reko bi onak objektivno da sam dosad davao ni 20% tog potencijala..imam također neke prirodne talente za umjetnost koji su ostali zanemareni i kad se samo sjetim bačenog vremena koje sam mogo korisnije upraznit u smjeru razvijanja tih talenata i ostalog,još više me baci u depru..znam da nikad nije kasno za trgnut se no imam osjećaj da sam već dosta vremena profučkao i posljedice će tek dolazit na naplatu..fax mi je pri kraju no 2 godine sam kiksao isto zbog ljenosti i ponajviše nedovoljno razvijene opće svijesti..već sad na razgovorima za posao gledaju s oprezom na nekog ko je 2 godine pao na faxu,misle si ljenčuga,niškoristi i sl. dok s druge strane kolege koje su u roku diplomirale imaju već dobro plaćene poslove a samo da mi je bila ova svijest sada,mogo sam i ja bit na takvom mjestu..isto se teško nosim s žaljenjem za propuštenim..
Stari moj, ista stvar i kod mene, samo šta ja imam 28 navršenih prekprekjučer. Nekako me ne tješi što znam da nisam jedina i nemam ti što pametno za reć osim da nisi sam. Osim toga, nikad nije kasno za ništa, to je stvarno činjenica. Znam prijateljicu koja je s 26 upisala likovnu akademiju. Njoj se dalo, isto ima problema s depresijom. Naravno da možeš šta god želiš. Znam da ti se čini to hrpa neuvjerljivih gluposti, ali to je istina. U koju ni sama ne vjerujem. Istinu si reka, nama triba noga u guzicu. Al ko će nam je dat?
danas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:51   #52
Nećeš puno postići očekujući da će ti se pojaviti u životu netko da riješava neki tvoj random problem.

Jedina osoba potpuno odgovorna za svoje ponašanje, želje, fantazije, odluke.... si samo ti.

Prihvati sebe, aktivan budi, živi život pri punoj svijesti.

Trenutačno čitam: The Six Pillars of Self-Esteem, jest da to nije ultimativno riješenje ali barem možeš poboljšati svoju "skriptu".
richard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 22:53   #53
registrirao sam se jer sam u sličnoj situaciji kao i autor teme i stvarno se želim trgnuti. ali konstantno me povlači natrag to što mislim da drugi uvijek gledaju ispod oka ljude koji su odužili faks. to mi ubije svaku volju za unaprijeđivanjem sebe. zapravo i sam mislim da nisam vrijedan zato što nisam davao sve u roku, a da tako misli i ostatak društva. stalno mi se čini da gubim mladost i strah me je da cu se probuditi sa 28 godina i reći: nisam ništa postigao u životu, dok ce ljudi oko mene biti samorealizirani, sa dobrim poslom, u vezi i okruženi dobrim društvom.
Vuk459 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 04:13   #54
Kod mene je na faksu tek par ljudi dalo sve u roku, pa ne smatram čudnim kada to netko ne uspije. Ne zamaraj se tuđim mišljenjima, već riješi taj faks najbolje što možeš i znaš. Na kraju će ti jedino biti bitna diploma u ruci.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:37   #55
Ne da nije prekasno nego imaš ti vremena ohho.Imam 38 god I trgam se ko lud.Nikada nije kasno nadam se.
__________________
Nije važno.Ne trudite se.
pyrus22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 03:01   #56
Quote:
lecoq kaže: Pogledaj post
Osjećam ogromnu anksioznost i nemir već duže vrijeme..no nije mi potreban psiholog za dijagnozu jer dobro znam kaj me muči no ne znam kak riješit to,treba mi dobar šut u dupe il neki duhovnjački savjet koji bi me pokrenuo jer sam zapeo u nekom vrtlogu depresije zbog kojeg mi fali pogona za neku inicijativu..ukratko,imam osjećaj da sam jebivjetrio do sada,do svoje 26.godine,da nisam postigo gotovo ništa a mogo sam puno toga..znam svoje potencijale i reko bi onak objektivno da sam dosad davao ni 20% tog potencijala..imam također neke prirodne talente za umjetnost koji su ostali zanemareni i kad se samo sjetim bačenog vremena koje sam mogo korisnije upraznit u smjeru razvijanja tih talenata i ostalog,još više me baci u depru..znam da nikad nije kasno za trgnut se no imam osjećaj da sam već dosta vremena profučkao i posljedice će tek dolazit na naplatu..fax mi je pri kraju no 2 godine sam kiksao isto zbog ljenosti i ponajviše nedovoljno razvijene opće svijesti..već sad na razgovorima za posao gledaju s oprezom na nekog ko je 2 godine pao na faxu,misle si ljenčuga,niškoristi i sl. dok s druge strane kolege koje su u roku diplomirale imaju već dobro plaćene poslove a samo da mi je bila ova svijest sada,mogo sam i ja bit na takvom mjestu..isto se teško nosim s žaljenjem za propuštenim..
kako je moj dida pokojni govorio "Doći će iz guz*** u glavu"
Ista stvar ovdje. Profućkao sam građevinski faks.I još dosta toga. Al eto srećom sad imam siguran posao. Imam talenata kao u priči, i još 100 epiteta, koje sam naravno nikad posvetio ničem. Također imam 25 i žao mi svakog dana koji sam profućkao
IvanIvanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:17   #57
. Zasto bi se opterecivali prosloscu? Iz proslosti se moze nauciti, ali ne treba biti stalno u njoj, jer tada gubimo osjecaj za sadasnjost.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 20:10   #58
mozes s trgnut is 46... s 56 bas i ne. to je vec za ic u nebo

svak ima preko godine takvih momenata. samo nemoj da traju i traju

ja mislim da je najgore sto se ljudima dogodi da
nemaju nikog
da im opcenito ne ide
i da nemaju razlog da idu

ti mozes puno vidit ljudi koji su u k. ali imaju zasto zivit i trgat se...

ti moras nac nesto ili nekoga

s 26 ti vec moras gradit neku karijeru. kad ces je izgradit? ti sad s 26 je mozes gradit na nekim poljima. s 36 ti je to vec upitno...
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:48   #59
26 godina, završavaš faks, ne razumijem što si ti toliko toga propustio i trebaš se trgnuti?
Što se tiče radnog iskustva, većina i tako radi studentske poslove...Završi taj faks i ne zamaraj se glupostima.

I općenito savjet za ljude koji duže studiraju, nemaju radnog iskustva i sl. da ih ne treba biti briga za tuđa mišljenja.
Kao da drugi znaju kakvi su vaši uvjeti bili i kakav je vaš život da bi vam mogli suditi.

Gledaju vas ispod oka jer su iskompleksirani i na vama liječe neke svoje komplekse nabijajući vam stvari koje se njih uopće ne tiču, tako da gore glavu i ne spuštajte je pred nikime! To što su neki na vrijeme završili faks, rade od srednje škole i sl. ne znači da nisu nezadovoljni nekim drugim stvarima, da nemaju svojih kompleksa i na kraju krajeva uopće da su dobre osobe.

Osim toga tko su oni da imaju pravo nekome govoriti kako da živi svoj život? Tako da glavu gore, ne doživljavajte uopće što nebitne individue govore..

Zadnje uređivanje black fairy : 28.02.2014. at 12:56.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 11:53   #60
napravio sam pogrešku što nisam na vrijeme završio faks i bio ambiciozniji, tek sad mi došlo iz dupeta u glavu..riječ je o jednom 'mainstream' faksu gdje nas svake godine diplomira ko dreka i ak nemaš vezu il nisi među boljim studentima, nać posao u struci je gotovo nemoguće..kolege koje su se trudile, sada već rade na odličnim pozicijama a ja doma smrdim a imam volju radit, učit i usavršavat se..izgleda da neke pogreške zapečate sudbinu čovjeku..najviše me jebe to što se na vrijeme nisam 'probudio' i tih par godina kiksa sada čini ogromnu razliku
lecoq is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.