Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 11:12   #21
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Ako je mlada, i nema drugih bolesti srca, vjerojatno nije fibrilacija atrija, prije bi mogao biti WPW sindrom. Ali najvjerojatnije štitnjača.
nalazi štitnjače u redu idem danas kod kardiologa
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 06:53   #22
EKG- sinus ritam 86/min, skretanje el. osi u lijevo, smetnje IV provodjenja, S do V4, nespec. sm. rep. uzimati Concor Cor 2,5 mg. Trebam li se zabrinuti?
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 08:51   #23
kratka oštra bol

Moji problemi sa srcem počinju kad sam imala 20 godina (sada imam 40, visoka 165, teška 57 kg, tlak nizak – najčešće 110/60 ili nekad ispod 100). Pušač već 15-tak godina , ali zbog straha sam prestala pušiti prije 4 tjedna.
Nekad ubrzan puls u stanju mirovanja, (120) nekad nepravilan puls, nekad kao da zakasni otkucaj (preskoči). Takve nepravilnosti znaju trajati najčešće par sekundi, a ubrzani puls nekad zna trajati i nekoliko minuta (najviše 5-10min). 1-2 puta godišnje idem na kontrole i zadnji nalaz štitnjače je TSH 0.685, Anti TPO 6.18.
Ultrazvuk iz 2005. godine:
Prednji mitralni kuspis pokretljiviji doplerom se dobije hemodinamski beznačajna MR max I stupanj, LVIDd 4.1 cm, LVIDs 2,3 cm, EF 75%, FS 43%, LA 3.9 cm, Iv septum 8 mm, LVPW 8mm, Korijen aorte 2.7 cm, RV 1.8 cm
Zaključak: prolaps prednjeg mitralnog kuspisa uz hemodinamsi beznačajnu MR
Ultrazvuk srca iz 2009:godine:
Nalaz odgovara prethodnom uz sada i MR I/II ang.st. te blaži prolaps PMK uz veću pokretljivost
Holter na 22:22 sati, 117707 QRS-a, s.r.46-88-150/min, 93 SVES
TH: Atenolol a 50 mg ½ tbl (25 mg)
Zapravo je recept napisan za ormidol umjesto atenolola.

Bojim se kakva mi je budućnost s dijagnozom prolapsa.

Već nekoliko puta do sada iz čista mira, nikakav nagli pokret, osjetila sam stravičnu oštru bol na lijevoj strani prsnog koša (od ruke prema sredini prsnog koša, ispod dojke) koja je trajala samo 1 sekundu (da je trajala samo sekundu više mislim da bi se srušila). Nakon toga kao daništa nije bilo, ali sam nakon toga cijeli dana pod negativnim dojmom te stravične boli, kao da mi je neko zario nož u grudi). Takva bol mi je javila i prije otprilike mjesec dana dok sam ležala u krevetu, dakle mirovala.

Dakle, ova oštra kratka bol je neki novi oblik boli koji mi se javio po drugi put (bockanje, probadanje, grčenje oko srca je sve ono na što sam već godinama navikla), ali ova bol je zastrašujuća mada je kratka 1 sekundu.! I užasno bolna! Bojim se infarka ili sličnog!
To me je i potaklo da sve ovo napišem.

A što se tiče prolapsa, kakva mi je budućnost s tom dijagnozom, šta mogu očekivati? Da li da normalno živim jer sam u stalnom strahu.
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 12:26   #24
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
Zašto? Fibrilacija atrija ide kod mladih ljudi, vidio sam je mnogo puta... WPW je puno rjeđi od fibrilacije time i manje vjerojatan....
kaže doktor da iman poseban ritam srca koji je normalan za mene a to što čujem kako mi srce lupa da san osjetljivija pa obračam pozornost na takve stvari (nije objasnija zašto me ta osjetljivost budila po noći jer bi me cila prsa bolila) i da sdrugim ljudima impuls u srcu ide od vrha prema dolje a moj impuls od sredine prema dolje (a ono gori- šta, ne radi, na godišnjemu je??)
jel to normalna dijagnoza???
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:53   #25
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Ako je mlada, i nema drugih bolesti srca, vjerojatno nije fibrilacija atrija, prije bi mogao biti WPW sindrom. Ali najvjerojatnije štitnjača.
Nisi u pravu, uopce. A upravu je Ante


Iva4 sta to gore ne radi? I kakav je to poseban ritam?? Najbolje bi bilo da prepises nalaz ili bar dijagnozu.
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:01   #26
Quote:
GEISCHA kaže: Pogledaj post
EKG- sinus ritam 86/min, skretanje el. osi u lijevo, smetnje IV provodjenja, S do V4, nespec. sm. rep. uzimati Concor Cor 2,5 mg. Trebam li se zabrinuti?
Pitanje je zasto ti el.os ide u lijevo? Koliko imas godina? Imas li povisen tlak?


Pinkday

Kratka ostra i razarajuce bol nije tipična za srce ali....... posto inace imas problema sa srcem mislim da ovo nije mjesto gdje trebas traziti pomoc. Sto se tice prolapsa mitralne valvule....prognoza bi trebala biti dobra, naravno uz pridrzavanje uputa lijecnika
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 06:58   #27
Imam 44 godine, pregled sam radila zbog konstantno povisenog (visokog) antistreptolizinskog titra. tlak ponekad bude povišen, najcesce kod doktorice u ordinaciji.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:47   #28
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu, uopce. A upravu je Ante


Iva4 sta to gore ne radi? I kakav je to poseban ritam?? Najbolje bi bilo da prepises nalaz ili bar dijagnozu.
ok.. ako uspijem išta razumiti ugl. nacrtao mi je srce i kaže da impuls kod mene ide od sredine prema dolje a kod drugih ljudi od vrha prema dolje (ne znam jel zbog toga ja ne osjećam srce kad stavim ruku na prsa nego je moran spustiti kod stomaka da bi osjetila na dlanu otkucaje??)... i kaže da to nije ništa opasno, da san jednostavno drugačija, i da nije aritmija jer su mi otkucaji u mirovanju oko 70.
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 00:05   #29
Geischa
ako ti na EKG-u ide el os u lijevo mislim da ti tlak nije povisen samo kod tvog doktora. A ako je ustinu tlak u redu trebas otici kardiologu i ispitati zasto je el os u lijevo (to je znak opterećenja lijeve klijetke)

Iva4

ne pada mi nista drugo na pamet osim nodalnog ritam. Jel spominjao ista takvo? Nodalni ritam? Zasto ne napises dijagnozu koji je stavio na nalaz?
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 14:26   #30
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Iva4

ne pada mi nista drugo na pamet osim nodalnog ritam. Jel spominjao ista takvo? Nodalni ritam? Zasto ne napises dijagnozu koji je stavio na nalaz?
da, spominjao je nodalni ritam.. nalaz je pisao rukom i ne mogu ništa razumiti... evo slika ekg-a ako to može pomoći..

Zadnje uređivanje iva_4 : 25.06.2010. at 16:33.
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 16:14   #31
ima li veća slika malo? i bez bljeska
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 14:12   #32
drmed hvala na savjetu, poradit cu na tome
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 15:09   #33
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ima li veća slika malo? i bez bljeska
probati ću slikati ponovno ali mi ne ispada dobro i ako je veća slika neće mi je učita, zato je ovako mala
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 16:35   #34
jel ovako bolje... veću mi neće očita.. ali ako ne razumite, nema problema.. hvala svejedno na iskazanom zanimanju

Zadnje uređivanje iva_4 : 07.09.2010. at 14:33.
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 18:43   #35
Ne vidi se opet bas dobro ali izgleda kao nodalni ritam.
A slusaj, ako je kardiolog siguran da ti je to od rodjenja onda uredu. Ali ako nije od rodjenja onda nije u redu. koliko se sjecam imala si i bolove u prsima?

Mislim nije strasno ni jedno ni drugo ali ako je ovo drugo onda treba ispitati
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 12:14   #36
a mozete li mi reci koliko je opasan wpw sindrom,dijagnostikovan prije 4 mjeseca,ultra zvuk srca extra,o sindromu slabo znam pa me interesuje dali je istina to sto sam cula da cesto dolazi do iznenadne smrti...tek sam za dva mjeseca narucena kod kardiologa pa me strah do tad...imam 23 godine
dodik.dalibor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.