Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 08:02   #4601
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
Oprostite, ima Šime u Zadru, U Šime ima i u Biogradu, ima li možda i u Zg? Mislim, na koji mislite?
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
sorry, mislila da je to vec opce poznato na ovom topicu, ZG, Kod Sime
Na forum postoji samo jedan Šime..
German is offline  
Old 04.09.2012., 12:17   #4602
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Na forum postoji samo jedan Šime..
E ljudi, pa nismo svi tu odavno! Ja tek prije mjesec-dva došla. Šime ste pisali 8.mj 2011. Najviše me zbunilo kad sam ga uguglala a nije mi ga izbacilo- ne znam zašto.
Ugl. zaintrigirali ste me, sad moram što prije Kod Šime, pogotovo Pellaprat sa svojim opisom i natuknicom o dobrom bifteku za 58 kn !
Fala svima, ja se restoranima jako veselim

p.s. Jel neko zna još za kakvo kafanče u Zg? Da se jede, pije i muzika u živo? Tambura npr., ne narodna. Tipa Sofra subotom i tipa Stara vura ko što je bila? Za Maredo znam(ne sjeda mi). Pliz otkrijte mi pa da idem!
carmenn is offline  
Old 04.09.2012., 16:11   #4603
SPIZZA Vrbani- ako zelite pizzu ili salatu najbolje mjesto definitivno

Takenoko-vrhunski, ali bas vrhunski japanski restoran, skuplji , ali ne pretjerano
ShadeofPale is offline  
Old 04.09.2012., 20:44   #4604
Jel netko bio i kušao što god u Slatko i Slano u Tkalči ?

http://www.gastro.hr/Talijanski-okus...acin-4922.aspx
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 06.09.2012., 12:12   #4605
Tripanje u Martini..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 07.09.2012., 16:17   #4606
Nokturno- 2 palačinke sa sladoledom- bezveze, al bile su samo 15kn :/
zer001 is offline  
Old 08.09.2012., 07:08   #4607
Još jednom pizza u Paesanu na Laništu. Po treći ili četvrti put. Ljudi, prva klasa! Jedno od najboljih, ako ne i najbolje mjesto u Zagrebu. Ne znam kakve su im druge stvari, ali pizza je upravo izvrsna.
Emericzy is offline  
Old 08.09.2012., 12:45   #4608
Amelie- torte Juliette i Cheesecake
zer001 is offline  
Old 08.09.2012., 19:58   #4609
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Još jednom pizza u Paesanu na Laništu. Po treći ili četvrti put. Ljudi, prva klasa! Jedno od najboljih, ako ne i najbolje mjesto u Zagrebu. Ne znam kakve su im druge stvari, ali pizza je upravo izvrsna.
Nekoliko sam puta ciljano otisao na mjesta koja si pohvalio u svojim postovima i niti jednom se nisam razocarao. Vrijeme mi je za krenuti put Lanista izgleda
nevven is offline  
Old 10.09.2012., 13:52   #4610
libanonski restoran-delicie libanese? valjda se tak zove, uglavnom, jedan jedini je pa ce se znat.

kolko sam losih recenzija procitala tolko su me i iznenadili. meso, vrhunsko, ali stvarno vrhunsko (o teletini pricam).

juha odlicna. salata vrlo interesantna ali meni malo prearomaticna (previse persina).

falafel-najbolji koji sam jela, osim onog kojega ja radim domastvarno su me iznenadili.

sve je mrvicu preslano, ali na to sam naucena, svugdje je tako.

cijene: sredina prema skupljem. za dvoje, malo preko 300 kn.

seosko imanje-stara marca

od pocetka do kraja, odlicno. i sto je najbitinije, u svakom zalogaju se osjeti da je sve domace pripremano i kuhano.

iznimno povoljne cijene: za dvoje, 170 kn. strukli gratis kao i kava
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Old 12.09.2012., 13:54   #4611
Ovdje:



Ovo:




Ovdje je Salaš Zbojska u Slovackoj, a ovo je halusky. Brynzdove halusky s slaninom konkretno. Medju lokalcima je ovo na glasu kao najbolje mjesto za pojesti halusky i stvarno je jako jako fin. Sami rade svoj sir kojeg se moze i kupiti. Halsuky sami je taman tvrd, nije zilav, a slanina je idealno prepecana. Uz to kiselo mlijeko i uzivancija

Okolis:

Doria is offline  
Old 12.09.2012., 15:30   #4612
Ribice i tri točkice
Standardno dobro.
Riblje juhe,srdele,tuna,malo blitve s krumpirom.
Točeni merlot solidan.
I da - kod njih blitva zbilja ima miris po blitvi,onak kao doma.
Dlapek is offline  
Old 13.09.2012., 16:39   #4613
Quote:
nevven kaže: Pogledaj post
Nekoliko sam puta ciljano otisao na mjesta koja si pohvalio u svojim postovima i niti jednom se nisam razocarao. Vrijeme mi je za krenuti put Lanista izgleda
salžem se za paessano! mi otkad smo počeli naručivati pizzu od njih više ne uzimamo od nikog drugog. ne štete na sastojcima i koju god probamo prefina je. najčešće naručujemo marineru jer ta nam je baš
Icky Mettle is offline  
Old 13.09.2012., 19:14   #4614
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Ovdje:
...............
.......
Jaaaako dobre fotke, super opis, wow. Prije koju godinu sam bio u Slovačkoj, ali po zimi, tamo se fino jede. Vozili se kolima- saonicama koje je vukao konj u najpitomijoj prirodi, šumi... predivna zemlja.
Deedy is offline  
Old 13.09.2012., 19:46   #4615
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
...Prije koju godinu sam bio u Slovačkoj ali po zimi, tamo se fino jede.
Lijepa zemlja, interesantna gastronomija, vrhunske divljač, ali bože dragi kuhaju ljuće i od Meksikanaca.
Pellaprat is offline  
Old 13.09.2012., 23:56   #4616
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Lijepa zemlja, interesantna gastronomija, vrhunske divljač, ali bože dragi kuhaju ljuće i od Meksikanaca.
Hm... nisam stekao taj dojam tamo.

Iako nekoliko godina prije ovog zadnjeg iskustva- tamo su ubacivali kim u apsolutno sve- pohano meso, kruh, sve!


Deedy is offline  
Old 14.09.2012., 02:29   #4617
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Hm... nisam stekao taj dojam tamo.
ni ja
niti ljuto, a bome ni k od kima
Krkimir is offline  
Old 14.09.2012., 02:37   #4618
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ni ja
niti ljuto, a bome ni k od kima
Sad me peče kad se sjetim i Žiline i Košica. Kima se ne sjećam.
Pellaprat is offline  
Old 14.09.2012., 02:54   #4619
nisam bio u Žilini i Košicama, bio sam u Bratislavi, Trnavi i Devinu (dio gdje je ušće Morave u Dunav)
Krkimir is offline  
Old 14.09.2012., 10:44   #4620
Ja sam igrom slucaja svake godine barem jednom u Slovackoj. Znam da jako vole cesnjak . Ni ljuto ni kim nisam dozivjela bas
Doria is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.