Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2006., 14:54   #21
kak sam ti ranije napisala penicilinskim inekcijama, a ko je na to alergican.. hmm.. onda valda doktor zna sto treba dat umjesto toga.

Joj.. imala sam s tim problema.. svako malo sam bila bolesna, te grlo, te temperatura.. i tako skoro svaka dva mjeseca. Promijenila sam doktoricu opće prakse i ona me odmah poslala na vadjenje mandula (naravno u periodu kada nisam imala upalu ili anginu). Od onda sam bila svega tri puta bolesna.. a to je bilo prije tri i pol godine.

Stoga cim prije idi to izvadit!
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 14:56   #22
Quote:
x-type kaže:
..a desni se skroz osušio, a u tom ostatku se formira gnojna nakupina jednom tjedno koju isto istisnem.
Ti to diras i stisces???? Kak uspijes.. guras prste do grla .. ili kak? Isss...
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 15:05   #23
da, što je sora napisala takve "nefunkcionalne" krajnike treba izvaditi. bilo bi dobro da odete na pregled i kod stomatologa.
FDA ne preporučuje koloidno srebro, pogotovo dugotrajno uzimanje zbog odlaganja srebra u organizam, znači više štete nego koristi.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 16:56   #24
Quote:
sora kaže:
Ti to diras i stisces???? Kak uspijes.. guras prste do grla .. ili kak? Isss...
pa da. prvo je bilo i meni "ajme", al kad sam vidio šta sve unutra ima, nije mi uopće bilo žao. sad mi nije uopće bad. uostalom, zar nikad se nikad nisi nalokala pa se zrigala na prst da ti bu lakše? to ja zovem dubokim!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 21:49   #25
ajme majko mila...čovječe daj odi doktoru!!!
__________________
Life is just a chance to grow a soul.
Lili Marlen' is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 23:24   #26
Quote:
x-type kaže:
pa da. prvo je bilo i meni "ajme", al kad sam vidio šta sve unutra ima, nije mi uopće bilo žao. sad mi nije uopće bad. uostalom, zar nikad se nikad nisi nalokala pa se zrigala na prst da ti bu lakše? to ja zovem dubokim!
Tesko za povjerovat.. ali nisam nikad! A ti sad vjeruj ili nemoj vjerovat.. i don't drink alc..

Meni se cini da je plavuša napisala taj post i otišla..
@ plavusa: Jel ti opce citas nase postove.. ili si vec na operacijskom stolu???
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 20:48   #27
Question Gnojna angina + temp.39,2 - u kolovozu!!??

Zanima me da li je još nekoga sastavila angina ovih dana???

Jučer sam se probudila s otečenim krajnicima, da bi do popodne buknuli do veličine kajsija

Temperatura konstantno između 38,7 i 39,2 C. Padne samo sat vremena nakon Voltaren čepića , i ajmo opet.

Pijem Sumamed, ali ne osjećam baš da nešt´djeluje

Ima li tko kakav dobar starinski recept( ne mogu gutati i što je najtragičnije - ne mogu pričati!)
__________________
Svi cigani samo ja Rom!!!!!!!!!!!!!
ssanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 20:51   #28
Čaj od kadulje.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 21:04   #29
Ja se čudim što imaš snage sjedit za kompom i gledat u ekran... Sjećam se takvih angina i obično se ne bi digla par dana iz kreveta osim za nužne stvari Srećom već par godina me tako nešto nije uhvatilo... ali znalo je i mene ljeti ponekad.
Nažalost ne sjećam se nekog učinkovitog lijeka, osim čekanja da prođe taj udarni dio... Uzivaj u tekućoj hrani i miruj... ja sam isto u tom stanju (kao posljedica operativnog vađenja zuba) i dosadno je za krepat...
Uglavnom, želim ti brzo ozdravljenje!
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 21:19   #30
Quote:
vendella kaže: Pogledaj post
Ja se čudim što imaš snage sjedit za kompom i gledat u ekran... Sjećam se takvih angina i obično se ne bi digla par dana iz kreveta osim za nužne stvari Srećom već par godina me tako nešto nije uhvatilo... ali znalo je i mene ljeti ponekad.
Nažalost ne sjećam se nekog učinkovitog lijeka, osim čekanja da prođe taj udarni dio... Uzivaj u tekućoj hrani i miruj... ja sam isto u tom stanju (kao posljedica operativnog vađenja zuba) i dosadno je za krepat...
Uglavnom, želim ti brzo ozdravljenje!
Ma ne mogu više ležati bole me leđa, je u pravu si malo me peku oči . Meni je to robija, ja sam inače od onih koji k´o da imaju feferonu u turu ,
najveća mi je kazna biti zarobljena u kući.
Bdw, za koliko će proći???

I,još, jel sad imaš ovakav čaobni osmjeh ?
__________________
Svi cigani samo ja Rom!!!!!!!!!!!!!
ssanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 22:50   #31
Quote:
ssanja kaže: Pogledaj post
Ma ne mogu više ležati bole me leđa, je u pravu si malo me peku oči . Meni je to robija, ja sam inače od onih koji k´o da imaju feferonu u turu ,
najveća mi je kazna biti zarobljena u kući.
Bdw, za koliko će proći???

I,još, jel sad imaš ovakav čaobni osmjeh ?
A ko zna za koliko će proći... čini mi se da su znale trajat 10ak dana gnojne angine, možda i više ako bi me jako zgrabilo... hm sorry, znam da je to dosta ali stvarno više ne znam, već dugo me nije to veselje uhvatilo. u svakom slučaju budi strpljiva da potpuno prođe prije nego počneš ići okolo.

nemam baš takav čarobni osmijeh mislim da ne postoji smajli koji bi predočio moj osmijeh trenutno - jedan obraz je značajno veći od drugog, baš sam si krasno simetrična
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 11:42   #32
Quote:
ssanja kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je još nekoga sastavila angina ovih dana???

Jučer sam se probudila s otečenim krajnicima, da bi do popodne buknuli do veličine kajsija

Temperatura konstantno između 38,7 i 39,2 C. Padne samo sat vremena nakon Voltaren čepića , i ajmo opet.

Pijem Sumamed, ali ne osjećam baš da nešt´djeluje

Ima li tko kakav dobar starinski recept( ne mogu gutati i što je najtragičnije - ne mogu pričati!)
ja sam dugo godina bolovala od gnojne angine tako strašno da su mi iz mandula izlazili gnojni čepići. da ti nepričam o temperaturi i ljekovima i vremenu oporavka. uglavnom sam na kraju morala izvaditi mandule jer od gnojne angine se svašta može zakomplicirati naprijer da ti ode na srce! e to je tek bed moj savjet ako često patiš od toga javi se orl doktoru i vadi to van. znam da je koma ali bit ćeš kao novo rođena.
coolgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 12:30   #33
Quote:
ssanja kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je još nekoga sastavila angina ovih dana???

Jučer sam se probudila s otečenim krajnicima, da bi do popodne buknuli do veličine kajsija

Temperatura konstantno između 38,7 i 39,2 C. Padne samo sat vremena nakon Voltaren čepića , i ajmo opet.

Pijem Sumamed, ali ne osjećam baš da nešt´djeluje

Ima li tko kakav dobar starinski recept( ne mogu gutati i što je najtragičnije - ne mogu pričati!)
Nadam se da je danas stanje bolje! Uglavnom, lijek prvog izbora, osim u slučaju alergije, za gnojnu anginu su penicilinski antibiotici 10 dana. Uglavnom, vrlo brzo nakon početha terapije (cca 2 dana) bi trebalo biti bolje. Naravno, ako s uzimaju u adekvatnoj dozi. Sumamed i drugi makrolidi su lijek izbora u slučaju alergije na penicilinske antibiotike, samo tada.
Što se tiče skidanja temperature, uz antipiretike (osobno preferiram uvijek paracetamol) je klasično starinsko tuširanje u mlakoj vodi. Sama sam jako puno puta imala i vsoku temperaturu i gnojnu anginu i svaki put bi se jezivo osjećala, a tuširanje u tim uvjetima je bilo ravno mučenju, ali provjereno djeluje.
Samo hrabro, brzo bi trebalo biti bolje!!
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:00   #34
evo da se i ja prijavim sa gnojnom anginom
već 6. dan ležim i nemam temperature od jučer i maloprije 37.1
pozz i drži se
odo na tuširanje i u krevet
sofisticate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:17   #35
Samo se vi držite propisane terapije antibioticima d o k r a j a! Ako se netko s tim nije javio liječniku - o d m a!
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:19   #36
jesi sigurna da je angina?jer nateceni ti ne moraju bit krajnici nego zlijezde,kao posljedica mononukleoze....
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:38   #37
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
jesi sigurna da je angina?jer nateceni ti ne moraju bit krajnici nego zlijezde,kao posljedica mononukleoze....
Je natečeni (kao i drugi limfni čvorovi), ali nema gnoja.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 01:50   #38
Quote:
coolgirl kaže: Pogledaj post
ja sam dugo godina bolovala od gnojne angine tako strašno da su mi iz mandula izlazili gnojni čepići. da ti nepričam o temperaturi i ljekovima i vremenu oporavka. uglavnom sam na kraju morala izvaditi mandule jer od gnojne angine se svašta može zakomplicirati naprijer da ti ode na srce! e to je tek bed moj savjet ako često patiš od toga javi se orl doktoru i vadi to van. znam da je koma ali bit ćeš kao novo rođena.
Uuuh, kao da mi čitaš misli. Jučer popodne dok sam ležala poluživa s 39˙C,odvukla sam se u kupaonicu, a mandule se ne vide od SKRAME koja se nahvatala po njima. Tada sam ozbiljno počela razmišljati o uklanjanju mandula, a sad si me još učvrstila u toj odluci, hvala ti najljepše
__________________
Svi cigani samo ja Rom!!!!!!!!!!!!!
ssanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 01:55   #39
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Samo se vi držite propisane terapije antibioticima d o k r a j a! Ako se netko s tim nije javio liječniku - o d m a!
Sutra idem na kontrolu, ali pretpostavljam da mi neće htjeti vaditi mandule dok se ne smiri upala ,ili se može odmah?
__________________
Svi cigani samo ja Rom!!!!!!!!!!!!!
ssanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 10:56   #40
Može hitno samo ako postoji indikacija za hitno vađenje, ali to je stvarno rijetko.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.