Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 11:16   #81
Moja mala je imala 4 mjeseca grčeve, visili smo kod doktora, kupovali smo neke kapi u ljkarni, ne mogu se sjetiti imena, ali malo su pomagale. čaj od komorača obavezno, i kamilica. Tako ti je to, mora probavni sustav proraditi, strpi se, nije to najgore od svega.
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:15   #82
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
I velite da ce proc? Ozbiljno, ce proc?
Oće
I kaj je najbolje.... BLIJEDI IZ SJEĆANJA

__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:58   #83
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Oće
I kaj je najbolje.... BLIJEDI IZ SJEĆANJA

je
i onda nakon 3 godine pričaš "pa nije to bilo tako strašno, svega par puta" srećom me muž podsjeti koliko sam bila izvan sebe...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 17:46   #84
zmijice
Ništa ti pametnog nemam za reći, a što već nije napisano. Zato šaljem podršku jer sve će to proći i biti zaboravljeno.
Kažu treba paziti na prehranu , ali i bebe koje jedu formulu imaju grčeve tako da to baš i ne drži pretjerano vodu.
Moj prvi sin koji nije bio dojen je imao kolike, a drugo sunce mamino koji je dojen, a mama je savjete pedijatrice brzo u smeće bacila i papala sve nije imao grčeve. Pa ti budi pametan.
A sad razmaziti bebu. Ja osobno smatram da je nemoguće razmaziti tako malu bebu.
Moj stariji je bio pažen i mažen ( kao i ovaj mlađi) i sada je već momak, a nije ispao derište.
Mišljenja sam da dodira i ljubavi nikad dosta. Znam da to umara (ja imam bebača od 13 mjeseci koji još doji noću, odustala sam od spavanja ), ali to je svakaok dobro za bebu. I neka ti nije problem iskoristiti svaku pomoć koja ti se nudi.
Sretno zmijice, a tvojoj bebi velika pusa
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 11:16   #85
evo i mojeg iskustva...
imam malu princezu staru 2,5 mjeseca, a rođena je mjesec dana ranije...
ima grčiće svaki dan i to tako vrišti i maše i rukama i nogama od boli... kapi sabsimplex nam nisu pomogle, a u ljekarni smo kupili jastučić punjen košticama trešnje. On se zagrije u pećnici ili mikrovalnoj i stavi joj se na trbuščić i to nekada pomogne...
možete probati
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 12:41   #86
moj sin je imao grčeve do 4 mjeseca. Tada na kontroli nam je pedijatrica rekla da kada ga hranim na bočicu da ga dignem tj. uspravim što više mogu i grčevi su prestali. Kada je dijete uspravno manje se zraka naguta. Možda bi prestali i sami od sebe, ne znam. Sada imam malu bebu i ona ima puno blaže grčeve.Držim je uspravnije, dajem kapi i masiram trbuh. Kada mi je na rukama dignem joj noge jer joj to paše.
hoze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 01:08   #87
Joj i moja curica muku muči s kolikama. Počele isto s dva tjedna, pa se smirile na par tjedana a sad se naglo ponovno pojavile al u velikom stilu. Svaki dan od cca 16 h pa dok ne prestanu negdje oko 19-20h urlici presavijanje i svašta. Probali smo sab simplex, i u onim prvim grčevima je pomogao, ali sad nula bodova. Sad pomaže dječji termofor na trbuščiču i nekakve engleske kapi (harvy nurse ili sl) što su nam poslali prijatelji iz jedne ljekarne. U biti kad joj te kapi dademo na žličicu suzbiju grčeve na jedno pol sata sat, a i poslije nisu tak strašni. Iako sam u petak otkrio neobičnu metodu. malu preko ramena i udri istarske plesove
To skužio slučajno kad sam u nedostatku bolje ideje potaknut Pervanovom večernjom školom na Novo počeo s malom cupkati dok je Vitasovič nešto pjevao istrijanski s bendom.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 19:34   #88
Ako imaš veće grudi, stavi ga potrbuške na njih (stomačić na sisu), i masiraj po leđima.
prednosti:

a) stomačić je pritisnut i na toplom je
b) ne navikavaš ga na ljuljanje i nosanje
c) tu se fino čuju otkucaji srca, pa se dete umiri


Ako varijanta s obimom ne stoji (ili ako grudi tako bole) stavi ga stomačićem preko kolena. To je varijanta u kojoj se ti ne zamaraš.
ja_sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:12   #89
svi vi u hr koji muku mucite s kolikama, danas je emisija na hrvatskom radiju, 1. program "Sve o djecjim grcevima" u 13,30. (98,1; 99,3; 94 MHz) uz poseban osvrt na to kako se roditelji mogu osjecati depresivno i nesposobno kad se nadju u situaciji u kojoj ne mogu pomoci djetetu.

Quote:
ZNANJEM DO ZDRAVLJA - obrazovni program
HR1 03.05.2007. 13:30

Plač djeteta uzrokovan dojenačkim grčevima roditelje dovodi do ludila, što je i razumljivo ako znamo da glasnoća tog plača prelazi 100 decibela, što odgovara glasnoći pneumatskog čekića. Ali roditelje zacijelo više baca u očaj osjećaj nemoći što djetetu ne mogu pomoći, a tada im se nameće i pitanje jesu li oni loši roditelji.
Mogu li roditelji ublažiti bolove uzrokovane dojenačkim grčevima, mora li majka koja doji izbjegavati određene namirnice u svojoj prehrani, pomažu li išta čajevi, zvukovi motora i sušila za kosu? Dojenački grčevi tema su emisije Znanjem do zdravlja od 13.30
ovdje pokusajte za live stream

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:07   #90
Jel pomaze caj od komoraca?
Ako ga konzumira beba ili dojilja?
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 23:09   #91
Jok. Beba. Čak zna bit kontraproduktivan.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 09:05   #92
moj veci klinac nije imao grceve..nisam ga dojila jer nije bilo mlijeka(znao je jest po 23 puta na dan)..a veci kojeg sam dojila prva dva mjeseca je imao grceve..izgubila sam mlijeko i presla na umjtenu prhranu te je prestalo..
znam da je moja prijateljica imala sa malon problema oko grceva...kupila joj je umjetno mlijeko koje je bas protiv grceva...mislim da se zvao aptamil ili tako nesto ..
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:00   #93
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
moj veci klinac nije imao grceve..nisam ga dojila jer nije bilo mlijeka(znao je jest po 23 puta na dan)..a veci kojeg sam dojila prva dva mjeseca je imao grceve..izgubila sam mlijeko i presla na umjtenu prhranu te je prestalo..
znam da je moja prijateljica imala sa malon problema oko grceva...kupila joj je umjetno mlijeko koje je bas protiv grceva...mislim da se zvao aptamil ili tako nesto ..
Aptamil comfort, ili stari naziv je bio Conformil (još se zna pojavit u DM-ovima i nekim ljekarnama u starom pakiranju kao conformil). To sad koristi moja kčer (sad je na dvojci), i nema problema. Mi smo prešli na njega s milumila baš zbog grčeva. Navodno večina proizvođača ima svoju verziju hrane protiv grčeva, i preporuča se držati istog proizvođača zbog sličnijeg sastava i okusa (lakše prihvate). Mihmih, koju hranu ti sad klinac koristi?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:08   #94
Prvi puta mama

Pozdrav ljudi!
Evo ja sam postala prvi put mama prije dva tjedna! Imam malu curicu imenom Lana, rođena je točno na termin, teška 3920 a duga 50 cm.
Porod je bio jako težak, provela sam 12 sati u rađaoni, na kraju je moja curica izašla na noge van (valjda nije htjela da joj jedan dan kažu da je pala na glavu - šala).
Stvar je u tome što sam ja neiskusna pa imam dosta pitanja, ako mi želite pomoći.
Naime, Lana je od prije tri dana dobila grčeve i ja joj nikako nisam znama pomoć, pa kupita čaj od komorača (to su mi preporučili), pa me zanima kako joj ja taj čaj mogu davati, koliko količinski i dal prije ili poslije obroka, koliko puta dnevno?
Dal je kome od Vaših beba pomogao?
Ona plaće skoro cijeli dan od 5 sati ujutro, pa do 8 navečer, smiri se samo malo na prsima, al ne dugo. Više neznam što mi je za činiti. Kako da joj pomognem.
Nadam se da ću dobit neki dobar savjet u vezi toga, pa ću nastavit dalje sa pitanjima.

Hvala unaprijed
rajka0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:34   #95
o kolikama se već raspravljalo ovdje pa malo prolistaj po iskustvima
moja mišica je isto plakala po cijele dane prvi mjesec.... mislila sam da neću preživjeti, a danas se čak i smijem kad se sjetim
drž'te se
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:38   #96
probaj sa masažom trbuha, ležanjem na buši, nosi je na ruci tak da je tvoj dlan na njenom trbuhu..
čaj ne pomaže puno....radije joj daj Sab simplex kapi par puta dnevno o 15 kapi ili ako nađeš nurse Hervys kapi....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:50   #97
Moju malu čaj uspava al opet nakon sat vremena počinju.
Koliko dugo su trajali grčevi u vaših beba? Do kojeg mjeseca? Kako su u to vrijeme spavali po noći?
rajka0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 16:02   #98
Miha je imao do mjesec i pol al samo 5-6 puta ga je baš bolilo da se derao....i uvijek su se javljali između 21 i 22 sata......inače je sisa sve smirila, on se isprducko i noć opet prespavao (do 2. mjeseca se budio u 3-4 pa u 7-8-)...sas nema buđenja u 3-4.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 16:09   #99
Mi smo koristili Plantex caj,proizvodi ga LEK Ljubljana
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 16:09   #100
O blago tebi.
Lana zaspi oko 8, budi se oko 11, pa onda oko 1, pa od 3-4, pa u 5, i dalje skoro uopće ne spava. Mislila sam da je to zato što sam palila svjetlo dok sam ju dojila, al sad to ne ćinim i opet je isto. Tako da uopće ne spavam jer kako sam već rekla preko dana ima grčeve pa je budna, a preko noći je stalno gladna.
Imam još pitanje. U lijevoj dojci nemam skoro ništa mlijeka, a iz desne mi obavezno svaki dan i po noći curi. Dal da ju onda uopće ne stavljam na lijevu ili da i dalje pokušavam?
rajka0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.