Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 00:37   #1
Arrow Ajavaska, LSD, DNA, dvostruke zmije, majka duhana

KAo prvo, jeste li gledali danas NA rubu znanosti?
Govorilo se o halucinacijama, šamanima, ajavaski i svemu iz naslova, amazonskim Indijancima i njihovim mudrostima, zapadnoj zanosti, racionalnom i iracionalnom, antroplogiji, o sličnosti rezultata zapadnih znanosti i halocinacijama šamana, dakle, dođenih na različite načine...

Ajmo polakše, sredstvo ajavaska koje je hlucinogeno i nekoliko stotina puta jače od LSD-a se dobiva miješanjem dviju jako različitih biljaka na kompliciran i dugotrajan način.
ŠAnse da se do ovog sredstva dođe slučajno je jedan naprama šest i pol milijardi, rekli bismo u praksi nemoguće.

Prisjetimo se da je zapadna znanost sasvim slučajno došla do LSD-a, ali i heroina.
Plemena tvrde da su do ajavske došli uz pomoć duhova.
ZAnimljivo je to da svo znanje koje crpe dolazi uz pomoć tog halucinog sredstva. IZapanjujuće je to da se često do rezultata dolazi na način koji su slični rezultatima koje daje zapadna znanost. Bilo bi isuviše nevjerojatno da se radi o slučajnosti, zar ne.
Šamani vide u halucinacijama da se čovjek sastoji id isprepletenih zmija; a to je DNA.
Vide komunikaciju među molekulama koje znanstvenici još nisu zamjetili.
Između molekula različitih organizama.
Znači u svakom slučaju, metoda halucinacija i opojnih sredstava ne može biti pogrešna.
Te medode dolaze do istih rezultata kao i one laboratorijeske.
Štoviše, i više od njih.
Budući da sama znanost, svi mogući mikroskopi i kemikalije, tisuće dotora znanosti, svi mogući znanstveni institutii, ne uspijeva doseći ono što uspjevaju ti šamani.
To pleme je "izumilo" ajavasku, koju ako sam dobro razumio znanost ejst uspjela sintetizirati, ali ne i otkriti njenu učinkovitost.
Nego je ejdnostavno preuzela ta znanja zdravo za gotovo i koristi je u medicini.

Mislim da sam ja dosta za sada rekao.
Sada vi...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 00:42   #2
anyway, mene su najvise zanimale divovske zmije anakonde ali o njima ni a u emsiji...
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 00:45   #3
Ja sam našao ajahuasku
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 18:00   #4
malo je off ali dali mi netko more nabavit tu epizodu na rubu koja je bila
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 18:23   #5
ne znam možda ima još repriza.
provjeri na teletextu.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 00:06   #6
Za vise o Ayahuasci pogledajte si "Shamans of The Amazon" dokumentarac. Ima na youtubu raskomadan u nekoliko dijelova.
ROX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 10:51   #7
Quote:
ROX kaže: Pogledaj post
Za vise o Ayahuasci pogledajte si "Shamans of The Amazon" dokumentarac. Ima na youtubu raskomadan u nekoliko dijelova.
ali bit te emisije nije o drogiranju
Qualle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:51   #8
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
anyway, mene su najvise zanimale divovske zmije anakonde ali o njima ni a u emsiji...
E pa jučer je rečano malo više od a- da su anakonde na vrhu prehrambenog lanca jerbo jedu sve, a njih nitko. Kad se sjetim emislije od prošlog tjedna gdje je prikazan klinac koji je jedva preživio napad te zmijetine ( djed jedva mačetom uspio nagnat zmiju da olabavi stisak), drago mi je da ih ima samo tamo gdje jesu.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 00:22   #9
Jel ima tu nekog ko je probo ajavasku.
Ili bar LSD?
bager.i.s.t is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 10:30   #10
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
E pa jučer je rečano malo više od a- da su anakonde na vrhu prehrambenog lanca jerbo jedu sve, a njih nitko. Kad se sjetim emislije od prošlog tjedna gdje je prikazan klinac koji je jedva preživio napad te zmijetine ( djed jedva mačetom uspio nagnat zmiju da olabavi stisak), drago mi je da ih ima samo tamo gdje jesu.
Hoćeš reći da ljudi ne jedu zmijino meso (anakondino)? Ipak smo mi na vrhu hranidbenog lanca. A što se tiče dede s mačetom, da je imo neko vatreno oružje uopće ne bi bila neka drama oko spašavanja, bang metak zmiji u glavu i evo večere. Problem je što u tim područjima žive ljudi koji nisu imali mogućnosti obrazovati se te im sve izgleda veće i jače od njih.

p.s. kaj nije u Saborskom bio onaj šaman s bunikom?
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 23:46   #11
sve su to masonske igre.laži i polu laži.nemojte virovat svim pizdarijama.puno teza svi prosipaju od svemu ali niko nikad da pokaže pravi dokaz,a čin nema dokaza onda je to samo teza,a bar teza na ovom svitu ima koliko očeš.
__________________
on u piću ima mjere,pije dok se ne usere!
dioxiborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 21:20   #12
Telema!
Sve što kažeš točno je, i to znam iz osobnog iskustva. Ali to ti nitko ne mora dokazivati, niti ti ikome moraš išta dokazivati ili se opravdavati. Ljudsko iskustvo je ono koje ima istinsku vrijednost; kada nešto iskusiš, onda znaš što je to "nešto" za tebe. Znaš li kakav je okus čokolade? Znaš, jer si je probao. Što bi rekao čovjeku koji bi te pokušao uvjeriti da čokolada ima okus ribe? Što bi rekao čovjeku koji bi ti rekao da čokolada ne postoji, da je ona samo plod tvoje mašte? A čovjeku koji tvrdi da je čokolada "đavolja" tvorevina? Ako si pametan, šutio bi i rekao "Telema", za tebe je to tako, ok, to je tvoje iskustvo i ja ga poštujem, a svoje spoznaje zadržao za sebe. Neki ljudi još uvijek nisu spremni za spoznaje o kojima pričaš, zadojeni su raznim predrasudama, ideologijama, nisu otvorenog uma, plaše se promjena i gubitka kontrole. Znanost polako počinje prihvaćati i uočavati vezu između mudrosti&spoznaja drevnih civilizacija i današnjih naučnih postignuća; njihovo ujedinjenje predstavlja ključ napretka čovječanstva. Probaj i vidi što je to za tebe; a onda sa onima koji su prošli isti ogled možeš razmijeniti iskustva.

Pogledaj film "Koji ku*ac uopće znamo?" ili pročitaj knjigu istog naslova, pročitaj "Učenje Don Huana" od Carlosa Castanede, "Svetu Gljivu" od Andrije Puharića.

Činjenica je da se spoznaje Šamana Srednje&Južne Amerike, kao i onih iz Sibira, i iz drugih krajeva svijeta; kao i yogina, magičara, mistika i modernih znanstvenika današnjice u podudaraju u mnogobrojnim točkama; spoznaje im se nadopunjuju, nadograđuju jedna drugu.

Pročitaj "Holografski Svemir" od Michael Talbota i "Tao Fizike" od Frotjif Capre.

U svakom slučaju nisi sam, ima nas još...
Agape!

Zadnje uređivanje LJUBAWOLJA : 16.03.2009. at 21:52.
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:32   #13
predlažem i izvrsnu Kozmička zmija - DNK i podrijetlo znanja by J.Narby vrlo je usko povezana s naslovom topica
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 21:23   #14
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
Prisjetimo se da je zapadna znanost sasvim slučajno došla do LSD-a, ali i heroina.
Oklen ti ta nimformacija? LSD i heroin su dobiveni u laboratoriju, svjesnom manipulacijom. Za djelovanje LSDa je Albert slučajno doznao ranije nego što je trebalo, ali bi djelovanje te tvari na ljude ispitao kad-tad. A heroin je dobiven iz morfija acetiliranjem, namjernom modifikacijom molekule. Pretpostavljalo se kakav će spoj imati učinak. Vjerojatno si razlupao lončiće, penicilin je dobiven slučajno.
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 12:17   #15
Bilje u magiji i mistici

Već duže vrijeme želim započeti s travarstvom koje je usko povezano za misticizmom, ali nikako da pronađem neku odgovarajuću literaturu. Ako tko ima koji savjet vezan za travatstvo, slobodno neka kaže
Također, na koji način mogu saznati koliko u sebi imam energije ( ili kako se to naziva, zaboravio sam pojavam ) za se baviti mistikom ?
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 12:31   #16
Imam na tone knjiga o travarstvu od bake pa pogledam ti kasnije autore i naslove..
pozz
__________________
blah blah blah
bjudiful is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:07   #17
JA samo ne bih preporučivao knjige Čika Jove sa Romanije, budući da mi je tu priču o njemu i njegovom pohodu na zvezdano nebo pričala žena iz instituta za lekovito bilje u Pančevu koja ga je znala od početka.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:30   #18
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
JA samo ne bih preporučivao knjige Čika Jove sa Romanije, budući da mi je tu priču o njemu i njegovom pohodu na zvezdano nebo pričala žena iz instituta za lekovito bilje u Pančevu koja ga je znala od početka.
Zašto? šta gdje kako? o čemu se radi?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:32   #19
Hm...da neke biljke su jako, jako mistične...
__________________
I teletabisi su ljudi:)
Hipnotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:37   #20
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Zašto? šta gdje kako? o čemu se radi?
Radi se o prevari...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.