Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 11:43   #381
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ happychoco

O svemu tome smo detaljno pisali diljem ovog topica, isto kao i o ručnom računanju s konkretnim primjerima. To samo stari i loši programi ne uračunavaju razlike u ljetnom/zimskom vremenu.

Ti si u podznaku jarac a ASC je na 5 stupnju.

Karta
@ halo Fish, moj Astroplus pokazuje 23° 49´min. u Jarcu, pa se sad pitam jeli moj super program krivo izracunal ili tvoj.?
Eto slucajno sam isla pogledati pa me sad interesira jeli mi je program netocan.
__________________
stelanova
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 12:26   #382
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
nije li maska=ego=Sunce?
a podznak je naše ishodište, start, osnova našeg bića, ono nekontrolirano, kad ne pazimo na svoju pojavu.

Tako ja to vidim, možda griješim
Nije, suncem smo predstavljeni nasem ego, i sad da se nadje ajmo reci sunce u 1 kuci onda bi se moglo tako poistovjetit. Inace podznak prestavlja stranu koju otkrivamo drugo, a sunce je drugi dio nas. Ja sam recimo podznak skorpion, moja maska koju ja ljudima pokaziva je da sam sumnjiva prema njima, nikome nevjerujem, i naravno vladar mog asca je Ma. Sunce mi je u biku, i sunce predstavlja nasu kreativnost.
Asc je isto nalazste u 1 kuci, i tamo uvijek kad nas netko upozna takav dojam ostavljamo. Ja uvijek izgledam ozbiljno i nekako tipicno enigma za ljude , naprosto me ne razumiju. Plus ako imamo aspekte vezane za asc, ja imam 0 Saturn pa se jos vise pridonesiva znacenje asca.
Sunce je nesto gdje kreiramo, gdje stvaramo. Moje sunce najvise se zanima za partnere, jer je u 7 kuci, i tamo ispoljava energiju, dok sam Asc je moja maska ili moj izgled kako ga drugi vide.

Sunce se nikad ne krije, zato nema neku masku ono sije, jer jedino moze bit iskreno u svojoj formi koja je, a to je da moze pokazat svoju kreativnost, inace sve sto je povrsno i da se mora skrivat nije dobro. Zato Sunce u 12 , 8 , 6 ne osjeca se posebno dobro, najbolje se osjeca u 5 , jer tu je sunce doma, ono je iskreno i veselo, mora da sija.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 12:30   #383
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
nije li maska=ego=Sunce?
a podznak je naše ishodište, start, osnova našeg bića, ono nekontrolirano, kad ne pazimo na svoju pojavu.

Tako ja to vidim, možda griješim
Ne znam kako bi Sunce moglo biti maska...
Ako je 1. polje ono gdje smo se našli nakon rođenja, ono opisuje naše prve dojmove o svijetu, i reakcije na okolinu. Pa tako kroz tu "masku" kasnije promatramo svijet i on nas. A taj prvi dojam ne mora uopće biti točan.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 13:15   #384
meni je "maska" prvenstveno pojam za "glumatanje" i "prikrivanje stvarnog lica" i ako ja (ego) ne želim da me netko vidi slabu, povrijeđenu... onda stavim "hepi" masku i, npr. pravim se važna i glumatam. Tada imam masku.
Na to sam mislila.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 13:21   #385
Pa ne moze svak ima happy masku Ja kad sam tuzna ja necem stavit hjappy face pa da me strijeljaju, ali to je fiksna skorpija kod mene u asc-u.
Ja sam koristila taj pojam, jer to je zapravo kako se postavimo prema drugima koji nas upoznaju, ali to nije glumatanje.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:20   #386
Quote:
stelanova kaže: Pogledaj post
@ halo Fish, moj Astroplus pokazuje 23° 49´min. u Jarcu, pa se sad pitam jeli moj super program krivo izracunal ili tvoj.?
Eto slucajno sam isla pogledati pa me sad interesira jeli mi je program netocan.
Ne znam kako su u tom programu podešene opcije, ali astro.com ima automatsko računanje ljetnog i zimskog vremena i ovo je točna karta (za istaknute podatke gore u zaglavlju). Pošto nisi stavila kartu ne znam u čemu je kod tebe greška.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 18:21   #387
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako su u tom programu podešene opcije, ali astro.com ima automatsko računanje ljetnog i zimskog vremena i ovo je točna karta (za istaknute podatke gore u zaglavlju). Pošto nisi stavila kartu ne znam u čemu je kod tebe greška.
@ Fish ja se izvinjavam, u biti sam napravila kartu sa krivim datumom umjesto 2.10. stavila sam 20. 10.
Sve je jasno imoj pokazuje 5° jarca. Inace ja nemam pojma kak se stavi karta gore, nisam jos isprobala ovdje, ja sam pravi tehnicki tutlek.
pozdrav....
__________________
stelanova
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 22:12   #388
Pitanje za astrologe ak ih ima ovdje,mene zanima koji je tocno moj podznak i dali je moguce da mi se tokom zivota mijenja podznak
Ja sam rodjen 24.9.1995. u 15:15 i na nekima stranicama mi pise da sam jarac,a na nekima vodenjak u podznaku iako meni vise pase vodenjak po opisu pa neznam vise sta sam Eto ako neko to zna bolje i tocnije izracunat neka proba jel meni na svakoj stranici drugacije pise Rodjen sam u Sisku,HR
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 22:26   #389
Quote:
xdrive kaže: Pogledaj post
Pitanje za astrologe ak ih ima ovdje,mene zanima koji je tocno moj podznak i dali je moguce da mi se tokom zivota mijenja podznak
Ja sam rodjen 24.9.1995. u 15:15 i na nekima stranicama mi pise da sam jarac,a na nekima vodenjak u podznaku iako meni vise pase vodenjak po opisu pa neznam vise sta sam Eto ako neko to zna bolje i tocnije izracunat neka proba jel meni na svakoj stranici drugacije pise Rodjen sam u Sisku,HR
Ne, podznak se ne mijenja. Tvoj ASC je znak jarca na 28 stupnju i to je matematički izračun izlazećeg znaka za trenutak kada si se rodio, tu se ništa ne može promijeniti. To što ti na nekim stranicama ispada drugačije znači da taj astrološki program nije bio potpun (na tim stranicama).

Evo i karte.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 03:21   #390
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne, podznak se ne mijenja. Tvoj ASC je znak jarca na 28 stupnju i to je matematički izračun izlazećeg znaka za trenutak kada si se rodio, tu se ništa ne može promijeniti. To što ti na nekim stranicama ispada drugačije znači da taj astrološki program nije bio potpun (na tim stranicama).

Evo i karte.
receno mi je da sam rodjen oko 15 i 15 tako da moze bit i 15 i 30,a moze bit 15 i manje pa me zanima jel to sta mjenja ili je i dalje isto?znaci zanima me dali sam na granici ili tak nesto?
i ako mi mozes protumacit tu kartu jer se ne kuzim bas u to :S
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 03:43   #391
Quote:
xdrive kaže: Pogledaj post
receno mi je da sam rodjen oko 15 i 15 tako da moze bit i 15 i 30,a moze bit 15 i manje pa me zanima jel to sta mjenja ili je i dalje isto?znaci zanima me dali sam na granici ili tak nesto?
Da mijenja naravno.

Točka ASC-a je matematički izračunata točka dakle ona je egzaktna i računa se na osnovi datuma, mjesta i točnog vremena rođenja. Svakih 4 minute točka ASC-a se pomiče za 1º. Tako da ona naravno nije ista ako si rođen u 15:15 ili primjerice 15:30.

Tako je za vrijeme 15:15 ASC na 28º 42' znaka jarca a već u 15:20 ta točka na 0º 18' znaka vodenjaka.
Quote:
i ako mi mozes protumacit tu kartu jer se ne kuzim bas u to :S
Tumačenje karte je opsežan posao pa moraš postaviti konkretno pitanje na topicu Natalne karte - pitanja. Obavezno pročitaj uvodni post jer je tamo objašnjen način kojim se postavljaju pitanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:26   #392
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da mijenja naravno.

Točka ASC-a je matematički izračunata točka dakle ona je egzaktna i računa se na osnovi datuma, mjesta i točnog vremena rođenja. Svakih 4 minute točka ASC-a se pomiče za 1º. Tako da ona naravno nije ista ako si rođen u 15:15 ili primjerice 15:30.

Tako je za vrijeme 15:15 ASC na 28º 42' znaka jarca a već u 15:20 ta točka na 0º 18' znaka vodenjaka.

Tumačenje karte je opsežan posao pa moraš postaviti konkretno pitanje na topicu Natalne karte - pitanja. Obavezno pročitaj uvodni post jer je tamo objašnjen način kojim se postavljaju pitanja.
Znaci da sam na granici dva podznaka?Pa ako se radi o pet minuta kako cu znat sto sam tocno u podznaku jer tesko da ce mi tko reci kad sam tocno rodjen.Jos je i pitanje dali je sat na koji su gledali tocan tako da nemogu znat nikako mada meni vise vuce na vodenjaka ali eto.
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:43   #393
Quote:
xdrive kaže: Pogledaj post
Znaci da sam na granici dva podznaka?Pa ako se radi o pet minuta kako cu znat sto sam tocno u podznaku jer tesko da ce mi tko reci kad sam tocno rodjen.Jos je i pitanje dali je sat na koji su gledali tocan tako da nemogu znat nikako mada meni vise vuce na vodenjaka ali eto.
Da, moraš znati točan trenutak rođenja da bi znao koji si ASC. Postoje metode rektifikacije kada se na osnovi "fiksnih" događaja iz života može "rekonstruirati" točno vrijeme. No to je zahtjevan posao koji traži privatnu "seansu" s astrologom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:05   #394
Da li je istina da znak vlada osobom do 30-te a podznak od 30-te?
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:25   #395
Quote:
GORGO kaže: Pogledaj post
Da li je istina da znak vlada osobom do 30-te a podznak od 30-te?
Ne. Cijeli čovjekov život je njegova cijela karta "u pogonu".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 17:13   #396
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, moraš znati točan trenutak rođenja da bi znao koji si ASC. Postoje metode rektifikacije kada se na osnovi "fiksnih" događaja iz života može "rekonstruirati" točno vrijeme. No to je zahtjevan posao koji traži privatnu "seansu" s astrologom.
Pa jel znas nekog ko bi mogo to razjasnit da napokon saznam sto sam u podznaku?

Zanima me jos dali su iste osobe npr.Vaga-Jarac i Jarac-Vaga ili samo slicne?
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 19:40   #397
Quote:
xdrive kaže: Pogledaj post
Pa jel znas nekog ko bi mogo to razjasnit da napokon saznam sto sam u podznaku?
Ne radim preporuke. Otiđi nekom dobrom astrologu koji radi rektifikacije privatno na konzultacije pa neka ti proba rektificirati kartu.

U svakom slučaju do tada sve prognoze koje dobiješ moraš uzimati s rezervom.
Quote:
Zanima me jos dali su iste osobe npr.Vaga-Jarac i Jarac-Vaga ili samo slicne?
Niti jedna osoba na svijetu nije ista a kamoli da bi bile "iste" zato jer imaju u osnovnoj kombinaciji iste znakove.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 21:47   #398
Meni je podznak na samom početku znaka vage.
Ima li utjecaja u tumačenju karte to što su sve kuće postavljene upravo "inverzno" u odnosu na "prirodni" horoskop (prirodni znak)?
Ukoliko ima nekog utjecaja, kako se tumače takve npr. ugaone kuće? (Može i sve ostale ).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 13:30   #399
Molim pomoć, do sada sam bila u uvjerenju da mi je kcer u podznaku blizanac, a danas sam isla na online izradu natalne i ispada na jednoj stranici da joj je podznak vaga a na drugoj bik.
Rodjena je 29.09.2000 u 21.15 u Splitu...ako me ko moze uputiti na stranicu gdje cu biti sigurna da je izracun ispravan. Puno hvala
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 13:34   #400
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, do sada sam bila u uvjerenju da mi je kcer u podznaku blizanac, a danas sam isla na online izradu natalne i ispada na jednoj stranici da joj je podznak vaga a na drugoj bik.
Rodjena je 29.09.2000 u 21.15 u Splitu...ako me ko moze uputiti na stranicu gdje cu biti sigurna da je izracun ispravan. Puno hvala
www.astro.com - ipak je blizanac, koliko ja vidim...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.