Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2008., 23:07   #61
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Sretno sa Pandom i ne zaboravi nas izvjestiti o dojmovima..., mene osobno posebno zanima ovaj robotizirani automatik mjenjač...???
Ja sam ipak izabrao nešto sa klasičnim HD pretvaračem momenta i standardnim PRND32L funkcijama
Svakako ću napisati detaljno izvješće, i mene zanima kako taj robot radi. Zanimljivo, u prospektu se navodi da je potrošnja automatika manja nego s manualnim mjenjačem! Mod rada je dupli, dakle može se i ručno šaltat:



Ove boje su inače iz dizajnerske Alessi serije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:08   #62
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Otkud ti informacija da je 0-100 za 14 sekundi?

Malo gledam po netu, službeni podaci navode 20 sekundi za ručni mjenjač.. Dodaj još koju sekundu za automatski..

I navode 145 km/h kao maksimalnu brzinu..
Čitaš podatke za Pandu 4x4 benzinac. Taj automobil ima potpuno drugačiji ovjes i prijenosne omjere. Nije predviđen za jurcanje već za teren. U biti se prilično razlikuje od obične Pande.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:18   #63
Fora mi je panda auto. Čestitam vojky.
Kada ti dođe u ruke, moraš napisati detaljan test
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:24   #64
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
Fora mi je panda auto. Čestitam vojky.
Kada ti dođe u ruke, moraš napisati detaljan test
Evo, danas su javili, stiže u petak u salon, papiri od carine će početkom tjedna... Dakle, za negdje tjedan dana ide prvi test!

A nadam se da će predstojeće ljeto supertest - plan je, kako sam kupio mali automobil, napraviti turneju po malim europskim državama: Liechtenstein, San Marino, Monte Carlo i Andorra.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:26   #65
Quote:
Jaranko kaže: Pogledaj post
haha, s yuga na peglicu, joj vojky, a kada se samo sjetim da si mi bio idol ...
Čuješ, Poljaci danas sastavljaju i Fiat 500 za koji ljudi uredno daju više od 25000 €. A mi ono sastavljamo...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:51   #66
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Čitaš podatke za Pandu 4x4 benzinac. Taj automobil ima potpuno drugačiji ovjes i prijenosne omjere. Nije predviđen za jurcanje već za teren. U biti se prilično razlikuje od obične Pande.
Moja greška.. Bio sam uvjeren da uzimaš 4x4 Pandu.. Ne znam odakle mi ta ideja..
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 00:37   #67
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Moja greška.. Bio sam uvjeren da uzimaš 4x4 Pandu.. Ne znam odakle mi ta ideja..
Kada bolje razmislim, trebale bi mi četiri:

1. Panda obična za svakodnevnu vožnju
2. Panda 100HP za jurcanje
3. Panda 4x4 za teren i planinarske izlete
4. Panda Jolly za ljeto na moru*

Ovu zadnju zna malo ljudi, pa evo slika:

Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 01:01   #68
Joj zavidim ti... ja bi bas malog automatika za grad! Dusu dalo za guzve i parkiranje! Kupujem tako nesto (smart ili mini, nisam jos 100%) prvom prilikom...
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 06:10   #69
super autić
Dadoledo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 08:23   #70
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Kada bolje razmislim, trebale bi mi četiri:

1. Panda obična za svakodnevnu vožnju
2. Panda 100HP za jurcanje
3. Panda 4x4 za teren i planinarske izlete
4. Panda Jolly za ljeto na moru*

Ovu zadnju zna malo ljudi, pa evo slika:

Img]
pa sve ti to možeš i sa ovom novom:

1 . ista kao ta koju kupiš
2 . voziš oštro sa škripom guma i glasnom mjuzom iznutra
3 . voziš ju blatnu do krova
4 . na kraju otpiliš krov ko cigići i voila!
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 09:18   #71
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Evo, danas su javili, stiže u petak u salon, papiri od carine će početkom tjedna... Dakle, za negdje tjedan dana ide prvi test!

A nadam se da će predstojeće ljeto supertest - plan je, kako sam kupio mali automobil, napraviti turneju po malim europskim državama: Liechtenstein, San Marino, Monte Carlo i Andorra.
Onda definitivno moraš obići i Sloveniju
Ajme, dosadili su ovi vicevi na račun Slovenije, ali nisam mogao izdržati.
Odmah sam se zamislio u ulozi Pervana. On bi još dobacio: sreća da sam kupio pandu. sreeeećaaa!!!!!! Da sam kupio megane, ne bi ni stao u Sloveniju!!
A Slovenija samo tri puta manja od Hrvatske. Viš ti kakvi smo.

Vojky, sretno sa pandom. A svi vi koji se brinete o kvaliteti i komforu, ne zaboravite da se radi o prijelazu sa jugića na pandu. Možda mali korak za čovječanstvo, ali veliki za vojkija
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 09:29   #72
Jooj kak simpa izgleda na slikama...

...samo što u živo to izgleda tijesno, mini, malo,...
Nemrem skužit kak je to pobijedilo na testu prostranosti kod Vojkyja. Mjesta ima samo u visinu. Nadam se da si užih ramena kako se ti i suvozač ne bi blisko susretali.
I puno sreće s novim autom.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 12:00   #73
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Da sam kupio megane, ne bi ni stao u Sloveniju!!
Jedan od automobila kojeg sam gledao je bio Megane karavan automatic, no kada sam izračunao ratu kredita za auto od skoro 150.000 kuna, pa kasko za istog, pa cijenu guma i održavanja i usporedio s činjenicom da bi ako bude sreće mogao naći posao na faksu, gdje je plaća docenta nešto ispod 8.000 kuna (dobro, od pisanja i sl. se zaradi još koja tisuća), shvatio sam da bi mi Pilko i polubijeli bili malo previše na repertoaru.

Ne volim ratu kredita koja me sprječava da napunim rezervoar kada me volja i odem s familijom u kakav dobar restoran. Mada iskreno, da nemam ratu za stan - vjerojatno bi umjesto pande došla Škoda Roomster Scout automatic:



Da je još više para, onda bi bio Megane CC automatic:



A da je još više para onda bi bio VW Caddy Tramper automatic:



J... auto ako još netko u selu vozi istog...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 12:31   #74
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Jedan od automobila kojeg sam gledao je bio Megane karavan automatic
Znam da ti je opcija bio megane karavan. Zato sam ga i uzeo za primjer.
Bit će za par godina i nešto puno bolje, siguran sam. Glavno da se ide na bolje, da nije ona s konja na magarca.
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:07   #75
Quote:
Sascha123 kaže: Pogledaj post
Jooj kak simpa izgleda na slikama...

...samo što u živo to izgleda tijesno, mini, malo,...
Nemrem skužit kak je to pobijedilo na testu prostranosti kod Vojkyja. Mjesta ima samo u visinu. Nadam se da si užih ramena kako se ti i suvozač ne bi blisko susretali.
Probaj sjesti, dojam je sasvim drugačiji nego izvana...

Glede susretanja ramena, ionako u pravilu vozim samo žene na suvozačkom mjestu. No, nije baš tako usko, između je i konzola s mjenjačem.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:09   #76
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Znam da ti je opcija bio megane karavan. Zato sam ga i uzeo za primjer.
Bit će za par godina i nešto puno bolje, siguran sam. Glavno da se ide na bolje, da nije ona s konja na magarca.
Megane karavan treba kupit na firmu, takvu klasu auta je totalno neisplativo plaćat kao fizička osoba...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:16   #77
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Čuješ, Poljaci danas sastavljaju i Fiat 500 za koji ljudi uredno daju više od 25000 €. A mi ono sastavljamo...
genijalne stvari poput odbora za praćenje cijena

čestitam, petak je za par dana
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:32   #78
Vojky - jel možemo svi doć na preuzimanje .... mislim ipak je jedinstvana prilika, možda da i tisak pozovemo, pa možda da ti dogovorimo tekstove tipa: Prvih 1000 km sa jedinstvenom Pandom u Hrvata ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:35   #79
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vojky - jel možemo svi doć na preuzimanje .... mislim ipak je jedinstvana prilika, možda da i tisak pozovemo, pa možda da ti dogovorimo tekstove tipa: Prvih 1000 km sa jedinstvenom Pandom u Hrvata ....
E, da je brod pa da je i šampanjac otvorit... Ovako dok je 0,0 (na moru je uredno dozvoljeno 0,5!) bi djelovali kao skup anonimnih alkoholičara.

Barem je nitko neće ukrast, našli bi je za pola sata.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:41   #80
... i mene osobno zanima ovaj robotizirani mjenjač.
Tj. robotizirani "ručni".
Vozim klasični HD pretvarač momenta sa "standardnim PRND32L funkcijama", a ekipa koja se na ovo navikne veli da je "robot" osjetan korak natrag, npr. izuzetno trom u gradu...
Opet, ne pričam konkretno o Pandi, već o načelu rada "robota", i zanima me kakvi će ti biti dojmovi u konkretnom korištenju - a vjerujem da si ga imao dovoljno prilike isprobati na test drajvu da se baš za njega odlučiš...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.