Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 00:02   #1
Post Svatko ima svog blizanca u svijetu - astrološki primjeri

Postoji ona poznata pričica o tome da svaki čovjek negdje u svijetu ima svog dvojnika. Često se toga sjetim, jednom sam tako bila u Genevi i vidjela Švicarca čijeg dvojnika točno znam iz Zagreba. Baš sam pomislila kako bi ih rado upoznala i možda eventualno virnula u njihove natalne karte.


Čini se da je tema fizičkog izgleda zanimljiva forumašima , pa odlučih otvoriti još jednu koja se bavi tom tematikom. Iako je ta tema astrolozima odavna zanimljiva, a na netu postoji pisanog materijala o njoj, temi tkz. astroloških blizanaca. Najpoznatija stranica te tematike (odavna prisutna na stranicama UAH-a) je Astrofaces project. Otvorio ju je čovjek Moshe Berlin s željom da napravi neku vrstu takve datoteke. Međutim, iako znam za tu stranicu već masu godina, ne vidim da se baš nešto puni svježim slikama, tj. project nije baš "zaživio". A ideja kao ideja ima potencijala. Šteta. (trebalo bi prije svega uvesti kriterije u izboru slika)

No…otvaram jedan legero topic na kojem se mogu ostaviti slike astroloških blizanaca, ljudi koji fizički sliče i njihove natalne karte. Probati ću se ograničiti na isti sunčani znak jer je teško pronaći sve podatke za točnu natalnu kartu.

Pa počinjem s jednom kombinacijom američkog glumca i našeg kontroverznog velečasnog. Obojica su rođena u znaku vodenjaka, s jednom godinom razlike, a osim sunčana znaka djele i neke druge aspekte natalne karte (npr. obojica imaju aspekte vladara sunčana znaka Urana na Sunce, Merkur i Veneru). Žao mi je što nemam točan sat rođenja obojice jer ASC je važan factor.

Na prvoj slici je Skeet Ulrich, američki glumac (glumio u Scream-u). Prvi put sam ga skužila u filmiću Touch u kojem glumi tipa koji ne zna da ima "nadnaravne moći", a na rukama mu se pojavljuju stigme. Film je snimljen 1997. godine i nikako se ne mogu oteti dojmu da image američkog glumca ima neke veze s našim Zlatkom.







Skeet Ulrich - natalna karta

Zlatko Sudac - natalna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 10.12.2009. at 00:07. Reason: linkovi
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:55   #2
hahaha!primjetila sam sličnost i ville vala i johnny deppa.njihoive kartte imaš na astrotheme.com
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:38   #3
Da,jako zanimljivo...ja bih bas voljela upoznati svoju astrolosku blizanku,zanimalo bi me koliko smo slicne..
__________________
Tu noc kad si se udavala nitko nije znao zasto si plakala,dali radi tamjana ili starih uspomena...
dupla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:23   #4
Quote:
dupla voda kaže: Pogledaj post
Da,jako zanimljivo...ja bih bas voljela upoznati svoju astrolosku blizanku,zanimalo bi me koliko smo slicne..
ja ne bi, udavila bi me do besvijesti svojim catch22 problemima, stalno bi mi upadala u rijec i jedva da bi dosao moj red da se pozalim, ne bi joj imala sto sugerirati jer se ona tog vec sjetila i ne funkcionira ili je probala ali za vrijeme plutonovog/uranovog/neptunovog tranzita pa je napravila takvo sranje da se tu vise nema sta popraviti, i patila bi od nejebice tako da se ne bi mogla uopce skoncentrirati na moje probleme kad bi doso napokon red na mene tj. kad se ona vec toliko umori odnosno padne joj secer pa ne moze vise mliti....

ne daj boze da postoji jos jedna ovakva
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:40   #5
sto se tice ovih gore slika, nevjerojatno koliko slice. crte lica, tipicno vodenjacke, markantne a nekako alien (usta imaju ko isabella rathkay ), djeluju distancirano a ipak se vidi po fizionomiji da oba nevjerojatno izostreno primaju vibre.

ovog glumca prvi put vidim inace. i ne bi, da ga gledam u nekom filmu i da nisam ovo vidila, vjerojatno nikad pomislila na sudca. a ipak su, po fizionomiji, skoro pa jednaki. ono sto ih razlikuje je druga rasa. ovaj prvi po imenu pripada nordijskoj rasi, a sudac naravno, slaven. i to se vidi po nekakvom pecatu, prvom dojmu, u fizionomiji. sudac ima, iako vodenjacke, puno mekse, slavenske crte lica koje vise odrazavaju dusu, emocije, dok nordijac (a mozda je to i germansko prezime ) ima crte koje odrazavaju prvenstveno volju i kontrolu, pa tako i drugu vrstu snage.

da, zanimljivo, iako ne bih voljela sresti svoju blizanku, bas bi nam ti primjeri mozda pokazali kako nije sve u determinantama nego i u slobodnoj volji. odnosno, da vecina toga, tj. izgradnja karaktera od onoga sto nam je dano i sto nas uvijek vodi u slicne situacije, ovisi zapravo o nasoj odluci.

nisam gledala im horoskope, idem leci
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:51   #6
http://en.wikipedia.org/wiki/Skeet_Ulrich
hmm..tu mi više uopće ne liči zlatka.
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:33   #7
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Skeet_Ulrich
hmm..tu mi više uopće ne liči zlatka.
Ljudi su multidimenzionalna bića. Kako iznutra, tako i na van.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:14   #8
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ovaj prvi po imenu pripada nordijskoj rasi, a sudac naravno, slaven. i to se vidi po nekakvom pecatu, prvom dojmu, u fizionomiji. sudac ima, iako vodenjacke, puno mekse, slavenske crte lica koje vise odrazavaju dusu, emocije, dok nordijac (a mozda je to i germansko prezime ) ima crte koje odrazavaju prvenstveno volju i kontrolu, pa tako i drugu vrstu snage.
Njegovo pravo ime je Bryan Ray Trout.


P.S. Svoju Uransku energiju je filmski koristio nekoliko puta. Svi počeci su teški.....pa tako na početcima karijere u Teenage Mutant Ninja Turtles-ima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 00:46   #9
meni taj ulrich više liči na johnny deepa
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 16:17   #10
Meni ova dvojica ni najmanje ne sliče. Ovaj glumac Ulrich je zgodan frajer, koliko je dobar glumac, u to ne ulazim. Osim toga, zrače potpuno drugom energijom.
Što se tiče Sudca, po meni on zrači isključivo negativnim. Nije mi jasna ta fama oko njega, za mene je on običan šarlatan i apsolutno mu ništa ne vjerujem.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 16:21   #11
Nekada davno davno nije bilo neta niti foruma niti googla niti mobitela... Ali bilo je nešto drugo. Bilo je zlatno doba Yugo kinematografije.

I imalo se love za snimanje svakakvih filmova. Naravski da je najpopularnija tema tada bila puca između partizana i njemaca (šnel, šnel ), pa se Yuga može pohvaliti brojnim uradcima i raskošnom glumačkom postavom na tu temu.

I tako je u to doba nastao i film Sutjeska (poznatiji kao Bitka na Sutjesci). Boris Dvornik glumi Dalmatinca (za mlađe to je Elin dida), no to je sada manje važno …. važno je tko glumi ulogu glavnog aktera? A njega, tj. Josipa Broza glumi Richard Burton. Iako je Richard tada i sada velika faca filmskog svijeta i sigurno su ga za Sutjesku puno iskeširali, a maskeri i šminkeri u filmu odradili svoj posao.....stalno mislim da se to nekako moglo i bolje.

Da su recimo umjesto Rikija izabrali.....Jacka. Čovjek je isto faca i hedonist, a uz to djeli s Titom i sunčani znak. Podatke o rođenju obojice sam koristila s poznate stranice Astrotheme koja ima veliku bazu podataka (jedino uzeh Zg za mjesto rođenja Tita, jer Kumrovec nije na popisu astro.com-a, pa se ASC razlikuje u jednom stupnju). Po podacima iz te datoteke obojica su s istim ASC u znaku lava pa im je isti i osnovni tris: bik-lav-djevica.






Jack Nicholson - natalna karta

Josip Broz Tito - natalna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 10.12.2009. at 00:12. Reason: linkovi
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:43   #12

Penelopa Kruz


Emina Jahović

Nevjerovatna sličnost
Na primjer, na ovoj slici ne znaš dal je Emina ili Penelopa:


[img=http://thumbnails.imajr.com/astro-w2gw-11-penelope-cruz-hp-68289-10882-651334.gif]
[img=http://imajr.com/th/astro-w2gw-12-emina-jahovi263-hp-68372-13764-651340.gif]

Stavila sam podne, pošto ne znam tačno vrijeme rođenja
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 20:31   #13
I po cemu su sad njih dvije astroloski(!!!) blizanci ?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 20:53   #14
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
I po cemu su sad njih dvije astroloski(!!!) blizanci ?
Tema nisu astrološki blizanci, koliko sam shvatila.
Njih dvije kao da su dvojnice fizički, a kad se zaviri u horoskop, nema mnogo sličnosti.
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 00:16   #15
http://www.imdb.com/gallery/hh/00002...20Skeet&seq=29

meni ful slici na sudca, na nekim slikama i na deppa.

samo mi sad ne izgleda vise nordijski, vise galski. i sudac i on bi super izgledali u nekom zivopisnom filmu o srednjovjekovnim pustolovinama

da virnemo malo u horoskope...
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 01:02   #16
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Tema nisu astrološki blizanci, koliko sam shvatila.
Njih dvije kao da su dvojnice fizički, a kad se zaviri u horoskop, nema mnogo sličnosti.
Naravno da je tema astroloških blizanaca jer je ovo astrološki podforum.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 07:33   #17
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno da je tema astroloških blizanaca jer je ovo astrološki podforum.
Sorry, vi ste komentarisale samo njihove fizičke sličnosti a ne astrološke pa mi se učinilo da je to u prvom planu.
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:01   #18
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
da virnemo malo u horoskope...
Teško je pisati o Sudcu i Skeetu kada nema točnog sata rođenja. Ali evo malog zavira:

Skeet ima Sunce u jakoj konjukciji s Venerom što ga svrstava u prirodne ljepotane. Sudac nema aspekt Sunca i Venere. Najjči aspekti koje dijele su oni s vladarem Sunčeva znaka Urana:

• Skeet ima četiri aspekta Urana:

- trigon s Venerom
- kvadrat s Merkurom
- kvadrat s Mjesecom
- trigon s Suncem


• Sudac ima tri aspekta Urana:

- sekstil s Venerom
- kvadrat s Merkurom
- trigon s Suncem


• Venera govori o osjećajima vrijednosti. Uran govori o slobodi i neočekivanom. Kod obojice su prisutni slični i vrlo skladni aspekti (sekstil i trigon) koji govore o sposobnosti da se s ljudima imaju pozitivni odnosi. Imaju duh kompromisa, kompromisa s cijelom ljudskom vrstom, više govore o univerzalnoj ljubavi nego ljubavi usmjerenoj na pojedinca. Skladni aspekti Venere i Urana jačaju društvenu svijest i kreativne međuljudske odnose po sistemu nek’ je dobro meni i drugima. Zbog sklada Venere i Urana, obojica znaju hendlati zahtjevnu Uranovu energiju (vrlo "tolerantno" ponašanje) koja im je zbog sunčeva znaka dominantna energija u karti. Sekstil je "praktičniji" aspekt od trigona...on je vještina koju se posjeduje da se poboljša život uopće, ali i potencijalan za nešto veće. Sudac ima sekstil, a trigon ima Skeet. Kjučna riječ oba aspekata je - prihvaćanje. Naglašavaju individualnost i osobni stil.

Vidljivi dijelovi tijela koje opisuje Venera su koža, zurka, usta, obrazi, pa bi tu trebalo tražiti fizičke sličnosti. Uran opisuje gležnje i potkoljenične djelove nogu pa obojica garant imaju zgodne noge, pogotovo Sudac jer mu je Venera u strijelcu. Ali bi za to Sudcu trebalo zaviriti ispod skuta, a to fala Bogu nećemo.


• Obojica imaju kvadrate Urana s Merkurom. Taj aspekt govori o intelektualnoj superiornosti. Mora da je i Skeet pametan dečko, ali ima problema s koncentracijom i može bit' nervčik, jer mu je Merkur dio T-kvadrata s Uranom i Mjesecom. Kod kvadrata između Merkura i Urana je uvijek naglašen buntovnički društveni element. U ovisnosti koliko Merkur ima ostalih aspekata, ovaj aspekt govori o dvije vrste buntovnika. Jedna je ona koja se samo "buni", a druga je ona koja se "buni" i nudi radikalno rješenje. Kod Sudca je Merkur (osim kvadrata s Uranom) u trigonu s Saturnom. Što govori o tome da za razliku od Skeeta ne plane lako, on je s druge strane vrlo praktična i konstruktivna uma. Takav um je logičan, smiren i metodičan (Sudac je završio srednju školu strojarskog tehničara, tek poslije ga krenulo).

Merkur fizički opisuje ruke, prste, šake. Pa bi trebali imati vrlo slične, suhe i koščate jer je Merkur kod obojice u znaku jarca.


• Treći aspekt koji dijele s Uranom je trigon s Suncem, aspekt koji ističe osobnost i vlastitu ličnost, aspekt stavova koji su okrenuti budućnosti, osobe koja izaziva "zaprepaštenje, ali i poštovanje". Za to bi Skeeta trebali poznavatiti private, a za Sudca znamo da cijeli njegov život izaziva pozornost tog tipa.

Skeet je stariji od Sudca godinu dana. Oženio se 1997. godine engleskom glumicom, kaže wikipedia da su mu na piru bili samo pop i psi. Ima blizance kći i sina, a od 2005. je rastavljen.

Sudac se oženio za crkvu godinu dana kasnije. 1998. postaje svećenik (ima Jupiter konjukcija Neptun što je aspekt vjere i plemenitosti). Osim što se bavi slikanjem, kaže Sudac da se bavio i padobranstvom što je tipično Uranov "sport".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:32   #19
kako si ti vrijedna

iako uvijek rado priznajem da si fantasticna, potkrala ti se jedna greska (ko radi taj grijesi ) trigon sunca i urana sudac definitivno nema posto je orbis kod njega 10 stupnjeva, dok skeet ima jako slab, skoro pa 8 orbis.

koliko sam shvatila iz ovih tvojih primjera, i kad se prisjetim primjera koje znam (to se sve privatne osobe pa ne mogu pejstat slike), ispada da astro blizanci najvise fizicki a i pomalo karakterno slice jer im se sunce nalazi na slicnom polozaju, tj. oko istih stupnjeva (pa mi na pamet pada ona podjela znaka na dekade). sad sam se sjetila jedne cure, moje astro blizanke, koja je rodjena na isti dan kad i ja i ista godina. njena cimerica, koja ju nije pretjerano obozavala, ju je stalno kritizirala kao neko cudo i zalila mi se kako sam ja to ispala tako super, i zabavna i uspjesna, a ona totalno u kurcu. nije proslo dugo a zaredali se plutonovi tranziti preko mojih planeta u blizancima. i ja i ta cura pocele itekako sliciti ko zna, mozda je njoj djelovalo suprotno, mozda se preobrazila na bolje i postala pozitivno neprepoznatljiva. zanimljivo da fizicki uopce nismo bile slicne, osim mozda kako nam se oci smanje u nasem blizanackom smjehu

u ovom slavnom primjeru, mislim da je od najvece vaznosti aspektiranost sunca, i za njihove slicnosti i razlicitosti. osim aspekata i polozaja koje dijele i koje si vec navela, zajednicki su im aspekti sunce trigon pluton, sextil neptun, mars i chiron. kod skeeta je to kombinirano sa konjukcijom s venerom sa kojom sunce dijeli T-kvadrat u koji su ukljuceni jupiter i saturn, time njegovo sunce postaje 'jace' u smislu da se vise mora nametnuti a i zbog venere zahtjeva obozavanje. sam kvadrat sunca i jupitera ukazuje na vise sebicnosti cak i kroz velikodusnost, kao i veliki osjecaj o vlastitoj grandioznosti. da je sam, jos jos, al ovako sunce kao apex svega toga daje dojam poprilicne egocentricnosti pri cemu je njegov poziv super odabran s obzirom da se to sve moze ljepo kanalizirati kroz glumu i postizanje slave i statusa koja takvom polozaju i prilici.

kod sudca mi je odmah bila simpaticna povezanost njegova sunca u sextilu sa snaznom krizarskom konjukcijom marsa, neptuna i jupitera u strijelcu. on kvadrata sa suncem po ovome (jos nemamo aspekte sa asc i mc) nema i sva je njegova egocentricnost prilicno suzbijena odnosno sublimirana (i vodenjak i strijelac su religiozni znakovi, samo ne klasicno religiozni).

i please note prst bozji: saturn u biku sa inkonjukcijama s venerom i uranom, che bello ono sto si govorila o skladnom aspektu univerzalne ljubavi. sudac ga je iskoristio kroz saturna u biku (u tom polozaju ne vidim nista religiozno i od velike bi koristi bio polozaj tog saturna u kuci). u knjigama se navodi za tu aspektnu konfiguraciju da je osobe dugo nisu svjesne, medjutim jednog dana se nadju na nekoj prekretnici kada osjete nekakav poziv u sebi kako da djeluju preko te konfiguracije i onda tome posvete svoj zivot. tako nekako je pisalo.

uf, kako sam i ja vrijedna

p.s.: sucevo padobranstvo, poznato je za vodenjake da obozavaju avione i svakakve druge letjelice (veliki su avanturisti), mozda se zato vjencao za crkvu, ono ko za neku avio kompaniju, stalno dobija credits za let na nebo

mozda ces mu tako snimit noge kad sljedeci put ne bude mogao odoliti nekom padobranskom skoku
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:53   #20


Betić, radih ovdje po astro.com aspektima. Vidjela sam orbis, ali mi je nekako ideja vodilja bila i to da je njima obojici Uran ipak dominantna energija. Ee....htjedoh još samo napomenuti da mi je prvo što sam vidjela bile baš ove inkonjukcije s Saturnom koje si spomenula.

P.S. Btw aviona...jesi čitala Tomićevu kolumnu na Sudca?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.