Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2008., 01:10   #61
[/IMG]

evo nas zid u blagovaoni ecopiedra
matteo32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 01:11   #62
matteo32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 08:21   #63
Evo ovako...kamen je gore već 2 dana i sav do jednog je na zidu, tako da mom veselju nema kraja a veselje je još veće jer izgleda stvarno SAVRŠENO...jako, jako sam zadovoljna!!!Slikice slijede kroz koji dan....
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 08:23   #64
Što se tiče panela...nisu to baš paneli nego kao male ciglice različitih dimenzija a na svakoj od tih ''ciglica'' je po nekoliko komada kamena, barem što se Veloxa tiče...nisam baš nešto opisala ali tako nekako to izgleda.
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:08   #65
E, prvo hvala svima što su se javili

Nabavio sam 10 kvadrata QuickFita od Rustik kamena i danas i sutra ga majstor postavlja... Nadam se da će pasti i koja slikica...

Postavljanje je vrlo jednostavno, ljepilo kao za keramičke pločice i deri.

Kaže moj majstor koji mi postavlja da se obrati pozornost - ako se reže dekokamen nije tako lijep kao sam originalni, pa uvijek vidljive dijelove počnite raditi s cijelim komadima, a završetke koji su manje vidljivi režite... I tako...
Roby_Petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:23   #66
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
pošto u splitu nema zastupnika deko kamena i ja ga nemam priliku vidjeti uživo, interesira me kakvi su to paneli. koliko dugački?
Ovaj moj od Rustik kamena (a isti je kao i Dekokamenov) dolazi u kutiji i ima ti tri duljine - cca. 15, 20 i 25 cm duljine (visoke su cca. 10 cm). Po kvadratu ti idu sve tri duljine (oko 50-ak pločica) u istom omjeru, a to ti je zato da kad slažeš da ti se ne vide spojevi po visini.

Recimo ovako - u prvi red slažeš 15-25-20-20-15-15cm pločice
a u drugi opet 25-20-25-15-15-20cm

Pa ti se ne vidi da su pločice jedna na drugoj, nego se izgube spojevi na cijelom zidu. Pločice su reljefne, debljine reljefa su ti od 3 do 5 cm (oni izbočeni dijelovi kamena, pa udubljeni).

Pitaj ako te još nešto zanima...
Roby_Petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:32   #67
Iva 11 i Roby Petric puno hvala na odgovorima. to je upravo ono što me interesiralo.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:45   #68
Evo mi smo nedavno na jedan zid stavili ove dekorativne kamencice
Poslagani su na mrezicu 30x30 i ljepe se kao plocice, kasnije se praznine ispune fug masom.
Kupili smo ih u Bauhausu, 1 kom 30 kn.
Postoje jos i crvenkasti i sivkasti kamencici. Ovih beige za sada vise nema, mi sve pokupovali
Delphine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:20   #69
Vidim da se više odlučujete za umjetni kamen pa me zanima zašto.
Je li uvjetovano cijenom ili nekom prednšću istog?
Pitam jer bi se odlučila za prirodni kamen.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 14:50   #70
cijena ovisi o vrsti koju stavljaš pa tako ima umjetnog koji je skuplji od prirodnog, al isto tako i prirodnog koji se može nabaviti već za 200 kn koliko je i dekokamen po m2. razlika je u cijeni postavljanja, jer umjetni ljepiš brše i lakše, a prirodni moraš klesati jedan po jedan i slagati, skup majstor, puno otpada i dugo traje. ja ga planiram postaviti kao oblogu kamina ali još nisam izabrala koji, isto sam u nedoumici oko boje.
bobson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 10:52   #71
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Vidim da se više odlučujete za umjetni kamen pa me zanima zašto.
Je li uvjetovano cijenom ili nekom prednšću istog?
Pitam jer bi se odlučila za prirodni kamen.
Svatko po svome ukusu.

Ja osobno sam se odlučio za dekorativni a ne za prirodni jer ga koristim baš - dekorativno, čisto kao ukras za jednu veću plohu, a postavljanje tih cca 8 kvadrata je bilo vrlo jednostavno i vrlo brzo gotovo (4-5 sati, poslije metla i dzoger i amen).
Roby_Petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 00:59   #72
matteo32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 09:49   #73
Quote:
Roby_Petric kaže: Pogledaj post
Svatko po svome ukusu.

Ja osobno sam se odlučio za dekorativni a ne za prirodni jer ga koristim baš - dekorativno, čisto kao ukras za jednu veću plohu, a postavljanje tih cca 8 kvadrata je bilo vrlo jednostavno i vrlo brzo gotovo (4-5 sati, poslije metla i dzoger i amen).
E pa sad nam moras staviti sliku da vidimo kako je ispalo... Znatizeljni smo...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 09:50   #74
matteo32

Bas dobro izgleda!
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 21:37   #75
Quote:
Roby_Petric kaže: Pogledaj post
Ima li tko ovdje da si je nedavno dekokamenom uredio zid ili stan?
I ja bih si uredio njime, pa me zanima kako izgledaju slike toga ako tko ima.

Napikirao sam si Dekokamenov Villa za zid u dnevnoj sobi, cca. 10 kvadrata, a bojim se da ne zahebem s bojom ili izgledom, vidim po netu da se rijetko koristi za unutarnje uređenje...
To ti je super stvar,ako imas malo veci dnevni boravak,taj kamen i efektna rasvijeta ti je pun pogodak... jos da imas kamin i dnevni ti je ko iz zurnala!
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 11:52   #76
Quote:
bobson kaže: Pogledaj post
cijena ovisi o vrsti koju stavljaš pa tako ima umjetnog koji je skuplji od prirodnog, al isto tako i prirodnog koji se može nabaviti već za 200 kn koliko je i dekokamen po m2. razlika je u cijeni postavljanja, jer umjetni ljepiš brše i lakše, a prirodni moraš klesati jedan po jedan i slagati, skup majstor, puno otpada i dugo traje. ja ga planiram postaviti kao oblogu kamina ali još nisam izabrala koji, isto sam u nedoumici oko boje.

Ja mislim da ću se ipak odlućiti za prirodni kamen.Ne radi se o nekoj velikoj površini pa mislim da neće doći preskupo.
Gledala sam i umjetni ali u biti mi vizualno doće na isto pa samo se zato odlučila na prirodni kamen.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 16:41   #77
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
E pa sad nam moras staviti sliku da vidimo kako je ispalo... Znatizeljni smo...
Bit će curo, bit će

Trenutno je na njemu najlon, jer su još neki radovi u stanu (malo više radova, jer adaptiram kompletno). Kad odu majstori i dođe rasvjeta, okinut ću sliku dakako...
Roby_Petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 10:13   #78
Evo malo kasnim, nemam bolje slikice....moj kamen
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 11:00   #79
Iva11, prekrasno je....
Aalayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:24   #80
evo dizem temu, zanima me jel netko vidio nesto slicno ovome http://img354.imageshack.us/img354/9359/dsc00060tb7.jpg , naime radi se o zidu oblozenom kamenom, ne izgleda kao plocice vec je reljefan. Jel zna netko kako se to radi, pada mi na pamet epoxi ili se jednostavno ljepi na zid, tko to radi, ste vidli nesto slicno, iskustva s odrzavanjem itd.
Vidjeh i nesto tipa ovog http://www.ceramicadolomite.it/mia.aspx pa kliknite na roccia s desne strane te prva, druga i cetvrta slikica. Ovo mi se pak cini kao gotov proizvod pa im je vjerojatno sukladno tome i cijena velika
Znaci zanimaju me reljefne varijante po mogucnosti kameni oblutak (sljunak)

Fala
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.