Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Pogledaj rezultate ankete: Da li biste bili u vezi sa nekim tko ima Hepatitis C?
Da 38 52.78%
Ne 34 47.22%
Glasovatelji: 72. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2008., 12:09   #21
Quote:
tigrica1 kaže: Pogledaj post
vidim da je malo odgovora na ovoj anketi, pa sam podigla temu da vas se više uključi.
hvala
fala tigrica1 na podizanju teme
__________________
Od danas u društvu pušača bum pustil i Tihomira i Zvonimira | Tak sam bil žeđen, da sam meglu lizal | Matej 7:12 | Marko 7:16, 8:18, 10:31 | Filemonu 1,12
Spiderman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:39   #22
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
HCV, to nije nikakav problem za izlijeciti. Ne alopatskom, ali postoje i druge metode pored alopatske...
nisam znao da se HC bez problema liječi,dosad je to bio problem.Doduše HC nije neizlječiv ali se baš tako lako ne da izliječit.Odakle ti taj podatak da se bez problema liječi?
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 23:57   #23
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
nisam znao da se HC bez problema liječi,dosad je to bio problem.Doduše HC nije neizlječiv ali se baš tako lako ne da izliječit.Odakle ti taj podatak da se bez problema liječi?
Ja sam imao Crohna. I on je nesto sto se ne lijeci... Koliko znam, prema alopatskoj, ja sam trajno bolestan, dok me oni ne proglase zdravim i nesto mi prodaju.

Problem alopatske je da ne moze ubijati viruse (imas cjepiva, ali ona samo razvijaju tvoj imuni sistem, a zatim on rjesava viruse, a opet, cjepiva rade neke druge probleme, najvjerojatnije zbog baze na kojoj se razvijaju).

E sad, klor dioksid (natrijev klorit je generator istog) se vec prilicno dugo koristi i u medicini (istina, manje u ljudima, vise na podovima, zidovima i sl), kao i u sistemima za prociscavanje voda.

Da ne duzim, ima se tu mojih postova o meni, kao i na

www.miraclemineral.org

imas vise o MMSu, sto je ustvari metoda kako se uzima natrijev klorit. To ubija sve patogene (viruse, gljivice, bakterije, prazivotinje...), pa ti sad nije vazno ime i prezime istog, vec ako imas, poslije tretmana ga vise nemas.

A ne moram reci da HCV, kao i HIV su lako izlijecivi.

Recimo, kad sam se dotaknuo HIVa, u Africi je neki tip (tip je doktor, a rijec sam upotrijebio onako, zbog jezika) pristupao ljudima koji su bili otpusteni da umru od AIDSa. Dakle, to je vazno zapaziti, zbog kasnijih rezultata, ljudi su otpusteni u fazi kad su doktori znali da ce uskoro imati les na krevetu, pa neka netko drugi makne taj les, a ne oni.

I 370 ljudi je pristalo uzimati MMS (natrijev klorit uzimam pod posebnim rezimom, upute na siteu). U roku od tri (3) dana, 60% njih je bilo nazad na poslu, ili zdravo (nemaju svi u Africi posao, ali su postali radno sposobni). 40% je trebalo do mjesec dana (dakle, neki su i prije bili zdravi, ali duze od 3 dana). 2 su umrla. E sad, tu je problem. Oni koji su umrli jednostavno nisu imali dovoljno vremena, vec su njihova tijela bila odvise slaba da bi se oporavila. Da su radili testiranje s 370 ljudi kojima je dijagnosticirana zaraza HIVom, sigurno ne bi bilo 2 umrla.

I sad, po onom sto znam HCV je samo jedan obican virus, ni po cemu specijalan. Doktori ne lijece ni gripu (mi ju prebolimo, tj. sami se izborimo s virusom gripe), pa onda ne cudi sto sve viruse stavljaju u grupu problematicnih bolesti.

A ako ne vjerujes... tu ja ne mogu nista. Ja sam probao i zadovoljan sam. Imao sam 58kg, a sad 75.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:38   #24
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
A ne moram reci da HCV, kao i HIV su lako izlijecivi
Iskreno govoreći ne vjerujem da taj spoj klora liječi sve te bolesti.Doduše koliko sam razumio radi se o znanstvenoj stvari,nije u pitanju neki alternativni pristup nego nešto konkretno pa ne bi baš olako to odbacio jer ne znam o čemu se točno radi.Onaj tip može pričat koliko hoće o da je izliječio skoro sve HIV pozitivne bolesnike ali tek se to treba dokazat da bi mu se vjerovalo.

Imam jednu dobru prijateljicu koja je HIV pozitivna i nema toga što ona nije probala ili barem čula za neki lijek za HIV a za ovo mi nije rekla.Sad je već blizu granice bolesti i sve što bi joj moglo pomoć je dobrodošlo pa ću joj kazat za ovo.Na tekstu s onog linka piše da je poboljšanje nastupilo za nekoliko dana pa se uskoro može znat kako će to djelovat na njenu bolest,zapravo čim to počne koristit.

Ako možeš napisat di si to kupio,koja je cijena i kako se koristi,možeš i na PM
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:49   #25
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
Imam jednu dobru prijateljicu koja je HIV pozitivna i nema toga što ona nije probala ili barem čula za neki lijek za HIV a za ovo mi nije rekla.Sad je već blizu granice bolesti i sve što bi joj moglo pomoć je dobrodošlo pa ću joj kazat za ovo.Na tekstu s onog linka piše da je poboljšanje nastupilo za nekoliko dana pa se uskoro može znat kako će to djelovat na njenu bolest,zapravo čim to počne koristit.

Ako možeš napisat di si to kupio,koja je cijena i kako se koristi,možeš i na PM
Ovako, stvar sigurno radi (recimo, Sisacki vodovod tako cisti vodu, koristeci klor dioksid. Natrijev klorit je generator klor dioksida.). Patogeni krepavaju s njime. On spada medu najjace ubojice patogena. Prema autoru na onom siteu, on je najjaci. Prema materijalima od mog prijatelja (koji radi na sistemima za prociscavanje vode, projektira i gradi ih), najjaci je ozon, a klor dioksid je drugi po snazi. Sad, pomalo je i nevazno tko je najjaci, dovoljno je znati da je dovoljno jak.

I da, ja sam se prvo konzultirao s tim prijateljem, jer on ipak zna puno vise o klor dioksidu i opcenito o ubijanju patogena nego sto ja to znam, onako, iz prve ruke. Znas, kad covjek na nesto naleti na netu, nije da odmah povjeruje (bar ja ne), vec ipak treba to malo i provjeriti. Ja sam dakle stvar provjerio prije nego sto sam uzeo. A sad mogu reci da sam odusevljen.

Sto se tice nabavke, ja sam to dobio (kao sto rekoh, ima prijatelja), nije me nista kostalo. Ako znas nekog tko radi s kemikalijama opcenito, ili pak sa sistemima za ciscenje voda ili slicno, on ti to moze nabaviti. Stvar nije u slobodnoj prodaji, iako mi je prijatelj rekao da bi neke firme to htjele prodati, po devizi, sve za novac.

Naravno, mozes se kupiti iz SADa, a ako to nece ici, PMaj me, pa cu ti dati podatke tko to prodaje u Zagrebu. Ja to ne prodajem, sam nastojim upoznati ljude da postoji nesto sto pomaze, i to zaista pomaze. Da ne pricam kako brzo.

A i osobno bih bio zainteresiran za daljnji razvoj dogadaja. Ja mogu reci da stvar lijeci Crohna, jer sam ja to imao, a za druge stvari, uvijek je zgodno kad netko to prica iz prve ruke.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 23:21   #26
hm...neznam..mislim da ne..Hepatitis C se prenosi krvlju a ne socijalnim kontaktom al može se prenijeti i žiletima i četkicama za zube...hm...neznam...ipak ne
yagodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 09:10   #27
dovoljno sam luda kad se zaljubim
tako da je odgovor da
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 11:53   #28
Quote:
fantazy kaže: Pogledaj post
dovoljno sam luda kad se zaljubim
tako da je odgovor da

također.

Ali, jedna stvar mi nije jasna, a cijepivo?

Naime, muž moje rodice ima hepatitis, slučajno mu je ustanovljen i pretragama ustanovljeno da ga ima pola njegove obitelji. Odnosno, očito se prenosio nasljedno tko zna od kada, ali on je samo prenosnik, dakle nije bolestan, ali svakako može nju zaraziti.
i ona lijepo svakih 6 mjeseci mora na inekciju i sve 5!
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 10:22   #29
Quote:
maratonka kaže: Pogledaj post
također.

Ali, jedna stvar mi nije jasna, a cijepivo?

Naime, muž moje rodice ima hepatitis, slučajno mu je ustanovljen i pretragama ustanovljeno da ga ima pola njegove obitelji. Odnosno, očito se prenosio nasljedno tko zna od kada, ali on je samo prenosnik, dakle nije bolestan, ali svakako može nju zaraziti.
i ona lijepo svakih 6 mjeseci mora na inekciju i sve 5!
ček ček koji hepatitis? si sigurna da je C?
__________________
Od danas u društvu pušača bum pustil i Tihomira i Zvonimira | Tak sam bil žeđen, da sam meglu lizal | Matej 7:12 | Marko 7:16, 8:18, 10:31 | Filemonu 1,12
Spiderman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:03   #30
Quote:
fantazy kaže: Pogledaj post
dovoljno sam luda kad se zaljubim
tako da je odgovor da
apsolutno.
Gianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 00:29   #31
za hepatitis-c ne postoji cjepivo,za hep. A, hep. B.,postoji, ali ne vrijedi ako si već zaražen.Iskreno , mislim da hepatitis nije nasljedan jer je to virusna bolest a upoznao sam dok sam bio na terapiji muža i ženu (također na terapiji) koji su imali različite genotipove virusa hep.-C, a njihovo dijete , koje je začeto dok su bili pozitivni a da to nisu znali , je negativno !Na sreću sada su svi negativni!
dadic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:16   #32
dobro i gdje se skrivaju te dame koje bi bile u vezi sa nekim tko ima hep c? jer je očito da se ja nažalost ne krećem u tome krugu
__________________
Od danas u društvu pušača bum pustil i Tihomira i Zvonimira | Tak sam bil žeđen, da sam meglu lizal | Matej 7:12 | Marko 7:16, 8:18, 10:31 | Filemonu 1,12
Spiderman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:17   #33
Pozdrav svima.

Može mala pomoć.

Imao sam u ruci nož s kojim sam napravio malu površinsku, neznatnu ogrebotinu na dlanu ruke.Iz ogrebotine je izašla minimalna količina krvi (tipa dva milimetra u promjeru) tako da nema ni krastice, nego samo crvenilo na mjesto ogrebotine.
Poslje sam saznao da osoba u čijem je vlasništvu nož ima hepatitis(najvjerovatnije B).E sad znam da se hepatitis prenosi krvlju , odnosno iglama, žiletima i sl.
Pretpostavljam da se taj čovjek nije baš brijao ni bo nožem pa me zanima kolika je mogućnost zaraze.Nadalje kako se mogu testirat i kada jer čitam da je vrijeme inkubacije od 50-180 dana.Što još mogu poduzet iako mislim da se nisam zarazio.

Hvala unaprijed!

FM

Zadnje uređivanje Franem : 10.11.2008. at 12:33.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:39   #34
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se taj čovjek nije baš brijao ni bo nožem pa me zanima kolika je mogućnost zaraze.Nadalje kako se mogu testirat i kada jer čitam da je vrijeme inkubacije od 50-180 dana.Što još mogu poduzet iako mislim da se nisam zarazio.
Dakle, mozes to rijesiti natrijevim kloritom, vodikovim peroksidom, ozonom...

No, da:

www.miraclemineral.org

A mozes cekati i vidjeti, pa probati interferonom, ako bas nemas srece...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:29   #35
Mislim da bi se netko trebao nac u toj situaciji da bi mogao o tome odluciti. Mnogi ce automatski rec da ne, mnogi si takvi da zaista nece, ali sto ako se prvo zaljube pa onda saznaju (oboje), dal bi druga strana ostavila bolesnu? Hm... Al neke stvari je bolje ne saznati...
flora_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:51   #36
Quote:
flora_sk kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se netko trebao nac u toj situaciji da bi mogao o tome odluciti. Mnogi ce automatski rec da ne, mnogi si takvi da zaista nece, ali sto ako se prvo zaljube pa onda saznaju (oboje), dal bi druga strana ostavila bolesnu? Hm... Al neke stvari je bolje ne saznati...
da, je bolje je neke stvari ne saznati ali recimo ja to nemogu napraviti jer ne želim se dovesti u neugodnu situaciju jer se uvijek može saznati. i onda što si napravio/la? vjerojatno još goru stvar. ja sam takav da jednostavno želim reći osobi do koje mi je stalo što mi je. ustvari ja to ni ne krijem. kažem ljudima za koje mislim da trebaju znati. naravno da neću reći nekome onako u prolazu ili šta ja znam.
__________________
Od danas u društvu pušača bum pustil i Tihomira i Zvonimira | Tak sam bil žeđen, da sam meglu lizal | Matej 7:12 | Marko 7:16, 8:18, 10:31 | Filemonu 1,12
Spiderman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 10:40   #37
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
iskreno prvi puta čujem da je prijenos tokom sexa jako jako malen,očito svi doktroi koji su meni predavali medicinu neznaju što pričaju
Učinkovitost prijenosa virusa seksualnom partneru i ukućanima je niska.
Prijenos seksualnim putem je moguć, ali ekstremno rijetko.

Pacijenti s akutnom ili kroničnom hepatitis C infekcijom trebaju znati kako je prijenos seksualnim putem ili neseksualnim kontaktom u kućanstvu moguć, iako je rizik relativno nizak. Uporaba kondoma vjerojatno smanjuje mogućnost seksualnog prijenosa virusa, kao u slučaju hepatitisa B i HIVa. Američki stručnjaci ne smatraju nužnim uporabu kondoma među stabilnim monogamnim partnerima ako je jedan od njih zaražen.

http://www.medicina.hr/clanci/hepatitis_c.htm

kontaktiraj ih pa im javi da isprave ako je krivo.
Quote:
Spiderman kaže: Pogledaj post
dobro i gdje se skrivaju te dame koje bi bile u vezi sa nekim tko ima hep c? jer je očito da se ja nažalost ne krećem u tome krugu
bih, ako mi je tip inače
to ne znači da bih bila s bilo kim tko ima hcv.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 08:52   #38
Quote:
Spiderman kaže: Pogledaj post
da, je bolje je neke stvari ne saznati ali recimo ja to nemogu napraviti jer ne želim se dovesti u neugodnu situaciju jer se uvijek može saznati. i onda što si napravio/la? vjerojatno još goru stvar. ja sam takav da jednostavno želim reći osobi do koje mi je stalo što mi je. ustvari ja to ni ne krijem. kažem ljudima za koje mislim da trebaju znati. naravno da neću reći nekome onako u prolazu ili šta ja znam.
Znam o cemu pricas. Ni ja ne bih nikad krila nesto tako ozbiljno jer svako ima pravo da odluci dal je to za njega dobro ili ne, a s druge strane ne bih bilo kome to priznala. Mogu ja hipotetski odgovoriti ali to nije to, jer smo svi mi pametni i dobri kad su drugi ljudi u pitanju ali kad smo sami u neke stvari upleteni onda malo drugacije razmisljamo. Ja sam htjela rec da osobno za sebe ne bih voljela nikad saznati jer su to jako teske i emotivno bolne situacije u kojima sto god odlucis moze biti pogresno.
flora_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 09:00   #39
Quote:
flora_sk kaže: Pogledaj post
Znam o cemu pricas. Ni ja ne bih nikad krila nesto tako ozbiljno jer svako ima pravo da odluci dal je to za njega dobro ili ne, a s druge strane ne bih bilo kome to priznala. Mogu ja hipotetski odgovoriti ali to nije to, jer smo svi mi pametni i dobri kad su drugi ljudi u pitanju ali kad smo sami u neke stvari upleteni onda malo drugacije razmisljamo. Ja sam htjela rec da osobno za sebe ne bih voljela nikad saznati jer su to jako teske i emotivno bolne situacije u kojima sto god odlucis moze biti pogresno.
je istina je ali opet ja gledam sebe i ja ako ne bi rekao ljudima do kojih mi je stalo osjećao bih se kao govno kada bi oni to kasnije saznali. vjeruj mi imao sam već neugodnih situaciju dok od ljudi nisam ništa tražio ali eto ja se nedam, ja živim sa time, ja se borim sa time. svatko odlučuje da li će reći ili ne. ja sam odlučio da ljudi saznaju jer na kraju krajeva nemam šta izgubiti, više mogu izgubiti ako ne kažem a kasnije se sazna. nažalost, danas ljudi neznaju puno o tome a trebali bi. ljudi se neinformiraju previše jer ih nezanima. informiraju se tek kad netko ima hep c u njihovoj okolini.
__________________
Od danas u društvu pušača bum pustil i Tihomira i Zvonimira | Tak sam bil žeđen, da sam meglu lizal | Matej 7:12 | Marko 7:16, 8:18, 10:31 | Filemonu 1,12
Spiderman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:50   #40
Quote:
Spiderman kaže: Pogledaj post
nažalost, danas ljudi neznaju puno o tome a trebali bi. ljudi se neinformiraju previše jer ih nezanima. informiraju se tek kad netko ima hep c u njihovoj okolini.
a ti si informiran o svakoj zaraznoj bolesti?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.