Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2004., 12:46   #21
Re: Psihijatar/psiholog

Quote:
Little Angel kaže:
Trazi se neki kao iz americkih filmova, znaci koji bi pomogao oko zivotnih/stresnih/obiteljskih ili slicnih problema.
Znam da je alternativa dobar prijatelj koji hoce slusati ali ponekad je dobrodosla i strucna pomoc.
Imate li nekog za preporuciti a da je u Zgb?


Odi ti u prirodu, na selo u ribolov... to ti je prava psiho terapija. Ostavi se ti dotura koji su ludji i od samij ludjaka.
Delfino is offline  
Old 27.02.2004., 16:42   #22
Quote:
Mya kaže:
Službeni naziv ti je Centar za djecu, mlade i obitelj MODUS. Imaju grupni i individualni rad. Telefon je 4621 554 i sve se informacije mogu dobiti 9-17 sati. Koliko znam za sada je savjetovanje besplatno ali treba provjeriti. Možda imaju i stranicu na Internetu, ako ne svoju onda u sklopu Društva za psihološku pomoć.
Hvala ti, Mya. Evo našla sam stranicu: http://www.dpp.hr/
dreamer~dreams is offline  
Old 27.02.2004., 20:52   #23
Quote:
Svatko ima nekakve probleme. I oni su njemu najveći i nitko nema veće probleme. No, dali je baš za svaku sitnicu treba gutati apaurine?

Npr. bračni problemi se ne rješavaju kod psihijatra. A svejedno ti i takvi problemi znaju čovjeka itekako izmoriti i rasturiti.

Nije svakodnevni stres bolest. Pa kud bi svi ti psihijatri da moraju liječit sve one živčenjake koji puknu svaki puta čim im telefon 5 puta zvoni u 10 minuta.
bas tako.

Quote:
nema tablete za život.
eto. Neki shvate odmah. A neki nikad.
Winona is offline  
Old 27.02.2004., 21:10   #24
Quote:
MilkyWay kaže:
Studiji za ova dva zanimanja su prilično drukčija. Psihijatar je medicinsko zanimanje. Upravo zbog tog medicinskog obrazovanja, oni se specijaliziraju za devijantno ponašanje, tj. liječenje bolesti.

Psiholozi cijeli svoj studij posvećuju proučavanju uobičajenog i svakodnevnog ljudskog ponašanja. Koliko znam da ima više različitih studija psihologije.

Ja bih rađe psihologu. Tako dugo dok ne poludim i počnem strijeljati ljude po ulici.
psiholozi se ne bave samo normalnim ljudskim ponasanjem i svakodnevnim problemima

mene je lijecio psiholog od PTSP-a i opsesivne kompulsije

uz to mi je preporucio uzimanje lijekova koji pospjesuju prenos seratonina medju nervima ali je recept morao napisati moj doktor jer psiholog ne moze napisati recept

a vremena davanja tableta za spavanje za svaki psiholoski poremecaj su davno prosla

apsolutna je zabluda da su sve tablete koje se dobija za tretiranja bilo kojeg psiholoskog poremecaja ili stanja tablete za smirenje ili spavanje

ja uzimam antidepresive - znace ne da me "umrtve" vec da "zivnem" ali je moja kombinacija sa anxioliticima tako da jednim lijekom tretiraju dva problema

vrlo cesto je psihicki poremecaj posljedica kemijske neravnoteze u mozdanim/nervnim celijama

ako vam odredjeni lijek ne pashe (imate teske nuspojave) trazite drugi - cesto ima alternativa

za pocetak topica - cini mi se da pokretacu treba grupna terapija - gdje bi se rjesavali problemi dinamike u obitelji - koliko sam shvatila post?
margarita is offline  
Old 27.02.2004., 21:13   #25
sve u svemu zalosno

jos uvijek je stanje svijesti po pitanju psihickih bolesti u apsolutnom mracnom dobu

ne mogu vjerovat da ljudi jos uvijek koriste izraz "ludjak" za psihicki bolesnu osobu
margarita is offline  
Old 28.02.2004., 01:34   #26
lust4lif3: Kao što već rekoh na jednom postu negdje tamo na nekom drugom threadu, drugom podforumu - anonimnost ti daje mogućnost da sereš bez ikakve veze i pojma o tome što pričaš. I onda navrh svega još svojem diskutantu pljuneš u facu frazom "Prvo nešto pročitaj, a onda se javi". I sve to u postu u kojem nema nijednog jedinog argumenta. Nakon te fraze u takvom postu ja odustajem od rasprave. Prava istina je zapravo da neznaš s kime raspravljaš i što taj o svemu tome zna. Možda s druge strane razgovaraš s psihijatrom, kojemu je preko qurca raspravljati s osobom koja baljezga gluposti, a onda mu na kraju još spusti idiotluk kako on ništa nezna (naravno da nisam psihijatar, a bome ni psiholog, ali sam poznavao ljude koji su takve stvari studirali, pa sam se naslušao o tome).

Što se mene tiče, ti si ta koja bi se trebala malo informirati, a onda doći ovamo i kenjkat nešto o "pročitanome"!

Eko!
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Old 28.02.2004., 08:59   #27
Dragi MilkiWay - a i ostali.

Nisam psihijatar, nisam psiholog, ali sam chovjek koji se ne stidi bolesti jer ju ne biramo.


Uzmi malo vremena i prochitaj ovaj topik
magic is offline  
Old 28.02.2004., 13:36   #28
U Vinogradskoj radi jako dobra Dr. koja isto tako prima pacijente privatno. Ako zelis vise podataka, mogu ti poslati na pm.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Old 29.02.2004., 01:39   #29
..

Psihijatri bome znaju naplatit svoj rad..200kn po satu,,pa to je mjesecno,,to je lova da boli glava
Dal oni s vremenom otvrdnu na te `ludjake` koji im dolaze i postanu bescutni i promatraju ih s podsmijehom i prezirom?
 
Old 29.02.2004., 09:47   #30
Re: ..

Quote:
beowulf kaže:
Psihijatri bome znaju naplatit svoj rad..200kn po satu,,pa to je mjesecno,,to je lova da boli glava
Dal oni s vremenom otvrdnu na te `ludjake` koji im dolaze i postanu bescutni i promatraju ih s podsmijehom i prezirom?
bolje biti "ludjak", nego toliko primitivan da mislis da su ljudi koji trebaju pomoc psihijatra ludjaci

beowulf, nista osobno
violent_femmes9 is offline  
Old 29.02.2004., 10:03   #31
Re: ..

Quote:
beowulf kaže:
Psihijatri bome znaju naplatit svoj rad..200kn po satu,,pa to je mjesecno,,to je lova da boli glava
Dal oni s vremenom otvrdnu na te `ludjake` koji im dolaze i postanu bescutni i promatraju ih s podsmijehom i prezirom?
Ako ti je lokacija istinita, imash srece pa u nashoj maloj drzhavici josh uvijek postoje usluge koje koristish preko normalnog zdravstvenog osiguranja, uz neveliku participaciju.

Ako ti je pomoc potrebna, tebi ili nekome do koga ti je stalo, interesiraj se u Centru primarne zdravstvene zashtite ili u Centru za socijalnu skrb i dobit cesh pravu informaciju.

No lako je pisati...a teshko chekati red u Klinici za socijalnu psihijatriju...samo zhelja da se nekome pomogne mozhe prevazici nashe predrasude i nelagodu...zhelite li da vam pishem kako je izgledalo? Sljedeci su mi put vec pripremili odbor za dochek, a treci put su mi predali ljubavne pjesme...

A chak nisam ishla zbog sebe...


Prochitajte onaj linkani topik, vi koji niste.
magic is offline  
Old 01.03.2004., 11:31   #32
Quote:
margarita kaže:
sve u svemu zalosno

jos uvijek je stanje svijesti po pitanju psihickih bolesti u apsolutnom mracnom dobu

ne mogu vjerovat da ljudi jos uvijek koriste izraz "ludjak" za psihicki bolesnu osobu
Da zalosno je , jos vise sta neki koji su intelegentni jos i kazu ne treba ti niti doktor(psiholog ili psikajatris) ili neke tablete!

Prema zadnjim podacima depresija je bolest buducnosti sa 4-5 osobe od stotinu afektana.

Mozda te osobe koje ne trebaju doktore i lijekove su te osobe koje uticu na ostale da obole????
Cinicne ,agro osobe su koje mogu napraviti zivot veoma tezak za osobe koje su vredne radne i disciplinirane , ali tihe i povucene.

1990 dok sam radio u kancelariji kao organizator radnih naloga i imao tri komputera pred sobom , dvadesetak automobila pod radio kontrolom , tri telefona od kojih je jedan bio spojen od 7 razlicitih predradnika (ako ne odgovore da prebaci k meni nakon 4 ringa), podsvjesno sam brojio u sebi kada ce zazvoniti ,jer je njihova kancelarija bila samo metrima od mene.

Dok su oni mrcine stajali na vratima i pusili ja sam imao po par ljudi cekali na radne naloge i narudzbu za part za posao, netko se javljao iz automobila ,i telefon je zvonio...........

Koliko moze covjek tako raditi ,pogledajte u drzavnoj kancelariji ,
pa ih pratite kako se prica ,a vi cekate na red ili i na drugim mjestima.

Dao sam na znanje da je previse i da ne mogu , ali palo je na gluhe usi manegera.....trajala je godina dana dok nisam kalapsao i jedno jutro nisam mogao iz kreveta.....

Uzeo sam 4 mjeseca godisnjeg i nisam se mogao oporaviti , i nitko kao i ja nije mislio da je sve , stress, panic atack i depresion,
kao i strah radnog mjesta.

Eto od onda ne radim prosle su 14 godine .Nakon godisnjeg sam bio sretan da sam vidio Neurologista, koji me je uputio psychijatristu.....kojega vidim jos i danas svakih 6 tjedna.

Jest zeleo sam biti fizicki bolestan i trajalo je tri-sest mjeseci da me se uvjeri da sam pshykologikli bolestan i da sam dozivio kemijski imbalanc i da mi trebaju lijekovi ,koje cu uzimati za ostatak zivota.

Zato ako se ne osjecate dobro ne cekajte kao ja do iznemoglosti ,jer vise nikada necete biti sta ste bili.

Ja sam bio za moj 50 rodjendan dobio otkaz kao nesposoban
za posao i $100.000 dollara isplata za stetu, ali nisam radi tih novaca dobivao penziju, morao sam cekati dvije godine po zakonu za penziju.

P.S. moja doktorica je general prakticioner i psychiatrist kao i diplomirani psykologist...veoma sam sretan da sam se namjerio na tako iskusnu osobu, (i na vrh svega je i kao dijete dosla emigrirala is Holanda).I vidi me privatno, posjeta traje zajedno sa mojom suprugom 1.5 sata, i ne naplaciva nam posebno nego samo sta dobi od drzave ,sta je samo 70% od racuna.

Izvinjavam se na duljini pisanja.



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 01.03.2004. at 12:07.
Vilko is offline  
Old 01.03.2004., 18:45   #33
Re: ..

Quote:
beowulf kaže:
Psihijatri bome znaju naplatit svoj rad..200kn po satu,,pa to je mjesecno,,to je lova da boli glava
Dal oni s vremenom otvrdnu na te `ludjake` koji im dolaze i postanu bescutni i promatraju ih s podsmijehom i prezirom?
a zasto ne bi naplatili?

ovdje ti sat kod psihologa kosta $130 CDN i uglavnom je pokriveno preko zdravstvenog - a to je manje nego sto neki daju mjesecno za pice

a pomoc koju ti strucna osoba moze pruziti je neprocjenjiva

i ne - nisu svima samo novci na pameti - neki se bave svojim poslom jer to vole i zaista zele pomoci ljudima

znas li ti kako je biti fizicki zdrav a mrtav u dushi, prezren od okoline jer si "ludjak" samo zato sto se ponasas drugacije - ne svojom krivicom niti te stvari radis namjerno, i sto se vise trudis da budes "normalan" to se vise zakopavas

to je kao da si ziv zakopan, gledas zivot kako te obilazi i ti bi zivio al van iz svog "kaveza" na mozes - bar ne sam

i kad se konacno nadje pomoc - netko ko te vrati natrag medju zive - zar to mozes cijeniti novcem?!?
margarita is offline  
Old 17.03.2004., 20:51   #34
evo broj telefona za psihološku pomoć u centru TESA u Zagrebu 482 88 88 svaki radni dan 10-22 na telefonu rade volonteri psiholozi, također je moguće ugovoriti savjetovanje uživo i dobiti razne korisne informacije. moguće je i savjetovanje preko neta, al se sad ne mogu sjetit linka...
wardancer is offline  
Old 17.03.2004., 21:29   #35
Quote:
MilkyWay kaže:
lust4lif3: Kao što već rekoh na jednom postu negdje tamo na nekom drugom threadu, drugom podforumu - anonimnost ti daje mogućnost da sereš bez ikakve veze i pojma o tome što pričaš. I onda navrh svega još svojem diskutantu pljuneš u facu frazom "Prvo nešto pročitaj, a onda se javi". I sve to u postu u kojem nema nijednog jedinog argumenta. Nakon te fraze u takvom postu ja odustajem od rasprave. Prava istina je zapravo da neznaš s kime raspravljaš i što taj o svemu tome zna. Možda s druge strane razgovaraš s psihijatrom, kojemu je preko qurca raspravljati s osobom koja baljezga gluposti, a onda mu na kraju još spusti idiotluk kako on ništa nezna (naravno da nisam psihijatar, a bome ni psiholog, ali sam poznavao ljude koji su takve stvari studirali, pa sam se naslušao o tome).

Što se mene tiče, ti si ta koja bi se trebala malo informirati, a onda doći ovamo i kenjkat nešto o "pročitanome"!

Eko!
Stari, da si ti "psihijatar kojem je preko k... raspravljati s nekim ko baljezga gluposti" nebi ti lupao sa tolikim nerazumijevanjem. To samo pokazuje tvoj stav prema psihijatrima i psihijatrijskim bolestima od kojih zazires da te "ne proglase ludim jer ides kod psihijatra". Zato si ti, kao i mnogi koji se plase te stigme (koja je jos uvijek u nasoj maloj i primitivnoj sredini jako prisutna) za svoje psiholoske probleme potrazio pomoc PSIHOLOGA.
Postoji veliko podrucje u kojem se psihijatrija i psihologija preklapaju i gdje psihoterapiju mogu provoditi i jedni i drugi (primjereno educirani te nakon sto su je i sami prosli). To podrucje nema veze sa tzv. bioloskom psihijatrijom koja se bavi medikamentoznim lijecenjem "poremecaja prijenosa tvari u mozgu" kako netko rece. I psihoterapijom lijeci ono sto je u narodu poznato kao "neuroze" (dakle nema psihijatrijskog patoloskog supstrata u smislu nekog organskog poremecaja, ali moze biti vrlo neugodno i ogranicavati sakodnevno funkcioniranje itekako. Imas tu negdje topic o anksioznosti pa procitaj). Dakle nemozes bas reci da je to "svakodnevna zivotna problematika" o kojoj ces razgovarati sa psihologom. Korijeni su, prema Freudu, najcesce u strukturi licnosti (jasno ako se iskljuci organska podloga bilo kojeg tipa-dakle i nepsihijatrijska bolest kao npr. hipertireoza) i treba ih tretirati psihoanalizom. Takva analiza moze trajati godinama i zato je lakse naci psihologa koji ce "zagladiti" simptome za dva tjedna i svi sretni. Do slijedece prilike.

Dakle, manje iskljucivosti i vise informiranosti.
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Old 17.03.2004., 22:13   #36
Možda je ovo dobro mjesto da napišem ovdje broj telefona za psihološku pomoć:

01/4613 111

Ako se netko nađe u nekoj krizi... Ja sam jednom ili dvaput nazvala (jednom je to bio plavi telefon, bila sam mala ) i puno mi je to pomoglo... Eto
dreamer~dreams is offline  
Old 21.08.2010., 18:22   #37
ok ljudi jel netko ima za preporučit enmkog dobrog psihića? ok razjasnili smo što je psiholog, psihoterapeut, psihijatar- a kaj je onda neuropsihijatar? idem kod jednog u novu bolnicu i nisam sigurna da sam zadovoljna.
ELICEA is offline  
Old 21.08.2010., 19:35   #38
Prije su psihijatrija i neurologija bikle spojene specke, pa su ljudi koji su tada studirali danas neuropsihijatri. Pretpostavljam da ih se većina dalje više orijentirala na neurologiju.
femmelatin is offline  
Old 21.08.2010., 19:59   #39
pa sumljam da se više ova moja konkretno orijentirala na neurologiju s obzirom da radi na odjelu za traume uzrokovane stresom,. nego može li mi itko imenom i prezimenom preporučiti nekoga čisto za drugo mišljenje, nekog vrhunskog? zna li itko kako doći do veljka đorđevića?
ELICEA is offline  
Old 22.08.2010., 14:05   #40
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
pa sumljam da se više ova moja konkretno orijentirala na neurologiju s obzirom da radi na odjelu za traume uzrokovane stresom,. nego može li mi itko imenom i prezimenom preporučiti nekoga čisto za drugo mišljenje, nekog vrhunskog? zna li itko kako doći do veljka đorđevića?
Veljko Djordjevic radi na KBC, Klinika za psiholosku medicinu (trenutacno je Klinika premjestena na Salatu, u zgradi dermatologije radi renoviranja Rebra).

Jesi li razmisljala ucinti psihologijsku obradu radi jasnije diferincijalne dijagnostike (nije neuobicajeno) - naravno ako ti takvo sto treba?

Trazis li privatnog psihologa/psihijatra ili preko uputnice?
__________________
svako zasto ima svoje jebi ga
putnica kroz vrijeme is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.