Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2009., 17:52   #41
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
I što bi reko Pervan...platiti će oni nama milijarde i još još ko će šta popit od susjednih zemalja
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 17:53   #42
Topic je otvoreno na jedan fin nacin i intersantan je, ali ne znam zasto je stavljen pod politiku.

Ovo je pitanje pravne naravi i politika i moral (koji je vrlo dvojbena stvar) sa otkupom drustvenog stana nemaju veze.

Svatko tko je zivio u SR Hrvatskoj do pocetka rata ima pravo na otkup drustvenog stana, pod uvjetom da je:

- u istom zivio do 1991
- na njega polagao stanarsko pravo
- da je uplacivao kroz svoju placu samodoprinos za stanogradnju

To je sve. Mesic lupeta gluposti (nije mu prvi put) kad tvrdi da stanarsko pravo kao institucija vise ne postoji. Ne postoji, ali je postojalo i oni ljudi kji su uplacivali u stanogradnju imaju pravo na otkup po potpuno istim uvjetima kao i svi ostali sto su ih otkupili 1992. To pravo im ne zastarjeva. Pa ljudi su otkupljivali bivse drustvene stanove po BiH jos i 2007. Cak mislim da ih je jos ostalo neotkupljenih.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 18:03   #43
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Topic je otvoreno na jedan fin nacin i intersantan je, ali ne znam zasto je stavljen pod politiku.

Ovo je pitanje pravne naravi i politika i moral (koji je vrlo dvojbena stvar) sa otkupom drustvenog stana nemaju veze.

Svatko tko je zivio u SR Hrvatskoj do pocetka rata ima pravo na otkup drustvenog stana, pod uvjetom da je:

- u istom zivio do 1991
- na njega polagao stanarsko pravo
- da je uplacivao kroz svoju placu samodoprinos za stanogradnju

To je sve. Mesic lupeta gluposti (nije mu prvi put) kad tvrdi da stanarsko pravo kao institucija vise ne postoji. Ne postoji, ali je postojalo i oni ljudi kji su uplacivali u stanogradnju imaju pravo na otkup po potpuno istim uvjetima kao i svi ostali sto su ih otkupili 1992. To pravo im ne zastarjeva. Pa ljudi su otkupljivali bivse drustvene stanove po BiH jos i 2007. Cak mislim da ih je jos ostalo neotkupljenih.
To si dobro primjetio,Mesic kao i vazda lupeta gluposti.
Ali ovi sta su izgubili stanarska pravo ne mogu otkupiti stan,jer su im oduzeta.
Mojoj tetki je stanarsko pravo oduzeto "zbog neopravdanoga nekoristenja stana dulje od 6 mjeseci"Citao sam presudu Suda.A to sta je bio rat,nasem pravosusju ne predstavlja "opravdani razlog" za izbivane i stana.
To ti je to.Imao si stan,zivio u njemu do 1991,izdvajao si za stanogradnju,cetnici napali HR,ti otisao iz straha ili nekog drugog razloga, i adio...stan vise nemas jer ti se netko drugi uselio i drzava ti je oduzela stanarsko pravo.

Mnogi ovdje kazu da Srbima ne trebamo vratiti stan.prava jer su nas napali i bili agresori.Pitam se sto je onda s Bosnom i Hercegovinom,jer su tamo svima vracena stanarska prava,cesto bez selekcije da li je netko radio zlocine ili ne.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 18:08   #44
i jos nesta glede stanarskih prava.Nisu oduzimana samo Srbima.Poznajem obitelj,Hrvati su,otisli su u Italiju tijekom rata,a kad su se vratili stan im je bio useljen.Onaj sta se uselio je inace imao dobrih veza u vlasti tada.A drzava im je u medjuvremenu oduzela stan.pravo.i ljudi su ostali bez stana.
Eto,sto cemo u takvim slucajevima gdje su Hrvatima oduzimani stanovi,oni sigurno nisu bacali granate na HR.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 18:17   #45
Quote:
piranha kaže: Pogledaj post
ne shvačam što želiš reči

pa i kod nas se to tak radi
kak je stan dobila Jadranka Kosor i još mnogi
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 18:23   #46
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
i jos nesta glede stanarskih prava.Nisu oduzimana samo Srbima.Poznajem obitelj,Hrvati su,otisli su u Italiju tijekom rata,a kad su se vratili stan im je bio useljen.Onaj sta se uselio je inace imao dobrih veza u vlasti tada.A drzava im je u medjuvremenu oduzela stan.pravo.i ljudi su ostali bez stana.
Eto,sto cemo u takvim slucajevima gdje su Hrvatima oduzimani stanovi,oni sigurno nisu bacali granate na HR.
A imas i Hrvata koji su ostali u Podunavlju za vrijeme RSK, bili u vojsci RSK i nakon re-integracije otkupili su bivse drustvene stanove na sto su polagali puno PRAVO). A to isto pravo je uskraceno hrvatskim proganinicima iz Vukovara zbog isteka "vremenskih rokova."

Da ne govorimo sto bi bilo da je prihvacen Z-4. Isto bi bilo sa krajiskim Srbima. Svi bi otkupili stanove. Zato nema potrebe pricati o pravdi i moralu. Ne postoji.

I stoga je odluka MZ u BiH o sustavu "svi na svoje" jedina pravedna i ispravna.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 21:50   #47
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
A imas i Hrvata koji su ostali u Podunavlju za vrijeme RSK, bili u vojsci RSK i nakon re-integracije otkupili su bivse drustvene stanove na sto su polagali puno PRAVO). A to isto pravo je uskraceno hrvatskim proganinicima iz Vukovara zbog isteka "vremenskih rokova."

Da ne govorimo sto bi bilo da je prihvacen Z-4. Isto bi bilo sa krajiskim Srbima. Svi bi otkupili stanove. Zato nema potrebe pricati o pravdi i moralu. Ne postoji.

I stoga je odluka MZ u BiH o sustavu "svi na svoje" jedina pravedna i ispravna.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 02:19   #48
A ne kuzim autora,postavio je temu,iscudio se nepravdi,i onda ga uopce nema...
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 22:55   #49
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
ne graditi prijatelju,nego vratiti!
ne balegaj
stanove smo svi financirali ali nismo svi dobili stanarska prava
napuštanjem RH i odlaskom na drugu stranu oni koji su imali stanarska prava su ostali bez tih prava temeljem zakona pa i zakona propale države
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 16:09   #50
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
ne balegaj
stanove smo svi financirali ali nismo svi dobili stanarska prava
napuštanjem RH i odlaskom na drugu stranu oni koji su imali stanarska prava su ostali bez tih prava temeljem zakona pa i zakona propale države
Zakone temeljem koga su ostali bez stanarskih prava je propisivao da se isto gubi "neopravdanim nekoristenjem stana dulje od 6.mjeseci".
A za nase pravosudje rat i ratna situacija nisu opravdani razlog za izbivanje iz stana.
Rijec je o jako velikome roju ljudi,da bismo ih sve po metodi generalizacije svrstali u cetnike i one koji su na drugu stranu pobjegli da bi ratovali protiv Hrvatske.

Trebalo je uciniti isto kao i u BiH,svima da se vrati svoje.I tamo su "svi financirali te stanove,a nisu svi dobili stanarsko pravo"
A u drzavi u kojoj se pljacka nacionalno blago dok golema vecina Hrvata krvari na bojisnici braneci vlastitu obitelj i dom,krajnje zanimljivo djeluje tolika privrzenost hrvatskoga pravosudja da ekspresno primjeni zakon o stambenim odnosima,poglavito clanak 99.Da nam je pravosudje tako revnosno bilo u svim ostalim slucajevima,danas bi EU organizirano u Hrvatsku dovodila engleske i svedeske suce da uce od nasih kako se ucinkovito primjenjue pravo i dijeli pravda.
A ne da svaki bjelosvjetski diplomat "ogovara"hrvatsko pravosudje kao najgore u Europi.
Ne moras biti nesto narocito mudar,da bi skuzio razloge tako "ucinkovite"primjene spomenutoga zakona.
Isto mislis zasto se bos.-herc.sudovi u sred rata i agresije nisu bavili tisucama predmeta o otkazu stanarskih prava?
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 19:34   #51
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Zakone temeljem koga su ostali bez stanarskih prava je propisivao da se isto gubi "neopravdanim nekoristenjem stana dulje od 6.mjeseci".
A za nase pravosudje rat i ratna situacija nisu opravdani razlog za izbivanje iz stana.
Rijec je o jako velikome roju ljudi,da bismo ih sve po metodi generalizacije svrstali u cetnike i one koji su na drugu stranu pobjegli da bi ratovali protiv Hrvatske.

Trebalo je uciniti isto kao i u BiH,svima da se vrati svoje.I tamo su "svi financirali te stanove,a nisu svi dobili stanarsko pravo"
A u drzavi u kojoj se pljacka nacionalno blago dok golema vecina Hrvata krvari na bojisnici braneci vlastitu obitelj i dom,krajnje zanimljivo djeluje tolika privrzenost hrvatskoga pravosudja da ekspresno primjeni zakon o stambenim odnosima,poglavito clanak 99.Da nam je pravosudje tako revnosno bilo u svim ostalim slucajevima,danas bi EU organizirano u Hrvatsku dovodila engleske i svedeske suce da uce od nasih kako se ucinkovito primjenjue pravo i dijeli pravda.
A ne da svaki bjelosvjetski diplomat "ogovara"hrvatsko pravosudje kao najgore u Europi.
Ne moras biti nesto narocito mudar,da bi skuzio razloge tako "ucinkovite"primjene spomenutoga zakona.
Isto mislis zasto se bos.-herc.sudovi u sred rata i agresije nisu bavili tisucama predmeta o otkazu stanarskih prava?
ajmo ovako:
nek im se vrati stanarsko pravo kad se i meni da stanarsko pravo i kad se mom pokojnom čaći da stanarsko pravo i kad se svim ostalim građanima koji to pravo nisu osvarili u socijalizmu dade to pravo jerbo su oni to pravo ostvarili na uštrb onih koji ga nisu ostvarili
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:25   #52
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Ali nisu nam Srbi krivi sto nismo naplatili ratnu stetu.Pa ne ocekujes valjda da nam Srbija i Crna Gora spakiraju milijarde dollara,stave rozu masnicu i posalju u Zagreb.
RH nije podnjela tuzbu za naplatu ratne stete.U tomu nas Srbi nisu mogli sprjeciti.
A pogledaj tek onu sprdacinu s placanjem krava od Crne Gore.Umjesto da su ljudima popravili kuce koje su im porusili,pa i Srbima platili stanove iz kojih su morali otici zbog njihove agresije,oni nama placaju 300 krava i jos im nasi politicari se klanjaju do zemlje zbog toga.Istina,ponudili su nam vratiti i opremu koju su opljackali iz dubrovacke zracne luke,inace staru nekih 20 godina.Kako lijepa gesta od njih.Gdje je tada bila Vlada RH da nasim crnogorskim "prijateljima"objasni da nam trebaju platiti stetu koju su nacinili svojim pljackaskim pohodom?
Nego su jos ugostili podgorickog cetnika,danas jeli demokratu,koji samo koju godinu unatrag nije htio igrati sah jer ga sahovska ploca podsjeca na sahovnicu.
I zasto onda da ceh placa tamo neki Jovo ili Vukadin,nad cijim su takodjer glavama zvizdale "preventivne"granate iz CG i Srbije,kad vec nasa drzava ugoscuje osvjedocenog cetnika i rusitelja HR?

I ti ovdje uglavnome govoris o Srbima s podrucja tzv.Krajine.Stanovi su oduzeti vecinom ljudima koji su zivjeli u urbanim sredinama,i koji su ih HR otisli tijekom 1991 i 1992.
Ako vec gradiramo krivnju za rat,onda je ona daleko vise na strani tzv.krajinskih srba,nego tzv."urbanih"srba.Tesko da je neki prosjecni Srbin u Zagrebu ii Dubrovniku mogao utjecati na svoje sunarodnjake u Kninu,a o onoj zlocinackoj bratiji u Beogradui Podgorici da i ne govorim.


Dakle,RH moze i mora podnijeti tuzbu za nadnadu ratne stete,a ne po principu kolektivne krivnje kaznjavati obicne smrtnike i one koje nitko nista nije pitao.
Reci mi,kako za rat moze biti kriv moj bivsi susjed,koji je ovdje bio s nama kad su cetnici poceli bacati granate na Dubrovnik.Otisao je kad se jugo vojscurina povlacila.Sto je on kriv za rat?Imao je godina isto kao i ja.I sad ja njemu trebam napaltiti i materijalno i moralno krivnju za rat?
Ili svome rodjaku polusrbinu?
A i pricao mi je kako ih je "majka Srbija"docekala kad su tamo dosli.
Tuzne su to,moj prika,sudbine.Nikomu nije lako tko je iz svoga doma otisao.Ja to najbolje znam jer sam bio prognanik godinu dana.Znam da niti jedan covjek ne odlazi iz obijesti iz svoga doma.
I pet kazem,neka Rh kazni one koji su pocinili zlocine i zapovjedali rusenje Hrvatske,ali ama bas svakoga Srbina,samo zato sto je Srbin ne mozemo smatrati krivim za rat.



Filter.
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.