Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2014., 23:05   #1041
dugo me ni bilo s vijestima za e.c. pa evo izvjestaja.proslo ljeto sam popila turu klavocina pa zatim turu ninura + d manose secer.otisla i mislila sam napokon rijeseno.ali ne! gadura se vratila za 2-3 mjeseca grr. onda sam popiz..i kupila urovaxom nakon puno guglanja. mislim si sad ak sam bacila 350 kn bezveze ebat cu nekom sve po spisku.teta u apoteci rekla piti minimum 3 mje ali moze i 6.i tak pise na kutiji. pila sa ih sjecanj,veljacu i ozujak.rijesila sam je se i zasada nema naznaka da ce se vratiti tako brzo.ali na jesen svakako mislim popiti turu ninura za svaki slucaj.
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 14:06   #1042
Quote:
veravinci0 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.. mene zanima da li mi netko može pomoći jer sam očajna i više ne znam što da radim! mjesecima trpim bolove u mjehuru, doktorica mi je davala ninur, klavocin, cefaleksin, ništa mi nije pomoglo... prošla sam briseve i svi su bili negativni, urinokultura je bila sterilna, bakterija nemam... doktorica me poslala urologu koji mi je napravio cistoskopiju i tamo je urolog vidio da imam edem na vratu mjehura koji je navodno posljedica neke teške upale... ponovo sam dobila antibiotik međutim ne pomaže... sada sam još uvijek na antibiotiku ali me mjehur i dalje boli... primjetila sam da me najviše boli ujutro kad se probudim jer me tada peče nakon prvog mokrenja... da ne pričam kako mi je slab mjehur, neprestano imam osjećaj da moram mokriti iako ne moram... molim vas neka mi netko pomogne savjetom jer ne mogu spavati, biti na poslu, doma, sjediti, ležati, ludim kuda više da idem? ginekološki je također sve u redu... zašto me tako boli mjehur i peče ujutro? probala sam sve moguće pripravke, d mannozu, c vitamin, čaj od zobi... nije mi jasno što me to boli kad nema bakterija?
kad uhvatiš malo vremena pročitaj temu vilvodinije na forumu, ja sam se atila isto kao i ti više od 2 godine i na kraju otkrila da imam obostrane kile na preponama koje nečeš vjerovati stvaraju simptome jako slične upalama mjehura...znam da zvući nevjrojatno ali malo pročitaj...mene je stravično peklo nakon mokrenja...da li imaš neke bolove u predjelu prepona? jel ti smeta sjedenje?
Dea2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 22:23   #1043
Quote:
veravinci0 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.. mene zanima da li mi netko može pomoći jer sam očajna i više ne znam što da radim! mjesecima trpim bolove u mjehuru, doktorica mi je davala ninur, klavocin, cefaleksin, ništa mi nije pomoglo... prošla sam briseve i svi su bili negativni, urinokultura je bila sterilna, bakterija nemam... doktorica me poslala urologu koji mi je napravio cistoskopiju i tamo je urolog vidio da imam edem na vratu mjehura koji je navodno posljedica neke teške upale... ponovo sam dobila antibiotik međutim ne pomaže... sada sam još uvijek na antibiotiku ali me mjehur i dalje boli... primjetila sam da me najviše boli ujutro kad se probudim jer me tada peče nakon prvog mokrenja... da ne pričam kako mi je slab mjehur, neprestano imam osjećaj da moram mokriti iako ne moram... molim vas neka mi netko pomogne savjetom jer ne mogu spavati, biti na poslu, doma, sjediti, ležati, ludim kuda više da idem? ginekološki je također sve u redu... zašto me tako boli mjehur i peče ujutro? probala sam sve moguće pripravke, d mannozu, c vitamin, čaj od zobi... nije mi jasno što me to boli kad nema bakterija?
Intersticijski cistitis? Je li netko od urologa dosad posumnjao na to i napravio pretrage?

http://www.ic-network.com/
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 12:37   #1044
Podijeliti cu s vama svoje iskustvo i lijek koji sam našla i s kojim sam prvi puta u životu imala odlične nalaze. Naravno ne mora značiti da će vama pomoći ono što je pomoglo meni, ali znam kako je to trpjeti bolove svako malo i ići po antibiotike.
Dakle od 5. godine imam problema sa mjehurom. Rečeno mi je da se ne smijem kupati nigdje osim u svojoj kadi. Dakle more, bazeni 0 bodova. Naravno da to nisam poslušala jer to si nisam htjela uskraćivati. Uvijek sam bila osjetljiva i svake jeseni do kraja proljeća imala bi bolove koje bi jedino mogla riješiti antibioticima. Jedne zime probudila sam se u strašnim bolovima i završila sam na hitnoj. Imala sam upalu bubrega. Bol kakvu još nisam doživjela ni prije ni poslije toga. Teški antibiotici + injekcije i tablete protiv bolova. I trajalo je to sve do prije 2 godine kada sam odbila podići antibiotike u ljekarni. Tada nisu bolovi bili prisutni, ali mi nalazi nisu bili dobri. Počela sam piti pola litre zelenog čaja dnevno i tako svaki dan. Sljedeće godine nalazi su bili bolji, a ove godine nemam prisutnu niti jednu bakteriju! Osjećam se odlično i bolova više nema.
Ono što je najbitnije je : puno , puno tekućine! Potrebno je sve to isprati!
Djevojke sretno!
...Kendra... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 10:07   #1045
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Intersticijski cistitis? Je li netko od urologa dosad posumnjao na to i napravio pretrage?

http://www.ic-network.com/
Prije nekoliko dana konačno su mi postavili dijagnozu - da, riječ je o IC-u.
Koliko mi je lakše što napokon imam neku dijagnozu, toliko sam u šoku i jako tužna što je riječ upravo o tome. Urolog mi je rekao da je to neizlječivo i autoimuno, te da se s time živi... Postoje neka liječenja odnosno nešto što bi moglo ublažiti simptome, ali ne i ozdraviti od toga. Buditi se ujutro i uvečer ići spavati u bolovima... Ne znam... Teško prihvaćam sve to. Mislim da će mi trebati puno vremena da se naviknem na ovo stanje.
veravinci0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:02   #1046
Pozdrav, može li mi netko reći da li se svi bolovi u mjehuru odnose na klasičnu upalu mjehura? Znači, nikad nisam imala nikakve infekcije dole, niti pravu upalu, a danas me cijeli dan probada dok mokrim...znači ne peče me i bol nije neizdrživa, al me dosta probode. I poslije imam onako čudan osjećaj dole, ali nije da boli Možda nekakva blaža upala mjehura uslijed pada imuniteta ili?

Kuham si brusnicu, pa se nadam da će mi ona olakšati, osim ako uzrok nije neki drugi.

Zadnje uređivanje TheAria : 12.10.2014. at 20:21.
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 17:50   #1047
Nema nikog na temi, ali htjela sam reći da sam popila otprilike 2l brusnice u dva dana, a bolilo me samo jedan dan. Već drugi nisam skoro ništa osjetila, a danas nemam više nikakvih simptoma..

Pa me zanima, da li postoji mogućnost da je to svejedno bila upala, iako je tako brzo nestala samo radi ispijanja brusnice?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:32   #1048
Pozdrav, da li je kojoj zbog uzimanja Ninura (ili jednostavno nakon upale mjehura) kasnila menga? :/
__________________
...Za bolji svijet
Empire of dirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:34   #1049
meni nije, ali sve je moguće, zašto ne
sigurno se nešto poremeti u organizmu od lijekova.

ja bih u biti upale dobila baš oko M, uvijek bi mi bilo povezano s tim
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 08:31   #1050
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Nema nikog na temi, ali htjela sam reći da sam popila otprilike 2l brusnice u dva dana, a bolilo me samo jedan dan. Već drugi nisam skoro ništa osjetila, a danas nemam više nikakvih simptoma..

Pa me zanima, da li postoji mogućnost da je to svejedno bila upala, iako je tako brzo nestala samo radi ispijanja brusnice?
koliko se ja svojih upala mjehura sjecam, puno me cesce dolje znalo probadati nego peci. kao da netko lagano gura iglu. i isto poslije taj osjecaj neke neugode koji je bio grozan. uf kad se sjetim. tako da je vrlo lako moguce da se radilo o upali. meni je uvin h caj kroz jedan dan znao smirit upalu.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 08:34   #1051
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
meni je uvin h caj kroz jedan dan znao smirit upalu.
da, uvin stvarno pomaže ako je riječ o nekompliciranim i neučestalim upalama
po meni je bolji izbor od brusnice, pisala sam tu zašto ako koga zanima
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 23:10   #1052
Pozdrav cure.. Imam jedno pitanje. Doktor mi je dao upitnicu za obićnu analizu urina i mikrobiološu analizu. Meni je sestra dala sterilnu čašu da se ja doma pomokrim za mikrobiološku analizu, a za ovu drugu analizu dobijem čašu tamo. E sad, ja sam se planirala pomokrit doma ujutro za za ovaj mikrobiološki s prvom mokračom, a i za ovu drugu analizu bi trebala biti također prva jutarnja mokrača. Hoće li biti problem ako bude druga i hoće li tada nalaz biti ispravan, tj. hoće li pokazati zapravo stanje?

Nadam se da nisam fulala temu i da će mi netko odgovorit do jutra.
helgaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 17:35   #1053
Pozdrav dame, naime probudila sam se usred noći s bolovima u ledjima, točnije s donje desne strane i bolovima desno dolje u trbuhu, ne znam je li upala mjehura, posljedica PMS-a, iako sam na pilulama ciklus mi se poremetio, a po pilulama trebam dobiti u ned ili pon idući. Kako ste vi izlječile upalu mjehura? Čitam tu po stranicama na internetu, i samo se brinem..
Lolica144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 18:08   #1054
Quote:
Lolica144 kaže: Pogledaj post
Pozdrav dame, naime probudila sam se usred noći s bolovima u ledjima, točnije s donje desne strane i bolovima desno dolje u trbuhu, ne znam je li upala mjehura, posljedica PMS-a, iako sam na pilulama ciklus mi se poremetio, a po pilulama trebam dobiti u ned ili pon idući. Kako ste vi izlječile upalu mjehura? Čitam tu po stranicama na internetu, i samo se brinem..
hrpu čajeva, nakon svake ture urinirati, nemoj samo zadržavati u sebi. moraš izbaciti van bakterije (ako postoje).
preporučam uvin čaj i za to vrijeme ne piti/jesti ništa kiselo (brusnica, bobičasto voće, limun...) + probiotici (kefir, tekući jogurti - ali ne prehladni, Linex forte). utopliti se i naglasak je na puno tekućine

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=784 - koristan post
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:06   #1055
Evo pročitala sam cijeli topic, saznala hrpu novih "recepata", pa tako i za D-manozu, koju ću probati i nadam se da će djelovati. Muku mučim s E. Coli već jedno 10ak godina i naravno da antibiotici ne pomažu. Neko vrijeme je bio mir a sad me opet napala. Od 7. mjeseca već 8. antibiotik pijem... I Cranactin, probiotike, sad sam si napravila med+peršin+limun+maslinovo i naručila Petrovićev med.
Htjedoh Vam samo reći, ako niste već čule, postoji site iherb.com sa svim mogućim suplementima, zdravom hranom i kozmetikom gdje su Vam D-manoza, Cranactin, svi dodatci, vitamini itd jeftiniji i više nego duplo. Poštarina je 4$ a paketić Vam stigne za 10ak dana. Ja čuda naručujem od tamo.
Evo vam primjer:
http://m.iherb.com/Now-Foods-D-Manno...0-Capsules/525
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 00:56   #1056
Upala mjehura

Ovako, imam 19 godina i cijeli život, otkako znam za sebe, imam problema sa učestalim upalama mjehura, Prvu upalu sam imala kad sam bila jako mala, mozda 4godine i od tada se kontinuirano javljaju svake godine po par puta.
Nalaz prije uzimanja antibiotika bi bio los, normalno, puno klica i popila bih antibiotike, napravila nalaz i bio bi-očekivano UREDAN. Ali i nakon toga svega mene bi nastavilo boljeti, (jaka bol za vrijeme mokrenja i nakon mokrenja), i tijekom svih tih godina boli, ja sam se na neki način 'odvikla' od mokrenja, zbog te boli i radim to samo jedan do dva puta na dan)
Zadnje sto mi se dogodilo bilo je da su bolovi koje sam imala bili apsolutno nepodnošljivi ne sam zavrsila na hitnoj gdje su mi dali EFOX tablete i injekciju Voltarena.
Voltaren ništa nije pomogao, a nakon Efoxa od 500mg, sve je nastavilo biti po starome sto se bolova tice-NASTAVILI SU SE.
Par dana nakon toga mi je doktorica prepisala ZINNAT tablete i sa njima se ponovila ista prica, opet bolovi.
Opet nakon par dana sam otisla kod urologa koji mi je prepisao HIRAMICIN tablete i to 6 KUTIJA, bez obavljenih ikakvih pretraga i ikakve dijagnostike, ali dobro, prije sam radila ultrazvuk bubrega, jajnika, maternice, mokracu od 24h i sve moguce urinokulture i briseve i sve je to uredno.Sad sam na trećoj kutiji Hiramicina i opet me boli i najgore mi je što ni oni ne znaju sto mi je tocno, a kamoli da bi ja sama znala.
POMOĆ, jel tko imao ovakvo iskustvo ili ima ikakvog pojma sto bi moglo biti jer cu poludjeti od ovoga?
Esteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 06:53   #1057
jesi li ikad pila d-manozu?
ako nisi, obavezno pocni

a mozda je rijec o intersticijskom cistitisu, ako su svi nalazi uredni?
http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1952
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 19:25   #1058
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
jesi li ikad pila d-manozu?
ako nisi, obavezno pocni

a mozda je rijec o intersticijskom cistitisu, ako su svi nalazi uredni?
http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1952


Nisam, što je to?
Esteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 19:26   #1059
Quote:
Esteria kaže: Pogledaj post
Nisam, što je to?
nabavi obavezno i pij svaki dan barem 2 grama
http://alternativa-za-vas.com/index....ticle/d-manoza

http://www.tahomaclinicblog.com/d-ma...ey-infections/

imaš je kod nas u ljekarnama ili na iherbu.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:51   #1060
za upalu mjehura samo CranActin kapi! jesu skupe - 160kn, ali ode ešerihija, upala mjehura, na par godina to je na kapaljku, čista američka brusnica i jako fino, nakapaš u usta i voila!
ellees is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.