Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 19:29   #1
Izbor ulaznih vrata

Radi se o vikendici u Pagu. Nedavno mi je provaljeno i sad moram promijeniti ulazna vrata jer su razvaljena. Moja dilema je drvena (kakva sam do sad imala), aluminijska ili možda netko ima kakav bolji prijedlog
Važno je napomenuti da u Pagu puše bura obogaćena solju , i da su ulazna vrata okrenuta na burnu stranu. Također, pošto se radi o vikendici, potrebno je riješiti i zračenje da se ne bi nakotile gljivice, pa ako netko ima savjet i oko toga. Naime, u ovom trenutku moram mijenjati vrata, ali vremenom ću mijenjati svu stolariju na kući.
I naravno, mlim preporuku firme

Zadnje uređivanje Majstor : 21.04.2020. at 18:00. Reason: Promjena naslova teme
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 20:13   #2
Quote:
600klara kaže: Pogledaj post
Radi se o vikendici u Pagu. Nedavno mi je provaljeno i sad moram promijeniti ulazna vrata jer su razvaljena. Moja dilema je drvena (kakva sam do sad imala), aluminijska ili možda netko ima kakav bolji prijedlog
Važno je napomenuti da u Pagu puše bura obogaćena solju , i da su ulazna vrata okrenuta na burnu stranu. Također, pošto se radi o vikendici, potrebno je riješiti i zračenje da se ne bi nakotile gljivice, pa ako netko ima savjet i oko toga. Naime, u ovom trenutku moram mijenjati vrata, ali vremenom ću mijenjati svu stolariju na kući.
I naravno, mlim preporuku firme
savjet:

jeftinija varijanta-PVC

skuplja-Aluminij

najskuplja-kombinacija Aluminij/drvo

nikako-samo drvo
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 00:00   #3
Quote:
neptun-1 kaže: Pogledaj post
savjet:

jeftinija varijanta-PVC

skuplja-Aluminij

najskuplja-kombinacija Aluminij/drvo

nikako-samo drvo
Hvala ti! A jel imaš kakvog iskustva s PVC ulaznim vratima koja su izložena soli?
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 14:17   #4
budući da ti je vikendica podložna provaljivanju predlažem ti drvena ili pvc vrata sa "krpan" bravom bolje kvalitete koja može izdržati sol, i da nema komplicirane okove. drvena su podložna boljem ventiliranju i mogu se bolje održavati- mislim da u Lignumu u zadru imaju soldna drvena vrata, i drvo građa soln- u zadru
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 22:17   #5
Quote:
600klara kaže: Pogledaj post
Hvala ti! A jel imaš kakvog iskustva s PVC ulaznim vratima koja su izložena soli?
Prvi apartman na moru sam bio opremio sa drvenom stolarijom i naravno, požalio zbog toga. Nije bilo godine da stolariju nisam farbao ili šmirglao. Isto su radili i susjedi, tako da nisam bio izuzetak.
Sada imam vikendicu na moru i mogu ti reći da sam sve otvore zatvorio PVC-om a sve su škure od aluminija+PVC rolete za komarce. Od prvog dana nikakvih problema sa održavanjem (kada ga niti nema) osim brisanja prašine. I da, u zadnjih deset godina morao sam dvoja vanjska ulazna PVC vrata poštelavati jer se znaju raštelati. Stoga pazi da ti ugrade podešavajuće pante na kojima možeš kompenzirati bilo kakvo rastezanje vrata po ljeti.
Ne slušaj one koji ti savjetuju drvo za more! To je moj savjet iz vlastitog iskustva.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 23:25   #6
40, slovima četrdeset godina imam na burnoj strani vrata na dva panta i ne zapinju ni ne padaju, samo moja je sugestija da uzmeš kvalitetna vrata. ukoliko imaš osjećaj da će ti provaljivati opet onda to i učini, eventualna mogućnost je da napraviš burobran ili burobran od raslinja. Nisam protivnik Pvc- a, ali ne volim muffe po kantunima
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:37   #7
Quote:
neptun-1 kaže: Pogledaj post
Prvi apartman na moru sam bio opremio sa drvenom stolarijom i naravno, požalio zbog toga. Nije bilo godine da stolariju nisam farbao ili šmirglao. Isto su radili i susjedi, tako da nisam bio izuzetak.
Sada imam vikendicu na moru i mogu ti reći da sam sve otvore zatvorio PVC-om a sve su škure od aluminija+PVC rolete za komarce. Od prvog dana nikakvih problema sa održavanjem (kada ga niti nema) osim brisanja prašine. I da, u zadnjih deset godina morao sam dvoja vanjska ulazna PVC vrata poštelavati jer se znaju raštelati. Stoga pazi da ti ugrade podešavajuće pante na kojima možeš kompenzirati bilo kakvo rastezanje vrata po ljeti.
Ne slušaj one koji ti savjetuju drvo za more! To je moj savjet iz vlastitog iskustva.
AK ide ariš s kvalitetnom bojom onda nema problema.
Naravno, takva vrata ne koštaju 1000 kn ko vrata iz Peveca
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:11   #8
Vikendica je građena 70-ih i cijelo vrijeme imam ista drvena vrata. Nekoliko puta smo ih doduše farbali. Ali, tada kada je kuća građena nije bilo PVC stolarije, pa nije bilo ni opcija. Sad kad mogu birati bih voljela izabrati optimalno.
@Neptun, kako si riješio zračenje, kažu ljudi da im se po kući nalovila plijesan kad je sve bilo zatvoreno, a stolarija PVC. Kod susjeda koji imaju PVC prozore primjećujem da im hrđaju pante, čak se i na inox pantama pojavljuju žute točkice, što znači da vjerojatno kvaliteta nije kakva bi trebala biti.
@Kanjar, nezz kako tebi, ali moja drvena vrata se redovito "napuhnu" preko zime, pa ih dok se valjda sve ne posuši teško zatvaramo.
@Moment torzije, nisam ni imala na umu vrata iz Peveca
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:27   #9
Quote:
600klara kaže: Pogledaj post
Vikendica je građena 70-ih i cijelo vrijeme imam ista drvena vrata. Nekoliko puta smo ih doduše farbali. Ali, tada kada je kuća građena nije bilo PVC stolarije, pa nije bilo ni opcija. Sad kad mogu birati bih voljela izabrati optimalno.
@Neptun, kako si riješio zračenje, kažu ljudi da im se po kući nalovila plijesan kad je sve bilo zatvoreno, a stolarija PVC. Kod susjeda koji imaju PVC prozore primjećujem da im hrđaju pante, čak se i na inox pantama pojavljuju žute točkice, što znači da vjerojatno kvaliteta nije kakva bi trebala biti.
@Kanjar, nezz kako tebi, ali moja drvena vrata se redovito "napuhnu" preko zime, pa ih dok se valjda sve ne posuši teško zatvaramo.
@Moment torzije, nisam ni imala na umu vrata iz Peveca
to su ručno rađena hrastova vrada, križno ljepljena i u mojoj kući nema plijesni (mufa) i stvarno su na burnoj strani, na žalost majstor je umro
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 07:20   #10
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
to su ručno rađena hrastova vrada, križno ljepljena i u mojoj kući nema plijesni (mufa) i stvarno su na burnoj strani, na žalost majstor je umro
Nema plijesni ni u mojoj, ali se bojim da će se pojaviti ako ugradim PVC stolariju, a ne riješim zračenje.
Kakva je to "krpan" brava? Imaš neki link?
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 10:31   #11
Zato pante na moru uvijek premazivaju sa vazelinom
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 08:36   #12
Quote:
600klara kaže: Pogledaj post

@Neptun, kako si riješio zračenje, kažu ljudi da im se po kući nalovila plijesan kad je sve bilo zatvoreno, a stolarija PVC. Kod susjeda koji imaju PVC prozore primjećujem da im hrđaju pante, čak se i na inox pantama pojavljuju žute točkice, što znači da vjerojatno kvaliteta nije kakva bi trebala biti.
D
Bilo koja stolarija da je na kući, prostorije se moraju prozračivati-osnovno pravilo.
Kao što sam napisao, imam AL škure koje propuštaju zrak iako su zatvorene. Na svakoj strani kuće ostavim po jedan prozor na kipu i to je to.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2020., 20:54   #13
Skraćivanje drvenih vrata

Pozdrav,
dakle, imam problem sa drvenim sobnim vratima, otvor za vrata mi je 90x195. Imam ova vrata: https://www.bauhaus.hr/masonite-vrata-bijela.html koja su 85x200... Pitanje je smijem li ih skratiti sa ubodnom pilom za tih 5-6 cm.
MateoBot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2020., 21:10   #14
Skratiti ili suziti
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2020., 21:43   #15
A kako nadostukat sirinu sa 85 na 90? pricas o vratima krilu ili o svijetlom otvoru za štok
Elcabron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 08:15   #16
Sa ubodnom će bit puno rubnih oštećenja. Nosi ih stolaru i daj mu 100 čuna za napoj.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 09:23   #17
S ubodnom će biti vijugavo. To se radi cirkularom sa finijim zubom.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 15:01   #18
"MDF okvir obložen HDF pločama i ispunjen saće pločom od tvrdog kartona"

Ne znam jel svjestan što će mu se otvorit nakon što skrati za 5 cm. Ako je okvir manji od 5cm odmah će doći do saća. A mdf ako "otvori" možda mu počne bubrit od vlage... Saće sigurno isto ne vole vlagu. Tu je još i dodatni problem što će, ako dolje ostanu samo saće, vrata izgubiti na čvrstoći. Npr. ako netko donjim dijelom vrata udari u nešto, mislim da bi mogla puknuti HDF ploča.

Još dan danas pamtim svoje razočaranje kad sam kao klinac prije 30-ak godina od lijepe bijele "daske" vrata od ormara (došla oštećena pa stigla druga) išao napraviti policu za cipele. Razrezao je, a ono, unutra skoro ničeg (samo rijetko i mekano kartonsko saće)...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 15:37   #19
Gdje ima za kupiti dobra ulazna vrata za stan i sobna. Ne želim pvc. Povoljne cijene me zanimaju.
develop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 15:45   #20
Door 2000 u Maksimirskoj, Zagreb - Lesk- produkt
http://www.lesk-produkt.hr/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.