Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 12:41   #21
Ahem, našla ovu temu pa da zapišem i svoje jade, ako netko zna što je, imao iskustva, SREDIO to , neka pomogne, ako ne zna ništa onda...uglavnom...
budim se skoro zadnjih tjedan dana slijepljenih kapaka od siline krmelja, doslovno ne mogu otvoriti niti jedno oko dok ih ne poskidam, probala sam s kamilicom, običnom vodom itd. Doktorica mi je dala i kapi i mast koje stavljam u oči, mislim da su austrijske ili njemačke Tobrex

https://www.totalpetsupply.com/vmowe...oduct/5261.jpg

stavljam to mahnito već 5-6 dana, nula bodova, jutros sam progledala 20 min poslije nego sam se probudila.

Dakako, probah i jos nesto, Visine

http://www.conney.com/wcsstore/Conne...ize/z25941.gif

nula bodova.
Inače nosim leće i trljala sam previše oči pa je mozda to izazvalo infekciju, ali wtf?, ništa ne pomaze, imam dojam da cu oslijepiti.
Kad sam prije par mjeseci imala virusni iliti nekrmeljavi konjuktivitis, Tobrex je odmah pomogao, ali sada ništa.
Meksiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 17:49   #22
Quote:
Meksiko kaže: Pogledaj post
Ahem, našla ovu temu pa da zapišem i svoje jade, ako netko zna što je, imao iskustva, SREDIO to , neka pomogne, ako ne zna ništa onda...uglavnom...
budim se skoro zadnjih tjedan dana slijepljenih kapaka od siline krmelja, doslovno ne mogu otvoriti niti jedno oko dok ih ne poskidam, probala sam s kamilicom, običnom vodom itd. Doktorica mi je dala i kapi i mast koje stavljam u oči, mislim da su austrijske ili njemačke Tobrex

https://www.totalpetsupply.com/vmowe...oduct/5261.jpg

stavljam to mahnito već 5-6 dana, nula bodova, jutros sam progledala 20 min poslije nego sam se probudila.

Dakako, probah i jos nesto, Visine

http://www.conney.com/wcsstore/Conne...ize/z25941.gif

nula bodova.
Inače nosim leće i trljala sam previše oči pa je mozda to izazvalo infekciju, ali wtf?, ništa ne pomaze, imam dojam da cu oslijepiti.
Kad sam prije par mjeseci imala virusni iliti nekrmeljavi konjuktivitis, Tobrex je odmah pomogao, ali sada ništa.
S obzirom da nema nikakvog poboljšanja usprkos propisanoj terapiji, svakako otiđi oftalmologu koji će uzeti obrisak spojnice, napraviti temeljiti pregled i po potrebi promijeniti terapiju. Već nakon 2-3 dana primjene odgovarajuće terapije za očekivati bi bilo da bi stvari trebale ići nabolje, zato je važno utvrditi zašto to kod tebe nije tako.

Također, iz tvojeg pitanja nije potpuno jasno imaš li ti upalu spojnice (konjunktivitis) ili upalu ruba vjeđe (blefaritis). I jedno i drugo može uzrokovati neugodni sekret. Liječenje tih dviju bolesti je u određenoj mjeri različito.

Kakve tegobe imaš (osim tog sekreta koji ti sljepljuje vjeđe ujutro)? Koliko često kapaš oči/nanosiš mast, što znači to "mahnito stavljanje"? (Za napomenu dodajem kako se kod upale spojnice, konjunktivitisa, kod blažih infekcija kapa svaka 4 sata (tj. 6x dnevno), a kod vrlo teških infekcija kapa se 1 do 2 kapi svakih sat vremena do poboljšanja, nakon čega se učestalost kapanja smanjuje, a mast stavlja u oči prije spavanja.)

Sasušeni sekret se odstranjuje običnom mlakom(!) vodom i vatenim štapićem pokretima od unutrašnjeg kuta oka prema vanjskom kutu oka, tj. od nosa prema uhu. Za svako oko drugi štapić! Vjeđe treba držati čistima i bez iscjetka. Redovno peri ruke i mijenjaj jastučnice. Leće, nadam se da se to podrazumijeva, ne nositi sve dok se upala potpuno ne izliječi.

Na svoju ruku NEMOJ mijenjati terapiju i eksperimentirati s različitim kapljicama i/ili mastima!

SVAKAKO POSJETI OFTALMOLOGA ŠTO PRIJE! Nažalost, pametniji savjet od ovoga ti ne mogu dati.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 22.08.2010. at 17:55.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 18:07   #23
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
ej...daj mi reci samo da li bi ja mogla sa tim problemom oka ..mogla nositi lece!
ha ha isti doktor...
on i dr. Jandroković 8dok je bila) su mi postavili totalno dvije različite dijagnoze..no..prošlo je sve
Možda je i rekcija na vrućinu. Naime, nosim kontaktne pa ljeti, uslijed znoja, znam imati problema kao i ti.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 18:38   #24
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
S obzirom da nema nikakvog poboljšanja usprkos propisanoj terapiji, svakako otiđi oftalmologu koji će uzeti obrisak spojnice, napraviti temeljiti pregled i po potrebi promijeniti terapiju. Već nakon 2-3 dana primjene odgovarajuće terapije za očekivati bi bilo da bi stvari trebale ići nabolje, zato je važno utvrditi zašto to kod tebe nije tako.

Također, iz tvojeg pitanja nije potpuno jasno imaš li ti upalu spojnice (konjunktivitis) ili upalu ruba vjeđe (blefaritis). I jedno i drugo može uzrokovati neugodni sekret. Liječenje tih dviju bolesti je u određenoj mjeri različito.

Kakve tegobe imaš (osim tog sekreta koji ti sljepljuje vjeđe ujutro)? Koliko često kapaš oči/nanosiš mast, što znači to "mahnito stavljanje"? (Za napomenu dodajem kako se kod upale spojnice, konjunktivitisa, kod blažih infekcija kapa svaka 4 sata (tj. 6x dnevno), a kod vrlo teških infekcija kapa se 1 do 2 kapi svakih sat vremena do poboljšanja, nakon čega se učestalost kapanja smanjuje, a mast stavlja u oči prije spavanja.)

Sasušeni sekret se odstranjuje običnom mlakom(!) vodom i vatenim štapićem pokretima od unutrašnjeg kuta oka prema vanjskom kutu oka, tj. od nosa prema uhu. Za svako oko drugi štapić! Vjeđe treba držati čistima i bez iscjetka. Redovno peri ruke i mijenjaj jastučnice. Leće, nadam se da se to podrazumijeva, ne nositi sve dok se upala potpuno ne izliječi.

Na svoju ruku NEMOJ mijenjati terapiju i eksperimentirati s različitim kapljicama i/ili mastima!

SVAKAKO POSJETI OFTALMOLOGA ŠTO PRIJE! Nažalost, pametniji savjet od ovoga ti ne mogu dati.
Doktorica je rekla "ah, upala oka", nije baš precizirala. S konjuktivitisom sam se borila prije par mjeseci, samo jedno oko je bilo u pitanju, nateklo je jako i neprekidno je suzilo. Sad je situacija da su mi oba crvena (vjedje), nisu nateknula, ne suze, ali...uzasno svrbe, i nastojim ih ne dirati + stalno se javlja taj...hm, sekret.
Dnevno cca 4 puta stavim kapi, svaka 3-4 sata, Tobrex, od Visine-a sam odustala, i navečer stavim kremu.
Nosim naočale sada dok je ovo u toku.
Definitivno oftamolog, i hvala na iscrpnom izvjescu.
Meksiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:00   #25
upomoć!
bojim se otić oftamologu!
cijeli dan mi je upaljen i natečen kapak; imam osjećaj kamenčine u oku; ne mogu gledati,a ako i uspijem otvoriti oko mutan mi je vid; smeta mi svjetlost,a teško mi je i potpuno zatvoriti oko; suzi mi cijeli dan
inače nosim meke leće godinu i pol dana bez ikakvih smetnji do prije tjedan dana kada sam počela osjećati iritaciju. sinoć sam bila na trčanju, bilo je laganog vjetra i počela sam osjećati lakano "bockanje" u očima. kada sam se vratila doma, "bockanje" je postalo intentivno praćeno žmirkanjem. jedva sam uspjela izvaditi leću iz jednog oka koje se uprzo smirilo, no iz drugoga zbog žmirkanja i jake iritacije nisam uspjela. uplašena s boli otišla sam u krpe. ujutro se žmirkanje stišalo pa sam izvadila leću i počela stavljati TOBREX kapi i mast, svakih 4, odnosno 5 sati (imala sam ih pri ruci jer sam prije dva tjedna imala ječmenac u drugom oku koji brzo i bezbolno prošao).
koliko je pametno ovo što radim? strah me je doktora i užasavam se bolnica!
ovo pišem s povezom na oku jer inače ne bih mogla gledati u ekran
ruoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:09   #26
Trk u oftamologa. Može biti svašta, a opet ništa, a mi ovdje možemo samo nagađati.
Doista ne vidim razlog zašto bi se bojala oftamologa. Pogledat će, vidjet će kakvo je stanje, reći svoje mišljenje, dati terapiju i to je to.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:53   #27
imam jedno čisto tehničko pitanje - zna li netko gdje se može nabaviti povez za oko (u zagrebu)? u hospitaliji su rekli da ga nemaju i da ne znaju gdje bih mogla pogledati.. tražim po netu ali spominju se samo oni za maškare..
cudna.biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 12:43   #28
zna li itko?
od sinoć su mi blago zamućene oči, počele su me jučer poslijepodne blago peći,
dioptrija mi je -4.75 a inače nosim leće već 6 godina,kad sam se vratila doma izvadila sam ih a oči
su mi počele nenormalno suziti i nisam mogla gledati nekih 5 min. poslije me prošlo
jutros sam se probudila blago natečenih kapaka i zamućeno mi je kad gledam
u svijetlost... baš krećem kod doktorice, nadam se da nije ništa ozbiljno.

jel netko imao sličan slučaj da mi savjetuje kaj i kako? svašta sam našla na netu
najviše o glaukomu, očnim tlakovima itd. pa sam se prepala
Wawindaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 12:44   #29
Quote:
cudna.biljka kaže: Pogledaj post
imam jedno čisto tehničko pitanje - zna li netko gdje se može nabaviti povez za oko (u zagrebu)? u hospitaliji su rekli da ga nemaju i da ne znaju gdje bih mogla pogledati.. tražim po netu ali spominju se samo oni za maškare..
imaš u malo većim ljekarnama
Wawindaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:19   #30
Question Upala oka?

Prije svega, isprike moderatorima i forumašima ukoliko ista/slična tema postoji, tražila sam ali nisam našla.
Dakle, o čemu se radi? Tokom vikenda primjetila sam kako mi lijevo oko pojačano suzi. Nisam se zabrinula jer mi se to inače znalo događati, trajalo bi dan-dva i prošlo. Međutim, danas je već 5.dan da me oko muči. Od silnog suzenja upalio mi se suzni kanalić, sav je crven, nadražen i pecka na dodir. Oko mi se smanjilo, i ono je crvenkasto, a vrećica ispod tog oka (podočnjak, jel) mi je natekla. Na svoju ruku koristim Blink kapi za oči (umjetne suze) a kanalić i okolo oka mažem melemom. Nažalost, učinak je nikakav. Doktoru nisam bila jer je 300km udaljen od mog trenutnog boravišta a iskreno, imam i nesređeno dopunsko. Ima li itko ideje o čemu se ovdje radi? Strahujem da je upala oka posrijedi (jer bi mi u tom slučaju trebali antibiotici, ne?). Mogu li potražiti kakav preparat u ljekarni ili bi mi ipak pametnije bilo otići doktoru (mada ne znam kad ću biti u mogućnosti)?
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:40   #31
ja sam jednom imala upalu folikula od trepavice i ovakve simptome... morala sam par dana mazat tobrexom i kapat istim kapima...

a opet, može bit i konjunktivitis, tu mi pomogne ili claritine (jer je alergijski konj.),a ako ne onda maxitrol mast (al to je kortić, pa se ne bi s tim igrala....)

probaj u neku apoteku po savjet, teško je ovak prek neta
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 10:12   #32
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
...onda maxitrol mast (al to je kortić, pa se ne bi s tim igrala....)
Ja sam često imala problema s očima i raznim upalama.
Ovo što opisuješ je nekakva upala.
Meni je uvijek pomogao Maxitrol, premda su mi uvijek prvo dali Tobrex, koji mi skoro nikada nije ništa pomogao, a tek kad mi nakon par dana nije bilo bolje, dobila sam Maxitrol. I obično mi je kad sam mazala s njim prošlo već za dan - dva.

Ali, Maxitrol ti neće prodati u ljekarni bez recepta. Moraš doktoru ili oftalmologu da ti da recept. Može ti dati i privatnik, ali recept moraš imati.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 11:48   #33
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ja sam često imala problema s očima i raznim upalama.
Ovo što opisuješ je nekakva upala.
Meni je uvijek pomogao Maxitrol, premda su mi uvijek prvo dali Tobrex, koji mi skoro nikada nije ništa pomogao, a tek kad mi nakon par dana nije bilo bolje, dobila sam Maxitrol. I obično mi je kad sam mazala s njim prošlo već za dan - dva.

Ali, Maxitrol ti neće prodati u ljekarni bez recepta. Moraš doktoru ili oftalmologu da ti da recept. Može ti dati i privatnik, ali recept moraš imati.
ja ga uvijek imam doma, nije problem, jer kad ga otvoriš, nije da ga moraš bacit za mjesec dana

al prije sam češće imala takve probleme, valjda i zbog leća, pa sam koristila kloramfenikol
mislim, n ije ni taj maxitrol cvijeće, treba ga koristiti samo kad niš drugo ne pomogne, IMHO....

autorice, jesi bila kod dr?
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 12:09   #34
Poštovana tina88,

Iz Vašeg opisa nije sasvim jasno o čemu se radi. Prije svega, moguće je da je ono što nazivate suznim kanalićem zapravo suzna vrećica, također treba napomenuti kako se suzni kanalić ne upali kao posljedica "silnog suzenja", nego to pojačano suzenje može biti znak poremećaja prohodnosti suznih putova. Nadalje, kad kažete da Vam se "oko smanjilo", mislite li pritom da je zbog otoka smanjen vjeđni rasporak (razmak između gornjeg i donjeg kapka)?

Moguće je, stoga, da imate upalu suzne vrećice i s njom udruženi konjunktivitis. Naročito ako ste i ranije imali tegobe u smislu jednostranog suzenja oka (a navodite da Vam se "to inače znalo događati") koje se naročito pogoršava na vjetru, prašini, dimu, hladnoći i nakupljanja gnojnog sadržaja u unutrašnjem očnom kutu.

Možda se ipak radi o nečemu drugome, npr. ječmencu.

I konjunktivitis (upala spojnice) dolazi u obzir uz važnu napomenu: potrebno je napraviti temeljiti pregled prije nego se postavi dijagnoza jednostranog konjunktivitisa jer je poznato da su upale spojnice rijetko jednostrane ako se iza toga ne skriva neki posebni razlog (kao npr. poremećaj prohodnosti suznih putova).

Svakako savjetujem liječnički pregled jer ne znamo o čemu se točno radi. S obzirom da je vjerojatno posrijedi neka upala vezana uz oko, možete se obratiti u dežurnu očnu ambulantu pri nadležnoj bolnici na području u kojem jeste.

Pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 15:39   #35
Hvala svima na savjetima Nisam na kraju bila k doktoru a i neću jer mi se jučer popodne problem povukao, ostala sam zapanjena kako brzo Još ujutro sam plakala od jada koliko me to mučilo i živciralo a onda odjednom, doslovno u sat, dva, samo je prestalo i sad je sve super Ako bude sljedećeg puta, neću čekati već pravac k doktoru! Hvala još jednom svima
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:10   #36
Evo mene, nažalost, opet na ovoj temi
Nije prošlo niti mjesec dana, opet isti problemi (i ne, ne trollam!) Opet lijevo oko, pretjerano cijelodnevno suzenje, upaljeno i iziritirano ono što sam u prvom postu nazvala suznim kanalićem (da preciziram, radi se o rascjepu između donjeg i gornjeg kapka, gdje se to dvoje spaja,ne kod nosa nego na drugoj strani-ne znam kako bih drugačije objasnila ). Ma sve isto! Samo što ovaj put nemam namjeru čekati tjedan dana da nešto poduzmem!

Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana tina88,

kad kažete da Vam se "oko smanjilo", mislite li pritom da je zbog otoka smanjen vjeđni rasporak (razmak između gornjeg i donjeg kapka)?

...

S obzirom da je vjerojatno posrijedi neka upala vezana uz oko, možete se obratiti u dežurnu očnu ambulantu pri nadležnoj bolnici na području u kojem jeste.
Da, i ovaj put je 'oko smanjeno' tj. smanjen je vjeđni rasporak a samo oko je crveno

Živim u Zagrebu u samom centru, može li mi tko objasniti kojoj bolnici se obratiti? Trebam li se naručiti u tu očnu ambulantu, čeka li se danima? Ili samo dođem? Nemojte zamjeriti što ovo pitam, svi moji doktori su mi u mjestu odakle sam, ovdje se po tom pitanju uopće ne snalazim Rado bih da mogu izbjegnuti odlazak k doktoru ali ne želim naslijepo kupovati kakve masti ili kapi kad ne znam što je posrijedi.
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:16   #37
Opet ja, samo da prijavim da je telefonskim razgovorom postavljena dijagnoza konjujtivitisa. U tu svrhu poslana je e uputnica a da nisam ni znala što ću dobiti (doktorica je imala hrpu posla pa je o tome što će mi dati odlučila pred kraj radnog vremena, naravno, bez mog znanja ). Uglavnom, ispostavilo se da sam dobila Maxitrol mast i kapi, mast mi je stavljati jednom u danu a kapi 3 puta (sve suprotno od onog što piše u uputama ). Samo mi jedna stvar nije jasna, koliko dugo to trebam koristiti? Nitko mi nije rekao, ma nisu mi rekli ni kako se nanosi, valjda ću se snaći nekako...malo me strah jer je to jaka mješavina kortikosteroida i antibiotika pa mi nije svejedno
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 23:10   #38
Poštovana tina88,

Iako bih na mjestu Vaše liječnice postupio drukčije (bez pregleda radije bih se odlučio za Tobrex kapi i mast), sada samo mogu reći: "Što je, tu je...".

U takvoj ste situaciji da vjerojatno ne možete u ljekarni dobiti bez recepta antibiotske kapi i mast, a Vaša izabrana liječnica je u drugom gradu...

Kapljice primjenjujte danju, mast stavite noću, prije spavanja. Nemojte koristiti dulje od 7 dana.

U načelu, terapija bi se trebala primjenjivati još 24 sata nakon nestanka simptoma. U Vašem slučaju, vjerojatno će trajati 5-7 dana, ovisno o jačini upale.

Ne smiri li se upala u tom vremenu (najkasnije 7 dana), svakako prije nastavka terapije obavite oftalmološki pregled.

Jednako tako, s obzirom da ste naveli da Vam se upale ponavljaju, preporučujem da kad uzmognete, odete kod oftalmologa da bi se utvrdilo što je u podlozi ponavljajućim upalama na jednom oku.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 11:37   #39
Hvala na savjetu Doktorica je također rekla da ,ako mi za 7 dana ne bude bolje, ju nazovem i onda će mi dat uputnicu za oftalmologa. Mast sam stavila sinoć prije spavanja, kapi također sinoć (prije masti a mast nakon 10ak min) i jutros. Vjerovatno ne znači ništa ali osjetila sam lagano peckanje nakon nanošenja tih kapi.
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:56   #40
Ne znam je li tko napisao, ali ja preporučam uraditi bris konjunktiva.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.