Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2012., 13:23   #141
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Izvadi guzicu iz kauča i dođi guliti slak. Od kraja travnja do kraja svibnja sam travu gulio nekoliko puta po par sati, a imao sam gredicu "za doma" kako je Diabolia napisao. Da je u pitanju hektar ništa drugo mi ne bi preostalo osim herbicida.


Kada jedeš kineski (super lijepi i pravilnog oblika) u zelju za večeru ne osječaš mu intezivno okus ni miris. Sve do jutra kada kreneš na posao i miris za tobom i oko tebe. Kod ovog sa slike iz posta #133 to nije slučaj. Zašto je to tako !
I jedan i drugi su zatrovani.
vang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 13:30   #142
Ovaj sa slike nije!
Zemlja, sunce, kiša i trud...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 22:16   #143
vang, nisi probao, samo lamentiraš.
aKAjet, cool.
Ja kupio prošle godine u nekom njemačkom diskonteru onaj španjolski bezvirusni,pa posadio u jesen, nebo i zemlja , naspram slavonskog domaćeg. Još ga nisam izvadio van, ali poslikat ću kad bude vrijeme, i naravno gredica je u pitanju, čista ko suza, ali sam se nakopao i napljevio. Šta deca znaju , što je poljoprivreda, oni misle da je to sam tak, dođeš malo poprčkaš i 200 m 2 je čisto i uredno kao da trava uopće ne raste, a najbolje su mi fore, kao domaće se ne šprica, jer sused radi samo za svoje potrebe i ima 300 kg onoga ili ovoga od svake vrste............lagano mi se kenja od takvih zaključaka, a sve to rade kumice od 6 banki pa na više......;O)
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 17:14   #144
Thumbs up

Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
vang, nisi probao, samo lamentiraš.
aKAjet, cool.
Ja kupio prošle godine u nekom njemačkom diskonteru onaj španjolski bezvirusni,pa posadio u jesen, nebo i zemlja , naspram slavonskog domaćeg. Još ga nisam izvadio van, ali poslikat ću kad bude vrijeme, i naravno gredica je u pitanju, čista ko suza, ali sam se nakopao i napljevio. Šta deca znaju , što je poljoprivreda, oni misle da je to sam tak, dođeš malo poprčkaš i 200 m 2 je čisto i uredno kao da trava uopće ne raste, a najbolje su mi fore, kao domaće se ne šprica, jer sused radi samo za svoje potrebe i ima 300 kg onoga ili ovoga od svake vrste............lagano mi se kenja od takvih zaključaka, a sve to rade kumice od 6 banki pa na više......;O)

mkultra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 23:11   #145
Znam, takav sam po celom telu....;O)...........ako se još tko sjeća susjedskih doskočica.........
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 22:39   #146
Lijevi je španjolski, desni je slavonski domaći
još nisam probao, danas mi nije bio dan za probu oralno, nekak mi nije išlo....:O)


http://i48.tinypic.com/2rfx1tl.jpg
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 22:43   #147
"Zašto je ovako smeđa kora?"

Možda jer je sušno, i ja sam skužio da je na slavonskom prinos manji, tj, posadio sam veće glavice a dobio manje ??? A sve uredno pazio, baš da vidim razliku, nova gredica, nikad sađen češnjak, jebiga vremenski uslovi.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 23:04   #148
moje opredjeljenje je ovaj desno, slavonski.

dobila sam češnjak iz ljubitovice, ljudi moji, ljepi se za usta. doduše, nema češnjeva, sav je u jednom češnju, valjda zbog vrućine, al je božanstvenog okusa i mirisa. ovaj made in china je za u smeće. kupila glavicu, drugi dan sam ju bacila jer je dehidrirala. sav s eposušio ko stara baba.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 08:27   #149
P.U.Š.I.O.N.A

Nisam ni znao da se crv može uvaliti u češnjak. Propalo mi je više od pola zrna . Je.eš ekološku prizvodnju!
Gdje sam pogrješio?
Nakon što sam pogulio češnjak iz zemlje ostavio sam ga na suhom, mračnom i ne prevrućem mjestu da se prosuši. Nakon par dana sam ga vezao u rešte i iste objesio. Jučer (znači desetak dana poslije) su se pojavili crvi... Zašto?



@diabolica
Smeđu koru ovi u Ljubitovici ljušte prije vezivanja u rešte.


@teta-elza
Ja sam vadeći češnjak iz zemlje skužio da češnjeva nema tamo gdje sam sjeme posadio preduboko. Ovo što je bilo na površini se pretvorilo u (naizgled) zdrav češnjak.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 08:42   #150
ma gle, ja sma dobila vijenac češnjaka i u odnosu na lane, glavice su sitnije i sve u jednom češnju.

čekaj, nisi tretirao češnjak protiv nametnika? ne mogu vjerovat. pa što se čudiš što ti se ucrvio?
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 09:03   #151
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma gle, ja sma dobila vijenac češnjaka i u odnosu na lane, glavice su sitnije i sve u jednom češnju.

čekaj, nisi tretirao češnjak protiv nametnika? ne mogu vjerovat. pa što se čudiš što ti se ucrvio?
Jbg., BIVŠI sljedbenik, Ivne Bućan, Vjerana Piršića, Mirele Holly...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 09:48   #152
e jebiga. svi oni trube u svoje trube a nama proizvođačima kako bog da. sad im pošalji mail s aupitom da li su zainteresirani za kupnju eko češnjaka koji je pun crvi. pa mi napiši kaj su ti odgovorili.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 10:06   #153
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
e jebiga. svi oni trube u svoje trube a nama proizvođačima kako bog da. sad im pošalji mail s aupitom da li su zainteresirani za kupnju eko češnjaka koji je pun crvi. pa mi napiši kaj su ti odgovorili.
osvježila si mi dan i začinila marendu
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 10:36   #154
akajet, svi se oni furaju na eko pizdarije a kad ljudima navale boleštine, kad se voće i povrće ucrvi, onda to isti ne želi nitko kupiti

bez kvalitetne zaštite, prihrane i navodnjavanja po ovom zvizdanu nema ni kvalitetnih plodova.

jučer sam opet prolazila put divulja i vidla gomiletinu pobacanih kukumara kod plastenika desno. i opet dobila lagani živčani slom od muke kako ih nije boga strah bacat toliko povrće? šta to nisu dali bolnici u splitu?
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 10:50   #155
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
šta to nisu dali bolnici u splitu?
To mi nikad neće biti jasno...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 14:27   #156
Ja sam na jesen posadila jednu vrecicu cesnjaka kupljenog u poljoapoteci...
Danas sam ga izvadila...
Nije bog zna cemu, sitno, nisam bas zadovoljna..
Inace, ovo mi je prvi vrt u zivotu za vlastite potrebe, pa se eto ucim...
Inace ovo sto ste spominjali, cvjetove na cesnjaku, to moj nije imao,
zasto?
Nisam ga tretirala s nicime, znaci nista protiv crva
Da znam za slijedecu godinu, kada se tretira i s cime protiv crva??
Inace za ovu jesen planiram kupiti domace sjeme, a ne ovaj škart
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:05   #157
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Hektar češnjaka može se ručno čistiti od korova ali samo teoretski. Treba ti barem 30 ljudi koji bi radili 12 sati dnevno...Koje su to ekološke metode za smanjenje korova? I te ekološke metode skuplje su od konvencionalnih.

Recimo, postoji nešto što se zove malčiranje.
A onda postoje i razni bio tekstili.
Pa onda postoji......
Uglavnom, da vas zanima znali bi, ali lakše je pošpricati sa otrovom.
U slast.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:19   #158
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
akajet, svi se oni furaju na eko pizdarije a kad ljudima navale boleštine, kad se voće i povrće ucrvi, onda to isti ne želi nitko kupiti

bez kvalitetne zaštite, prihrane i navodnjavanja po ovom zvizdanu nema ni kvalitetnih plodova.

jučer sam opet prolazila put divulja i vidla gomiletinu pobacanih kukumara kod plastenika desno. i opet dobila lagani živčani slom od muke kako ih nije boga strah bacat toliko povrće? šta to nisu dali bolnici u splitu?
A ne, ne, ne.
1% svih se furaju na eko-pizdarije dok 99% vas uzgaja i prodaje otrov jer se "jedino tako može" a ustvari jer je tako najlakše .
Zato nemojte podvaljivati teorije o tome kako se ne može jer se može.
To što vi ne znate ili nećete to je već nešto drugo.

Što se tiče češnjaka, moj susjed ima staru zagorsku sortu i fantastičan urod najljepšeg i najfinijeg ploda koji sam ikad vidio(bijeli kao snijeg, miriši sa 5 metara udaljenosti), bez upotrebe IKAKVIH neprirodnih dodataka.

Prvo je zdrava zemlja( dakle ne možete posaditi na svoje smeće od zemlje i onda očekivati vrhunski proizvod i još se čudite korovu i bolestima ),drugo je stajsko gnojivo(nemojte mi samo početi o tome kako vi trebate stotine tona pa vam se ne isplati-dobro znamo i vi i ja da i kad bi vam se isplatilo vi bi radije kupili ureu nego držali stoku) i treće je vrhunsko staro domaće sjeme.

I to je sve.
Nemojte raditi nauku od nečega što nije.
Poljoprivreda nije nauka.
A otkad se nauka umješala u poljoprivredu sve je otišlo k vragu.
Naši preci su proizvodili deset puta kvalitetniju hranu i to u izobilju samo prateći ove tri točke koje sam naveo.

Nemam ništa protiv da vi svoje voće i povrće špricate i sa mišomorom ali mi nemojte tu srat da je to jedini način jer se sve drugo "ne isplati"

Uništili ste svoju zemlju nebrigom i neznanjem i sad trpite posljedice

P.S. Ne obraćam se samo vama direktno nego svima koji prakticiraju iste metode

Zadnje uređivanje pinzgauer : 11.07.2012. at 10:24.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:22   #159
ako si pod biotekstilom mislio na agril, samo naprijed! načupala sam se korova koji je nabujao pod istim. posijala sam hektar luka, nije bilo drugog načina nego ga ručno pljeviti. više od polovice zarade sam razdjelila radnicima. samo vi dajte po svome, poslije nemojte kukati.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:37   #160
Eto ga još jedan koji sve zna, pa kako li se samo množe.
Čupam jebenu travu , i namučim se na dvaest paprika, a on bi malčiro, a na hektar bi stavljao textil, i domaće sjeme? Daj mi molim te prodaj 1100 kg domaćeg zagorskog sjemena za Ha češnjaka, i ja ću ga sam posaditi u zemlju, i sam ću ga pljeviti i sve ću sam.
Daj nam molim te poslikaj taj zagorski domaći češnjak.
Hvala
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.