Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 23:26   #4961
Bubba a kako bi objasnio somaliju koja je stalno u ratu a bebače ko na traci iskaču, izgleda da to pravilo nadoknadi psolije rata nije univerzalno
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:27   #4962
Nisam najbolje razumeo tvoj post, ali koliko jesam u pravu si, ali nije on mislio na skolski tfr. Jeste fertilitet nh belih zena tu preko 1,7; ali teoretski kada bi recimo tih 11 posto beba koje te zene rode bile zanemarene jer nisu bele puti (barem ne potpuno, vrv se dosta njih mesa sa vec mesanim ljudima), onda bi dosli do tfr-a od 1,6 za te bele zene.

U Rusiji je od '14 do '16 doslo do rasta tfr-a od 3 posto. A moje sturo zapazanje je da je natalitet manjina u Rusiji opao, prvenstveno zvog oko 10-procentnog pada nataliteta u musl. regiama Severno-Kavkaskog regiona. Tako da je jedino sto pretpostavljam prouzrokovalo rast tfr-a medju Rusima bas to, taj mali naboj zbog Ukrajine pre svega. I to oko 4,5 procenata. I pogotovu zato sto ekonomsko stanje nije bolje nego gore nego sto je bilo 2014. god. u Rusiji.
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 04:00   #4963
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
Nisam najbolje razumeo tvoj post, ali koliko jesam u pravu si, ali nije on mislio na skolski tfr. Jeste fertilitet nh belih zena tu preko 1,7; ali teoretski kada bi recimo tih 11 posto beba koje te zene rode bile zanemarene jer nisu bele puti (barem ne potpuno, vrv se dosta njih mesa sa vec mesanim ljudima), onda bi dosli do tfr-a od 1,6 za te bele zene.

U Rusiji je od '14 do '16 doslo do rasta tfr-a od 3 posto. A moje sturo zapazanje je da je natalitet manjina u Rusiji opao, prvenstveno zvog oko 10-procentnog pada nataliteta u musl. regiama Severno-Kavkaskog regiona. Tako da je jedino sto pretpostavljam prouzrokovalo rast tfr-a medju Rusima bas to, taj mali naboj zbog Ukrajine pre svega. I to oko 4,5 procenata. I pogotovu zato sto ekonomsko stanje nije bolje nego gore nego sto je bilo 2014. god. u Rusiji.
Rusija podiže fertilitet od Putinovog dolaska izuzev malog pada 2005 te 06'
Kada je došao 99' bio je 1,16 među najmanjima na Svijetu, sada je 1,8 fantastičan rezultat...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:39   #4964
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Bubba a kako bi objasnio somaliju koja je stalno u ratu a bebače ko na traci iskaču, izgleda da to pravilo nadoknadi psolije rata nije univerzalno
Somalija realno nije država 25 godina, već zemljopisni prostor u stanju permanentne anarhije. Ne postoji službena statistika koja prati demografske trendove. Samo se zna da eto imaju puno djece, a kako se vitalna statistika kreće iz godine u godinu nitko ne zna točno.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:53   #4965
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
Nisam najbolje razumeo tvoj post, ali koliko jesam u pravu si, ali nije on mislio na skolski tfr. Jeste fertilitet nh belih zena tu preko 1,7; ali teoretski kada bi recimo tih 11 posto beba koje te zene rode bile zanemarene jer nisu bele puti (barem ne potpuno, vrv se dosta njih mesa sa vec mesanim ljudima), onda bi dosli do tfr-a od 1,6 za te bele zene.
Djecu koje su rodile bijele žene su djeca bijelih žena, ne znam baš što je tu nejasno.

Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
U Rusiji je od '14 do '16 doslo do rasta tfr-a od 3 posto. A moje sturo zapazanje je da je natalitet manjina u Rusiji opao, prvenstveno zvog oko 10-procentnog pada nataliteta u musl. regiama Severno-Kavkaskog regiona. Tako da je jedino sto pretpostavljam prouzrokovalo rast tfr-a medju Rusima bas to, taj mali naboj zbog Ukrajine pre svega. I to oko 4,5 procenata. I pogotovu zato sto ekonomsko stanje nije bolje nego gore nego sto je bilo 2014. god. u Rusiji.
Rusija je imala jedno dosta dugo razdoblje rasta fertiliteta i prije konflikta u Ukrajini. Što se tiče kretanja fertiliteta po pojedinim regijama Rusije, rast su prije svega imale ove federalne jedinice u Centralnom i Sjeverozapanom okrugu koje imaju još uvijek slabiji fertilitet. Što se tiče pak ovih federalnih jedinica gdje Rusi imaju jak fertilitet tu je rast u dobroj mjeri stao 2015e, a u 2016oj dosta tih federalnih jedinca bilježi pad fertiliteta.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 14:20   #4966
Bubba, vidim da si najupućeniji što se tiče Rusije pa imam jedno pitanje. Da li je ovo realno?

Rural fertility 2014

Tuva: 6,78
Nenets-okrug: 6,09
Altaj: 5,20
Komi rep: 4,74
Arhangelsk: 4,23
Karelija: 3,71
Kirov: 3,61
Sakha: 3,47
Perm: 3,16
Čečenija: 2,95
Ingušetija: 2,39

Inače većina (čak i evropskih oblasti) ima fertilitet na ruralnom području preko 2. Ako je ovo tačno onda je rusko selo izuzetno vitalno.
Zapalo mi je za oko da su po ovim podacima sela u Arhangelsku, Kareliji, Kirovu i Permu dosta vitalnija od sela u Čečeniji i Ingušetiji. Čudno mi je imajući u vidu da su ovo oblasti sa ruskom većinom od preko 90%, a i manjine su u dobroj meri evropskog porekla.
Takođe pitanje da li je realna ovaj afrički fertilitet u selima u Tuvi, Nenetsu i Altaju (pretpostavljam da su to azijski narodi u Sibiru koji žive skoro nomadskim životom).
Lucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:26   #4967
Mislim da sam razumeo tvoju poentu. Mozda je natalitet ipak bolji nacin da se prikaze stanje. Tako da koliko sam ja razumeo, fertilitet zena svih boja i mesanih je slican i krece se izmedju 1,78 i 2,2 cini mi se za 2014. natalitet je od 9,6 za nh belce, preko 15 posto za h svih boja ukupno i ko zna koliko, mozda preko 25 promila za mesane, dok i zuti i crni i crveni spadaju izmedju nh belaca i hispanaca.
A sto se tice Rusije mozda je ipak bolje reci da u regijama Rusije postoji visok fertilitet, a ne medju Rusima. Mislim da nema ni jedne regije gde Rusi cine preko 80-90 odsto sa je fertilitet veci od 2 vec su to sve regije gde imaju vecinu, ili su jako blizu vecine, manjine i to uglavnom muslimani.

U oblasti Tuva zivi narod slican Monglima i mozda i nije nemoguce da je stvarno takav fertilitet. Ali ipak je to minimalan uzorak sa ne vise od 100000 ljudi
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:37   #4968
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Bubba, vidim da si najupućeniji što se tiče Rusije pa imam jedno pitanje. Da li je ovo realno?

Rural fertility 2014

Tuva: 6,78
Nenets-okrug: 6,09
Altaj: 5,20
Komi rep: 4,74
Arhangelsk: 4,23
Karelija: 3,71
Kirov: 3,61
Sakha: 3,47
Perm: 3,16
Čečenija: 2,95
Ingušetija: 2,39

Inače većina (čak i evropskih oblasti) ima fertilitet na ruralnom području preko 2. Ako je ovo tačno onda je rusko selo izuzetno vitalno.
Zapalo mi je za oko da su po ovim podacima sela u Arhangelsku, Kareliji, Kirovu i Permu dosta vitalnija od sela u Čečeniji i Ingušetiji. Čudno mi je imajući u vidu da su ovo oblasti sa ruskom većinom od preko 90%, a i manjine su u dobroj meri evropskog porekla.
Takođe pitanje da li je realna ovaj afrički fertilitet u selima u Tuvi, Nenetsu i Altaju (pretpostavljam da su to azijski narodi u Sibiru koji žive skoro nomadskim životom).
Izgleda da si u pravu. Ne znam, i mene sad zanima
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:29   #4969
India zemlja koja će u bližoj budućnosti preuzeti ulogu o Kine najmnogoljudnije zemlje je prema istraživanju točno 50 godina zaostaje za Japanom i slijedi njegove korake.

https://blog.socialcops.com/wp-conte.../POP-GIF-3.gif

Inače SAD nastavlja sa danjim padom nataliteta, prvi dio godine slabiji nego prošla kada je iznosio 1,84 daleko niži nego prije samo nekoliko godina kada je prelazio 2,00

Inače uzrok tome je što Latinoamerikanci koji dolaze više nemaju ni približno kao nekada visok, Meksiko bi sad već trebao pasti ispod 2,11 na razini države.
O zemljama tipa Kuba te nekih gdje je već od davno fertilitet nizak, a starost na razini EU zemalja ne treba govoriti.Također velik broj useljenika je iz Kine,Indije itd koji već i u matičnim zemljama imaju niske stope rasta, a pogotovo što je ovo visokoobrazovano st. koje prvo gleda karijeru tako da imaju još manje.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:40   #4970
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
A sto se tice Rusije mozda je ipak bolje reci da u regijama Rusije postoji visok fertilitet, a ne medju Rusima. Mislim da nema ni jedne regije gde Rusi cine preko 80-90 odsto sa je fertilitet veci od 2 vec su to sve regije gde imaju vecinu, ili su jako blizu vecine, manjine i to uglavnom muslimani.

U oblasti Tuva zivi narod slican Monglima i mozda i nije nemoguce da je stvarno takav fertilitet. Ali ipak je to minimalan uzorak sa ne vise od 100000 ljudi
Mislio sam na ruralni fertilitet koji je u većini oblasti preko 2. I u Centralnom federalnom distriktu je 1,86 po ovim podacima iz 2014.
Ima nekoliko oblasti koje su imale 2015. fertilitet preko 2 i udeo Rusa preko 85%

Kurgan oblast: 2,11 (92,5% Rusa)
Zabajkalski kraj: 2,06 (89,9% Rusa)
Irkutsk oblast: 2,02 (93,5% Rusa i ostalih slovenskih i germanskih naroda)
Jevrejska autonomna oblast: 2,02 (92,7% Rusa, 2,8% Ukrajinaca)
Sakhalin oblast: 2,01 (86,5% Rusa, 2,6% Ukrajinaca)
Perm kraj: 2,00 (87,1% Rusa)

Što se Tuve tiče po popisu ima 308,000 stanovnika od toga 47% u ruralnim naseljima. Ima 16% Rusa, ali mislim da oni žive isključivo u gradskim naseljima tamo.
Lucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:56   #4971
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Bubba, vidim da si najupućeniji što se tiče Rusije pa imam jedno pitanje. Da li je ovo realno?

Rural fertility 2014

Tuva: 6,78
Nenets-okrug: 6,09
Altaj: 5,20
Komi rep: 4,74
Arhangelsk: 4,23
Karelija: 3,71
Kirov: 3,61
Sakha: 3,47
Perm: 3,16
Čečenija: 2,95
Ingušetija: 2,39

Inače većina (čak i evropskih oblasti) ima fertilitet na ruralnom području preko 2. Ako je ovo tačno onda je rusko selo izuzetno vitalno.
Zapalo mi je za oko da su po ovim podacima sela u Arhangelsku, Kareliji, Kirovu i Permu dosta vitalnija od sela u Čečeniji i Ingušetiji. Čudno mi je imajući u vidu da su ovo oblasti sa ruskom većinom od preko 90%, a i manjine su u dobroj meri evropskog porekla.
Takođe pitanje da li je realna ovaj afrički fertilitet u selima u Tuvi, Nenetsu i Altaju (pretpostavljam da su to azijski narodi u Sibiru koji žive skoro nomadskim životom).
Kod ovih federalnih jedinica sa ruralnim TFRom preko 4 su napravili nekakvu grešku na popisu, odnosno uočio sam nekoliko generacija kod kojih je omjer ruralnog i gradskog stanovništva dosta čudan. Gradski TFR je stoga podcjenjen, a ruralni precjenjen. No razlika ne ide za više od 1,0 za ruralno područje.

Etnički sastav u ruralnim predjelima ovih fed. jedinica jest:

Tuva: 6,78 (Tive 91,7%, Rusi 7,1%)
Nenets-okrug: 6,09 (Nenci 42,3%, Rusi 38,7%, Komi 14%)
Altaj: 5,20 (Rusi 51%, Altajci 37,6%, Kazasi 7,5%)
Komi rep: 4,74 (Komi 51,8%, Rusi 40,3%, Ukrajinci 2,4%)
Arhangelsk: 4,23 (Rusi 93,8%, Nenci 2%, Ukrajinci 1,4%)
Karelija: 3,71 (Rusi 70,3%, Karelijci 14%, Bjelorusi 6,9%)
Kirov: 3,61 (Rusi 85%, Mari 6%, Tatari 4%, Udmurti 1,9%)
Sakha: 3,47 (Jakuti 81,9%, Rusi 7,6%, Evenki 4,5%)
Perm: 3,16 (Rusi 77,1%, Komi-Permjaki 8,3%, Tatari 6,9%)
Čečenija: 2,95 (Čečeni 95,6%)
Ingušetija: 2,39 (Inguši 91,7%)

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 18:04   #4972
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Kod ovih federalnih jedinica sa ruralnim TFRom preko 4 su napravili nekakvu grešku na popisu, odnosno uočio sam nekoliko generacija kod kojih je omjer ruralnog i gradskog stanovništva dosta čudan. Gradski TFR je stoga podcjenjen, a ruralni precjenjen. No razlika ne ide za više od 1,0 za ruralno područje.

Etnički sastav u ruralnim predjelima ovih fed. jedinica jest:

Tuva: 6,78 (Tive 91,7%, Rusi 7,1%)
Nenets-okrug: 6,09 (Nenci 42,3%, Rusi 38,7%, Komi 14%)
Altaj: 5,20 (Rusi 51%, Altajci 37,6%, Kazasi 7,5%)
Komi rep: 4,74 (Komi 51,8%, Rusi 40,3%, Ukrajinci 2,4%)
Arhangelsk: 4,23 (Rusi 93,8%, Nenci 2%, Ukrajinci 1,4%)
Karelija: 3,71 (Rusi 70,3%, Karelijci 14%, Bjelorusi 6,9%)
Kirov: 3,61 (Rusi 85%, Mari 6%, Tatari 4%, Udmurti 1,9%)
Sakha: 3,47 (Jakuti 81,9%, Rusi 7,6%, Evenki 4,5%)
Perm: 3,16 (Rusi 77,1%, Komi-Permjaki 8,3%, Tatari 6,9%)
Čečenija: 2,95 (Čečeni 95,6%)
Ingušetija: 2,39 (Inguši 91,7%)

I po meni je to bilo previše. Najveće iznenađenje su mi Arhangelsk i Karelija.

Hvala na odgovoru
Lucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:43   #4973
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Mislio sam na ruralni fertilitet koji je u većini oblasti preko 2. I u Centralnom federalnom distriktu je 1,86 po ovim podacima iz 2014.
Ima nekoliko oblasti koje su imale 2015. fertilitet preko 2 i udeo Rusa preko 85%

Kurgan oblast: 2,11 (92,5% Rusa)
Zabajkalski kraj: 2,06 (89,9% Rusa)
Irkutsk oblast: 2,02 (93,5% Rusa i ostalih slovenskih i germanskih naroda)
Jevrejska autonomna oblast: 2,02 (92,7% Rusa, 2,8% Ukrajinaca)
Sakhalin oblast: 2,01 (86,5% Rusa, 2,6% Ukrajinaca)
Perm kraj: 2,00 (87,1% Rusa)

Što se Tuve tiče po popisu ima 308,000 stanovnika od toga 47% u ruralnim naseljima. Ima 16% Rusa, ali mislim da oni žive isključivo u gradskim naseljima tamo.
I ja sam za Tuvu mislio na ruralno stanovnistvo. Mada eto, nisam puno pogresio za Ruse.
Sve u svemu, ono sto sam ja hteo da kazem je da su Rusi u odnosu na 2014. godinu podigli svoj fertilitet za vise od 3 posto koliko je podignut u Rusiji. I to zato sto su manjine, koje su veorovatno odgovorne za 20-ak procenata rodjenih podbacile. Ako su one podbacile za recimo 5 odsto to bi znacilo da je to na drzavnom nivou jedan odsto i to je ono sto su etnicki Rusi nadoknadili. Tako da je rast fertiliteta medju Rusima 2014-2016. barem 4%.
Ja se nadam da ce Rusija nastaviti da radi i da napreduje u poboljsanju fertiliteta jer da im ne bi opao broj rodjenih u kriticnim 2020-im moraju podici fertilitet na barem 2,2 i to ako se migracije vrate na predjasnji nivo od 400000 godisnje.
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:44   #4974
Morace da oko 2027. godine imaju fertilitet od 2,5 zapravo, i to minimum...
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 01:05   #4975
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
Morace da oko 2027. godine imaju fertilitet od 2,5 zapravo, i to minimum...
Nemoj zaboraviti jednu bitnu stvar, pazi ovo je za 2015 znači godinama ranje pogotovo tamo recimo 2005 što je umrlo 2,3 miliona Rusa...Te visoke brojke su krenule od raspada SSSR-a tj. tamo negdje od 93...Tako da oni neće imati kao zapadni Svijet nakon 2020 strašan porast, već bi rekao da se ovo raspodjelilo na sve ove godine.Još ako se produži životni vijek mogao bi biti i blagi pad.

Life expectancy 71.4 years (2015)
• male 65.9 years
• female 76.7 years
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:36   #4976
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboraviti jednu bitnu stvar, pazi ovo je za 2015 znači godinama ranje pogotovo tamo recimo 2005 što je umrlo 2,3 miliona Rusa...Te visoke brojke su krenule od raspada SSSR-a tj. tamo negdje od 93...Tako da oni neće imati kao zapadni Svijet nakon 2020 strašan porast, već bi rekao da se ovo raspodjelilo na sve ove godine.Još ako se produži životni vijek mogao bi biti i blagi pad.

Life expectancy 71.4 years (2015)
• male 65.9 years
• female 76.7 years
Pa i ne verujem jer je i u Rusiji bejbi bum bio posle rata i ako zivotni vek bude bio povecan na 75 godina to ce opet stici generacije rodjene posle rata.
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:40   #4977
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
India zemlja koja će u bližoj budućnosti preuzeti ulogu o Kine najmnogoljudnije zemlje je prema istraživanju točno 50 godina zaostaje za Japanom i slijedi njegove korake.
S obzirom da je Kina ukinula politiku jednog deteta i ako skapira da ce morati da pokrene populacionu politiku nista od toga. A dok se to ne desi imaju jos jedno 80 miliona fore, a to bi ako se kineski natalitet poveca na barem 20 miliona znacilo da imaju jedno 10 godina fore dok ne uvedu neke mere, i ako sto je najbitnije indijski natalitet ne opadne sto je skroz moguce
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:22   #4978
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
Pa i ne verujem jer je i u Rusiji bejbi bum bio posle rata i ako zivotni vek bude bio povecan na 75 godina to ce opet stici generacije rodjene posle rata.
Generacije su te tamo već od davno na udaru, recimo njihov natalitet kada je rođeno najviše djece su bile 1949 i 1954 kada su prešli za 50 odnosno 90 tisuća tri miliona rođenih.Ove sve godine je bilo ispod toga, s time da mortalitet nikad ne dostigne brojke nataliteta u cjelini.
Ako se bezveze rađalo 30-ih 2 miliona u prosjeku životna dob je 80 godina to ne znači da će u tom razdoblju umirati u prosjeku toliko ljudi već su te brojke uvijek manje i zbog kasnije konstantnog pada rođenih se čak još više smanjuju.

Rusi će se vrtiti tu oko 2 miliona umrlih, neće te brojke ništa više previše ići gore...Po meni su 2015 i 2016 kada im su baze fertilnih skupina krenule opadati odradili jako dobro.Da su ovakav TRF imali tamo ranih 2000-ih imali bi itekako velik plus .
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:35   #4979
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
S obzirom da je Kina ukinula politiku jednog deteta i ako skapira da ce morati da pokrene populacionu politiku nista od toga. A dok se to ne desi imaju jos jedno 80 miliona fore, a to bi ako se kineski natalitet poveca na barem 20 miliona znacilo da imaju jedno 10 godina fore dok ne uvedu neke mere, i ako sto je najbitnije indijski natalitet ne opadne sto je skroz moguce
Ti taj trend vrlo teško možeš okrenuti, nisu više Kinezi zemlja koja nije vidjela struju već sada i ukidanjem tih restrikcija njihov fertilitet neće previše orasti.Onaj tamo dio Tibeta i muslimani imaju visoke brojke, i povećan broj rođenih će se naravno ostvariti radi veće fertilne baze pa nije isto je li TRF 1,5 ili je 1,6 to će kod njih biti povećanje od nekoliko miliona rođenih.
Međutim sitacija je da prosječna dob tamo 1980 bila 22 godine , 2010 godine je bila 34,5, a prošle je bila 37,1 ....Kina itekako stari i kada dođu one baby boom generacije tamo ranih 60-ih koje su eto već sada već sredina 50-ih tj. prešle tu dob onda će se to itekako vidjeti.

Inače za Shanghaj tamo 2010 godine je izmjeren TRF od 0.6 najmanji na Svijetu, dok mislim tamo na Tibetu i dalje imaju preko 4 ili oko 5..

Evo tu si pogledaj za Indiju po regijama fertilitet i kako je opadao...Recimo Kerala njihova najbogatija,obrazovanija regija je sigurno nekih 17+ godina ispod potrebne razine za održavanje populacije.Naravno ima visoku fertilnu bazu te sigurno pozitivan prirodan priraštaj, te velike migracije.Međutm stari kao i svi.Biti će zanimljivo vidjeti od 2013-16 kako je izgledao taj trend.

https://en.wikipedia.org/wiki/Indian...fertility_rate
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:25   #4980
Da, u Kerali je takodje najveci procenat pismenih u Indiji i zato su najlosije stojeci sto se tice prirodnog prirastaja. Ali ako Kinezi dignu fertilitet na preko 2, iliti za 25-30% onda Indijci mogu zaboraviti na preuzimanje vodjstva. Sto im u ostalom nista specijalno nece ni znaciti, i za Kineze su sada sirotinja i nece se jos dugo nesto oni pitati...
Sve zavisi ako li Kinezi posle ovog uvodjenja pol. dva deteta olabave i to i ako li cak uvedu i pop. politiku.
Iskreno nesto navijam za Kineze, Indijci mi nisu nesto dragi preterano
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.