Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2011., 03:35   #1
Zaštita od buke

Kome se obratit i koja je procedura prijave ugostiteljskog objekta zbog preglasnog puštanja glazbe?

Policija kaže da oni nisu nadležni, jer objekt ima dopuštenje do 5 ujutro radit i da se, za to što u sobi slušamo narodnjake glasnije nego što bi imala potrebu sama glazbu puštat da organiziram tulum, moramo mi građani koji ih zovemo obratit sanitarnoj inspekciji. Jer ona kao ne izlazi na teren ako ih policija zove

Koliko prontno san.inspekcija izlazi na teren?
Gdje i kako mjere razinu decibela iz tog objekta?
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 03:40   #2
Jel' bi to možda išlo pod narušavanje javnog reda i mira
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/z...ajima_pjrm.asp

Zadnje uređivanje Katrin : 30.07.2011. at 09:46.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 03:50   #3
Policija kaže da objekt ne narušava javni red i mir, jer imaju dozvolu za rad i puštanje glazbe il šta već.
Nego da se građani mogu žalit san.inspekciji, zbog kršenja zakona o buci i preglasnog puštanja glazbe
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 09:39   #4
Nije zakon o buci, nego o zastiti od buke.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 13:02   #5
Državni inspektorat baš imao akciju na Braču: http://cro.time.mk/read/7db33e9a7c/f...3bc/index.html

Dakle, ne samo da su nadležni, nego i rade. Barem ponekad.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 16:41   #6
Zakon o zaštiti od buke

Članak 17.
Zabra­­njeno je obav­­ljati radove, djelatnosti i druge aktivnosti na način da se bukom ometa i mir i odmor ­­ljudi u zatvorenim ili otvorenim boravišnim prostorima.
U nase­­ljenim mjestima dopušta se zvučno oglašava­­nje zvonima ili elektroakustičkim uređajima od 7 do 19 sati.
Iznimku od odredbe stavka 2. ovoga članka čine oglašava­­nja zvona, odnosno elektroakustičkih uređaja za vjerske obrede na dane vjerskih blagdana.

Dakle, da pojasnim, problem je u crkvenim zvonima

Iznimka se odnosi na buku zvona na dane vjerskih blagdana. Kako se određuje što spada pod kategoriju vjerskih obreda i koji su točno dani vjerskih blagdana?

Inače, laik sam, da ne otvorite odmah vatru
b00rek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 10:10   #7
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Kome se obratit i koja je procedura prijave ugostiteljskog objekta zbog preglasnog puštanja glazbe?

Policija kaže da oni nisu nadležni, jer objekt ima dopuštenje do 5 ujutro radit i da se, za to što u sobi slušamo narodnjake glasnije nego što bi imala potrebu sama glazbu puštat da organiziram tulum, moramo mi građani koji ih zovemo obratit sanitarnoj inspekciji. Jer ona kao ne izlazi na teren ako ih policija zove

Koliko prontno san.inspekcija izlazi na teren?
Gdje i kako mjere razinu decibela iz tog objekta?
Prijavljujes sanitarnoj inspekciji, ovo su meni odgovorili jednom kada sam pitao:

za područje Grada Zagreba prijavu a vezano za buku od registriranih djelatnosti možete podnijeti pisanim putem. Prijavu naslovite na Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, Uprava za sanitarnu inspekciju, Služba županijske sanitarne inspekcije , Odjel za Grad Zagreb, Zagreb, Ulica kneza Branimira 183. U prijavi trebate navesti što Vam smeta, naziv i adresu objekta ili vclasnika kojeg prijavljujete. Molimo Vas da stavite i svoje ime i prezime i adresu kako bi Vas mogli pisanim puztem obavještavati a sukladno Zakonu o općem upravnom postupku.
Prijavu možete poslati poštom, predati u pisarnici na navedenoj adresi svaki radni dan od 8-16 sati ili poslati na fax 4596 195.


Inace zakonom je dozvoljeno po noci mislim 60 decibela.
Panj_u_šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 09:10   #8
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
Prijavljujes sanitarnoj inspekciji, ovo su meni odgovorili jednom kada sam pitao:

za područje Grada Zagreba prijavu a vezano za buku od registriranih djelatnosti možete podnijeti pisanim putem. Prijavu naslovite na Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, Uprava za sanitarnu inspekciju, Služba županijske sanitarne inspekcije , Odjel za Grad Zagreb, Zagreb, Ulica kneza Branimira 183. U prijavi trebate navesti što Vam smeta, naziv i adresu objekta ili vclasnika kojeg prijavljujete. Molimo Vas da stavite i svoje ime i prezime i adresu kako bi Vas mogli pisanim puztem obavještavati a sukladno Zakonu o općem upravnom postupku.
Prijavu možete poslati poštom, predati u pisarnici na navedenoj adresi svaki radni dan od 8-16 sati ili poslati na fax 4596 195.


Inace zakonom je dozvoljeno po noci mislim 60 decibela.
dižem staru temu, ali ova buka nočas s jaruna oko 5 ujutro, muzika na najjače, je katastrofa. cijelo lanište ne spava radi jednog privatnika.
uglavnom, da li netko ima email na koji se može prijaviti ta muzika, koja je zbilja jaka.
hvala
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 16:46   #9
https://zdravstvo.gov.hr/o-ministars...rske-1560/1560
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 07:13   #10
Imam ja jednog u susjedstvu,....... pa kad počne navijati gas na motoru........ima li kakve pomoći da ga utišamo?
Upali motor i onda ga nemilosrdno turira i drži pod gasom na mjestu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:39   #11
Čim počne zovi policiju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 20:40   #12
da li je tko dogovorio termin sa sanitarnom inspekcijom?

Pitam čisto da se ne bi slučajno dogodilo da sanitarna dođe u termin kada nema buke.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:24   #13
Da li je san. inspekcija nadležna za ovakve slučajeve?
https://dalicom.eu/osjecani-ogorceni...i/?print=print

Kod mene je slična situacija, ali ono ne toliko drastična. Dakle kod nas je Muller poslovnica između 2 zgrade i imaju dostavu robe u 6h (a i prije). Mene su probudili već 4x u dva tjedna (došli su umjesto Kozma nedavno, ovi me nikada nisu budili).
U Zakonu o zaštiti od buke stoji da je Noć do 7h ujutro, dakle oni rade buku po noći u stambenoj zoni ...
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.