Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2007., 13:12   #21
Quote:
testdrive kaže: Pogledaj post
nekako ga lociraju na osnovu udaljenosti od repetitora (jacine signala), mreza je gusta ... od ovoga je udaljen toliko, od onoga toliko, od trecega toliko, znaci tu je negdje...

tak nesto, netko potkovaniji u toj bransi ce ti znati reci vise...
Onaj koji zna nebi bas trebao ici u detalje, ali evo nekih opće poznatih stvari:

svaki radioamater zna što je to "lov na lisicu". Radiogoniometrija, jednostavno rečeno je hvatanje signal između tri repetitora a sjecište pravaca iz kojih je signal najjači označava mjesto dotičnog uređaja, kako je svaki mobitel (osim što je prijemnik) i predajnik, stvar može funkcionirati

nadalje GSM je tehnologija kojom se mreža repetitora upravlja i nadzire računalom, radi optimizacije same mreže, jer svaki repetitor ima ograničen broj kanala (i snage i osjetljivosti na prijem signala) pa je potrebno svaki mobitel "prebaciti" na onaj koji mu je najbliži.

Znači mobitel (dok je uključen) bez obzira da li se trenutno koristi, ipak komunicira sa mrežom repetitora, da bi se osigurala što kvalitetnija usluga, a to se, naravno, može koristiti i u druge svrhe.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 16:40   #22
dobr je da znam da mi je policiji oba puta lagala kad su mi ukrali mob
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 07:48   #23
Što ako kupim ukradeni mobitel?

Pozdrav ljudi

Zanima me sljedece, mislim od nekog lika kupiti ZAPAKIRAN MOBITEL (neki lik od mog frenda i od njegovog frenda) po smjesnoj cijeni

U slucaju da je taj mobitel ukraden, sto ako mi policija pokuca na vrata, kako najbolje zastititi svoj novac i sebe od nekih prekrsajnih prijava

Htio bi vjerovati da je legalno, ali 50% od cijene od ducana je uzasno smjesno.

dakle, AKO SE ODLUCIM da kupim mobitel od tog nekog lika, sto ako m policija pokuca na vrata i zasto bi ako je mobitel zapakiran
lifemetall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 08:30   #24
Ako policija utvrdi da je mobitel koji si kupio ukraden oduzet ce ti ga a tebi ostaje da namiris stetu privatnom tuzbom. To sto je zapakiran nema nikakve veze, kradu se i zapakirani mobiteli (u kutijama). To sto je 50% od cijene u ducanu ne znaci ujedno da je ukraden, mozda je netko produzio ugovor i dobio novi mobitel za 1 kunu, mobitel mu ne treba jer je zadovoljan sa starim. Osim toga sverceri dobavljaju nove zapakirane mobitele iz inozemstva koji su ih kostali manje.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 09:33   #25
Englezi bi rekli; If something sounds too good to be true, it probably is

Uglavnom, znam ljude koji su imali probleme radi kupovine vrlo skupog mobitelja po vrlo jeftinoj cijeni....vođenje na poligraf i sl, imaš čak i kazneno djelo stavljanja u promet ukradene robe ili tako nešto.

Osim toga, vidiš kako su i ovi nedužni najebali http://danas.net.hr/novac/narucili-s...te-unistavanje

Pitaj drota13 neki ti kaže kako ide precedura. Jel se može u policiji preko IMEI broja provjerit je li ukraden?

Ovo što kaže Wog Boy je moguće, al onda nek ti pokaže račun od operatora kod kojeg ga je kupio. U svakom slučaju, malo pročačkat šta je sa mobitelom.

Ono, prodajem iPhone 4 za 200 kuna, kao ne treba mi, imam staru nokiu....da, baš uvjerljivo i za prodavača i za kupca.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 20:26   #26
Quote:
lifemetall kaže: Pogledaj post
... U slucaju da je taj mobitel ukraden, sto ako mi policija pokuca na vrata, kako najbolje zastititi svoj novac i sebe od nekih prekrsajnih prijava...
Na žalost, nema jeftinog recepta. Ako ćeš kupiti nešto toliko sumnjivo, preuzimaš potpuni rizik. Policija ne provjerava IMEI brojeve donesenih mobitela onako, samo da bi provjerili, nego će ti ga odmah oduzeti u slučaju da se traži. Eventualno da ponudiš prodavatelju da ode zajedno s tobom u policijsku postaju kako bi provjerili IMEI prije nego daš novac, ali sumnjam da bi on na to pristao.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 22:49   #27
Ako je uređaj legalno nabavljen, prodavač ima račun. Kako ti je rečeno, traži račun i fotokopiraj ga. Jako teško da je mobitel u njegovom ilegalnom posjedu ukoliko ima i račun za njega. Dodatno čak možeš zatražiti od originalnog prodavača koji je izdao račun da ti dostavi kopiju računa putem broja računa i tako provjeriti da račun nije krivotvoren.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 20:58   #28
pozdrav
mogu li prijaviti u bilo koju policijsku postaju krađu i predati IMEI, ili moram baš u gradu u kojem je krađa počinjena?
tj, ja bih ako mogu prijavio u susjednom gradu,jer mi je bliže,a krađa se dogodila 25 km dalje
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 22:04   #29
Možeš.Oni će obavit sve ostalo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 09:04   #30
[QUOTE=drot13;40612153. Eventualno da ponudiš prodavatelju da ode zajedno s tobom u policijsku postaju kako bi provjerili IMEI prije nego daš novac, ali sumnjam da bi on na to pristao.[/QUOTE]

I napravit će ti to odmah? Ne treba podnijeti neki zahtjev, pa čekati par dana i slično? Može li se nešto slično i s npr. autima?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 09:39   #31
Mogli bi postupat po čl.55 pravinika o načinu postupanja policijskih službenika.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 09:44   #32
Odnosno...?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 10:48   #33
Postoji šansa da to rade zbog "Provjera i utvrđivanje identiteta predmeta obavlja se kada postoji osnova sumnje da predmet potiče od kaznenog djela iliprekršaja, bilo da je pribavljen, nastao ili je njime počinjeno kazneno djelo ili prekršaj.".Jedni će izvršit provjeru a drugi će reći da to ne smiju radit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:49   #34
Ili okolni put. Smijemo provjeriti, ali ne smijemo reći što smo saznali. Ako čovjeku vratimo mobitel i kažemo da ne smijemo reći, sve je ok, a ako ga pozovemo u postaju, pregledamo i započnemo neko postupanje, znači da nešto nije u redu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:24   #35
Ne kužim, zašto ne smijete reći da npr. mobitel nije ukraden ako zbilja nije ukraden? Logično mi je da ne smijete reći tko je bio bivši vlasnik i sl?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:20   #36
Zato jer postoji zakonska procedura kad i kako podaci (bilo koji) mogu "van".MUP ne zna vlasnika ili bivšeg vlasnika moba ili broja.
Kako je Drot rekao vratiš ga nazad i to je to.Da je ukraden ide oduzimanje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:23   #37
Nikakve informacije iz sustava ne smijemo davati. A mobitel možda i je ukraden, ali krađa nije prijavljena ili vlasnik nije imao serijski broj. I tako dalje.


EDIT: Sivkić me pretekao, ali poanta je jasna. Nama se odavanje bilo kakvih podataka iz sustava, ma koliko to opravdana i benigna situacija bila, može grdo zakomplicirati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:27   #38
Kad malo bolje razmisliš, nikakve koristi od nošenja na policiju, nije sigurno da mobitel ipak nije ukraden. Ako mobitel i je ukraden, velika je mogućnost da se provućeš s ukradenim mobitelom.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:30   #39
Ako krađa nije prijavljena ili vlasnik nije imao serijski broj, da, postoji velika vjerojatnost da se provuče s ukradenim mobitelom. Svatko procjenjuje za sebe koliko mu se isplati riskirati, ali onda (ako/kad ostane bez novca, bez mobitela i možda s kaznenom prijavom) nema pravo plakati da je bio prevaren.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 15:30   #40
Sad mi je palo na pamet nešto.

Može li se odnijeti neki mobitel i podnijeti Zahtjev prema onom propisu o pravu na pristup informacijama? Na Zahtjev se stavi: "želim da policija utvrdi je li ovaj mobitel ukraden ili ne, mobitel prilažem na uvid uz Zahtjev", istina plati se 20 kn biljega?
Kako je usklađen Zakon o pravu na pristup informacijama i činjenica da policija ne smije davati ništa iz sustava? Nije mi jasno zašto je taj podatak tajan, a policija može dostavljati podatke o nečijem identtetu ako netko smatra da ga je dotična osoba oštetila.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.